امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ادعای دروغین توزیع داروی خوراکی درمان ام اس در برخی سایت ها
با سلام
طي روزهاي اخير عده اي سودجو در فضاي اينترنت با سوء استفاده از نا آگاهي برخي، اقدام به تبليغات گسترده و فروش داروهايي با ادعاي درمان بيماري ام اس نموده اند. نمونه اي از تبليغات مذكور بدين صورت است.

اولين درمان مولتيپل اسكلروزيس(ام اس) به صورت كپسول به تاييد FDA رسيد مجوز.شماره : 10259864
بيماري و تاخيرپيشرفت ناتواني در بيماران مبتلا به عود اشكال مولتيپل اسكلروزيس (ام اس) تاييد كرده است .
بر خلاف داروهاي فعلي ام اس ، كه تزريقي است داروي جديد ، بصورت كپسول و با مصرف يك وعده درشبانه روز مي باشد.
راسل كاتز ، پزشك ومدير بخش محصولات مغز و اعصاب در مركزارزيابي و پژوهش دارويي FDA گفت:
x1Gilenya اولين داروي خوراكي است كه مي تواند پيشرفت بيماري و ناتواني را كند نمايد وتعداد و شدت علائم در بيماران را كاهش دهد ، در حال حاضر ارائه درمان به بيماران تزريقي است.
x1Gilenya اولين دارواز طبقه جديد داروهاست كه با متوقف كردن برخي از سلول هاي خوني در غدد لنفاوي موجب كاهش انتقال آنها به مغز و نخاع ،مي شو.د كه ممكن است به كاهش شدت بيماري و علايم آن كمك كند
نظرات چند تن از خريداران:
احمد .مولايي پور _ همدان سلام
پدر من داراي بيماري ام اس بد كه با مصرف دوماه از اين دارو به طور كامل بيماري اون از بين رفت . واقعا نميدونم چه طور از شما تشكر كنم .ممنونم
نازنين.ف _ مشهد
سلام
خيلي ممنون محبت شما
نميدانم چه بنويسم ، خدا خيرتان دهد
فرهاد .الف _ گچساران
استفاده از داروي ضد م اس شما به من زندگي دوباره بخشيد ،
متشكر از لطف جناب مهندس بابت داروهاي عالي كه ارايه ميكنند
يا علي ، ان شاالله هميشه سلامت باشيد قیمت : 240000

به اطلاع كاربران محترم سايت و عموم بيماران مي رساند ادعاي مطرح شده كذب محض است.
ذكر چند نكته لازم است.

1 - x1gelinya در هیچ سایت خارجی حتی نامش اورده نشده و فقط مختص به ایران هست ! پس به طبع آن تایید fda و شماره مجوز دروغی محض هست .
با توجه به اشاره به گیاهی بودن دارو تنها شبیه سازی با نام داروی جلینیا می باشد.

2- اگه دارویی برای ام اس کشف شود و اماده پخش حتی در خارج از کشور باشد ام اس سنتر جزو اولین گروهی خواهد بود این خبر رو اطلاع رسانی خواهد کرد .

3- داروي خوراكي ام اس به هيچ عنوان درمان ام اس نيست بلكه نوعي پيشگيري كننده از شدت و دفعات حملات است كه جالب است در اين متن برخلاف تيتر آن به اين موضوع اشاره شده است.

4- از طرفي قيمت اين دارو در بازارهاي جهاني بالغ بر 40 هزار دلار است و با قيمت اشاره شده يك عدد قرص را نيز نمي توان از بازار جهاني تهيه كرد. لذا مشخص نيست نوع دارويي كه در معرض فروش گذاشته شده چيست و چه عوارض خطرناكي ممكن است به همراه داشته باشد.

5- فارغ از تقلبي يا اصلي بودن دارو، ذكر اين نكته حائز اهميت است كه داروي جلينياي اصل صرفا توسط تعدادي محدود از پزشكان در سراسر دنيا تجويز شده و تحت مراقبت هاي شديد بايستي مصرف شود. عوارض اين دارو بسيار زياد و خطرناك است (ايست قلبي و تنفسي) كه باعث شده پروتكل هاي ويژه اي براي مصرف اين دارو نوشته شود.

در پايان هيئت مديره سايت ضمن اينكه اين مسئله را از مراجع قانوني پيگيري خواهد نمود از كاربران محترم و وبلاگنویسان عزیز که دستی در اطلاع رسانی دارند درخواست دارد به هر نحوي ساير بيماران را از نيت شوم كلاهبرداران آگاه نمايند تا در معرض زيان مادي و جاني قرار نگيرند.
 تشکر شده توسط : hamid , MAHDI , TootFarangi , warrior , maedeh , DavidBili , Narges , هانیه , بی تـــا , Majid , Saina , ELI , fireboud , سـاناز , parvaneh , nazanin , MFhealth , i3aran , reyhaneh , mrz81 , مولتی ام اس , Prime , somaye_602000 , najva , arezooo82 , Aynaz , farshid , neghar , بهــار , O#!!! , parisa2011 , رنگین کمان , BanOoOo , mahsa , م.ه , نازلی , ارزو , عمومهربان , h.kakavand , sally , sahar85 , mahsaa , paeeze , sara.i , سحــــــــر , zenith , afsaneh , niusha , mirzaee , ZAKER , successful , setare , masoud pazoki , pegah , Mahdieh , goli61 , shabe yalda , reach usa , salman121 , ش.م , mina , نسترنى , زهرا59 , mohsen121 , nour.mir , bahram , Ermia , هاجی , فرناز , arezoo_azizi , فریده آذرکیش , ایمان رئیسی فرد , شیرین , 7714 , بابک57 , پرستو , naghmeh m , nead , ابراهیم , sattar , mehdi488 , anaram , مـــیـــنـــو , toktam* , mahdi53 , constant , sargol , پریا حقیقت پور
نمیدونم چرا اینجور داروها و خبرها فقط و فقط تو کشور ما ایران پیدا میشه
یعنی اینقدر مردم ما ساده و نااگاه اند یا اینکه کلاه بردان زیاد شدن......واقعا کهangry2
دوستان لطفا یه کم چشم و گوشتون رو باز کنید......
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : Majid , fireboud , MAHDI , reyhaneh , hamid , arezooo82 , somaye_602000 , نازلی , masoud pazoki , Mahdieh , سحــــــــر , هاجی , فرناز , Ali 324 , nead , sattar , پریا حقیقت پور
منم وقتی شنیدم سریع اومدم ام اس سنتر نگاه کردم.دیدم خبری نیست فهمیدم دروغهangry2
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : بهــار , hamid , پریا حقیقت پور
علاوه بر وجود چنین ادعاهایی کسانی هم هستن که ادعا میکنن با طب سنتی میتونن به طور کامل ام اس رو درمان کننangry2
کسی به خود من گفت رشته اش همینه و میتونه به طور کامل ام اس منو از بین ببره و بهم یه رژیم غذایی هم داد که سس، ماست، پنیر، رب و خیلی چیزهای دیگه رو هم ممنوع کرد و گفت دکترت باید بهت میگفته اینا رو نخوری!
منم گفتم باشه باشه ولی اصلا سراغشم نرفتم شبم ساندویچ خوردم با کلی سسSmile (52)
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : hamid , نازلی , masoud pazoki , Frogmaparcacy , پریا حقیقت پور
دکتر قبلی من چند تا چیز رو واسم ممنوع کرد که یکیش چربی ها بود منم فکر میکنم رژیم غذایی رو رعایت کنیم بهتره
شیکمو نباشwink2
 تشکر شده توسط : anaram , پریا حقیقت پور
دوستان عزیز موضوع اصلی تاپیک را منحرف نکنید در مورد رژیم غذایی تاپیک وجود دارد در صورت نیاز میتونید ادامه بحث را آنجا مطرح کنید
ممنون از همکاری شما
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : hamid , نازلی , sally , somaye_602000 , arezoo_azizi , sargol , پریا حقیقت پور
من فقط حرف و راهنمایی کسی رو قبول میکنم که از تخصصش مطمئن باشم و راهنمایی اش را هم از یک منبع معتبر یا خودم شخصا شنیده باشم .
من فقط دستورات پزشک معالجم رو رعایت میکنم .
تا الان توی این 3 سالی که بیماریم تشخیص داده شده بالغ بر 10 عدد داروی گیاهی، طب سنتی،سوزن درمانی و انرژی درمانی بهم معرفی شده که به هیچ کدومشون توجه نکردم با این که قول بهبودی کامل میدادند.
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : masoud pazoki , پریا حقیقت پور
البته شنیده هایی هم مبنی بر این مطلب هم هست که داروی گلینیا قرار بر تولیدش در ایران هم داده شده و بحثهایی هم وجود داره در این زمینه. ولی لازمه که بگم داروی گلینیا نزدیک به 4000 دلار برای هر بسته 30 تایی(هر ماه) هست.چون خودم این دارو رو اوردم و دارم می گم.
 تشکر شده توسط : masoud pazoki , پریا حقیقت پور
بله دوست عزیز فرمایش شما صحیح هست ولی این به اصطلاح داروی x1gelinya هیچ ربطی به داروی اصلی نداره و فقط تشابه اسمی هست . البته از قیمت 240 هزار تومنیش میشه کل ماجرا رو فهمید
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : sargol , پریا حقیقت پور
[salam hamid jan merci babate inke ba etelaa resanitoon nemizarid ye seri adame bikar az bacheha
sooestefade konan
chon didam ke ye seri az bacheha cheghadr zood tahte tasir gharar migiran
baz ham mamnoon
شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت، پس همیشه شاد باش
agreement2happy0065.gif
 تشکر شده توسط : hamid , masoud pazoki , پاييز , Yanis , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قوانین سایت admin 0 6,491 2014/05/17, 10:44 PM
آخرین ارسال: admin
  اطلاعیه شماره 8 : درمان های تکمیلی هیئت مدیره 1 3,876 2011/06/16, 08:53 PM
آخرین ارسال: هیئت مدیره