•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 84
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا من ام اس دارم؟
با ديدن برنامه ماه عسل شکم به این عارضه زیاد شده:
یک سؤال:
برای پیش تشخیص زودهنگام بیماری در تهران، مراجعه به چه اماکنی را توصیه می‌کنید؟

٭ من با چنین علائمی از بیماری دست و پنجه نرم می‌کنم:

1- ورود به محیطی که کوچک ترین استرس بر من تحمیل کند کاملا چالشی است.
مثل خرید، نشستن سر کلاس، با غریبه صحبت کردن، در این صورت کاملا کلافه می‌شوم، احساس خفگی می‌کنم، حتی یک بار عمل انحراف بینی کرده ام به خاطر احساس خفگی.

2- گنگی دائمی دارم در گرفتن صحبت مردم و خواندن یک صفحه نوشته و حتی شمارش پول.
مطالعه و ادا کردن جملات طولانی برایم کاملا چالش‌بر‌انگیز شده است. یادآوری این که امروز چند شنبه است یا در چه فصل یا ماه یا در چه سال قمری و میلادی هستیم، بسیار کند و دور از ذهن است.

3- مشکل حافظه دارم، برای به ذهن سپردن کلمه یا اسم باید تقلا کنم و الا به صرف شنیدن، هیچ چیز به طور خودکار در ذهنم ثبت نمی شود. این که در کدام رکعت نماز هستم با یک گنگی و شک همراه است. حتی بعضا بستگانی که تازه فوت کرده اند را در ذهنم مرور می‌کنم که سوتی ندهم!!!

4- بی حوصلگی و عصبانیت به خاطر همین نه شغل منظم دارم و نه به دنبال ازدواج هستم، بیشتر اوقات تنها به سر می‌برم.

5- به حد خیلی زیاد استرس دارم. شروع صحبت، عبور از خیابان، حتی برای آزمایش خون آمپول بزنم، برای من مثل پریدن در استخر برای شخص نا بلد است.

٭ و چند علامت گه گداری هم هست که نسبت به آن ها چندان مطمئن نیستم:
- موقع بیدار شدن خیلی می‌شود در دست و پا خواب‌رفتگی دارم که به فشار خون پایین و افت آن هنگام خواب منتسب می‌کنم. در بهار امسال یک بار که در حال نشسته خوابیده بودم موقع بیدار شدن پوست سرم کاملا بی حس شده بود که به بدخوابیدن ربط دادم.
- بعضا در لحظه بیدار شدن و باز کردن چشم حالت عدم تطابق چشم ها دارم که آن ها را به کار شبانه طولانی پشت کامپیوتر منتسب کرده ام.
- بعضا حس می‌کنم که نخاع مرا می‌کشند و به مغز فشار می‌آید.

از راهنمایی شما پیشاپیش تشکر می کنم.
قد يُنعِمُ اللهُ بِالبَلوى وَإن عَظُمَت
ويَبتَلِي اللهُ بَعضَ القومِ بِالنِعَمِ
دوست عزیز
من فکر میکنم علائمی که نوشتی ربطی به ام اس نداره شما استرس داری و شکاک هستی باید پیش روانشناس یا روانپزشک بری
 تشکر شده توسط : Abu Reyhan , آنا
سلام خدمت دوستان من 20 روز قبل که رو صندلی نشته بودم یهو هر دو تا رون پاهام درد شدیدی گرفت که تا سه چهار روز ادامه داشت پاهام جون نداشت و دستام احساس سفتی داشت سوزن سوزن میشد واحساس میکردم حرکات انگشتان دستم کند شده در ضمن تب و سر گیچه هم داشتم به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و ام ار ای بدون تزریق برام نوشت بعد از انجام ام ار ای بردم پیش دکتر گفت ام اس نداری ولی گفت سیستم مرکزی عصبیت ضعیف شده این یعنی چی ؟ نوار عصب هم گرفتم گفتن مشکوک میزنی شاید بیماری مادر زادی داشته باشی در ضمن گفت 6 ماه دیگه باید ام ار ای بگیری دوستان امکان داره ام اس داشته باشم در حال حاضر دستام کند شده احساس میکنم ماهیچه هام ضعیف شده ایا امکان داره ام اس با ام ار ای مشخص نشه شرمنده که طولانی شد.
ایشالا که چیزی نیست ولی برای اینکه دکتر مطمئن بشه ام آر آی از گردن هم میده.

فکر نکن بهشsmiling

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : kases
(2011/08/26, 12:48 PM)kases نوشته است: سلام خدمت دوستان من 20 روز قبل که رو صندلی نشته بودم یهو هر دو تا رون پاهام درد شدیدی گرفت که تا سه چهار روز ادامه داشت پاهام جون نداشت و دستام احساس سفتی داشت سوزن سوزن میشد واحساس میکردم حرکات انگشتان دستم کند شده در ضمن تب و سر گیچه هم داشتم به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و ام ار ای بدون تزریق برام نوشت بعد از انجام ام ار ای بردم پیش دکتر گفت ام اس نداری ولی گفت سیستم مرکزی عصبیت ضعیف شده این یعنی چی ؟ نوار عصب هم گرفتم گفتن مشکوک میزنی شاید بیماری مادر زادی داشته باشی در ضمن گفت 6 ماه دیگه باید ام ار ای بگیری دوستان امکان داره ام اس داشته باشم در حال حاضر دستام کند شده احساس میکنم ماهیچه هام ضعیف شده ایا امکان داره ام اس با ام ار ای مشخص نشه شرمنده که طولانی شد.

نحوه ی تشخیص این بیماری رو در اینجا آوردیم

اما در مورد شما :

از گردن ؛ نخاع و مغز هرسه MRI گرفتید؟

نوار عصب عضله تون برای چشم بود؟ نتیجه چی شد؟

احتما بسیار زیاد در صورت نبودن پلاک در MRI شما مبتلا نیستید
بسیاری از بیماری های روحی و عصبی هستند که علائم شبیه به MS دارند
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : kases , paeeze , TootFarangi
دوستان من از مغز ام ار ای گرفتم نوار عصب دست و پا دکتر برام نوشت دکتری که نوار عصب میگرفت گفت عصبت مشکلی نداره تو گزارشش زده بود نرمال من گرفتگی عضلات دارم دیروز پای چپم قسمت ساق پا و کنار زانو پام حالت گرفتگی داشت امروز حالت گرفتگی ندارم در ضمن من به یک دکتر دیگه ای قبل از اینکه ام ار ای گرفته باشم مراجعه کردمبا یک نور قرمز رنگ چشامو بررسی کرد گفت چشمات مشکلی نداره اما الان که دارم تایپ میکنم احساس میکنم کندتر دارم تایپ میکنم از جواباتون ممنونم
(2011/08/26, 01:03 PM)kases نوشته است: دوستان من از مغز ام ار ای گرفتم نوار عصب دست و پا دکتر برام نوشت دکتری که نوار عصب میگرفت گفت عصبت مشکلی نداره تو گزارشش زده بود نرمال من گرفتگی عضلات دارم دیروز پای چپم قسمت ساق پا و کنار زانو پام حالت گرفتگی داشت امروز حالت گرفتگی ندارم در ضمن من به یک دکتر دیگه ای قبل از اینکه ام ار ای گرفته باشم مراجعه کردمبا یک نور قرمز رنگ چشامو بررسی کرد گفت چشمات مشکلی نداره اما الان که دارم تایپ میکنم احساس میکنم کندتر دارم تایپ میکنم از جواباتون ممنونم

به نظر مشکلی نیست. کسانی بودند که 5 ماه هم فلج شده بودن ولی فقط تصور میکردند ام اس دارند. به خودتون تلقین نکنید.

برای حفظ احتیاط MRI از گردن و نخاع هم بدید
آزمایش VEP هم بد نیست داشته باشید.

این علائم که می فرمایید از کمبود ویتامین B هم هست یه ب-کومپلکس هم تزریق کنید بد نیست.
 تشکر شده توسط : kases
دوستا شرمنده که دارم زیاد سوال میکنم من زخم معده و روده و عفونت معده هم دارم روزی 12 تا قرص دارم مصرف میکنم البته اینا الان 4 روزه دارم استفاده میکنم امکان داره با هم مرتبط باشن
 تشکر شده توسط : Prime
(2011/08/26, 01:22 PM)kases نوشته است: دوستا شرمنده که دارم زیاد سوال میکنم من زخم معده و روده و عفونت معده هم دارم روزی 12 تا قرص دارم مصرف میکنم البته اینا الان 4 روزه دارم استفاده میکنم امکان داره با هم مرتبط باشن

زخم معده ارتباطی نداره!
اما مشکلات در بلع و هضم غذا به همراه مشکلات در دفع اون
گاها دیده میشه!
بین داروهای مصرفی شما قرص مترونیدازول هم هست؟
گذر تک تک این ثانیه ها
سپری گشتن عمر
به قدیمی شدن دوستیت می ارزد...
 تشکر شده توسط : Prime , paeeze

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9