•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراموشي
بهش زیاد فکر نکن خود اضطراب و استرس هم میتونه اذیت کنه
 تشکر شده توسط : samiraa , Hasty
(2009/12/21, 04:57 PM)sara نوشته است: دوستاي خوبم همون طوري كه توتاپيك گفتگوي اعضاء گفتم
يه مدته احساس مي كنم بعضي چيزا يادم مي ره ، مثلا وقتي با كسي صحبت مي كنم
بعد ميخوام حرف هاشو يادم بياد بايد كلي فكر كنم يا مثلا اسم بعضي ها يادم مي ره خيلي شديد نيست
ولي من رومي ترسونه.
به نظر شما اين به خاطر ام اس يعني شروع يه حمله است؟ كسي از شما هم خداي نكرده اين طوري بوده؟

سلام
نگران نباش منم همینطورم فقط سعی کن با تکرار مطالب اونارو به خاطر بسپاری بعد هم با داروهای گیاهی مثل کندر و مویز (maviz) تقویت کن من نتیجه گرفتمagreement2
زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست امتحان ریشه هاست
 تشکر شده توسط : sara , samiraa , Hasty
سارا جون اين كه چيزي نيست من يه روز كامل روي يه موضوع فكر مي كنم كه به يه كسي بگمconfused باهاش تماس ميگيرم سلام و احوال پرسي رو كه تمام كردم جون خودم يادم نمياد در مورد چي مي خواستم باهاش صحبت كنم confusedconfusedlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3:55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55::55
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
پاسخ به سوالاتی در رابطه با اختلالات تفکر و حافظه در مبتلایان به MS
حدود نیمی از افراد مبتلا به MS نوعی از اختلال عملکرد شناختی، یا فکری را تجربه میکنند. برای بسیاری، به معنی کند شدن روند فکر کردن، کاهش تمرکز، و یا کاهش حافظه است. تنها در حدود 5 ٪ تا 10 ٪از بیماران ام اس اختلال شناختی شان آنقدر شدید و قابل توجه است که باعث اختلال در توانایی های ایشان شده و برای انجام وظایف روزمره دچار مشکل می شوند.
در اغلب موارد این مشکل همراه با تشخیص بیماری شروع می شود. گاهی هم ممکن است بسیار زود تر رخ دهد.

نشانه های اختلال در تفکر چیست؟
اولین نشانه های اختلال در تفکر معمولا بسیار ظریف و کوچک اند و عموما توسط خانواده و دوستان نزدیک بیمار احساس می شوند که عبارتند از:
مشکل در پیدا کردن کلمات درست هنگام صحبت کردن
گاهی به سختی به یاد می آورند که اکنون قصد انجام چه کاری داشته اند.

چگونه اختلال تفکر تشخیص داده می شود؟
اگر احساس میکنید اختلال در تفکر دارید با پزشک خود صحبت کنید. او با مطالعه و معاینه به شما خواهد گفت که آیا MS باعث این اختلال است یا عواملی نظیر: پیری ؛ افسردگی و یا عوارض جانبی دارو ها
و در نهایت وی با سرنخ های موجود شما را به یک متخصص معرفی میکند که با آزمون ماهیت مشکلات شناختی نوع و علت مشکل شما مشخص میشود.

چگونه اختلال تفکر درمان می شود؟
بر اساس نتیجه ی آزمون؛ کار درمانی ؛ گفتار درمانی و یا ممکن است انواع تمرینات و تکنیک های مختلف که به شما کمک میکند بهتر با افکارتان کنار بیایید؛ پیشنهاد میشود.
به ندرت پیش می آید که این اختلال تبدیل به مشکلی آنقدر شدید شود که به مراقبت دائم و یا عدم توانایی ادامه زندگی در منزل شود. با این حال برای رفع نگرانی خود به پزشک خود مراجعه کنید.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : anaram , hamed , hamid , fireboud , samiraa , Hasty , najva , shokolat
من شديدا دچار اختلال تمركز بودم ( فكر كنم الان ديگه بعد از يه استراحت مشت و درست حسابي بهتر شده ام ) و فكر ميكنم مهمترين علتش ام اسه كه باز اون هم در اثر خستگي و فشار زياد اين طور تمركزمو بهم ريخت
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Prime , samiraa , Hasty
(2011/03/31, 09:28 AM)anaram نوشته است: من شديدا دچار اختلال تمركز بودم ( فكر كنم الان ديگه بعد از يه استراحت مشت و درست حسابي بهتر شده ام ) و فكر ميكنم مهمترين علتش ام اسه كه باز اون هم در اثر خستگي و فشار زياد اين طور تمركزمو بهم ريخت

آنی
قرص جنسینگ هم که می خوری تاثیری داشته؟
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
smiling
جينسينگ 1 هفته اس كه فرتاموش كرده ام بخورم laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
البته بقيه ي اعضاي خانواده همچنان مشغول خوردن هستند
مامانم كه هر چي ميشخه به خنده ميگه بخاطره جينسينگه هااااااااااااااااااااااا laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : samiraa
icon_questionconfused
امضای تازه‌ی من
دیگر
امضای روزهای دبستان نیست
ای کاش
آن نام را دوباره
پیدا کنم
icon_cry
سلام من هم سره کار بعضی هارو فامیلیشونو یادم میره خجالت میکشم دوباره بپرسم از همکارام ضایع میشم angry3
ولی خداروشکر فامیلیه خودم یادمه الان میگم الان یک لحظه آآآآآآ صبر کنید فرصت بدید فامیلیم هست سما نه نه این که اسممه وایییییییییییییییییییییییییییی:35:laughing3:35:laughing3:35:laughing3
icon_cryمن خیلی دچار فراموشی میشم و با توجه به شغلم پزشکم برام ریتالین تجویز کرده تا تمرکز بیشتری داشته باشمicon_cry

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان