امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلس جهانی ام اس - آمار ام اس در نقاط مختلف جهان
دوستان سلام
می دونستید که سازمان بهداشت جهانی یک اطلس به نام ام اس داره می خواستم بدونم که شما ترجمه ای از این اطلس سراغ دارید؟
اگر درد داري تحمل كن؛ روي هم كه تلنبار شد؛ديگر نميفهمي كدام درد از كجاست؛ كم كم خودش بي حس ميشود!!
 تشکر شده توسط : pariya1361
من فایل PDFاش رو دارم که از سازمان بهداشت جهانی برداشتم ولی نمی دونم چه جوری اون رو اینجا بگذارم سعی هم کردم پیوستش کنم نشد. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
اگر درد داري تحمل كن؛ روي هم كه تلنبار شد؛ديگر نميفهمي كدام درد از كجاست؛ كم كم خودش بي حس ميشود!!
http://www.who.int/mental_health/neurolo...MS_WEB.pdf

http://www.atlasofms.org/

اطلس های معروف ام اس اینان!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : fireboud , hamid , warrior , بهــار , # پریسا # , aghaghi , غم فروش , pariya1361 , 2144023458
(2011/07/30, 05:49 PM)Prime نوشته است: http://www.who.int/mental_health/neurolo...MS_WEB.pdf

http://www.atlasofms.org/

اطلس های معروف ام اس اینان!

ممنونم از توجهتون من اطلس اول رو دارم ولی می خواستم بدونم ترجمه ای از این متن ها رو دارید؟
(2011/07/30, 06:42 PM)warrior نوشته است: خوش به حال این افریقایی ها که ام اس شون کمه .......

دوست عزیز آفریقایی ها ام اس شون کم نیست بلکه دکتر متخصص و تجهیزات تشخیصی مثل ام ار ای و یا سایر آزمایشهای تخصصی رو در اختیار ندارند با توجه به این که ام اس یک بیماری مرموز است که خیلی ها متوجه اون نیستند بنابراین آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در این کشورها وجود ندارد. البته این مطالب رو تو اطلس ام اس سازمان بهداشت جهانی نوشته که من دست و پا شکسته فهمیدم.
 تشکر شده توسط : Prime , MAHDI , fireboud , warrior , pariya1361
هر بخشی رو میخوای بگو ترجمه کنیم اگر مفیده!
به کجاش علاقه مند هستید؟
این کتاب که شما می فرمایید مال 2008 ه!
بخش خاصی (البته کوچیک) که مایل هستید بدونید بگید من همین جا ترجمه اش رو برای همه بذارم.
وگرنه اطلاعات خیلی کلی هستند.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : nazaninn , aghaghi , pariya1361
(2011/07/31, 08:40 AM)Prime نوشته است: هر بخشی رو میخوای بگو ترجمه کنیم اگر مفیده!
به کجاش علاقه مند هستید؟
این کتاب که شما می فرمایید مال 2008 ه!
بخش خاصی (البته کوچیک) که مایل هستید بدونید بگید من همین جا ترجمه اش رو برای همه بذارم.
وگرنه اطلاعات خیلی کلی هستند.

از لطفتون بسیار بسیار سپاسگذارم حقیقتش رو بخواید من این متن رو برای پایان نامه ام می خوام. من حدود دو سال هست که فهمیدم مبتلا شدم و برای پایان نامه ام موضوعی رو انتخاب کردم که خودم هم باهاش درگیر هستم. برای همین نمی خواهم به شما زحمت بدم فکر می کردم شاید انجمن ام اس یا ارگان دیگری از این اطلس اطلاع داشته باشد و ترجمه اش موجود باشد. برای همین دنبالش بودم. وگر نه راضی به زحمت شما نیستم. باز هم از لطفتون متشکرم . ولی سعی می کنم اطلاعاتی که به دست آوردم به شما هم بدم. موضوع جالب اینه که انجمن ام اس که باید متولی این امور باشه اصلا از وجود همچین چیزی کاملا بی اطلاع بود درحالی که به نظر من باید اون رو ترجمه و در اختیار همه قرار می داد.
Rainbow 

.jpg   ms-disease.jpg (اندازه: 3.75 KB / تعداد دفعات دریافت: 75) 
چند نفر در جهان مبتلا به MS هستند؟

برنا: MS‌ یك بیماری مزمن و التهابی است كه نواحی متعدد از سیستم عصبی مركزی (مغز و نخاع) را گرفتار می‌كند و باعث سخت شدن بافت عصبی در ناحیه مبتلا شده و در نتیجه باعث اختلال در ارسال و دریافت پیام‌های عصبی می‌شود.

فرهاد گلی‌پور متخصص مغز و اعصاب و استادیار دانشگاه علوم پزشكی زنجان و موسس و عضو هیات امنای جمعیت MS‌زنجان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:در حال حاضر حدود 5/2 میلیون نفر در جهان مبتلا به MS‌ هستند و این بیماری در مناطق سردسیر و معتدل، از نواحی گرمسیری و استوایی شیوع بیشتری دارد.

وی افزود: علت مشخصی برای MS شناخته نشده است اما عقیده بر این است كه MS یك بیماری خودایمنی است كه در آن سیستم ایمنی بدن به علل ناشناخته به بافت‌های خودی (میلین و سلول‌های میلین‌ساز) حمله می‌كند.

وی تاكید كرد: عوامل دخیل در ایجاد بیماری MS، وجود زمینه‌های ارثی، عوامل محیطی و سیستم ایمنی است.

این متخصص مغز و اعصاب برخی از علائم بیماری MS را به صورت تاری دید، بی‌حسی و گزگز شدن قسمتی از بدن، سرگیجه و عدم تعادل و لرزش بدن، سفت شدن یا گرفتگی عضلات، مشكلات ادراری و مدفوعی، مشكلات جنسی، اختلال حافظه و تمركز عنوان كرد.

گفتنی است؛ در كشور ما نیز حدود 30 تا 40 هزار نفر مبتلا به MS‌ هستند كه با گذشت زمان این آمار رو به فزونی است. سن شایع بیماران حدود 20 تا 40 سالگی است و این بیماری در بین خانم‌ها 2تا 3 برابر شایعتر از آقایان است.

تشکر شده توسط : ساغر , shahrzad.s , yummy , رضا محمدی ها , arezoo_azizi , parastoo joon , MFhealth , havaars , pariya1361
سلام
من یادمه سالهای اولیه ابتلا به ام اس میگفتن از هر 100،000نفر 15 نفر به ام اس مبتلا هستند که 2نفر اونا مرده و 13 نفر دیگه زن هستند اما فک کنم این آمار الان خیلی بیشتره و از هر1000 نفر یکی ام اس داره یعنی با یه حساب سر انگشتی اگه جمعیت جهان رو 7،0000،000،000 درنظر بگیریم جمعیت مبتلایان به ام اس 7 میلیون نفر میشه
 تشکر شده توسط : shahrzad.s , pariya1361
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۶
به گفته رییس انجمن مغز و اعصاب ایران، آمار مبتلایان ام اس از ۵۱.۹ در ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۰۹ میلادی به ۷۳ در ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۱ میلادی افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش ۴۰ درصدی مبتلایان به این بیماری است.
به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، دکتر حسین پاکدامن در نهمین کنگره بین‌المللی «ام اس» با بیان اینکه باید استراتژی‌های درمان را در حوزه «ام اس» بهبود ببخشیم، افزود: به گزارش وزارت بهداشت سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون هزینه داروها و درمان این بیماری می‌شود و مسئله نگران کننده این است که تنها بیش از نیمی از بیماران تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهمیت‌های توجه به این بیماری این است که «ام اس» شایع‌ترین علت ناتوانی در جوانان است که هم در زندگی فردی و هم زندگی اجتماعی آنها تاثیرگذار است و تنها مشکل فرد نبوده و مشکل خانواده وی و اجتماع نیز هست.

پاکدامن در ادامه با اشاره به افزایش مبتلایان به ام. اس در تمام جهان اظهار کرد:‌ در سال گذشته در آمریکا آمار ابتلا به ام.اس ۵۴ تا ۸۴ در ۱۰۰ هزار بوده است که نشان می‌دهد ۳۵۰ هزار نفر در این کشور مبتلا شده‌اند که امسال این آمار به ۱۱۷ در ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران با بیان اینکه این بیماری در حال حاضر تبدیل به اپیدمی شده است، افزود: بیماری ام اس از ۱۵۰ سال پیش که توسط یک پزشک فرانسوی کشف شد، بیماری نادری بوده، اما اکنون بعد از ۱۵۰ سال که هنوز علت و درمان قطعی آن مشخص نشده است، به یک بیماری شایع در میان جوامع تبدیل شده است.

وی در پایان اظهار کرد: در حال حاضر در ایران طی دو دهه اخیر نورولوژیست‌ها برای بیماری ام اس اهمیت ویژه‌ای قائل شده و مقالات و کارهای تحقیقاتی بسیاری را ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد سطح مقالات ما هم در منطقه و هم در جهان بسیار خوب است.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : edarzi , Sina , ابراهیم , # پریسا # , parisa2011 , arezoo_azizi , esmaeil , Ghost , AVID2000 , غم فروش , pariya1361
خیلی ممنون بابت موضوع خوبتون
لطف کنین منبع رو هم ذکر کنین :

افزایش 40 درصدی تعداد مبتلایان به ام اس
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : paeazan , Ghost , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جام جهانی فوتسال هنرمندان به منظور حمایت از بیماران خاص paeazan 1 2,597 2015/03/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  ام اس،بیماری ای با چهره‌های مختلف! paeazan 3 4,411 2013/09/05, 10:48 PM
آخرین ارسال: asall
  هشدار سازمان جهانی بهداشت به رشد ام.اس در ایران hamdam 2 3,898 2012/01/28, 09:55 AM
آخرین ارسال: h.kakavand

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست