امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افکار مثبت در ام اس
خیلی مهمه ...مثبت فکر کنین...کلا خیلی تاثیر داره....روحیه خروبو اینا و افسرده نبودن....
بحث تحریک تی سلها هست و این چیزا...نه اثبات شده هست ..
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , ابراهیم , rahaei , OMG! , منصور91 , mohammadreza1369
زندگی زیباست ای زیبا پسند
زیبه اندیشان به زیبایی رسند
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : rahaei , OMG! , منصور91 , nazaninamiri70 , sia , نسيم
" این نیز بگذرد" تو خیلی مواقع به من کمک می کنه دیگه اینکه "تا خدا نخواد برگ از درخت نمیفته" بهم آرامش میده بیخیال دنیا نباش به فکر فردا!
مطمئنم به زودی یه درمان قطعی برای ام اس پیدا میشه و این بیماری ریشه کن میشهAngel
 تشکر شده توسط : یه غریبه , ابراهیم , parisa2011 , matinfard , احسيني , mohammadreza1369
ترکیبات ترشح شده از غدد درون ریز بدن ما می تواند تحت تاثیر افکار و احساسات ما قرار بگیرد.

به خصوص هنگامی که افکار ما با اضطراب, بیقراری, اشتغالات ذهنی, افکار وسواس گونه و افکار ناخوشایند و ناراحت کننده همراه باشد. البته این مساله به این معنا نیست که افکار ما به صورت خودآگاه روی ترشحات تاثیر می گذارند, بلکه به صورت عمومی روی بدن ما تاثیر دارند و به طور غیرمستقیم ترشحات غدد درون ریز را تحت تاثیر قرار می دهند.

غدد مترشحه, تحت تاثیر فرماندهی مغز انسان هستند. این غدد می تواند تحت تاثیر مسائل گوناگونی از جمله یک بیماری قرار بگیرند. داشتن روحیه مثبت یکی از فاکتورهایی است که روی این غدد تاثیر می گذارد. در بررسی ها و پژوهش های مختلف نشان داده شده که عملکرد غدد ترشح کننده فردی که روحیه و نگرش مثبتی دارد, به صورت متعادل انجام می شود. این تنظیم متعادل مربوط به ترشحات و هورمون های محور هیپوفیز, غدد فوق کلیوی و تیروئید است. ترشحات غدد نامبرده تحت تاثیر روحیه مثبت قرار می گیرند. به این صورت که اگر روحیه و افکار ما مثبت باشند تاثیر گذاری آنها به گونه ای است که این غدد به شکل نرمال و طبیعی به کار خودشان ادامه می دهند. گاهی یک بیمار اعتقاد خاصی به یک نوع درمان, یک دارو و شیوه درمانی یک پزشک دارد و قطعا این مساله کمک شایانی به بهبودی فرد می کند. خیلی از مراجعان و بیماران در انتخاب پزشک سلیقه خاص خودشان را به کار می برند و بیمار در این زمینه حق انتخاب دارد. نگرش بیمار به نوع درمان و نوع دارو و اثر گذاری مثبت پزشک در ذهن بیمار می تواند به روند درمان کمک کند و احتمال بهبودی را بالا ببرد و همچنین بر عکس. اگر بیماری نسبت به نوع و روش درمان حالت تدافعی داشته باشد و اعتقاد چندانی به شیوه درمانی نداشته باشد طبیعتا نتایج خوبی عایدش نخواهد شد. علی رقم اینکه به لحاظ فیزیولوژیکی, آن درمان کاربرد خودش را داشته باشد.

در تحقیقات و پژوهش های انجام شده, ثابت شده است نگرش مثبت نسبت به یک نوع درمان, یک نوع دارو و یک نوع متخصص, درصد احتمال بهبود را تا حد زیادی افزایش می دهد
چقدر شعـــــــر نوشتیم برای باران
غافل از آن دل دیوانه که بارانی بود
 تشکر شده توسط : spring , محدثه , maryamgoli , نسيم , mohammadreza1369 , جلال علایی موسوی
به من خیلی کمک میکنه بخصوص این چند وقت که دیگه مسکن نمیخورم چه برای خوابیدن چه قبل از تزریق و بعدش
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , آزیتا , آقا صادق , maryamgoli
اگر قرار باشد جمله‌اي را انتخاب کنم تا با آن تمامي ‌پند و اندرزم را بيان کرده باشم،

فقط خواهم گفت:

هرگز نگــذار افکار بد به ذهنت راه يا‌بد!

کنفوسيوس
 تشکر شده توسط : spring , paeeze , آقا صادق , parastoo joon , maryamgoli , mohammadreza1369 , جلال علایی موسوی
به به از این موضوع زیبا happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifبا دورانی که گذراندمwink2wink2اصلی ترین وموثرترین شاه کلید زندگی سالم وبانشاط همین دو کلمهء معجزه آسای افکار مثبت است.مردی به حضور یکی از امامان رسید وطلب رزق کرد.امام دانه ای خرما به او داد.مرد نگاهی به امام وخرما کرد وناراحتی واعتراض خود را با اندو اعلام کرد.امام گفت کنار برو وبایست ونگاه کن .در این حال فردی با سلام وادب وارد شده و او نیز طلب روزی کرد.و امام دانه ای خرما به او داد. مرد دستان خود را بالا برده با حمدوستایش از خدا از امام خداحافظی کرد.امام فرمود بایست وتمامی ظرف خرما را به او بخشید.مرد دوباره رو به آسمان کرده حمد وستایش خداوند کرده قصد خروج کرد که امام ظرف خرما را گه بسیار قیمتی بود با دستان خود به او داد.مرد همچنان شکر خدا میکرد وووو..........تا انجا رسید که امام درخت نخلو تمامی باغ راااااااااااااا به او بخشید.............................وحساب کنید سود افکار مثبت راhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : احسيني , maryamgoli , mohammadreza1369
هیچ وقت دوست نداشتمم برم پیش روانپزشک و داروهای افسردگی مصرف کنم ، اما انگار متاسفانه اینطور شدهsad
بودن در لحظه
نه ماندن در گذشته
ونه استرس و اضطراب آینده
 تشکر شده توسط : maryamgoli , mohammadreza1369
(2013/04/25, 11:59 AM)parisa28336 نوشته است: هیچ وقت دوست نداشتمم برم پیش روانپزشک و داروهای افسردگی مصرف کنم ، اما انگار متاسفانه اینطور شدهsad
سلام دوست عزیز
اصلا اینطور نیست. شما الآن چون اوایل ابتلا به بیماری هستی یه چیز کاملا طبیعیه!
منم اول که متوجه شدم رفتم پیش یه روانپزشک خوب؛ خیلی به من کمک کرد
شما هم با یه دید مثبت برو پیش روانپزشک و بهش اعتماد کن

تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : mohammadreza1369
پس من چی بگم که دیگه دارم تو ام اس بازنشسته میشم اما هنوزم نتونستم افکار مثبت رو در خودم بیدارکنم.
خارج از شوخی شرایط هرکسی بادیگری فرق میکنه.من بشخصه آدم مقاومی بودم اما الان کم آوردم.آقا کم آوردم.دیگه فقط یه چیزمیتونه منو به زندگه طبیعی برگردونه اونم داروی درمان کننده ام اسه(درمان قطعی که بین من ودیگران هیچ فرقی نباشه)
 تشکر شده توسط : mohammadreza1369

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان