•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش)
اقا من کلا دید مثبتی نسبت به جامعه و نظراتشون در مورد بیماریم ندارم....همشون نگاه خیلی بدی نسبت به ادم دارن....یا دلسوزی بی جا و بی مورده یا اون نگاهای مزخرف و ترحم آمیز...من که خودم چون که اول بیماریم خیلی ناراحت و شاکی بودم تو شیراز دیگه کسی نموند که مریضیمو نفهمه...تو دانشگاه هم چون به بهونه ام اس خیلی سود ها کردیم نیز همه فهمیدند....الانم خیلی ناراحتم که بقیه می دونن...اونی که باید شماتت کنه میکنه...اونیم که ناراحت میشه.خوب ناراحت شدنش برای ادم سخته...مخصوصا اگر خودم مقصر ناراحتیش باشم.در کل اینجوری بگم.اصلا نه تو جمع میرم نه تو مهمونیا.خیلی بده که دیدم اینجوری شده.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : Ghost , arezooo82 , yummy , saba.
من منظورم فامیل بود و الا که دوستان همه می دونن تازه کلی هم تو دانشگاه سو استفاده کردم از وجود ام اس :60:
فامیل پدری دو - سه نفری می دونن فامیل مادر هم فقط خاله جان مان می داند باقیه هیشکی نمی دونه اونم به خاطر اینکه مامانم گفت دوست نمیدارم فامیل خبردار شن.
به هر جهت من تصمیم گرفتم کم کم به همه بگم نه یکدفعه می گم نه یک طوری که مامانم بدش بیاد بابام ناراحت شه ولی قصد دارم بگم Sleepy
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : neda.n , Ghost , arezooo82 , fireboud , saba.
دوستان بازم شما رو به صبر دعوت میکنمagreement2agreement2agreement2agreement2agreement2
تشکیل کمیته ها در انجمن ام اس با این اهدافه که یکی از این کمیته ها کار اصلیش اطلاع رسانیه که اسمش کمیته رسانه هستBlushBlushBlushBlush

اطلاعاتی در مورد کمیته رسانه:
طرح کمیته رسانه ام اس ( ازفرهنگسازی تا مدیریت بهبودی)
نقش رسانه ها در مراحل چهارگانه مديريت بیماری ام اس یعنی پيشگيري – آمادگي- مقابله- بازسازی و بازتواني بسيار پر اهميت است لذا جهت بهره برداری از ظرفیتهای رسانه ها نياز به ساز و كار ويژه اي است و هر گونه تدبيري مستلزم بهره وري مناسب از دانش هاي راهبردي متفاوت مي باشدلذا بايد ملزومات سخت افزاري ونرم افزاری مثل برنامه ريزي مدرن رسانه اي، تشكيل تيم محتوایی و پیام ساز و گروههای پشتيبان رسانه را پيش بيني كرد
اعضای این کمیته :
- آقای دکترمسعود ورمزیاری مشاور سلامت صدا و سیما و عضو اصلی کمیته رسانه
- آقای دکتر علی محمد زاده رئیس کمیته رسانه
- آقای حسین کاکاوند دبیر کمیته رسانه
- آقای حمید رضا تقی پور عضواصلی کمیته رسانه
- آقای دکتر حسین کرمانپور رئیس شورا مجله پیام ام اس و عضو کمیته رسانه
ولی شما خودتون میتونید کسی باشید که به اطرافیانش اطلاع رسانی میکنهTongueTongueTongue
دنیا از من که گذشت ولی بعد من مهربون تر باش
 تشکر شده توسط : arezooo82 , Ghost , nazii , saba.
براي من فقط از فاميل يه دختر خاله كه خيلي باهاش صميمي هستم ميدونه وبسangry2 دوستاي صميميمم كسي نميدونه ولي 3 -4 تا از همكارام كه باهشون از نزديك كار ميكنم ميدونن اونم بخاطر اينكه منو يه جاهايي درك كننsad2 ولي اصلا دوس ندارم كه از فاميل كسي بدونهangryاونا هم براشون جاي سواله چرا ازدواج نميكنم فكر كنم كه سر همين مساله بلاخره لو برم ولي از همه اينا گذشته حالم از ترحمي كه بخواد بهم بشه بهم ميخوره badtaste
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
 تشکر شده توسط : Ghost , saba.
من هيج كدوم از دوستان وفاميلم نميدونن فقط خانوادم ميدونن
اصلا دوست نداشتم با كفتن اين موضوع ناراحتشون كنم البته دليلاي ديكه اي هم داشت angry2

شايد اكه هر كدوم از ما كه اين بيماري رو داريم به اطرافيانمون مي كفتيم ديد مردم به اين بيماري كاملا تغيير ميكرد

ولي خود من اصلا دوست ندارم كسي در مورد بيماريم بدونه همين جند هفته قبل يكي از فاميل ازم برسيد تو ام اس داري؟يه دفعه تمام بدنم يخ كرد اخر فهميدم منظورش اينه كه ام ام اس كوشيم فعاله يا نهconfused

تو رو آرزو نکردم
این یعنی نهایت درد
خیلی چیزا هست تو دنیا که نمیشه آرزو کرد
 تشکر شده توسط : Ghost , saba.
من برام مهم نبود کسی بدونه یا ندونه! اما وقتی حس کردم دونستن آدمها باعث میشه یه آگاهی تو جامعه ایجاد بشه و دید بد نسبت به ام اس از بین بره به شدت تلاش کردم همه بدونن!!icon_question یه بار جلسه اول یوگا استاده ازم پرسید مشکل خاصی نداری گفتم نه مشکل خاصی ندارم یه ام اسه کوچیک دارم! بیچاره استاده چشاش گرد شده بود و نمیدونست چی بگه! اما مدل گفتن هم مهمه وقتی یه جوری بگی که انگار برات مشکله مهمی نیست برای آدمای دیگه هم هضم کردنش راحت تر میشهWink
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : Ghost
سلام
من که کم کم دارم به همه ی دوستانم میگم
جدای از اینکه همه ی فامیل میدونن
تا حالا هم کسی رو ندیدم تعجب کنه
خوب بیماری برای همه امکان داره اتفاق بیوفته تعجب نداره
چشمها را باید شست
جور دیگر باید دید
دل به کف غصه نباید سپرد ...... اول و آخر همه خواهیم مرد
 تشکر شده توسط : nazii , Ghost , fireboud , yummy , saba.
این مردمیکه من دیدم فایده نداره
حتی اگه ببینن منیکه باهاشون این مدتم بودم مثلا بعد بهشون بگم من مدتهاست ام اس دارم باور نمیکنن بعد هم که بکنن میگن مواظب باش بعدا برات مشکل پیش نیاد ویلچری نشی و...
فایده نداهر هر چی اطلاع رسانی کنی نمیذارن خوش باشی
همون بهتر بذاریم اونا تو خماری خودشون باشن و بمونن ما هم راهمون رو ازاونا جدا میکنیم و خوشیم بیخیال ملت N_aggressive (35)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : amirfarhag , Ghost
من چندبار در درمانگاه که برای تزریق رفته بودم و دیگران که با دیدن داروی من کنجکاو میشدن و از بیماریم میپرسیدن...و من هم در جوابشون می گفتم ام اس .اونوقت باید کلی از این بیماری تشخیص علایم عوارض و ... می گفتم که تصمیم گرفتم دفعه بعد بگم هیچی واکسنه.چون هم از سوالاشون راحت می شدم هم نگاه ترحم برانگیزشون.Angel
icon_questionگر نگهبان من آن است که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می داردicon_question
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , saba.
تلاش نکنید.بااین آموزشهای غلط که من دارم میبینم مابه سمت قهقرا نه دقیقا توی خودقهقراییم.جامعه ما هیچوقت حالیش نمیشه.خودتونو خسته نکنین.با بیماریتون بسازید که چاره ای ندارید
 تشکر شده توسط : saba.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,193 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,657 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس) MAHDI 32 20,807 2012/09/20, 11:50 AM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست