•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برق فیزیوتراپی.
مشکل من با پاره شدن عضله چهارسر سمت چپ و اسپاسم عضله داخلی لگن خاصره شروع شد که باعث جمع شدن پاهام شد. یعنی مفاصل زانو و لگنم خم شدند. اسپاسم پاهای من با درد شدید و غیرقابل تحملی همراه بود که هیچ مسکنی تسکینش نمیداد. متاسفانه فییوتراپ اولم نتوانست مدیریت کند دکترم هم گفت تو دویک داری و دویک با درد همراه است و باید تحمل کنی. فیزیوتراپ دوم روشهای نارستی اعمال کرد و به جای کاهش درد بر شدتش افزود و من هر چه به خودش و دکترم گفتم حرف خودشان را زدند که باید تحمل کنی. نتیجه این شد که پای راستم که مبتلا نشده بود هم به شدت درگیر شد و مجبور شدم روزی 75 میلی گرم باکلوفن بخورم که بالاترین دوز باکلوفن هست و ندیدم کسی اینقدر در روز ازش بخوره. تا مرز تزریق بوتاکس هم رفتیم حتی جراحی هم پیشنهاد شد. کافو هم ساخته شد ولی دریغ از کمی تغییر و بهبود.
تا اینکه از تیرماه امسال با یک مرکز فیزیوتراپی آشنا شدم که زیر نظر دکتری است که عضو انجمن بین‌المللی درد هست. در این مرکز با روشهای صحیح فیزیوتراپی ابتدا درد و اسپاسم مرا کاهش دادند و حالا باز شدن زانوی من به حدی رسیده که بدون احساس کوچکترین دردی کافو بپوشم و ایستادن را تمرین کنم. به هیچ وجه هم برق و جریان را توصیه نمی‌کنند. بیشتر هم از پک یخ استفاده می‌کنند برایم برعکس قبلی که زیر اشعه و گرما می‌گذاشت زانوهام را. روی تقویت بالاتنه و دستها هم تاکید زیادی دارند چون باید ان شا الله بلند که شدم راه بروم لازمشان دارم و این چیزی بود که فیزیوتراپهای قبلی براشان اهمیتی نداشت.
بحث سر اینکه بعد از دو بار گذاشتم کنار و باید بیشتر ادامه می‌دادم نیست. روش روش اثبات شده‌ای برای بیماران ام‌اسی نیست. برای بیماران ام‌اسی تکنیک‌های دستی فیزیوتراپی بهتر و موثرتر هستند. از بهمن 90 تا تیر 92 من نتیجه‌ای از فیزیو نگرفتم که هیچ بدتر هم شدم حال اینکه در عرض این چند ماه من بلند شدم و با واکر ایستادم. بدون جریان بدون گرما و بدون هیچ روش تهاجمی دیگر.
شما فکر نمی‌کنی اگر جریان موثر بود باید تا حالا جواب می‌گرفتید؟

(2014/01/22, 02:43 PM)paeazan نوشته است: من مدتهاست رکاب میزنم بدون مشکل اما بعضی ها میگن که برای زانوهاشون ضرر داره.

ایشالا بهتر و بهتر بشی.
من تحت نظر یک دکترای فیزیوتراپی درمان می‌گیرم و فکر نکنم بهتر از این گزینه‌ای باشد love51
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : paeazan , ابراهیم , spring , nahid , ص_نوشت
(2014/01/22, 02:59 PM)havaars نوشته است: مشکل من با پاره شدن عضله چهارسر سمت چپ و اسپاسم عضله داخلی لگن خاصره شروع شد که باعث جمع شدن پاهام شد. یعنی مفاصل زانو و لگنم خم شدند. اسپاسم پاهای من با درد شدید و غیرقابل تحملی همراه بود که هیچ مسکنی تسکینش نمیداد. متاسفانه فییوتراپ اولم نتوانست مدیریت کند دکترم هم گفت تو دویک داری و دویک با درد همراه است و باید تحمل کنی. فیزیوتراپ دوم روشهای نارستی اعمال کرد و به جای کاهش درد بر شدتش افزود و من هر چه به خودش و دکترم گفتم حرف خودشان را زدند که باید تحمل کنی. نتیجه این شد که پای راستم که مبتلا نشده بود هم به شدت درگیر شد و مجبور شدم روزی 75 میلی گرم باکلوفن بخورم که بالاترین دوز باکلوفن هست و ندیدم کسی اینقدر در روز ازش بخوره. تا مرز تزریق بوتاکس هم رفتیم حتی جراحی هم پیشنهاد شد. کافو هم ساخته شد ولی دریغ از کمی تغییر و بهبود.
تا اینکه از تیرماه امسال با یک مرکز فیزیوتراپی آشنا شدم که زیر نظر دکتری است که عضو انجمن بین‌المللی درد هست. در این مرکز با روشهای صحیح فیزیوتراپی ابتدا درد و اسپاسم مرا کاهش دادند و حالا باز شدن زانوی من به حدی رسیده که بدون احساس کوچکترین دردی کافو بپوشم و ایستادن را تمرین کنم. به هیچ وجه هم برق و جریان را توصیه نمی‌کنند. بیشتر هم از پک یخ استفاده می‌کنند برایم برعکس قبلی که زیر اشعه و گرما می‌گذاشت زانوهام را. روی تقویت بالاتنه و دستها هم تاکید زیادی دارند چون باید ان شا الله بلند که شدم راه بروم لازمشان دارم و این چیزی بود که فیزیوتراپهای قبلی براشان اهمیتی نداشت.
بحث سر اینکه بعد از دو بار گذاشتم کنار و باید بیشتر ادامه می‌دادم نیست. روش روش اثبات شده‌ای برای بیماران ام‌اسی نیست. برای بیماران ام‌اسی تکنیک‌های دستی فیزیوتراپی بهتر و موثرتر هستند. از بهمن 90 تا تیر 92 من نتیجه‌ای از فیزیو نگرفتم که هیچ بدتر هم شدم حال اینکه در عرض این چند ماه من بلند شدم و با واکر ایستادم. بدون جریان بدون گرما و بدون هیچ روش تهاجمی دیگر.

(2014/01/22, 02:43 PM)paeazan نوشته است: من مدتهاست رکاب میزنم بدون مشکل اما بعضی ها میگن که برای زانوهاشون ضرر داره.

ایشالا بهتر و بهتر بشی.
من تحت نظر یک دکترای فیزیوتراپی درمان می‌گیرم و فکر نکنم بهتر از این گزینه‌ای باشد love51
سوسن جان این حرف برای من دقیقا مثل اینه که بگم اگه دارو مفید بود الان نباید وضعم این بود و نباید بیماری پیشرفت میکرد
مسلما تاثیر گرفتم نمیدونم بخاطر ورزش و فیزیوتراپیه یا داروهامه که تونستم نسبت به دو ماه پیش رکاب سنگین بزنم.آخرین رکوردم هفته ی پیش بود که یک ساعت و 45 دقیقه تونستم رکاب سنگین بزنم
من چهار پنج سال پیش استخر هم میرفتم راه رفتن در آب و آبدرمانی و شنا اما آنچنان تاثیری نداشت اگه بخوام نگاه کنم باید بگم ورزش تاثیری نداشته اما اینو نمیگم.هم ورزش تاثیر داره هم جریان فیزیوتراپی و هم دارو و..
ماهیت ام اس متاسفانه اینطوریه دیگه و بیمارای مختلف وضعیتشون فرق میکنه هیچ دو بیمار ام اسی یا دویکی مثل هم نیستن
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : spring , nahid
(2014/01/22, 02:59 PM)havaars نوشته است: برای بیماران ام‌اسی تکنیک‌های دستی فیزیوتراپی بهتر و موثرتر هستند. از بهمن 90 تا تیر 92 من نتیجه‌ای از فیزیو نگرفتم که هیچ بدتر هم شدم حال اینکه در عرض این چند ماه من بلند شدم و با واکر ایستادم. بدون جریان بدون گرما و بدون هیچ روش تهاجمی دیگر.

بهت تبریک میگم سوسن جون من شما رو از نزدیک دیدم ...برام خیلی خیلی جالب شد که بدونم منظورتون از تکنیک دستی یعنی چی ؟آیا ورزشه یا چیزه دیگه ای هستش؟
و اینکه الان راضی هستید و تونسته به آنچه میخواهید شما رو نزدیک کنه؟؟؟؟
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
با سوسن خانم موافقمagreement2
یه دوره فیزیوتراپی رفتم بدتر شدم ولی بهتر نشدم
فیزیوتراپیستم بسیار مدعی بود . در مورد هر چیزی نظر میداد و خودشو با تجربه نشون میداد و غیر خودش هیچکس رو قبول نداشت .
تمرینی که بهم میداد با همه یکسان بود.
یعنی همه یه جور تمرین میکردیم ، تصادفی ، سکته ای ، فلج مادرزاد و ....
وسط تمرینام میگفتم خسته شدم ، مجبورم میکرد ادامه بدم.....
ولی الان برای تو خونه یه برنامه تهیه کردم که انجام بدم.
البته از مطالب وتمرینات انجمن ام اس استفاده کردم....Smile (16)
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

من دارم فیزیوتراپی میرم درواقع کار درمانی هستش نه فیزیوتراپی حتی دستگاه مادون قرمز رو هم دکتر برام کمتر از حد معمول قرار میده امروز جلسه دوم بود
(2014/01/23, 12:39 AM)ابراهیم نوشته است: با سوسن خانم موافقمagreement2
فیزیوتراپیستم بسیار مدعی بود . در مورد هر چیزی نظر میداد و خودشو با تجربه نشون میداد و غیر خودش هیچکس رو قبول نداشت .

دقیقا منم همین مشکل رو با این موضوع داشتم که شدت میلی آمپر برق برای همه یکسان بود چه اون 10 سال ام اس با واکر و عصا چه اونکه مثلا فقط حس نداشت
متاسفانه بیشتر دکترای ما و فیزئوتراپیستامون فقط ادعان فقط فقط فقط
فعلا سکوت را برگزیدیم ............

بهت تبریک میگم سوسن جون من شما رو از نزدیک دیدم ...برام خیلی خیلی جالب شد که بدونم منظورتون از تکنیک دستی یعنی چی ؟آیا ورزشه یا چیزه دیگه ای هستش؟
و اینکه الان راضی هستید و تونسته به آنچه میخواهید شما رو نزدیک کنه؟؟؟؟
[/quote]

سلام.
تکنیک‌های دستی یا منوال تراپی شیوه خاصی از فییوتراپیست که مجموعه‌ای از ماساژهای خاص و تحریک دستی نقاط خاصی از بدن را که اعصاب از آن عبور می‌کنند و ... شامل می‌شود.
یکی از کسانی که با توصیه من به کلینیکی که من می‌روم آمد و دارد منوال تراپی می‌کیرد ویولت است که خیلی خیلی راضیست.
من خودم منوال تراپی نگرفتم چون وضعیت من فرق دارد و باید زانوهایم را صاف کنند. ولی برای باز کردن زانوهای من از هیچ تکنیک تهاجمی استفاده نکردند و حتی با خاموش کردن چراغها و پخش موسیقی لایت سعی کردند من آرام باشم و ترس از فیزیوتراپی دردناک قبلی‌ام رفع شود.
مهمترین مشخصه کار این کلینیک پایداری و ماندگاری کارهایی است که انجام می‌دهند که حتی اگر مدتی فاصله بی‌افتد عضو به حالت بد اولیه باز نمی‌گردد.
من به شدت راضی هستم.

(2014/01/23, 12:39 AM)ابراهیم نوشته است: با سوسن خانم موافقمagreement2

امان از این ادعا Sad
 تشکر شده توسط : ابراهیم , nahid , رامنا
این روش چیزی شبیه ماساژ تایلندی یا چینی هست؟
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

(2014/01/23, 02:45 PM)ابراهیم نوشته است: این روش چیزی شبیه ماساژ تایلندی یا چینی هست؟

نه Smile
چطور میتونیم بیشتر باهاش آشنا بشیم؟
یا اگه میشه آدرس مراکزشو تو سایت بذارین

اینو پیدا کردم خیلی جالبه:

منوال تراپي( Manual Therapy ):
اين نوع درمان بوسيله تكنيك‌هايي كه با دست انجام مي‌شود براي كاهش درد، اسپاسم عضله و بهبود محدوديت‌هاي قابل برگشت و اختلالات عملكردي در مفاصل و برطرف كردن Trigger Point ها انجام مي‌شود . MLD یکی از تکنیکهای تخصصی ماساژ میباشد که در مرکز درمانی مربوطه جهت درمان عارضه لنف ادم متعاقب درمان سرطان پستان به عنوان قسمتی از درمان ترکیب CDT برای این بیماران انجام میشود.

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیزیوتراپی و توانبخشی؛ درد جلوی ساق:شین اسپلینت shokolat 0 2,849 2011/11/21, 01:03 PM
آخرین ارسال: shokolat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان