امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوانترون ( میتوکسانترون )
سلام عزیزم منم 9ساله ام.اس دارم اخه من خیلی میام سایت اسم وعکست هم یادمه چون دیدم روحیه ات خوبه گفتم شایدواسه همایش هامیری ولی من روحیم مثل توخوب نیست ودست خودمم نیستangry2 .مرسی که جوابم رو دادی گلم.icon_question
 تشکر شده توسط : paeazan , saeid , nosrati , spring , sange sabor
سلام کسی راجب این دارو اطلاعاتی داره؟ یکی از دوستان اینو استفاده میکنه که هر 3ماه درمیون بصورت سرم تزریقش میکنه و دیگه هیچ آمپولی برای ام اس استفاده نمیکنه!! اگه اطلاعی دارین لطفا راهنمایی کنید
خانم- نیازی به ایجاد تاپیک نبود-
بله نوانترون اسم تجاریش هست- همون میتوکسانترون دارو خوبیه- 66 درصد عملکرد داره
البته بیمار خیلی باید تحت نظر باشه حین مصرف- مخصوصاً عارضه قلبی کلیوی باید چک بشه
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : kaveh_plus
سلام به شما
آره تزریق میشه در سرم و سرم به بیمار وصل میشه
چهار سال پپیش که دکتر برای من نوشت گفت بیماریت پیشرفت کرده و باید یه دارو به داروهات اضافه کنی.یعنی بتافرون بعلاوه متوکسانترون (نوانترون).در همین تاپیک (فک کنم همین تاپیک بودSmile (16)) یه بار کامل برای یکی توضیح دادم
از داروهای شیمی درمانیه
باید قبل از تزریق اکو بدی چون عارضه ی قلبی داره
من با ده میلی (نیم دوز) اکوم بد در اومد و ادامش ندادم اما همچنان هر دکتری میرم بهم میگه نوانترون باید بزنی
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : mary909 , kaveh_plus
سلام دوستم خیلی راضیه و میگه دیگه از شر امپول یه شب در میون راحت شدم!
واسه همین منم میهوام به دکترم بگم ببینم چی میگه!
angry2
من که همون ده میلی رو که زدم اصلا راضی نبودم.معذرت میخوام تهوع شدید و آخرش هم بالا آوردم
ضمنا دلبخواهی که نیست.اگ براتون لازم باشه دکترت خودش تجویز مییکنه. و بیشتر از دو سال هم نمیتونی استفاده کنی
خب IVIG هم تزریقش یک بار در ماهه و بقول شما از سر تزریق یک روز در میون راحت میشیSmile (16). که اینو هم باید دکتر شما برات بنویسه
هر چند مهسا در فیس بوک میگفت دیگه بیمه تاییدش نمیکنه و میگن جزء داروهای ام اس نیست
( من که الان هم هر روز تزریق میکنم مشکلی با تزریقام ندارم-البته تزریقام بدون عوارضن-نمیدونم شماها چه مشکلی دارین با این تزریقهای یک روز در میون Smile (16) )
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : mary909
سلام ...

ميخواستم نظرتونو درمورد اين دارو بدونم ...
ميخواستم بدونم كسي استفاده كرده ...نظرش چيه ؟ اصلا تاثير داشته ؟
عوارض داشته ...؟
چون من خودم ده ساله با اين مريضي زندگي ميكنم ...هر آمپولي رو كه شما بگيد استفاده كردم ....نميشه گفت كدومشون بهتر بودن ..بد بودن ولي عالي نبودن ...اين دارو هم يه چي تو مايه هاي كرتونه ..كه تو سرم بايد ريخته بشه ...هر سه ماه يه بار تزريق ميشه .برا مدت دوسال ...Sad

عوارض خيلي بدي هم واسه من داشت ..مثل حالت تهوو ..سردرد...معده درد..كه تقريبا برا يه هفته چيزي نميتونستم بخورم ..چون هيچي رو معدم نميموند ...badtaste

تاثير كه نداشت بماند ...بدنه منو شديد ضعيف كرد....
كه الان بعد از 5 سال فاصله از اتمام دارو ...بدنم ديگه ضعيف مونده ...سريع سرما ميخورم ..هرمريضي كه پيدا ميشه اول من ميگيرم ..كلا داغونم ....rolleyes

اينا رو گفتم تا بدونم فقط رو من اينجوري بوده يانه؟
ميخواستم راهنماييم كنيد تا چيكاركنم ...confused2confused2

الانم دارم اسويمر مصرف ميكنم ...
ممنون ميشم ..............wink2
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین , nahal , visko , maryam.N , Hasty
ولا چی بگم سه ماه یه بار با تمام عوارض به نطرم میارزه به هرروز تزریق اونم اسویمر مزخرف با اون سوزن مزخرفترش من که چندبار اسویمر به جای کوپامر زدم عوارضم تشدید شد
 تشکر شده توسط : گيتي
(2013/10/05, 05:28 PM)یوسفی نازنین نوشته است: ولا چی بگم سه ماه یه بار با تمام عوارض به نطرم میارزه به هرروز تزریق اونم اسویمر مزخرف با اون سوزن مزخرفترش من که چندبار اسویمر به جای کوپامر زدم عوارضم تشدید شد
سلام...
اين مثل كرتونه ..
جايگزين آمپولا نيست ....

برا بهبود بيشتره ....
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین
من این دارو رو دارم تزریق میکنم...هر سه ماه یه بار...دوبارتزریق کردم اثرش تاحدودی خوب بوده البته تو6بارتزریق اثرش کاملا مشخص میشه...پزشک من میگفت حدود 80درصد علایم بیماری ازبین میره واحتمال بازگشت بیماری فقط 20 درصده...کسانی روهم دیدم که ازاین دارواستفاده کردن وراضی بودن...البته اثرات وتاثیرش بستگی به وضعیت وشرایط فرد تزریق کننده هم داره...راستی این دارو عوارض خاص خودش رو هم داره...
خدایا:اخرش نفهمیدم.....اینجایی که من هستم تقدیرمن است یاتقصیرمن!!!!
 تشکر شده توسط : paeazan , گيتي , Hasty

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان