امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایید بوتاکس برای بی اختیاری ادراری
بوتاکس برای بی اختیاری ادراری در بیماران مبتلا به وضعیت های عصبی تایید شد.

.jpg   img_dmd.jpg (اندازه: 5.26 KB / تعداد دفعات دریافت: 196)

تزریق بوتاکس (onabotulinumtoxinA) برای افراد مبتلا به بی اختیاری ادرار (بیش فعالی مثانه) ناشی از صدمه به طناب نخاعی ، بیماری ام اس و سایر شرایط عصبی ، توسط FDA (اداره غذا و دارو) مورد تایید واقع شد.. این نوع بی اختیاری ادرار را گاهی اوقات به عنوان "مثانه نوروژن" و یا "مثانه نوروپاتیک" می گویند .
افراد با برخی از شرایط عصبی می توانند انقباضات مهار نشده مثانه داشته باشند ، و برای ذخیره ادرار در مثانه با مشکل مواجه باشند.
در حال حاضر ، بیماران با این شرایط ممکن است با استفاده از دارو به شل شدن مثانه و نگهداری بیشتر ادرار کمک کنند. ، در حالی که برخی ممکن است مجبور به استفاده از سوند ادراری باشند.
. هنگامی که بوتاکس به داخل مثانه تزریق می شود ، آن منجر به شل شدن مثانه ، بهبود ظرفیت ذخیره سازی آن و کاهش خطر ابتلا به بی اختیاری ادراری می گردد .

جورج بنسون ، معاون مدیر کل ، بخش محصولات تولید مثل و اورولوژیک ، FDA ، گفت :
"بی اختیاری ادراری در ارتباط با شرایط عصبی می تواند برای اداره آن با دشواری هایی همراه باشد. بوتاکس گزینه دیگری برای ارائه درمان به این بیماران بدست می دهد "
بوتاکس با استفاده از سیتوسکوپ به داخل مثانه تزریق می شود.
ابزاری که از طریق پیشابراه عبور کرده، به مثانه می‌رسد (لوله ای که ادرار را از مثانه به خارج از بدن حمل می کند).. گاهی برای اینکار بیهوشی عمومی مورد نیاز است.. درمان در حدود نه ماه موثر است
. قبل از تصویب بوتاکس برای این درمان ، FDA طی دو کارآزمایی بالینی داده هایی حاصل از 691 شرکت کننده (همه آنها تا به حال بی اختیاری ادراری ناشی از بیماری ام اس یا صدمه به نخاع داشتند) را مورد تفحص قرار داد. در هر دو مطالعه ، بیمارانی که بوتاکس دریافت کرده بودند بطور قابل توجهی از بی اختیاری اداری اشان در مقایسه با آنهایی که دارونما گرفته بودند کاسته شد.. بوتاکس در حال حاضر برای درمان خطوط اخم صورت ، میگرن مزمن ، شدید عرق کردن زیر بغل ، بعضی از انواع سفتی و انقباض عضلات ، ناهمگونی چشم ها، و کشش های غیر طبیعی پلک توسط FDA تایید شده است.
عوارض جانبی احتمالی ممکن است شامل احتباس ادرار و عفونت ادراری باشد. بیمارانی که دچار احتباس ادرار می شوند ممکن است برای خالی کردن مثانه خود مجبور به استفاده از سوند باشند.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.blogfa.com/

منبع:
http://www.msrc.co.uk
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : fireboud , Prime , مـه ســـا , Narges , عمومهربان , najva , Sina , roya7116 , paeeze , esmaeil , مولتی ام اس , MFhealth , somaye_602000 , Hasty , سحــــــــر , نازلی , zenith , neghar , havaars , hanie , sami , هانیه , hamid , yummy , zohrevand
سلام از دیدن این خبر خیلی خوشحال شدم چون من تواین مورد خیلی مشکل دارم من با وصف اینکه در 2 نوبت برای کنترل ادرارم دارو میخورم اما بازم مشکل دارم...این استرس که جایی میرم دچار مشکل نشم........خوب حالا کجا این کارو انجام میدن؟Huhicon_question
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
دست شما درد نکنه
این مشکل بسیاری از بیمارها ست و درمان مورد نظر کمک بزرگی استicon_question
راستی کی این عمل را انجام می دهد؟

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از سایر داروها برای برخی از مبتلایان به ام اس شيدا رها 3 4,219 2020/11/23, 11:57 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فرضیه ای برای علت ایجاد ام اس zenith 38 30,206 2020/05/03, 02:14 PM
آخرین ارسال: علیرضا 2
  دارو ی آنتی اکسیدان برای درمان ام اس نوید بخش است hamdam 4 6,456 2015/12/03, 09:15 AM
آخرین ارسال: ساسان
  TENS(تحریک الکتریکی عصب از راه پوست) راهی برای تسکین درد و اسپاسم در hamdam 2 3,431 2015/11/29, 12:19 AM
آخرین ارسال: hamdam
  بهترین ویتامین ها برای کمک به درمان ام اس شيدا رها 12 19,843 2015/06/26, 10:28 PM
آخرین ارسال: مهوش
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 31,901 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 5,395 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,918 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 10,600 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s) hamdam 9 10,651 2014/04/15, 07:04 PM
آخرین ارسال: آرزو

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست