امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرشماري دويكي ها.........
سلام.....ممنون از مديران سايت كه اين انجمن رو راه انداختن.........خود من هيچ فرق انچناني بين دويك و ام اس نميبينم ولي بعضي ها اون رو جدا از ام اس ميدونن و بعضي ها نوعي ام اس..........اما هدف من از ايجاد اين تاپيك اينه كه يه امار دقيقي از دويكي هاي اعضا سايت داشته باشيم كه ممكنه به درد كارهاي تحقيقاتي دوستان هم بخوره............حالا از دوستان عزيز ميخواهم كه اگر دويك دارند خود را معرفي كنند يا اين كه يك ارسال جديد خالي بزارن..............smilingsmilingsmiling .................................من خودم دويك دارم....................................
من از همون اول دکتر به من گفت دویک داری و با داروهای دویک درمان من را شروع کرد
مهم ترین فرق ما این است که تزریق نداریم و فقط درمانمان با مصرف قرص است
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : warrior , Prime , somaye_602000 , naz.gigili , سمانه میم
منم ADEM دارم فک کنم همون دویک باشه
منم از همون اول بهم گفتن دویک دارم البته من نتیجه ی آزمایش nmoام منفی بوده ولی دکترم گفت احتمال خطای این آزمایش بالاس ، کلا آزمایشش این شلکیه مثل اینکه گویا ظاهرا و... .
من هنوز شروع به مصرف دارو نکردم ولی یه سری دارو دارم که باید بخورم و آزمایش بدم که معلوم شه به بدنم می سازه به قول قدیمیا یا نه.
دکترم می گفت دویک مراحل درمانیش با ام اس فرق داره ، وگرنه هر دوشون تو درمان قطعی نداشتن ولی قابل کنترل بودن شبیه همن.
راستی این داروهایی که برام نوشتن یکیش آزاتیوپرین و یکی دیگه اش پرگابالینه.
دو تا سوال:
1. به من گفتن بعد از دو هفته مصرف این داروها برم آزمایش ، یعنی دقیقا باید 14 روز از دارو استفاده کنم ؟ اگه بیشتر شه چی ، راستی داروها رو که تا جواب آزمایشو نگرفتم و پیش دکتر نرفتم که نباید قطع کنم؟
2.اونایی که از این داروها مصرف می کنن الان اوضاع جسمیشون دقیقا چه شکلیه ؟ یعنی درد دارن یا حالتای بی حسی و .. است و اینکه اوضاشون خوبه آیا؟
راست بگینا ، تریپ بچه قوی بودن برندارین لطفا ! ما خودمون سلسله جبال هیمالیاییم .
کلا به این معتقدم که انسان همینکه به چیزی عادت کرد روزگارش بی دردسر می گذره.
mlle بی خیال فرقی نداره که ...
 تشکر شده توسط : warrior
Mme.fatemeh خوش امدي icon_question.......در مورد ازمايش NMO كه گفتي احتمال خطاش زياده.
در مورد ازاتيوپرين هم تاثيرش بعد از 8 ماه مشخص ميشه و يه دارويي كه بيشتر جنبه پيشگيري داره تا درمان و اين ازمايش ها هم ازمايش هاي انزيم كبدي و غيره هستن كه مشخص ميكنن داروها رو بدن چه تاثيري داشتن(مثبت يا منفي)..........اما پرگابالين يا همون گاباپنتين يه دارو كه لرزشها و بي حسي ها رو كمتر ميكنه.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : Mme.fatemeh
خوب از آنجایی که دکتر آیرملو خیلی تودار بودند، با توجه به ترتیب درمانی که اتخاذ کردند به گمانم از همان ابتدا فهمیده بودند من دویک دارم! اما وقتی بدنم آزاتیوپرین رو تحمل نکرد، آونکس تجویز کردند! به هر ترتیب از سال 88 دارم متوتروکسات می‌خورم و فهمیدم دویک داشته بودم!
آزمایش NMO من هم منفی بود!
آزمایش‌های کبدی هر چند وقت یکبار لازم هستند، برای تمام بیماری‌های مزمن. تا تأثیرات کبدی داروهای مصرفی مشخص بشود. ولی به نظرم سوالات رو باید از دکترت بپرسی نه از ما.
در مورد روندِ پاسخی، من تا قبل از مصرفِ متوتروکسات مچ پام بیشتر پیچ می‌خورد و درنگ وسط خیابون نقش زمین می‌شدم! ولی شکر خدا الان دو سالی هست که فقط یکبار زمین خوردم. یک ماهی هم به علت بالا بودن تستِ کبدی‌ام دارو قطع شده بود که دوباره به «شدت» زمین می‌خوردم!

همین دیگر Smile
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : warrior , Mme.fatemeh , SSA
سلام به همه دوستان خواهر من هم دویک داره و دکتر براش کپسول سل سپت تجویز کرده

آیا دوستان دیگه هم از این کپسول تا به حال برای این بیماری استفاده کردند ؟؟؟ اگر کسی اطلاعی دارد لطفا کمکم کنه !!!!!!
خوش اومدي دوست عزيز
اميدوارم حال خواهرتون خوب باشه.
اولين بار اسم اين كپسول رو ميشنوم.
ولي معمولا براي دويك از قرص ازارام يا همان ازاتيوپرين استفاده ميشود.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
(2011/10/04, 04:18 PM)warrior نوشته است: خوش اومدي دوست عزيز
اميدوارم حال خواهرتون خوب باشه.
اولين بار اسم اين كپسول رو ميشنوم.
ولي معمولا براي دويك از قرص ازارام يا همان ازاتيوپرين استفاده ميشود.

کپسول سل سپت که به لاتین میشه CellCept یک نوع سرکوب گر هست برای سیستم ایمنی بدن.
اطلاعات دیگه ای ندارم ...
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
(2011/10/04, 08:12 PM)Milo نوشته است: کپسول سل سپت که به لاتین میشه CellCept یک نوع سرکوب گر هست برای سیستم ایمنی بدن.
اطلاعات دیگه ای ندارم ...

استیو جابز رو می گی؟

cellceptدر اصل داروی مریضی لوپوس هست.ولی خوب اون هم مریضی سیستم ایمنی هست.همون طوری که آزرام دارویی هست که بعد از پیوند اعضا استفاده می شه که بدن عضو پیوندی رو پس نزنه.2 سال قبل 1 ماه آزرام استفاده کردم که اثر خوبی نداشت وتمام روز بی حال یه گوشه افتاده بودم.
در کل آسپرین بهترین دارو هستاولش تنها برا سرما خوردگی استفاده می شد.بعد فهمیدن که برا رفع گرفتگی عروق هم موثر هست.تازگی فهمیدن که برا سرطان روده به ویژه پیشگیری از ابتلا به اون هم موثر هست.شاید یک وقت کشف کنن که ئاسه ام اس هم خوبه.laughing3
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان