• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی بیماران‌ “ام اس” از ۱۷۵ به ۵۰۰هزارتومان رسید
داروی بیماران‌ “ام اس” از ۱۷۵ به ۵۰۰هزارتومان رسید
آنچه بیش از ناتوانی جسمی و حرکتی بیماران مبتلا به ام اس را می‌آزارد، نحوه تعامل مسولان دارویی کشور است. هر روز قیمتی برای داروهای آنها تعیین میشود و اصرار دارند تا بیماران از داروهای ایرانی استفاده کنند. پیش از این با ساخت داروی سینوکس ایرانی بجای آوونکس خارجی برخی بیماران مصرف دارو را برای مقطعی متوقف کردند تا نتایج حاصله از مصرف داروی ایرانی در بیماران دیگر را مشاهده کنند.

«بتافرون، ربیف و آوونکس» شاید این سه نام در نظر مردم عادی و سالم جامعه، اسامی داروهای رایجی باشد که در هر داروخانه یافت می‌شود اما این سه دارو، ویژه کنترل و نه درمان بیماری‌ ام اس است. بیماری‌ ام اس یک بیماری ناشناخته است که سیستم عصبی بیماران مبتلا را درگیر می‌کند و هنگامی در بدن آغاز می‌شود که گلبول‌های سفید که نقش دفاعی در بدن دارند به میلین که حفاظتی برای رشته‌های عصبی است و کمک می‌کند که پیام‌های الکتریکی با سرعتی چندین برابر منتقل شوند، بجای یک عامل بیگانه حمله می‌کنند و هر بار که این گلبول‌ها به رشته‌های اعصاب مربوط به یکی از اندام‌های بدن حمله کنند، آن اندام دچار مشکل می‌شود.

به گزارش فردا؛ تعداد بیماران مبتلا به‌ ام اس در طی سالهای اخیر در کشورمان افزایش چشمگیری داشته است و هنوز هیچ کس دلیل ابتلای افراد به این بیماری را نمی‌داند لذا از آن به عنوان بیماری موذی یاد می‌کنند. این بیماری در بین زنان و جوانان شایع‌تر از مردان است و متاسفانه سن ابتلا به این بیماری رو به کاهش است. بیماران مبتلا به‌ام اس در طول مدت فعال شدن حمله‌ها از وضعیت نامناسبی برخوردار می‌شوند و در برخی مواقع حتی توانایی راه رفتن را هم ندارند و باید برای بهبود از داروهای کمکی استفاده کنند. بیماران مبتلا به‌ام اس از نوع پیشرونده وضعیت نامناسبتری از وضعیت بیماران مبتلا به‌ام اس خوش خیم دارند و بعضا بر روی ویلچر به زندگی خود ادامه می‌دهند.

آنچه بیش از ناتوانی جسمی و حرکتی بیماران مبتلا به‌ام اس را می‌آزارد، نحوه تعامل مسولان دارویی کشور است. هر روز قیمتی برای داروهای آن‌ها تعیین می‌شود و اصرار دارند تا بیماران از داروهای ایرانی استفاده کنند. پیش از این با ساخت داروی سینوکس ایرانی بجای آوونکس خارجی برخی بیماران مصرف دارو را برای مقطعی متوقف کردند تا نتایج حاصله از مصرف داروی ایرانی در بیماران دیگر را مشاهده کنند که در ‌‌نهایت بیشتر بیماران با پرداخت هزینه بیشتر، مصرف داروی خارجی را ادامه دادند.

اکنون نیز داروی «ربیف ایرانی» ساخته شده است و پروژه تردید میان خرید داروی ایرانی و خارجی، گریبان بیمارانی را گرفته است که مهم‌ترین داروی بهبود آن‌ها آرامش و دوری از استرس است. در هفته گذشته بیمارانی که برای خرید داروی ربیف به داروخانه‌ها مراجعه و ۱۷۵ هزار تومان به صندوق تحویل دادند، مطلع شدند که نرخ این دارو به حدود ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

در مقابل اعتراضات آن‌ها هم پاسخ داده شد که از داروی ایرانی با نرخ حدود ۸۰ هزار تومان استفاده کنید. برخی بیماران از بضاعت مالی بالایی برخوردار نبود، داروی ایرانی را خریداری کردند و بخشی هم از مصرف دارو صرفنظر کردند تا شاید فرجی حاصل شود. برخی بیماران هم اذعان داشتند که پزشکانشان، آن‌ها را از خرید و مصرف داروی جدید بر حذر داشته و گفته‌اند اگر پول خرید داروی خارجی را ندارید، بهتر است دارو مصرف نکنید.

اکنون بیماران چشم به مذاکرات مسولان انجمن‌ام اس با مسولان دارویی کشور دارند تا شاید ذره‌ای همکاری، مانع از حادث شدن مشکلات بیشتر برای آنان شود.

http://www.gokal.ir
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : Aram , warrior , arezooo82 , parisa2087 , sar100 , Mahdieh , najva , MFhealth , آرمین , successful , نسیم , Prime , هانیه , BanOoOo , ELI , DavidBili , AVID2000 , فاطمه زهرا , شفا یافته , عمومهربان , roya7116 , # پریسا # , sadaf , mahsaa , khatoon25 , hamid , shahrzad.s , آنا , sara.arsham , mirzaee , maede , zenith , hamid t , مهری
خوب شد من گفتم تو ماه عسل به فکر داروهای بچه ها باشید !!
برعکس عمل میکنند
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : warrior , arezooo82 , somaye_602000 , MFhealth , نسیم , هانیه , BanOoOo , # پریسا # , melody , hamid , parisa2087 , sara.arsham , mirzaee , zenith , naz.gigili , hamid t
خودشون مشکلات داخلی دارن!!!!!!!!!!!!

چرا باید یه دکتر کارکشته ای مثل صحرائیان آوونکس رو به ایرانیش ترجیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بیمار چطور میتونه اعتماد کنه؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : فاطمه زهرا , zenith
حالا دليل اين گروني چي هست............

اخه سكه هم شده 562 هزار تومن...Smile (16)
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : arezooo82
يعني واقعا اونكس بهتر از سينووكسه
بنگر به چرخ زمانه كه كمر شكن است
مناز به رنگ لباست كه اخرش كفن است

aloofandbored
نرخ تورم رفته بالا دیگه!!! از ام اس مظلوم ترم پیدا میشه مگه؟چی کنیم چی نکنیم؟گیر بدیم به قیمت داروی ام اسangry2
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
من دیروز انجمن ام اس بودم..اونا هم ناله میکردن از این گرونی!
ربیف شده 420000 تومن!
گفت داریم با تهران مکاتبه میکنیم که بشه 200000 تومان!
خدا کنه...مملکت بی قانون مارو باش!
فکر میکنه همه رو گنج نشستن!angry2
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : zenith
من دکترم دارومو قطع کرده تا ربیف تزریق کنم از کجا جور کنم این هزینرو angry3angry3angry3angry3
همین جوریشم کم میارم
یه دارویی که (30قرص)می خریدم 135000ریال این بار خریدم 170000ریال بخون برو بالایی فکر جیب ما بیچارها نیستن به جیب خودشون قیمت میدن angry3angry3angry3angry3
 تشکر شده توسط : somaye_602000
baba ina dige kiyan aslan vejdan nadaran
be jaye inke ye kari konan esterese ma kamtar beshe tamame talasheshono mikonan hale ma badtar beshe
aslan ma daroye irani nakhaym bayad kiyo bebinim yeki be ina bege enghad zahmat nakeshin
angry2
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...

داروی ایرانی اصلا تاثیر مثبتی نداره بدتر نکنه بهتر نمی کنه . رسیژن که دراومد من ربیف مصرف میکردم به دکترم

گفتم میخوام داروی ایرانی که درست کردند استفاده کنم خوبه گفت آره وبرام نوشت ومن دوماه از رسیژن استفاده

کردم ، اصلا نمی تونستم راه برم . فوری رسیژنو قطع کردم و بتافرون برام شروع شد.

واقعا مصرف نکردن دارو بهتر از مصرف کردن داروی ایرانیه .
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : ELI , فاطمه زهرا , رستاخیز

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 33,025 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,124 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,377 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,332 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,803 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,931 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,969 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 40,024 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  مشکل اصلی و خاص بیماران «ام.اس»، مشکل بیمه آن‌هاست paeazan 3 4,675 2016/04/18, 11:54 AM
آخرین ارسال: بابک ابو علی زاده
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,153 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان