امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بی حسی دهان و اختلال چشایی
سلام بچه ها
تا به حال کسی قسمتی از فک و دهان و زبانش مشکلی پیدا کرده مثل اینکه وقتی به دندانپزشکی مراجعه می کنید و برای سر شدن آمپول می زنند اون اولش چطوریه یا اون وقت که داره سری از بین می ره دیدید چطوریه اون شکلی کسی تا بحال این مشکل براش پیش اومده؟

(2014/01/17, 12:14 AM)منصور91 نوشته است: من یه بار نصف صورتم بیحس شد سه ماه طول کشید خوب شدم ولی همه کارهای خودمو حتی ورزش هم می کردم
بیخیال حمله برو کارهای روزمره رندگیتو انجام بدهicon_biggrin
یعنی دارو استفاده کردید یا بدون دارو؟
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , alireza1111
سلام. من همون حمله ای که ام اس برام تشخیص دادن اینطوری بود ولی خیلی خفیف. یه سمت صورتم سر شده بود. دستمو رو گونم حس میکردم ولی یه جوری بود( دیدین چند ثانیه یخ بمونه تو دستتون نوک انگشتا چطوری میشه اونطوری بود) یه سمت فک و دهن و .. کلا همون طوری بود. از یه نقطه کنار فکم شروع شد و در عرض یه هفته یه سمت صورتمو گرفت اختلال دید و.. هیچی نداشتم فقط حس بدی به صورتم داشتم. من متخصص داخلی رفتم وکلی آزمایش و.. هیچی مشخص نشد.ولی متخصص داخلی وقتی یه عالمه سوال درباره خوابم و ...پرسید یه سری کارا گفت با دست و پاهام انجام بدم و نگاه کرد بهم گفت برو متخصص مغز واعصاب که رفتم و MRI و ام اس smiling با سه روز پالس تراپی صورتم کاملا خوب شد. ولی تقریبا یک ماه طول کشید تا حس چشاییم خوب شد تا یک ماه با یه طرف دهنم مزه ها رو نمیفهمیدمconfused آخی چه مروری شد تازه رفته بودم خوابگاه و بعد یک ماه اولین بار مزه آبلیمو رو با کل دهنم فهمیدمSmile (16)Smile (16)
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : earth , alireza1111
یعنی این حمله است؟ باید برم دکتر؟ باید کوروتون بگیرم؟
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : سمیرا67
برای من حمله بود icon_cryicon_cry من کلا همون یه حمله داشتم icon_cryicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : earth
(2017/07/20, 02:00 PM)earth نوشته است: یعنی این حمله است؟ باید برم دکتر؟ باید کوروتون بگیرم؟

این قضیه خیلی جدیه! باید بری دکتر هر چه سریع تر Smile
[/quote]
این قضیه خیلی جدیه! باید بری دکتر هر چه سریع تر Smile
[/quote]
گمون نکنم الان بیست روزی هست که اینجوریه. البته باشه می رم دکتر. شنبه به امید خدا می رم. Smile
بر خویش تکیه کن برعرش
(2017/07/20, 01:34 PM)earth نوشته است: سلام بچه ها
تا به حال کسی قسمتی از فک و دهان و زبانش مشکلی پیدا کرده مثل اینکه وقتی به دندانپزشکی مراجعه می کنید و برای سر شدن آمپول می زنند اون اولش چطوریه یا اون وقت که داره سری از بین می ره دیدید چطوریه اون شکلی کسی تا بحال این مشکل براش پیش اومده؟

(2014/01/17, 12:14 AM)منصور91 نوشته است: من یه بار نصف صورتم بیحس شد سه ماه طول کشید خوب شدم ولی همه کارهای خودمو حتی ورزش هم می کردم
بیخیال حمله برو کارهای روزمره رندگیتو انجام بدهicon_biggrin
یعنی دارو استفاده کردید یا بدون دارو؟

سلام سعیده جان. من چند سال پیش همین حالت رو پیدا کردم که اینجا نوشتم.هیچ کاری هم نکردم بعد از مدتی خوب شد .
.البته بعد از چند روز دکتر رفتم و ام آر آی نوشت ،کورتون هم نوشت که بعد از ام آر آی بزنم ولی دیدم پلاک فعال ندارم برخلاف نظر دکتر ،کورتون نزدم. و خودش بعد از مدتی خوب شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
[/quote]

سلام سعیده جان. من چند سال پیش همین حالت رو پیدا کردم که اینجا نوشتم.هیچ کاری هم نکردم بعد از مدتی خوب شد .
.البته بعد از چند روز دکتر رفتم و ام آر آی نوشت ،کورتون هم نوشت که بعد از ام آر آی بزنم ولی دیدم پلاک فعال ندارم برخلاف نظر دکتر ،کورتون نزدم. و خودش بعد از مدتی خوب شد.
[/quote]

ناهید جان ممنونم از راهنماییت. آره به خدا من اصلا الان حوصله کورتون ندارم. بعد از مامان یه سری داروی ضد افسردگی به اندازه کافی دچار اضافه وزنم کرده که دیگه کورتون غیر قابل تحمله.
ضمنا خیلی ارادتمند و مخصلم دوست و یار قدیمی.icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : nahid
ممنون سعیده جان.icon_question امیدوارم مشکلی نباشه و زود برطرف شه. البته برای احتیاط به دکتر هم تونستی بگو. ولی میتونی کورتون رو قبول نکنی. منم به خاطر یه شوک عصبی اینطور شد ، مواظب خودت باش ، کورتون پوکی استخوانم رو بیشتر میکنه، تا جایی که میشه از کورتون فرار میکنم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
دوستان توجه داشته باشند که هر چی میکشیم از دست بی اهمیتی به تشخیص دکتر و شروع نکردن سریع درمان هست. معلومه که در فازهای ابتدایی اکثرا این حالت ها خودش خوب میشه!!
اما در صورت توجه نکردن مداوم این اثر باقی میمونه و در سالهای آینده خدای نکرده مساله ساز میشه.
تکرار میکنم! Smile (16)
منظورم از سالهای آینده سال دیگه یا ۳ یا ۵ سال دیگه نیست. دیده شده که بعضا بعد از ۱۵ ۲۰ سال بیماری تغییر ماهیت داده. پس بهتر است که این نشانه ها رو سرسری نگیریم.
راستی یه چیز دیگه!
داروهایی که ما مصرف میکنیم خاصیت درمانی قطعی ندارند بلکه حملات و ناتوانی رو به تعویق می اندازند. دعوای ما هم که کدوم دارو بهتره سر این هست که کدوم کارایی بیشتری در به تعویق اداختن و کنترل بیماری داره (درصد تعویق انداختنش بیشتره). Smile

خلاصه هوشیار باشید. love51agreement2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آفت دهان و ام اس marmar 36 48,986 2018/02/26, 12:53 AM
آخرین ارسال: فاطره
  ریزش بی اختیار آب دهان samiraa 13 30,148 2011/06/07, 09:24 AM
آخرین ارسال: AVID2000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست