•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام آر آی تزریقی
(2013/12/22, 03:44 PM)همسر یک قهرمان نوشته است: صبح همسرم ام آر آی داشت با شوهرخواهرم رفته بود، بعد از تزریق حالت تهوع و لرزش اندام گرفته ولی هرچی اشاره کرده اونها توجه نکردند و بعد گفتند طبیعیه، نگرانم عکسهاش خراب شده باشه که تکان خورده
جواب ام آر آی قبلیها رو یادم رفت بذارم ببره که به رادیولوژیست نشان بده confused عصری جواب حاضره Huh
عزیزم. حتما به ماده تزریقی آلرژِی پیدا کرده.... بهشون بگو زیاد آب بخورن که زودتر از بدنشون خارج بشه... نگران ام آر آی قبلی ها نباش. مهم اینکه دکتر ببینه... اونجا خیلی هم مهم نیست اگه نبینن قبلی ها رو
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , kohedard , niloofary
من قبل از عید که MRI دادم (با تزریق و بی تزریق )
هزینه ماده حاجب با بیمه خدمات درمانی 20 هزار تومان
و خیلی هم خوب آنژیو گذاشتند و اول ام آر آی بدون تزریق انجام دادم
بعد دوباره آمدم بیرون ماده حاجب تزریق کردند
و 45 دقیقه بعد رفتم برای ام آر آی مجدد با تزریق
ازشون پرسیدم چرا مثل دفعه ( پارسال ) تزریق را تو دستگاه بدون وقفه 45 دقیقه انجام ندادین
گفتند این دستورالعمله داروت که تا دارو کامل اثر کنه به این گونه شرکت سازنده گفته عمل کنیم

قیمت آزاده آن دارو ماده حاجب هم 60 هزار تومان بود
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : arezooo82 , kohedard , niloofary
چی مینویسن که نشون میده تزریق داره؟
 تشکر شده توسط : kohedard , niloofary
(2014/07/19, 05:01 PM)حکمت خدا نوشته است: چی مینویسن که نشون میده تزریق داره؟

به زبان فارسی مینویسند : با تزریق و بدون تزریق
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : kohedard , حکمت خدا , niloofary
+\- plus
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : kohedard , حکمت خدا , niloofary
تهران- ایرنا- کد خبر: 81651053 (4720119) | تاریخ خبر: 28/03/1394 |
http://www.irna.ir/fa/News/81651053/
برخی مواد حاجب ام آر آی سمی است
مطالعات محققان دانشگاه پترزبورگ نشان می دهد که برخی داروهای حاجب استفاده شده در تصویربرداری MRI خطرناک هستند و سبب سمی شدن مغز و استخوان ها می شوند.
برخی مواد حاجب ام آر آی سمی است
به گزارش گروه علمی ایرنا از ساینس، تصویربرداری MRI یکی از فناوری های متداولی است که تمام اندام های داخلی بدن، بافت های نرم و استخوان ها را با جزئیات نشان می دهد و یکی از قابل اطمینان ترین روش های شناسایی و تشخیص بیماری ها است.
گاهی برای بهبود وضوح تصاویر MRI، از ماده حاجب استفاده می شود. تحقیقات نشان می دهد که برخی از این مواد حاجب، از سد خونی مغز عبور می کنند و سبب سمی شدن مغز می شوند.
حدود 25 سال است که از یک ماده حاجب به نام گادولینیم در ام آر آی استفاده می شود. این ماده که تاکنون در بیش از 100 میلیون بیمار استفاده شده، تقریبا بی خطر است و تنها در 0.03 درصد از بیماران منجر به عوارض جانبی می شود.
یون های فلزی گادولینیم، در میدان مغناطیسی ناشی از دستگاه MRI، در جهات مختلف حرکت می کنند و بنای تکنولوژی MRI نیز همین است. تحقیقات نشان می دهد که گادولینیم سمی است.
محققان سالیان دراز بر این تصور بودند که گادولینیم پس از MRI بلافاصله دفع می شود و مقدار کمی از آن در بدن باقی می ماند که بی اهمیت است. یک مطالعه اروپایی در سال 2006 میلادی نشان داد که گادولینیم با فیبروز سیستمیک کلیوی (NSF)، در ارتباط است. این فیبرز در بیماران کلیوی بسیار خطرناک و کشنده است.
پس از آن، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هشدار داد که تنها داروهایی که نشان این سازمان را دارند، قابل استفاده هستند.
مطالعه دیگری که به تازگی صورت گرفته نشان می دهد که گادولینیم یک جزو سمی است و برای مدت ها در بدن و مغز باقی می ماند.
نتایج این مطالعه نشان می دهد که مقداری از باقیمانده های این دارو در استخوان ها و مغز بیماران، حتی افرادی با کارکرد طبیعی کلیه، تا مدت ها باقی می ماند.
سازمان غذا و دارو در استفاده از این ماده های حاجب هشدار داده و تاکید کرده که برخی از این داروها سمی هستند و باید از داروهایی با برچسب FDA استفاده کرد.
 تشکر شده توسط : AVID2000 , laleh

روی نسخه مینویسهGOD+
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : niloofary
من هر سرى برام اينجورى نوشته بودن؛
ام آر آى با و بدون تزريق
 تشکر شده توسط : paeeze , niloofary
سلام
میخوام بدونم اگه با تزریق بگن لکه رو مغز وجود داره این یعنی ام اس
با تشکر
(2015/07/21, 12:58 AM)eee نوشته است: سلام
میخوام بدونم اگه با تزریق بگن لکه رو مغز وجود داره این یعنی ام اس
با تشکر

روزی که اولین ام آر آی و دادم بهم مگفتن توی عکس لکه هایی هست که بهش میگن پلاک.
اون لکه ها همون پلاک ام اس هست فکر میکنم.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7