امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط داروهای پوست (ايزوترتينويين و... ) با MS
سلام دوستان من بعد از کورتون های پشت همی که گرفتم باعث شده الان صورتم خیلی جوش میزنه بعدم جوش ازبین نمیره جاش میمونه حالا به نظرشما این قرص باعث عود ام اسم نمیشه؟؟؟نیام ابروشو درست کنم بزنم چشمشم کور کنم....؟؟؟
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : OMG! , laymer
این دارو به درد شما نمیخوره چون اگه بعد درمان مجددا کورتون بزنید باز هم جوش ها برمیگردن
[تصویر:  1392994356521.png]

Accutane and multiple sclerosis
accutane and ms???
Accutane lawsuite
دوستان من شهریور سال91ایزوترتینویین خوردم تااوایل ابان.جالب اینجاست که زیرنظر دکترم ایزوترتینویین مصرف کردم وازنظرش موردی نداشت البته دکتر مقدسی نه هایک نفردیگه.......نتیجه......بخاطر مصرف این داروبعد از تحقیقاتی که تواینترنت کردم متوجه شدم سه تا تشنجی که اذر وبهمن واسفند داشتم بخاطر مصرف این دارو بوده وباز جالب اینجاس یه مطلب تواینترنت خوندم گفته بودتنهایک خانوم باوجود ام اس این دارو رومصرف کرده وبعد حملات تشنجی داشته که احتمالا من دومیش بودم....
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : حنانه74 , نازلی , رامنا , برگ 7 , liliyam
(2013/11/10, 12:54 PM)hossein2010 نوشته است: دوستان من دقیقا زمانی متوجه بیماری ام اس شدم که 2 3 ماه بود که داشتم روزی 1 دونه راکوتان می خوردم. می خوام ببینم یعنی راکوتان بووده که باعث شده ام اس خودش رو نشون بده؟

سلام من هم حدود پنج ماه بود كه راكوتان مي خوردم و تا دكتر پوستم دوز دارو رو برد بالا بعد يك هفته، اولين حمله به چشمم پيش اومد! ولي از هر دكتري پرسيدم گفت پلاك ربطي به راكوتان نداره!
ی دکتر پوست بخاطر جوش میخواست برام اکوتان (ایزوترتینوئین ) تجویز کنه!!!
جوشام هم روی گردنم میزنه که دیدم بخاطر عفونت و اینکه بدن داره علیه یک ویروسی عمل میکنه هست !!!!!!
به نظرم این حملات که بوجود میاد بخاطر عفونت مربوط به جوش هست تا اکوتان ...
یه جا هم درمورد نقش قرص های هورمونی پیشگیری از حاملگی (ocp) (که برای جوش هم تجویز میشه ) در بروز ام اس خونده بودم !!!
کلا این داروها برای ما خوب نیست انگار confused2angry2confusedConfusedDodgy
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
حالا جدا از رابطه ی مشکوک این دارو با ام اس، منم برام تجویز شده بود. نمیتونم منکر تاثیرات مثبتش روی پوست بشم ولی روی جاهای دیگ ب نظرم تاثیرات سوءش ب حدی هست ک حداقل من رو از ادامه مصرفش منصرف کرد
ب خصوص تاثیرش روی سیکل ماهیانه ی خانم ها
جز آستاان توام در جهان پناهی نییست
سر مرا به جز این در حواله گاهی نییست
love28
ژل های ضد آکنه دیگه ای هم هستن مثل آکنوپال (آداپالن) و بنزوییل پروکساید. اونا مشکلی برای سیستم عصبی ندارن ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
Question 
سلام دوستان
(میخواستم در یکی از تاپیک های موجود مطلبم رو عنوان کنم اما تاپیکی که مستقیم با موضوعم مرتبط باشه پیدا نکردم...)icon_cry

ی موضوعی راجع به هورمون ها و ارتباط با بیماری و پوست رو می خواستم مطرح کنم!
من قبل از بیماریم با قرص های اسپیرونولاکتون (که برای جوش تجویز میشد)مشکلی نداشتم!
اما الان که حدودِ 4 سال و نیم هست سینووکس مصرف می کنم پوستم در مقابل داروهای این چنینی که با کاهش هورمون مردانه روی جوش اثر میذارن از جمله سیپروترون ها و فیناستراید و اسپیرونولاکتون حساسیت نشون داده و دچار خارش و قرمزی در برخی نواحی پوست میشم... Dash2 confused2
حتی با خوردن شیرسویا (که حاوی فیتواستروژن هست) نیز دچار حساسیت مشابه شدم!
نتیجه گرفتم که کلا به استروژن و هرچیزی که باعث افزایش اون بشه حساسیت دارم... گفتم شاید به ام اس و اینکه این بیماری در خانم ها به نسبت آقایون بیشتر هست هم ارتباط داشته باشه ...
میخواستم ی آماری بگیرم و بیینم شما با مورد این چنینی برخورد نداشتید آیا؟؟؟!! 305320_JC_thinking
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
(2015/12/29, 06:50 PM)samira.r نوشته است: سلام دوستان
(میخواستم در یکی از تاپیک های موجود مطلبم رو عنوان کنم اما تاپیکی که مستقیم با موضوعم مرتبط باشه پیدا نکردم...)icon_cry

ی موضوعی راجع به هورمون ها و ارتباط با بیماری و پوست رو می خواستم مطرح کنم!
من قبل از بیماریم با قرص های اسپیرونولاکتون (که برای جوش تجویز میشد)مشکلی نداشتم!
اما الان که حدودِ 4 سال و نیم هست سینووکس مصرف می کنم پوستم در مقابل داروهای این چنینی که با کاهش هورمون مردانه روی جوش اثر میذارن از جمله سیپروترون ها و فیناستراید و اسپیرونولاکتون حساسیت نشون داده و دچار خارش و قرمزی در برخی نواحی پوست میشم... Dash2 confused2
حتی با خوردن شیرسویا (که حاوی فیتواستروژن هست) نیز دچار حساسیت مشابه شدم!
نتیجه گرفتم که کلا به استروژن و هرچیزی که باعث افزایش اون بشه حساسیت دارم... گفتم شاید به ام اس و اینکه این بیماری در خانم ها به نسبت آقایون بیشتر هست هم ارتباط داشته باشه ...
میخواستم ی آماری بگیرم و بیینم شما با مورد این چنینی برخورد نداشتید آیا؟؟؟!! 305320_JC_thinking
ﻓﻜﺮ ﻧﻤﻲ ﻛﻨﻢ...
ﻣﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﻭﻗﺘﻪ ﺷﻴﺮ ﺳﻮﻳﺎ ﻣﻲ ﺧﻮﺭﻡ
و ﻳﺎ ﺑﺮاﻱ ﭘﻮﺳﺖ اﺳﭙﻴﺮﻭﻧﻮﻻﻛﺘﻮﻥ ﻣﺼﺮﻑ ﻛﺮﺩﻡ ﻋﻮاﺭﺽ ﺩﻳﮕﻪ ﺩاﺷﺘﻢ
ﺳﻴﭙﺮﻭﺗﺮﻭﻥ ﻫﻢ ﺑﺮاﻡ ﺗﺠﻮﻳﺰ ﺷﺪ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﻧﺪاﺷﺘﻢ ﻓﻘﻄ ﻓﻜﺮ ﻣﻲ ﻛﻨﻢ ﺗﻮ ﺑﺮﻭﺷﻮﺭﺵ
اﺳﻤﻲ اﺯ اﻡ اﺱ ﺑﺮﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﻧﺨﻮﺭﺩﻡ...
ﻓﻘﻄ ﻳﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﻓﻴﻨﺎﺳﺘﺮاﻳﺪ ﺭﻭ ﺑﺮاﻱ ﺁﻗﺎﻳﻮﻥ ﺗﺠﻮﻳﺰ ﻣﻲ ﻛﻨﻦ ﻣﻌﻤﻮﻻ
ﺣﺘﻲ ﺑﺮاﻱ ﺭﻳﺰﺵ ﻣﻮﻱ ﺷﺪﻳﺪ ﻫﻢ ﻣﻦ ﻛﻢ ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻢ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻤﻬﺎ ﺑﺪﻥ
ﺑﻌﺪ ﻫﻢ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ ﺑﻪ ﮔﺮﻭﻩ ﭼﺮﺑﻲ( اﺳﺘﺮﻭﻳﻴﺪ )و ﻗﻨﺪ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﻪ ﭘﺮﻭﺗﻴﻴﻦ ﻫﺴﺖ
ﺑﺎ ﭘﺰﺷﻜﺘﻮﻥ ﻣﺸﻮﺭﺕ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﻬﺘﺮﻩ...
ﻓﻌﻼ ﻛﻪ ﻇﺎﻫﺮا ﻣﻦ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﺎﺭﻻ ﺣﺴﺎﺳﻴﺖ ﺩاﺭﻡ
ﺧﺎﺭﺵ ﺷﺪﻳﺪ ﺩاﺭﻩ ﭘﻮﺳﺘﻢ
ﻫﻴﺪﺭﻭﻛﺴﻲ ﺯﻳﻦ ﻣﻲ ﺧﻮﺭﻡ ﺑﺒﻴﻨﻴﻢ ﭼﻲ ﻣﻲ ﺷﻪ...