امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟
دو روزه كف بام ي حالت بي حسي خفيف داره ميترسم حمله باشه به دكترمم دسترسي ندارم به نظر شما ميتونه نشانه حمله باشه كسي تجربه اي داره ممنون ميشم بكه
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , ayda.m
سلام.با این موضوع یه سوال پیش اومد.یعنی ممکن از عصبانیت و ناراحتی یا استرس مثلا کل بدن بی حس شه؟یا پرش بگیره؟
و در حد چند دقیقه یا چند ساعت این بی حسی طول بکشه؟
حتی عدم تعادلم ایجاد بشه؟یا بخواب بریم.یا حتی تکلم مشکل بشه؟
دوستان اگه چنین تجربه هایی شنیدین یا داشتین ممنون میشم بگید چون خیلی واسم مهمه و تو جستجوم کمکم میکنه
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , ayda.m , همراز
من برام پیش اومده که از موضوعی عصبانی یا ناراحت شدم بعد همون لحظه دستم یا پام شروع به گزگزی و سوزن سوزن شدن کرده ، یا تعادلم به هم خورده یا حتی پام سنگین شده confused2
ولی تمام این مشکلات گذرا بوده ، بعد از اینکه آروم شدم و یه کمی استراحت کردم مشکلم برطرف شده agreement2
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : H-tanha , ayda.m , i_sh , همراز
دو نوع داریم گزگزی که چند دقیقه ای هست اون حساسیته ولی چند روز باشه حمله خفیفیه.باید با استراحت کردن و فشار نیووردن به روحیه و جسم.به مرور چند روز خوب میشهicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , مریم 63 , ayda.m , همراز
تا اینجا من چنین فهمیدم ممکن به علت عصبانیت یا ناراحتی شدید یا استرس شدید دچار علایمی چون
بی حسی یا عدم تعادل یا لرزش یا پرش گذرا شوی که با سپری شدن ان بعد چند ساعت خوب شوی که شاید منجر به عود شود
یعنی نیازمند بسنتری شدن و دمیلینه شدن شود یا ممکن است حتی بدون عود باشد یعنی تنها علایم گذرا باشد.
منظور من بیشتر علایم گذرا است علایم بلند مدت مثلا چند روزه که تکلیفش مشخص است.
نمی دانم تا چه حد نتیجه گیریم صحیح باشه باز اگر دوستان نظر بدند ممنون میشومhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : ayda.m , همراز
شوک عصبی
تو رانندگی پشت وانت یا تاکسی افتادن سعی کنید همیشه از لاین سبقت برید پشت هیچ کس نیوفتین
اضافه گرفتن کرایه تاکسی مسیرهای کثیر الشک که اعصابتون رو خورد کنه در صورت وجود همچین راننده هایی در صورت نداشتن پول خرد که در اخر کار ترجیحا داده میشود از اتوبوس استفاده شود
شوک عاطفی یا عشقی حداقل یه بار پیش اومد باید واکسینه بشین.. استرس از دست دادن.. یعنی حمله
همکار ابله و..در محیط کاراز همونایی که فکر میکنن زرنگن نمی دونن سکوتت واسه چیه (در صورت مشاهده در اولین فرصت یه نیازمندیها مراجعه استفا نوشته شود )

البته در مواقع اتفاق موارد ساده و مقطعی خودم راهی دارم که یه دوش اب سرد بعد از 10 دقیقه از علائم سریع جلوگیری میکنه جلوی لرزش و .. رو میگیره و مانع طولانی شدن عوارض میشه
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : saeed aygani , H-tanha , همراز
من یه شوک عصبیحمله بهم دست داد.ولی هیجان زیافقط چند ثانیه نوک زبونم گزگز کرد بعد خوب شد..happy0065.gifhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : H-tanha , همراز
(2011/09/17, 10:57 PM)Hasty نوشته است: سلام غزل جان از اینکه اینقدر به سلامتیت اهمیت میدی خوشحالم راستش اون موقه که بهبودی داشتم فقط یک پلاک بینهایت ریز مونده بود الان کمی بزرگ شده ولی کلا مدتهاست که حالم خیلی خوبه اما اون استرس هنوز توی من هستsad2
مثلا من روزها موزیک گوش میدم یکی از موزیکهایی که گوش میدم تیتراژ آخر ماه عسله...خیلی دوست دارم اما به شوهرم گفتم نا خود آگاه وقتی اونو میشنوم کمی دست وپام میلرزه می دونی چرا؟party0048.gif چون دقیقا وقتی تموم می شد من هول اینو داشتم زودتر سفره افطارو آماده کنم....هنز وقتی این آهنگو میشنوم ناخودآگاه این حالتو دارمangry3angry3angry3دارم سعی میکنم این حالو از خودم دور کنم..agreement2
الان مشکلی جز نکته سنجی وخلاجی رفتار دیگران ندارم بعضی وقتها زیادی به این چیزها اهمیت میدم البته خودم خیلی اذیت میشمrolleyesrolleyesاما کلا خوبم داروی خاصی مصرف نمی کنم....سعی میکنم با کارم خودمو مشغول کنمicon_questionicon_questionlove51love51
راستی گلم شما مشهد میایی؟icon_biggrinicon_biggrinlove51love51

خیلی ممنون از این پستتون
حالا وضعیت شما چطوره؟
رو پای خودتون هستید آیا؟
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : همراز
100% شوك عصبي باعث حمله ميشه براي خود من جنديدن بار اتفاق افتاده Confused
گر ببري به سروري بر سر زلف جان من
زنده شوم به يك نفس از دم جان فضاي تو
 تشکر شده توسط : همراز , H-tanha
من اولین حمله ای که داشتم بعد از یک شوک عصبی یه سال قبل از تشخیص بیماریم به صورت بی حسی کامل سمت راست بدن( به غیر از دستم) بود.
البته فقط بی حسی بود و این بی حسی چند ماه طول کشید و خوب شد.
یکسال بعد مجددا با حسی همون سمت همراه با دست هام حمله بعدیم شروع شد ولی اینبار دست هام قدرت خودشون رو هم از دست دادن...
الان هم اگر حمله ای داشته باشم اول با بی حسی های طولانی مدت شروع میشه...
تو که یک گوشه ی چشمت غم عالم ببرد
حیف باشد که تو باشی و مرا غم ببرد...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟ modemo 94 27,946 2022/02/18, 04:21 AM
آخرین ارسال: aydamirzaii
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,799 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,193 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,810 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,617 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,879 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,138 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  گرفتن ازکارافتادگی و مشکل مشخص نبودن بیماری درMRI movahedi 2 3,929 2012/04/10, 11:14 PM
آخرین ارسال: movahedi
  در مورد بیماری MS به من توضیح دهید. as_baran_44 5 4,556 2011/07/25, 12:07 PM
آخرین ارسال: شفا یافته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست