•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزاتیوپرین‌ (Azathioprine)
به من میگفت علائمت مث دویکی هاست ولی اینکه میگی به سینووکس جواب دادی میگیم شاید درست باشه ولی گیر دادن که تو دویکی هستی آزمایشتو تکرار کنconfused2 منم بیخیال شدم سینووکسو ادامه دادم
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : maryamgoli
خب اگه مدت زیادی از آزمایش قبلیت میگذره ضرر نداره یه بار دیگه تکرارش کنی تا مطمئن بشی
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : sargol , maryamgoli , برگ 7
بچه ها شما روزی چند تا آزارام میخورین؟
دکتر به من گفته باید حتما روزی سه تا باشه، صبح، ظهر، شب.
اما بعضیا سه تا شو شب میخورن.
من از وقتی روزی سه تا میخورم حالم خیلی بده.
اما با دوتا مشکل نداشتم.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : maryamgoli

آزاتیوپرین
(نام تجاری: Imuran)

گروه دارویی: آنتاگونیست متابولیسم پورین
گروه درمانی: سرکوب ایمنی , ضد رماتیسم
شکل دارویی: قرص و کپسول 50 و 250 میلی گرمی
مصرف در دوران حاملگی: گروه D

موارد مصرف: در پیوند کلیه , سرکوب و مهار بیماری آرتریتت روماتوئید
میزان مصرف: در پیوند کلیه میزان مصرف متفاوت است ولی در بیماری رماتیسم مفصلی به میزان 1 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن 1 تا 2 قرص مصرف شود.
موارد مانع: حساسیت شدید و حاملگی , ولی در بیماری های کبدی و کلیوی و مشکلات خونی با احتیاط مصرف شود.

عوارض جانبی: تهوع و استفراغ , مشکلات گلبول های خون , آسیب کبدی , احتمال بروز خطر سرطان , یرقان (زردی ) و خطر عفونت
توجهات: آزمایش های اولیه کلیوی و کبدی و خونی ضروری است . کارکرد کلیه ها و میزان مایعات مصرفی و ادرار روزانه باید اندازه گیری شود.
آموزش: در صورت بروز ادرار تیره , زردی پوست و چشم و خارش یا مدفوع روشن به پزشک اطلاع دهید. بیمار باید در طول درمان صبور باشد به ویژه در رماتیسم مفصلی که جواب به درمان 3 تا 4 ماه طول می کشد. هرگونه تب , اسهال یا خستگی شدید را به پزشک اطلاع دهید.
شرایط نگهداری: دارو در دمای معمولی اتاق نگهداری شود.
نکته: این دارو سمیت شدید دارد و خطر بعضی از سرطن ها را د

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : maryamgoli , برگ 7
(2010/04/26, 12:57 PM)baran نوشته است: رضا و کامی عزیز ازتون ممنونم icon_question
ولی من دارو رو برای کندشدن سیر بیماری می خورم confused2
ممنون می شم بقیه هم تجربیاتشون رو بذارنlove51

سلام من الان 3 سال که دارم این دارو رو مصرف میکنم فقط ازت خواهش میکنم اگه هنوزم مصرف میکنی کلیه و کبد خودتو با انجام آزمایش چک کن
(2012/09/11, 01:57 AM)SSA نوشته است: بچه ها شما روزی چند تا آزارام میخورین؟
دکتر به من گفته باید حتما روزی سه تا باشه، صبح، ظهر، شب.
اما بعضیا سه تا شو شب میخورن.
من از وقتی روزی سه تا میخورم حالم خیلی بده.
اما با دوتا مشکل نداشتم.

من روزی 3/5 میخورم و مشکلی هم ندارم اما با این حال با پزشکت مشورت کن
خدایا تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم
یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده
 تشکر شده توسط : SSA
فعلا نظم آنزیمای کبدیم بهم خورده!
دکتر گفته فقط روزی یکی.
اما آزمایش جدیدم هم اوضاع درستی نداره.
(2010/04/26, 03:32 PM)yaro نوشته است: كامياب درست ميگه فكر كنم آنارام مصرف ميكرد
آنارام ميشه اطلاعات رو كامل كني؟

سلام .من تازه عضو شدم .هیچکدومتونم متاسفانه نمیشناسم
یه سوالی ذارم .منم ازاتیوپرین مصرف میکنم .البته وقتی عوارض داروییشا خوندم خیلی ترسیدم . نمیدونم چکار کنم
لطف کنین اگه اطلاعاتی در موردش دارین بهم بگین .
نام تجاری: آزامون، برکاپرین، ایمونوپرین، ایموران

خلاصه:

گروه دارویی: ضدرماتیسم، کاهنده ایمنی
خطر مصرف اضافی: متوسط
میزان وابستگی: کم
داشتن نسخه: لازم
به صورت ژنریک: بله

معرفی دارو:
آزاتیوپرین یک دارو سرکوب کننده ایمنی است و مانع از آن میشود که سیستم دفاعی بدن، اندام پیوندی را دفع کند. همچنین برای آرتریت روماتوئید شدید که به درمان های دارویی دیگر پاسخ نداده اند مصرف میشود.
بیماریهای خودایمن و کلاژن (از جمله لوپوس اریتماتوس سیستمیک، پلی میوزیت، درماتوزیت، میاستنی گراویس و التهاب مزمن روده) را نیز با آزاتیوپرین درمان می کنند.
آزاتیوپرین را غالباً زمانی تجویز می کنند که کورتیکواستروئیدها از عهده درمان برنیایند در این شرایط با آزاتیوپرین اثر این داروها را تقویت می نمایند و در برخی موارد کاهش دوز کورتیکواستروئیدها را امکان پذیر می کند.
آزاتیوپرین فقط تحت نظارت دقیق پزشک تجویز می گردد زیرا خطر عوارض نامطلوب جدی در پی دارد. این دارو از تولید گلبولهای سفید جلوگیری می کند در نتیجه خطر بروز عفونت و خونریزی زیاد و طولانی را افزایش می دهد.

طرز استفاده از دارو:
این دارو برای شما تجویز شده بدون توصیه پزشک آنرا تغییر ندهید.

اشکال دارو: قرص، تزریق

مقدار و زمان مصرف: معمولاً یکبار در روز همراه با غذا یا بعد از غذا.

مقدار مصرف برای بزرگسالان: ابتدا برحسب وزن بدن و نوع بیماری و سپس مقدار مصرف آن تنظیم میشود.

شروع تأثیر دارو: 2 الی 4 هفته. اثر ضد روماتیسمی تا 8 هفته یا بیشتر احساس نمیشود.

ادامه اثر دارو: اثرات ضد ایمنی ممکن است تا چند هفته پس از قطع دارو ادامه یابد.

توصیه غذایی: ـــــــــــــ

نگهداری از دارو: در محفظه سربسته، در محیط خشک و خنک دور از دسترس اطفال و نور باشد.

فراموش کردن نوبت دارو: به محض یادآوری، آن را ادامه دهید سپس برنامه تجویز شده را از نو آغاز کنید. اگر بیشتر از 2 نوبت را فراموش نموده اید پزشک را در جریان بگذارید.

متوقف کردن دارو: قطع دارو باید به دستور پزشک باشد. اگر بمنظور جلوگیری از دفع اندام پیوندی مصرف میشود قطع دارو می تواند منجر به دفع پیوند شود.

مصرف مقدار اضافی: مصرف تصادفی مقدار اضافی بی ضرر است اما مقدار بیشتر می تواند تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال به همراه داشته باشد.

عوارض نامطلوب:
اختلالات جهاز گوارش و تأثیرات نامطلوب برخون که می تواند منجر به گلودرد، تب و ضعف شود از عوارض شایع ازاتیوپرین به شمار می روند. خونریزی غیرطبیعی یا کبودی در زمان مصرف این دارو نشاندهنده کاهش میزان پلاکتهای خون است.

نشانه ها - تهوع/استفراغ، شیوع شایع، موارد مشورت با پزشک حاد.
نشانه ها - بی اشتهایی، شیوع شایع، موارد مشورت با پزشک همه موارد.
نشانه ها- ریزش مو، شیوع شایع، موارد مشورت با پزشک همه موارد.

نشانه ها- ضعف/خستگی، شیوع شایع، موارد مشورت با پزشک همه موارد.

نشانه ها- خونریزی غیرطبیعی و کبودی، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشک همه موارد. مراجعه به پزشک.

نشانه ها- یرقان، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشک همه موارد، مراجعه به پزشک.

نشانه ها- جوش، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشک همه موارد، مراجعه به پزشک.

تداخل دارویی:

آلوپورینول: مقدار آزاتیوپرین را در صورتی که با آلوپورنیول مصرف شود باید کاهش داد.

وارفارین: آزاتیوپرین، اثر وارفارین را متوقف می کند.

کوتریموکسازول و تری متوپریم: چنانچه با آزاتیوپرین مصرف شوند خطر ناراحتی های خونی را تشدید می کنند.

احتیاط:
در موارد زیر پزشک را مطلع سازید.
ناراحتی های کلیه و کبد، ابتلا به آبله مرغان، عفونت، التهاب لوزالمعده، اختلالات خونی، مصرف داروهای دیگر.

برای خانم های باردار: معمولاً آزاتیوپرین را در دوران بارداری تجویز نمی کنند هر چند تا بحال مشکلی دیده نشده است.

برای خانم های شیرده: راه یافتن این دارو به شیرمادر هنوز ثابت نشده است.

برای اطفال و کودکان: بی ضرر است.

برای سنین بالای 60: احتمال بروز عوارض نامطلوب بالاست. مقدار مصرف را باید کاهش داد.

مصرف این دارو در حین رانندگی و کارهای دشوار: ــــــــــ

الکل: ــــــــــــ

استفاده بلند مدت:
در مصرف دراز مدت آزاتیوپرین تا حدودی افزایش خطر برخی سرطان ها وجود دارد و همچنین تغییرات خونی احتمالاً رخ می دهند که با تنظیم مقدار دارو برطرف میشود. در خلال درمان دراز مدت، نباید در معرض نور خورشید قرار گرفت این اقدام در جلوگیری از بروز عوارض نامطلوب بر روی پوست موثر است.

مراقبت: آزمایش ترکیبات خونی معمولاً انجام میشود.
خدایا تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم
یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده
 تشکر شده توسط : برگ 7
مدتیه برای من موضوع جدیدی پیش اومده که برام سوال مهمی رو مطرح کرده.
چشم درد و سردرد شدید دارم و از بینیم آب میاد!
(این قسمت رو پاک میکنم که بچه ها رو الکی نترسونم!)
حالا باید برم پیش دکتر گوش و حلق و بینی!
خودم فکر میکنم از عوارض داروها باشه.
آیا چنین چیزی ممکنه؟
چرا این سوال رو اینجا نوشتی؟یعنی فک میکنی از عوارض آزارامه؟ من دو ماهه میخورم و این مشکلاتی که میگی ندارم
یعنی کلا اینایی که تو میگی ندارم
دارو زیاد استفاده میکنم چند ساله که بیمارم.آب ریزش که نداشتم.سر درد هم گاهی و بصورت معمول( بنظر من که تغذیه خیلی تاثیر داره، جمشید خدادادی مهارتش چیز دیگه ایه اما بعضی مشکلاتم با رژیم اون رفع شده! جدیدا که رژیم اونو تا حدی رغایت میکنم سر درد خیلی کم دارم و..)
چشمم که از بچگی مشکل داشته جدیدا حس میکنم چشمم ضعیف تر شده
نمیدونم مغز آب آورده یعنی چی.خب برو دکتر مغزواعصاب شاید با یه تست ساده یا نوار مغز یا ام آر آی بگه علت چیه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد آزاتیوپرین و سیمواستاتین .... Robot 14 11,635 2012/11/22, 12:30 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان