امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرگیجه
منم سرگیجه رو تجربه کردم از نوع شدیدش طوری که باید فقط سرم رو میذاشتم جایی و چشمام رو باز نمیکردم چون حالت تهوع هم میومد سراغم

24 ساعت پشت سر هم این وضعیت رو تحمل کردم تا شنبه بشه(چقدر مریض شدن تو ایام تعطیل بده)
فشارم هم پایین بود...خیلی پایین

خلاصه که اون همون هفته اول تزریق آوونکسم بود و دکترم نتونست دقیق بگه که این سرگیجههه چی بودconfusedlaughing3

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : kiana
من که 6 ماهه اونکس تزریق میکنم
باز خوبه میتونستی سرتو بزاری جایی، من باید خودم صاف و بدون حرکت نگه میداشتم سرمو
فکر کن نصف شب از خواب عمیق و. ناز بیدار شی مجبور باشی سرتو صاف و بی حرکت نگه داری خیلی سختهsad
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
منم گه گاهی سر گیجه دارم اگه راه برم بدتر میشه به خاطر همین موقع سر گیجه میشینم که بدتر نشم agreement2
ولی نگران نباش گلم خوب میشیicon_question
 تشکر شده توسط : kiana , Hasty , yummy
(2011/09/01, 12:40 PM)kiana نوشته است: سلام دوستان

من از 14 سالگی ام اس دارم درست یادم نیست ولی فکر میکنم از همون موقع ها بود که چند وقت یه بار از درد سرگیجه از خواب بیدار میشدم ولی زود خوب میشد و مشکلی نداشتم باهاش (اون موقع هیچ دارویی مصرف نمیکردم)
4 سال گذشته و من تو این مدت سرگیجه ای نداشتم اما الان بازم سرگیجه اومده سراغم
هفته ی پیش که از درد سرگیجه از خواب بیدار شدم حالت تهوع داشتم و اونقدر ادامه پیدا کرد که کار به استفراغ کشید اصلا نمیتونستم سرمو رو بالش بزارم فقط باید میشستم یعنی اینجوری سرگیجه ام خیلی کم میشد چون تعطیل بود نتونستم برم دکتر و خداروشکر تا عصرسرگیجه ام کمتر شد و تونستم شب بخوابم ،فرداش هم حالم خوب بود و اصلا یادم رفت سرگیجه داشتم اما دیروز بازم بخاطر سرگیجه از خواب بیدار شدم و حالت تهوع داشتم

توی همه ی این سرگیجه ها فشار خون رو چک کردم طبیعی بوده
احتمال میدادم بخاطر گوشم باشه ولی آخه گوشم مشکلی نداره و این سرگیجه ها هم وقتی به پشت میخوابم بیشتر میشه! یعنی وقتی به پلو میخوابم بهترم
یه مختصر آنمی هم از بچگی داشتم که برطرف شده بود ولی این دفعه که ازمایش دادم دکترم گفت مختصری کم خون هستم(شاید بخاطر تزریق اوونکس باشه)

حالا سوالم اینه که کسی تجربه ای مشابه سرگیجه ی من داشته ؟
این سرگیجه ها میتونه بخاطر ام اس باشه ؟

سلام کیانا جان
من مدت یکسال هستش که متوجه شدم ام اس دارم و شروع بیماریم از آنجا بود که نیمه شب با سرگیجه و حالت تهوع بسیار شدید از خواب بیدار شدم و حدود دو هفته این سرگیجه ها و حالت تهوع طول کشید اول گفتند مایع گوش میانی شناور شده دارو خوردم رفع نشد، دوباره گفتند ویروس وارد گوش شده باز دارو خوردم خوب نشد آخر سر ام آر آی نوشتند و با جواب آن مشخص شد که پلاک های در روی مخچه ایجاد شده که حدود یک هفته بیمارستان بستری بودم و کورتون درمانی کردم تازه سرگیجه و حالت تهوع از بین رفت بعد رفتم دنبال دوا درمان که گفتند ام اس هستش. شما هم برای اطمینان خاطر به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کن اگر ام اس باشد با ام آر آی مشخص میشه. انشاء اله سالم و سلامت باشی برای من هم دعا کن.icon_question
الهی مرا آن ده که آن بهHeart
 تشکر شده توسط : Hasty , kiana , yummy , rana
من در مدت این 21 سال مدتهای زیادی پیش اومد که سرگیجه داشتم اما من بنا بر تجربه داروئی وبیماری زیاد معتقدم 2 چیز بیشتر باعث این حالت میشه یکه استفاده از داروی جدید در اوایل این حالت رو پیش میاره ودوم اگر با تنش واعصاب نا آرام بخوابی..امیدوارم هر چه زودتر خوب بشی عزیزمlove51love51love51love51
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
icon_questionlove28icon_questionlove28love28icon_questionlove28icon_questionlove28سلام دوستان خیییلیی ممنونم که اومدین و نظر دادینicon_questionlove28icon_questionlove28icon_questionlove28icon_question

رفتم دکترم معاینه ام کرد برام ام ار ای جدید و ازمایش خون نوشت
میگه احتمالا از گوشم باشه خودم همش فکر میکنم به ام اس ربط داره اخه شروع سرگیجه ها با اولین حمله مصادف بود!
ولی دکترم گفت بدون ام آر آی نمیتونه چیزی بگه!
برام دارو نوشت ولی همون حرف همیشگی رو زد " اگه میتونی تحمل کنی نخور"angry3angry3angry3

من همیشه با بالش کوچیک میخوابیدم الان بخاطر سرگیجه باید زیر سرمو بلند کنم ، اینجوری سرگیجه ام کمتر میشه اما گردن درد میگیرمsad2
"یک راند دیگر مبارزه کن"
 تشکر شده توسط : zenith , yummy
متوجه نشدم منconfused2
مگه سرگیجه درد داره؟Huh
من حالت تهوع دارم هر وقت سرگیجه میشم(روتون گلاب)
ولی فکرکنم یکی از علائم همین بیماری سرگیجه اس چون من اوایل قبل فهمیدن مریضیم داشتمsad2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
[quote='شهرزاد' pid='122430' dateline='1317812343']
متوجه نشدم منconfused2
مگه سرگیجه درد داره؟Huh

نه عزیزم درد نداره
مثل اینه که یکی عاشقه بعد نمیتونه عشقشو ببینه میگه قلبم درد داره یا درد میکنه!
واقعا که قلبش درد نمیکنه ، قلب درد کنایه از دلتنگی عاشق به معشوقشه
منم که گفتم درد سرگیجه منظورم این بود سرگیجه ام خیلی درناکه و وقتی شروع میشه حسابی بهم میریزم نه اینکه واقعا سرگیجه درد داره
شما مثل اینکه خداروشکر تجربه اش نکردی نمیدونی من چی میگم
خیلی عذاب اوره
خداروشکر هرروز نیست و گاه کاهی سراغم میادangry

"یک راند دیگر مبارزه کن"
 تشکر شده توسط : yummy
من که خودم همیشه سرگیجه دارم sadولی تا حالا از سرگیجه بیدار نشدم ولی از سر درد بیدار شدمangry3
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
 تشکر شده توسط : نازلی , kiana , yummy
من دو بار دچار سرگیجه شدید شدم که نمی تونستم هیچ کاری بکنم حتی نمیشد چشامم ببندم و صبح که بیدار شدم خوب شده بودconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : yummy , kiana

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان