امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط داروهای پوست (ايزوترتينويين و... ) با MS
سلام من هم از این دارو استفاده کرده ام کلا من حدودا 8 سال بود که جوش میزدم انواع آنتی بیوتیک مصرف کردم ولی جواب نداد تازگی ها هم جوشام خیلی شدید بود از نوع کیستی که جاش فرورفته میموند و کلا روحیه منو داغون میکرد حتی نمیتونستم تو آینه خودم رو نگاه کنم علت جوش هم بیش از حد بودن هورمون های جنسی تو خون و حساسیت پوست به این هورمون هاست و به کبد و صفرا ربطی نداره!به یک متخصص باتجربه تو تبریز رفتم که واقعا تو کار خودش ماهره اول یه رژیم غذایی سنگین بهم داد که نباید اون غذاهارو میخوردم(تخم مرغ-ادویه جات-ماهی-شکر-عسل و...) بعدشم روآکوتان تجویز کرد کلا 45 کپسول 20میلی گرمی تو مدت 6 ماه مصرف کردم و جوشام کلا خوب شد.
رابطه این دارو و ام اس رو تو خیلی از سایت های خارجی دیدم باز هم رفتم پیش همون دکتر باتجربه ازش سوال کردم من فکر کردم تو جوابش میگه نه هیچ ربطی به هم ندارن ولی کلا منو سوپرایز کرد تو جوابش گفت که"آره اگه این دارو از حد تحمل فرد بیشتر باشه میزنه دستگاه عصبی رو داغون میکنه انواع اقسام بیماری های خودایمنی مثل ام اس پسوریازیس بعدا سراغش میاد"
گفتم پس دکتر چرا برام اینو تجویز کردی؟گفت که نگران نباش این دوز(هفته ای 1 عدد) هیچی نمیکنه ولی اگه روزی 2 تا بخوری میزنه مغز رو داغون میکنه!
 تشکر شده توسط : visko , رامنا

پیام های داخل این موضوع
RE: ايزوترتينويين (داروی پوست) و ام اس - توسط laymer - 2013/12/30, 05:48 PM
راکوتان - توسط mysis - 2012/07/04, 07:41 PM
حساسیت پوستی - توسط samira.r - 2015/12/29, 06:50 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروهای مکمل nahid 40 26,496 2017/07/28, 06:20 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان