•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چهار نوع بيماري ام اس
اي بابا من تو حالت اول هستم .پيش رونده پيش نروندهagreement2
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , نرگس طلا
چرا میشه ده سال اینده رو پیش بینی کرد بقول یکی از دکترهای بنام کشور که میگه پیش آگهی ام اس اینطوریه مثلا مثل بیماری من یا خیلیهای دیگه که 5 سال بدون هیچ علامتی هستن و دارو خوب بهشون جواب داده و ازمایشات ام ار ایشون خوبه این یعنی پیش اگهی خوبه و قول میدن که در 10-15 سال اینده هیچ ناتوانی یا مشکل جدی براشون پیش نیاد

ولی خیلی از دکترا بعد دوره 5 سال اولی معمولا دارو رو قطع میکنن دکتر منم همین حرفو زده ولی فعلا چیزی نگفته چون دو ماه دیگه مونده تا بشه 5 سال smiling
پس دیگه حله party0048.gif
نقل قول: به نقل از سایت پزشکی دکتر شریفی اگر....دوستان دقت کنید اگر هیچ داروئی مصرف نشود و بیماری سیر طبیعی خود را طی کند.....باز هم دقت کنید اگر سیر طبیعی بیماری طی شود :معمولاً بدون استفاده از داروها 50% بیماران مبتلا به MS بعد از 10 سال خارج خانه نمی توانند کار کنند 50% بعد از 15 سال نیاز به کمک برای راه رفتن دارند و50% بعد از 25 سال نمی توانند راه بروند و 10%روند پیشرونده دارند و 20-10% بیماری خوش خیم دارند.....اما تمامی این در صد ها با تزریق به موقع داروهای ام اس تغییر میکند....

سروش ، این سایت دکتر شریفی کجاست ؟ خوشمان آمد !Smile (16)
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : پرستوی مهاجر , n.sani
خوبه که از مطالب خوشت اومد سروش!
آخه اولش خیلی خوشت نیومد!
ولی بنظرم هر چی بی خیا ل تر باشی خیلی خیلی بهتره
اینا همش یه مشت عدد و رقمه
به قول دکترم در حال زندگی کن!
 تشکر شده توسط : sooorooosh
1سوال داشتم:
کی میشه تشخیص قطعی داد ام اس یه نفر از کدوم 4 نوعه؟
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
(2012/06/09, 11:27 AM)شیرین نوشته است: 1سوال داشتم:

هیشوخ confused2
واسه که معلوم نمی کنه کی حمله دارید و چند درصد خوب می شید ممکنه 20 سال حمله نداشته باشید خوب هم باشید ممکنه خدای نکرده تو 2 ماه 10 تا حمله داشته باشید هر سری هم یک مشکلی ایجاد بشه که خوب نشه !!
بیخیال نوع باشید بهتره icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : شیرین
(2012/06/09, 11:27 AM)شیرین نوشته است: 1سوال داشتم:
شیرین خانم تنها چیزی که نوع بیماری رو مشخص میکنه گذشت زمان و روند بیماری در زمان هست..بعضی دکتری میگن سیر بیماری در 5 سال اولیه اغاز بیماری میتونه مشخص کننده ی روندش در اینده باشه که بیماری با سرعت پیشروی میکنه یا اروم....البته الان به این نتیجه رسیدن که 5 سال کمه و 10 سال باید بگذره تا مشخص بشه بیماری چه روندی رو داره........زحمت کشیدن خیلی الانconfusedconfusedconfusedخودمون بعد از 10 سال میفهمیم چی مشه دیگهlaughing3laughing3

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : شیرین , zenith , n.sani
توی همین سایت هستن کسایی که نوع عود و فروکش ام اسشون به پیشرونده ثانویه تبدیل شده اگه بیان بگن بعد چند سال این اتفاق افتاده خیلی خوبه یه آماری دستمون میاد من خیلی دوست دارم بدونم تو ایران معمولا بعد چند سال این اتفاق میافته اگه قراره نوع ام اس عوض بشه.
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : paeazan
(2012/06/12, 03:19 PM)somaye_602000 نوشته است: توی همین سایت هستن کسایی که نوع عود و فروکش ام اسشون به پیشرونده ثانویه تبدیل شده اگه بیان بگن بعد چند سال این اتفاق افتاده خیلی خوبه یه آماری دستمون میاد من خیلی دوست دارم بدونم تو ایران معمولا بعد چند سال این اتفاق میافته اگه قراره نوع ام اس عوض بشه.

یکی رو من میشناسم بعد از 2 سال پیشرونده شد confused
یکی رو هم با چشام دیدم بعد از 6 ماه با واکر میاد انجمن !
یکی دیگه هم بود بعد از 4 سال و قطع دارو رفت روی ویلچیر گاهی میاد انجمن .

ولی خیلی ها هستن بعد از 25 سال هنوزم مشکلی ندارن یا 15 سال ! یا 17 سال و ... اصلا نمیشه مشخص کرد بعد از چند سال ؟ بعد از چند حمله ؟ بعد از چند وقت ؟

روحیه روحیه روحیه و تلقین که من خوبم مشکلی ندارم هیچیم نیست و ...
همه ی اینا می تونه تا 80% جلو پیشرفت رو بگیره.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : سمانه میم , movahedi
خب برا همین هستش که دکترها هنوز نمیدونن عود و زمان حمله کی هستش یعنی نمیشه پیش بینی کرد کلا ام اس ادم رو سوپرایز میکنه Smile (16)

ولی راست میگه دوستمون روحیه و تلقین خیلی عالیه مثل اینکه شما بگی و تلقین بکنی من فلج میشم فلج میشم و حرف دیگران خیلی راحت روت تاثیر میذاره ولی وقتی بگی من ام اس دارم ولی خوبم خیلی راحت حرف دیگران رو رد میکنی بهش اهمیت نمیدی و خودت و بیماریت و دکترت رو میپذیری بذار بقیه هر چی میخوان بگن و روحیه توی این بیماری خیلی تاثیر گذاره icon_biggrin
وگرنه من با اینکه خیلی تنهام حتی کسی نیست باهاش دردل کنم و بگم بابا منم ام اس دارم اینطوری در موردش حرف میزنید

عضو هیچ جا نیستم 4 نفر مثل خودم روببینیم و حساسیتم بالاست
ولی با این وجود

همیشه میخندم و اصلا حس نمیکنم بیماری لاعلاجی دارم که همه از ش میترسن

برا همین تا الان که 5 ساله خوبم و بقول دکتر بهترین بیمارشم و میخواد قابم کنه بزنه سردر شهر ولی بهرحال بدور از شوخی روحیه خیلی تاثیر گذاره
خیلیها هستن با یه سرماخوردگی زودی از پا در میان همه عالم و آدم میفهمن فلانی سرماخورده 4 تا امپول زده بقول خودش تا بحال اینقد امپول نزده ولی شما ساکت میشینی و گوش میدی پس من چی که الان شاید نزدیک به یه میلیون تا امپول زدم من چی که شاید خیلی درد داشته باشم ولی به هیشکی نگفتم
پس میبینی که روحیه خیلی تاثیر داره البته من بقول دکتر خیلی ادم خودداری هستم یعنی به کسی نمیگم ام اس دارم که بخواد ترحم یا دلسوزی بکنه و کلا چیزی نمیگم بذار راحت باشم و بقیه هر چی میخوان بگن من با ام اس قراره زندگی کنم در کنار هم خوش باشیم و به ایندش هیچ فکری نکنیم بیخیال زندگی میگذرد Smile (52)
 تشکر شده توسط : sooorooosh , zenith , سمانه میم , movahedi

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علت شناسي – بيماري زايي و آسيب شناسي ام اس h.kakavand 8 14,538 2016/01/11, 09:38 AM
آخرین ارسال: niloofary
  درمان هاي غير دارويي بيماري MS maya 8 11,149 2011/11/23, 01:38 PM
آخرین ارسال: فرناز
  چاي سبز موثر در درمان بيماري هاي اتوايميون-MS maya 6 11,921 2011/11/19, 10:23 PM
آخرین ارسال: arezoo_azizi
  علائم بيماري ام اس در انجام تمرينات توانبخشي افزايش مي يابد aztab 1 4,658 2011/03/07, 06:32 PM
آخرین ارسال: shahrzad
  كمبود ويتامين B,ابتلا به بيماري «ام.اس» را افزايش داده ا maya 0 2,809 2010/01/09, 07:37 PM
آخرین ارسال: maya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان