امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط داروهای پوست (ايزوترتينويين و... ) با MS
متاسفانه این دارو عوارض خیلی زیاده داره. من زمانی این دارو را مصرف کردم که تازه ایران اومده بود و در مرحله آزمایشی بود. یادمه فقط 4صفحه تعهدنامه در مورد قبول عوارض دارویی امضا کردم. به اسم راکوتان هم معروف بود. اونموقع فقط بیمه خدمات درمانی متعهد تامین هزینه دارو بود...
البته نظر من اینه که این دارو باعث بوجود اومدن ام اس نمیشه (چون افرادی را دیدم که مصرف کردند و مشکلی براشون پیش نیومده) اما اگر کسی مستعد ابتلا به ام اس باشه یا مشکوک به این بیماری باشه خیلی خیلی مشکل آفرین میشه و حتما به ام اس مبتلا شده یا حمله شدیدی پیش رو خواهد داشت.

چه بلاهایی که در سن جوونی آدم بخاطر صورت زیباتر سر خودش نمیاره و مسیر اشتباهی را با سرعت طی میکنه!! وقتی دیگران میگفتند پوست تو که خوبه! فکر میکردم دارند دلداریم میدند! اما سالها بعد متوجه شدم که راست میگفتند و چندتا جوش غرور جوانی لطمه ای به زیبایی نمیزنه..
سالها سردی خوردم که جوش نزنم و بعدش ام اس گرفتم.
راکوتان خوردم که جوشهایی که زده بودم ریشه کن بشند، حملات ام اس تشدید شد.
وقتی ام اس پیشرفت کرد موضوع مهمتری داشتم که فکرم را مشغول کنه، بنابراین به پوست هیچ رسیدگی ای نکردم.
فقط گرمی خوردم که ام اس بهتر بشه، پوستم هم خوب شد و دیگه هرگز جوش نزدم...agreement2

من بطور کلی با درمان پوست مخالف هستم. چون پوست، ناخن و مو وسیله ای هستند که نشون میدند اندامهای داخلی در چه شرایطی هستند. با مشاهده پوست و موی هر شخصی میشه به تمام مشکلات و بیماریهای داخلیش پی برد.
پس اگر جوش میزنید مطمئن باشید که تغذیه مناسبی ندارید و کبد یا صفراتون مشکل پیدا کرده. پوست داره واکنش نشون میده تا شما کنش خودتون را تغییر بدید.
یکی از مهمترین دلایل آکنه صورت خوردن قند و شکر هست و هرچیزی که با قند و شکر تهیه شده. من 5سال هست که هیچ مشتقاتی از قند و شکر مصرف نکردم. به سلامتی فکر کردم و در این راستا برای پاداشم پوستم هم کامل خوب شد.icon_biggrin
ناگفته نمونه که شیربادام (بادام+آب+عسل) که دستور بوعلی سینا هست در مورد پوست معجزه میکنه. من روزی 3لیوان از این نوشیدنی استفاده میکنم. برای کبد بسیار مفیده. بادوم برای مقاوم سازی استخوانها و مفصل سازی هم خیلی مفیده برای همین به کودکان هریره بادوم میدند...
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : visko , رامنا

پیام های داخل این موضوع
RE: ايزوترتينويين (داروی پوست) و ام اس - توسط شفا یافته - 2012/11/27, 01:58 PM
راکوتان - توسط mysis - 2012/07/04, 07:41 PM
حساسیت پوستی - توسط samira.r - 2015/12/29, 06:50 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروهای مکمل nahid 40 26,460 2017/07/28, 06:20 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان