• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراموشي
دوستاي خوبم همون طوري كه توتاپيك گفتگوي اعضاء گفتم
يه مدته احساس مي كنم بعضي چيزا يادم مي ره ، مثلا وقتي با كسي صحبت مي كنم
بعد ميخوام حرف هاشو يادم بياد بايد كلي فكر كنم يا مثلا اسم بعضي ها يادم مي ره خيلي شديد نيست
ولي من رومي ترسونه.
به نظر شما اين به خاطر ام اس يعني شروع يه حمله است؟ كسي از شما هم خداي نكرده اين طوري بوده؟
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : Hasty
مصرف خشکبار به خصوص فندق به تقویت حافظه کمک می کند. فندق داراى پیش ماده سروتونین است.

منم مشكل شما رو داشتم �اما كم شد با مرور زمان و تمرينات مكرر از جمله حفظ شماره تلفن...

١. موز بهترین دوست حافظه: ویتامین B بهترین تغذیه حافظه است و موز دارای این منبع غنی می باشد.

٢. مهربانی با خویشتن: انجام کارهای مورد علاقه مانند خریدن یک شاخه گل، کتاب رمان، ملاقات دوستان قدیمی و… باعث افزایش ترشح هورمون “دوپامین” می شود که احساس خوبی را در فرد به وجود می آورد و این افزایش تاثیر مثبتی بر سلسله اعصاب و آن بخش از مغز که مسئول حافظه است می گذارد.

٣. قدم بزیند: زنان یا مردانی که در به طور مرتب قدم می زنند بسیار کمتر دچار فراموشی می شوند. چرا؟ تحقیقات نشان داده است که فعالیت، ارتباط مغزی را در بخشی که ذهن مسئول حافظه است گسترش می دهد.

۴. غذای سس دار نخورید: بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی عادت غذایی بیش از ٨ هزار نفر، استفاده از این نوع سس ها و غذاهای سویا دار باعث کاهش قدرت حافظه می شود. علت آن است که یک ماده شیمیایی موجود در این نوع سس ها و سویا که گفته می شود ضد سرطان و بیماری قلبی است دقیقا عکس این خواص را با خود دارد. با این حال یک بار خوردن آن در هفته چندان مشکلی ندارد!

۵. خواب به موقع: یک استراحت خوب مغز می تواند اطلاعات بشتر و بهتری را به حافظه شما باز گرداند تا مغزی که تمام روز را بدون استراحت گذرانده باشد.

۶. بیشتر به خودتان برسید: تحقیقات نشان می دهد افرادی که رژیم های غذایی بسیار کم کالری در برنامه روزانه خود دارند نه تنها پروسه اطلاع رسانی را بسیار کند انجام می دهد بلکه از دیگر افراد هم سن و سال خود که این رژیم را ندارند نیز کمتر قادر به استفاده از حافظه خود می باشند. لذا به فکر خود باشید و رژیم های غیر موجه را فراموش کنید.

٧. چای گیاهی بنوشید: آهن برای عملکرد صحیح حافظه ضروری است و نوشیدنی های کافئین دار به علت دارا بودن موادی به نام “تانن” (اسید تانیک) که ٧۵ درصد آهن موجود در بدن را از بین می برند.

٨. خوردن قند و شکر مصنوعی را کاهش دهید: این امر ممکن است در کاهش وزن به شما کمک کند اما نوشیدن بیش از یک یا دو نوشیدنی رژیمی در طول روز حافظه دراز مدت شما را تخریب می کند. خوشبختانه تاثیرات منفی این مسئله دائمی نیست و شما به راحتی می توانید با قطع مصرف شیرینی های مصنوعی مجددا حافظه خود را اصلاح کنید.
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : hamed , najva , zenith , sara.i , mrz81 , parisa2011 , arezooo82 , Hasty , شفا یافته
سارا تو كه خوبي
من دارم حرف ميزنم . اوله جمله رو ميگم
آخرش بادم ميره �Smile Smile (16) Smile (16) Smile (16)
البته نميدونم به ام اس ربطي داره يا نه؟ بيشتر فك ميكنم به عدم تمركز و پراكندگيه ذهن و فكرا مربوط بشه .
سينا تو نظري نداري؟ Wink
آنارام باشید
کامی جون زحمت کشیده یه اطلاعاتی داده
ولی کلا مشکلات شناختی - عقلانی - حافظه از علایم ام اس شناخته شده ...
واسه همینه که هممون خلیم .. البته به جز یه نفر ...اینطوری گفته میشه که تقریبا یک سوم بیماران ام اس کل دنیا مشکلاتی تو این زمینه دارن و تقریبا فقط 10% از این یک سوم مشکلاتشون نسبتا جدیه ...
زیادم بعید نیست ... چون منطقه فکری مغز با منطقه هوشیاری مغز از طریق میلین ارتباط داره و احتمال مدار کوتاه اینجا هم هست ...
البته منظور از مشکلات حافظه و عقلانی و فکری ... کند ذهنی نیستش� و کلا با آلزایمر و این جور بیماری ها فرق داره ...

اگه زیاد حساسین و احساس میکنین زیاد مشکل دارین به دوکی جونتون بگین چون چند تا تکنیک جبرانی براش داریم ... البته اگه بخوای دقیق تر بفهمی بهتره به پاتولوژیست گفتاری یا مرسومترش نوروسایکولوژیست (روانشناسی مغز و اعصاب) مراجعه کنی ....

من به شخصه فکر میکنم هر چقدر از مغز بیشتر کار بکشی ... بهتر کار میکنه و از این جور مشکلات کمتر به وجود میاد چون زود زود تو مغز نورون ها میمیرن و متولد میشن
من خودم شاید روزی 14 ساعت فقط برنامه نویسی یا حل الگوریتم یا نمودار راه حل ( انگلیسیش و نمیگم که دعوام نکنین ) و کلا چیزایی که مربوط به کامپیوتره و ذهن کاملا درگیره انجام میدم
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : hamed , mrz81 , Hasty , شفا یافته
(2009/12/21, 06:09 PM)سینا نوشته است: من به شخصه فکر میکنم هر چقدر از مغز بیشتر کار بکشی ... بهتر کار میکنه و از این جور مشکلات کمتر به وجود میاد چون زود زود تو مغز نورون ها میمیرن و متولد میشن
من خودم شاید روزی 14 ساعت فقط برنامه نویسی یا حل الگوریتم یا نمودار راه حل ( انگلیسیش و نمیگم که دعوام نکنین ) و کلا چیزایی که مربوط به کامپیوتره و ذهن کاملا درگیره انجام میدم
واي سينا من بهت افتخار ميكنم
تو چه پسره خوبي هستي
خوش بحالت
من بايد تورو الگوي خودم قرار بدم و ياد بگيرم جايه اينكه دربدر اينور اونور دنبال برنامه هاي نوشته شده بگردم كمي اين دوگوله رو بكار ببندم
ميدوني چيه؟
فك كردن خيلي سخته
من هنوز از كنكور به اينور خيلي به خودم فشار وارد نكرده ام� Smile
اصن احساس ميكنم انرژي اي رو كه سره كنكور مصرف كرده ام و هنوز نتونسته ام دوباره بدست بيارم
آنارام باشید
(2009/12/21, 06:18 PM)anaram نوشته است: واي سينا من بهت افتخار ميكنم
تو چه پسره خوبي هستي
خوش بحالت
من بايد تورو الگوي خودم قرار بدم و ياد بگيرم جايه اينكه دربدر اينور اونور دنبال برنامه هاي نوشته شده بگردم كمي اين دوگوله رو بكار ببندم
ميدوني چيه؟
فك كردن خيلي سخته
من هنوز از كنكور به اينور خيلي به خودم فشار وارد نكرده ام� Smile
اصن احساس ميكنم انرژي اي رو كه سره كنكور مصرف كرده ام و هنوز نتونسته ام دوباره بدست بيارم
ببین آنی جان
سینام همینو میگه !
حالا هی بالا پایین کن !
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
بابا اين كه داد و بيداد نداره حالا يك ذره اي خليم اين كه عيب نداره Tongue اصلاً يه مثال مي زنم
يه بنده خدايي از يكي ميپرسه راسته كه باقالي آدم و خل ميكنه
طرف ميگه نه بابا دروغه. من خونم و فروختم تمام پولشو باقالي خوردم خل شدم!
حالا يك ذره كه اشكالي نداره
ولي جداً منم خيلي اوقات ميرم وسط سالن حي به اين ور اون ور نگاه ميكنم آخرشم يادم نمي ياد بر چي اومدم برميگردم� :-X :-X
 تشکر شده توسط : Hasty
به به اقا محمود عجب خوبه والاه ادم بره یه جایی بعد هر چی فکر کنه یادش نیاد برگرده� Smile (16)

بیشتر ا م اسیها کم حافظه میشند میدونید چرا ؟

یکی بخاطر تخریبن میلینها است ولی خب برای همه اتفاق نمیفته ولی خب بستگی به محل درگیری داره
و دیگری بخاطر مصرف امپولهاست

حالا راه حلش که میشه تقریبا بهبود پیدا کنه یا بهتر بشه
تقویت کردن حافظه با موز هست
حل کردن جدول چون مجبوریم یه حافظه و مغز فشار بیاریم و ازشون کار بخوایم
حفظ کردن خیلی چیزها مثل شعر به یاد اوردن خاطرات خوب

این همه کار
ولی خب اینکه بخوایم بریم یه کاری رو انجام بدیم یکباره یادمون بره این اتفاقی است که برای همه میفته دور برتون رو نگاه کنید مشخصه� Smile

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : محمود
ياسي والله بخدا فقط ام اسيها درگيرش نيستن
من آدمايه دور و برم همه صحيح و سالمن ولي گاهي اوضاعشون از خوده منم بيرخت تره
اين بيشتر بر ميگرده به مشغله زياد و عدمه تمركز
حل شدنيه ها ! ولي تمرين ميخواد Smile
آنارام باشید
اره انا جون
بیخیال

8) :o 8)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان