امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آفت دهان و ام اس
ولي خدايي رب انار معجزه ميكنه واسه آفت
من قبل ترا كه ام اس نداشتم گهگداري افت ميزد دهنم ولي به لطف ام اس ديگه الان مدتيه ازش خبري نيست
ولي منم رب انار رو به هرچيز ديگه ترجيح ميدم اين مواقع. هم خوشمزست هم خشك ميكنه آفت و
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : anaram , naz.gigili , رامنا
منم اولین بار 2سال پیش یه اتفاقی افتاد خیلی ترسیدم تمام دهانم ته گلوم افت شده بود خیلی درد ناک بود:38::38:rolleyes از اون به بعد هر وقت خیلی استرس دارم.ترسیده باشم افت همراه با تب شدید دارم. البته بعداز تزریق سینووکس هنوز این اتفاق نیوفتاده خدارو شکررررررررررررررررررررررررررررر.
دکترمم ازم پرسید که افت میزنی.wink2
شاید مطلبی که می نویسم تکراری باشه ولی چون مربوط به این قسمت بود دوباره اشاره می کنم (من از بچگی دهانم افت می زد ولی پدر مادرم عقیده داشتند از حساسیت به بعضی غذاهاست حدود سال 73 برای یکسری مشکل پیش دکتر زنان رفته بودم وبعد از مدتی نتیجه هم نگرفتم به ایشان گفتم که دهان من افت می شود و 2هفته طول میکشد تا خوب شود ایشان گفتند که چرا زودتر این مطلب را نگفته ام خوب من از کجا می دانستم که افت دهان خیلی مهم است و احتمال دارد با بیماریم که به ان خاطر به دکتر زنان مراجعه کرده بودم ارتباط داشته باشد ایشان من را پیش یک دکتر دیگر برای تست بهجت فرستاد انموقع نمی دانستم بهجت چیست وقتی تست شدم روز بعد معلوم شد بهجت دارم ومعرفی شدم تهران به اقای دکتر شهرام متخصص روماتولوژی بهجت بیماریست زیر شاخه بیماریهای روماتولوژی ایشان بعد از تست و ازمایشهای فراوان اظهار داشتند که من قطعا بهجت دارم و برای اینکه بهتر شوم وتحت کنترل باشم روزی 2عدد قرص کلشی سن می خوردم وهر 3 ماه پیش دکتر می رفتم تا بعد از 3سال ازمایشها نشان داد که بیماریم خاموش است و قرص را شبی یک عدد می خوردم وهر 6 ماه مطب می رفتم ودکترم گفته بود اگر بهجت درمان نشود وتحت کنترل نباشد احتمالا به چشم میزند وبیمار یا کور می شود یا تار می بیند من چون از امدن به تهران خسته شده بودم و بیماریم هم خاموش بود دیگر ادامه ندادم 2 سال از این موضوع گذشت تا در سال 81 چشم سمت راستم تار شد ومن با سابقه ی بهجت فکر کردم بیماریم عود کرده به دکتر شهرام مراجعه کردم ایشان هم شاکی بود که چرا سهل انگاری کرده ام و زحمات ایشان و خودم را به باد داده ام بعد از ازمایشات مختلف معلوم شد بهجت خاموش است وتاری از جای دیگری است ومن را به دکتر سیگارودی متخصص مغز و اعصاب ارجاع دادند و از من ام ار ای و از همه مشکلتر گرفتن اب نخاع به عمل امد و 6 الی هفت ماه طول کشید تا معلوم شد من ام اس دارم واز انموقع یعنی سال 82 به من امپول دادند وپالس تراپی شدم و از ان موقع به بعد دهانم افت نمی شود والان که دیدم دوستان اظهار می کنند که دهانشان افت می شود مشکوک شدم نکند افت دهان ارتباطی با ام اس دارد، یا نه حتما رابطه ای هست که وقتی بهجت خاموش بود دکتر مرا نزد دکتر مغز و اعصاب فرستاد و من زود متوجه شدم ام اس دارم و ان را مدیون افت دهانم هستم سرتان را درد اوردم خواستم تجربه ام را در این زمینه گفته باشم یاداوری کنم که من الان هم زیر نظر دکتر روماتولوژی هستم و شبی یک عدد کلشی سن را می خورم .
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , sargol , رامنا
سلام
من هم قبل ام اس خیلی زیاد دهنم آفت میزد، از زمانی که داروهای ام اس رو مصرف میکنم تقریبا میشه گفت دیگه دهنم آفت نزده البته تقریبا چون دو باری رو یادم هست که آفت زد، اما قبلا هر سال چندین بار میزبان آفت بودم!
البته این مطلب رو هم بگم بیشتر دکتر صحرائیان هست که از آفت می پرسه، من هم برای تایید بیماریم وقتی پیشش رفتم از آفت پرسید!confused2
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : anaram
گفتید تافت هیشگی یه راه حل شیزین برای درمانش نداره
من توی هفته کلا دو سه روز دهنم تافت نداره
اعصابم ریخته بهم
اللهم عجل لولیک الفرج
به حق خانم زینب کبری سلام الله
ویتامین ث زیاد استفاده کن
لیمو ترش تازه هم خوبه
ببین تغذیه خوب داشته باشی مشکلت حل میشه
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71
آفت دهان وام اس.واقعا حیرت انگیزه.
من خیلی آفت می زدم. خیلی زیاد .گرچه از وقتی که درمان ام اس رو شروع کردم به طرز قابل توجهی کم شد.
می گم هیچ فک کردین ما چقدر با هم وجه مشترک داریم.wink2
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
من هم خیلی آفت میزدم بطوریکه وقتی غذا یا چیزی میخوردم اشکم در میومد .تا اینکه یه داروی خارجی بهم معرفی کردن که واقعا" معجزه میکنه شبیه گوش پاکنه که داخل یه ظرف بسته بندی شده است.به اسمه "اورال مدیک با قیمت 8500 تومن ولی واقعا" ارزش داره .برای منکه عالی بود. oralmedhc
دهان شویه پرسیکا هم عالیه. من هر وقت دهنم آفت می زنه 15 قطره از پرسیکا رو تو نصف لیوان آب می ریزم و تو دهنم طوری می چرخونم که به محل آفت برسه. البته یادتون باشه که نباید بعدش دهانتون رو آب بکشید و تا 20 دقیقه بعدش نباید هیچی حتی آب بخورید. خیلی سریع جواب میده.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
happy0065.gifhappy0065.gif
(2009/12/01, 09:12 AM)khatoon25 نوشته است: من كه نمي فهمم همه چي رو مي گن ربط داره به ام اس .منم كه خدا رو شكر همشو دارم.آفت مي زنم.تبخال مي زنم.استرسو ناراحتي زياد داشتم.ضربه به سرم خورده.واكسن هپاتيت زدم. زمينه بيماري اتو ايميون تو فاميلمون بوده. شهرم هم اصفهانه كه اولين شهر بيماريهاي خاصه متاسفانهههههههههههههه. Sad :-[

Confusedhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifوای خیلی با حال همه چی رو به ام اس ربط دادی.........منم همینطورlove51love51

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information بی حسی دهان و اختلال چشایی مریم شاهقلی 22 11,882 2017/07/24, 12:18 AM
آخرین ارسال: earth
  ریزش بی اختیار آب دهان samiraa 13 30,136 2011/06/07, 09:24 AM
آخرین ارسال: AVID2000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان