امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کرخت و شل بودن و یا سست شدن پاها و کمر
دوستان عزیزم
اگه کرختی یا اصطلاحا مور مور یک طرف بدن چند روز طول کشیده باشه بدون مراجعه به پزشک ، چطور میشه علایم رو تخفیف داد؟
چون : از طرفی در دست و پای راست بیشتر هست که فعلا خیلی لازمشون دارم ولی دزست همین موقع نافزمانی میکنن.
واز طرف دیگه اگه دکتر تقریبا خوب بخوام برم چند ماه دیگه وقت میدن و فعلا چاره ای ندارم.
یه سوال اینکه گاباپنتین 300 میتونه موثر باشه؟ البته دو تا 100 داشتم دو شبه که خوردم .حالا چند تا 300 هم از پارسال دارم ،اگه داروخانه بی نسخه بده میخرم !
چیکار کنم ؟ کدوم دکتر وقت داره که برم ؟یا باید بین مریض چندین ساعت بشینم ( تازه اگه جای نشستن باشه ) و با بیمارای دیگه همدیگه رو نگاه کنیم تا وقت بگذره ...و یا باید خود درمانی کنم.
البته به خاطر نوشتن نسخه آمپول هم شده باید تا 10 روز دیگه حتما یه دکتر برم.
میتونین راهنمایی کنین یا تجربتونو بگین ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2010/05/15, 10:59 AM)behbood نوشته است: دوستان عزیزم
اگه کرختی یا اصطلاحا مور مور یک طرف بدن چند روز طول کشیده باشه بدون مراجعه به پزشک ، چطور میشه علایم رو تخفیف داد؟
چون : از طرفی در دست و پای راست بیشتر هست که فعلا خیلی لازمشون دارم ولی دزست همین موقع نافزمانی میکنن.
واز طرف دیگه اگه دکتر تقریبا خوب بخوام برم چند ماه دیگه وقت میدن و فعلا چاره ای ندارم.
یه سوال اینکه گاباپنتین 300 میتونه موثر باشه؟ البته دو تا 100 داشتم دو شبه که خوردم .حالا چند تا 300 هم از پارسال دارم ،اگه داروخانه بی نسخه بده میخرم !
چیکار کنم ؟ کدوم دکتر وقت داره که برم ؟یا باید بین مریض چندین ساعت بشینم ( تازه اگه جای نشستن باشه ) و با بیمارای دیگه همدیگه رو نگاه کنیم تا وقت بگذره ...و یا باید خود درمانی کنم.

ناهید جان حتما به پزشکت مراجعه کن
یعنی پزشک خودتم تا دو ماه دیگه وقت بهت نمیده؟؟؟؟
خوردن ماهی و ویتامین E خیلی میتونه موثر باشه
قبل از خواب یه قرص آسپرین هم بخوری خوبه
ولی حتما حتما با پزشکت مشورت کن.
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : nahid
(2010/05/15, 10:59 AM)behbood نوشته است: دوستان عزیزم

من در حدود 2 ماه قبل پاهام گزگز ميشد ويا تب ميكردن و يا سرد ميشدن دكتر واسم گاباپنتين نوشت روزي 3 تا 100 و گفت به محض اينكه خوردي و علائمت خوب شد ميتوني قطعش كني .منم از فرداي اون روز وقتي ميخواستم دارو رو مصرف كنم علائمم خوب شد و اصلا استفاده نكردم تا 5 روز پيش درد شديدي تو زانوهام تا نوك انگشت پا و از آرنج تا نوك انگشناي دستم شروع شد.و دست و پاهام به كل بي جون شدن.
منم راستش خودسرونه شروع كردم به خوردن روزي 3 تا گاباپنتين. به كل حالم خوب شد پاهام نرم شد و دردشون هم افتاد راستش اين تجربه منه كه بد هم نشد
ممنون از توضیحتون.
علی آخه منشیا وقت میدن نه دکترا ، تازه مگه فقط من مریضشم که برای من وقت فوری بده ؟ تا دو ماه دیگه هم به دردم نمیخوره که !
دیگه 24 ساعت گذشته ، اگه قرار بود درمان فوری بشه !
میگن بشین بین مریض منم حوصله ندارم چند ساعت که معمولا بیش از 3-4 ساعته بشینم.
دفعه پیش که درست روز بعد از کرختی صورت رفتم سه آمپول داد که اثر کمی داشت ولی رفع نشد .
راستش چند روز پیش زنگ زدم همون دکتری که مریم تعریفشو کرده بود و سلمان میره و.... گفتن تا آخر شهریور وقت نداریم ، بین مریض هم 7-8 ساعت معطلی داره !
من همه این علائم را تجربه کردم. اولین بار کل بدنم حالت کرختی داشت بطوریکه احساس میکردم روی پوستم یه لایه دیگه هست که من نمیبینمیش که خودش برطرف شد.
اما لختی عضلات که مدتی مشکل حادی برام بود. مدتی مچ پام شل میشد و می افتاد که البته اونموقع هنوز راه میرفتم اما احساس میکردم کفش خیلی برام سنگینه که در واقع اینطور نبود.
مدتی بعد انگشتان پاهام شل شده بود و به عقب برمیگشت. با انگشتان مچاله کفش پوشیدن خیلی سخت بود! انگشتان دست راستم هم این مشکل را پیدا کرده بودند و یکی از انگشتان دست چپم هم این مشکل را داشت.
خدا را شکر میکنم که الان هیچ مشکلی ندارم و خوب خوب هستم. همه عضلاتم حالت طبیعی دارند.
من با داروهای گیاهی بهبودی پیدا کردم.
 تشکر شده توسط : nahid , omidvar , ostad2000
ناهيد واسه امپولات ميتوني بري پيش دكتر خودت و دفترچتو بدي به منشي بگي بره بده دكتر واست امپول بنويسه
ولي اگه واسه مشكلتم بري پيشش بهتره يا از تجربه دوستان استفاده كن من خودم تجربه اي ندارم روي اين مورد ولي ميدونم كه بدون وقت گرفتن ميشه بري واست امپول بنويسه نهايت هم 10-15 دقيقه طول ميكشه .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
منم با حمید موافقم.ببر بده منشیش ببره تو بنویسه و بیاره بده.وقتت هم تلف نمیشه.در مورد گاباپنتین هم خوب 300 بهتر از 100 هستش.داروخونه ها آزاد هم میفروشن.تازه من به پیشنهاد یکی از بچه های انجمن گاباپنتین آپو 300 مصرف میکنم که خیلی بهتر از ایرانی جواب داده.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
ممنونم.میشه بگی دقیقا اسمش چیه ؟ آپو300 ؟؟ همینجوری باید بگم ؟
(2010/05/15, 02:48 PM)behbood نوشته است: ممنونم.میشه بگی دقیقا اسمش چیه ؟ آپو300 ؟؟ همینجوری باید بگم ؟

بله ناهید خانم
قرصهای با پیشوند آپو ماله یه شرکت دارو سازی به همین نام هستند .
مثل همین آپو گاباپنتین و آپو سیتریزین
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : mirali
(2010/05/15, 02:48 PM)behbood نوشته است: ممنونم.میشه بگی دقیقا اسمش چیه ؟ آپو300 ؟؟ همینجوری باید بگم ؟
خواهش میکنم عزیزم.
گابنتین 300 آپو .(آپو در حقیقت اسم شرکتشه که کانادایی هستش) قیمت آزادش هم 100 تاش 20000 تومنه.
یه شرکت آلمانی هم هستش که اسمش فایزر هست که بچه ها میگن هم قیمت هم کیفیتش نسبت به آپو پیشتره.
من از آپو راضیم.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سر بودن زبان hamid 43 124,291 2018/01/09, 05:08 AM
آخرین ارسال: e.abbasi69
  درد و تير كشيدن پاها sami 46 118,440 2016/09/08, 11:51 AM
آخرین ارسال: maryk909

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان