امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امگا 3 برای مبتلایان به ام اس
بعد خوردنش طعم ماهی تو دهن میاد من بدم میاد
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : مینا ح
(2012/04/18, 08:59 PM)blue sky نوشته است: بعد خوردنش طعم ماهی تو دهن میاد من بدم میاد

Doste man age aval Omega 3 bokhori va badesh ghaza bokhori rosh, dige boye mahi nemiad to dahanet
عزیزم میتونی برای اینکه بهتر بفهمی / تو گوگل سرچش کن .خیلی کمکت میکنه
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
بابا ماهي كه خوبه .من فقط استخوانهاشو نميخورم .به خدا اگه اونم تو گلوم گير نميكرد اونارم ميخوردم.agreement2agreement2
ماهي بخوريد با ميگو سعي كنيد تا ميتونيد قرص نخوريد.تو اين وضعيت بهتره به حرف عقل(ماهي و ميگو بخور) گوش كرد تا به حرف دل(ماهي و ميگو نخور).
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
پیش از این چند مطالعه تحقیقاتی نشان داده بود که اسیدهای چرب از دسته امگا 3 و امگا 6 ، در بیماری ام اس نقش مفیدی دارند.

تحقیقی اخیر که در دانشگاه Queen Mary لندن انجام گرفته و نتایج آن در هفته گذشته منتشر شده ، نشان داد که اسیدهای چرب امگا3 (که در روغن ماهی – سبزیجات و گردو یافت میشوند ) علاوه بر اینکه نقش محافظتی برای سلول های عصبی دارند، به ترمیم عصب آسیب دیده نیز کمک می کنند و سرعت ترمیم را افزایش میدهند.
بطور کلی اسیدهای چرب امگا3 برای رشد و نمو طبیعی بدن ضروری هستند و به دلیل موضوع تعداد زیادی از مطالعات تحقیقاتی قرارگرفته اند و از آنجا که بدن قادر به ساختن این مواد نمی باشد، ضروری است از طریق مواد غذایی تأمین گردد.

اگرچه این مطالعه بر روی آسیب سلولهای عصبی محیطی موش انجام گرفته و هنوز تا اطلاق نتایج آن به انسان ، مطالعات زیادی باید انجام گیرد ، اما به هر حال می تواند روزنه امیدی در درمان بیماری ام اس نیز باشد.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : gilane , najva , somaye_602000 , mehdisalimi , سمانه میم
آخه ماهی طبیعتش سرده که من که میخورم صد در صد سردرد میگیرمangry3
یعنی قرص امگا 3 رو میشه جایگزینش کرد؟confused2
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
من که تا الان nتا امگا3 خوردمconfusedجديدا کلسيم و جيسينگم بهش اضافه شدهconfused
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
ینی بخوریم تاثیر داره؟؟؟؟اگه آره من برم سراغش تورو خدا بگین
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...

بهبود بیماری ام‌اس با امگا 3
ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٦
تحقیقات قبلی نشان داده بود مصرف مکمل‌های امگا 3، با ایجاد خاصیت ضدالتهابی می‌تواند برای بیماران مبتلا به ام‌اس مفید باشد، اما محققان نروژی در تحقیق جدید خود دریافتند این مکمل‌ها تاثیری بر این گروه از بیماران ندارد. البته این تحقیقات هیچ نتیجه‌ای مبنی بر مضر بودن مصرف مکمل‌های امگا 3 نشان نداده است.

پژوهشگران با تاکید بر این نکته که همچنان مصرف مکمل‌ها با تجویز پزشک توصیه می‌شود، اعلام کردند مکمل‌های امگا 3 فواید دیگری نیز دارد و می‌تواند برای بهبود سایر مشکلات به فرد کمک کند. اسیدهای چرب امگا 3 در ماهی‌هایی مانند سالمون و مکمل‌های روغن ماهی یافت می‌شود.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره

اسید چرب امگا3 و بیماری ام اس

سه شنبه 8 اسفند 1391

سالهاست که محققین بدنبال پاسخ این سوال میباشند ودراین رابطه مطالعات گوناگونی راانجام داده اند اما نتایج مطالعات همچنان ضد ونقیض بوده است.

اسیدهای چرب امگا 3،اسیدهای چرب اشباع نشده ای هستند که به مقدار فراوان در ماهی های آب سرد( مانند سالمون) و نیز در اشکال داروئی وجود دارند.

در مطالعه ای که در ماه آوریل سال گذشته نتایج آن به چاپ رسید، نشان داده شد که کپسول های امگا 3 هیچ اثر مثبتی بر روی بیماری ام اس ندارند و البته تجویزهمزمان آنها باداروی انترفران بتا یک α ، مانع اثرات مثبت این دارو نمی شود.

مطالعه مذکور برروی 92 فرد مبتلا به ام اس ، فرم عود کننده - بهبود یابنده، انجام گرفت که در بین سنین 55 – 18 سال بودند.

با توجه به این مطالعات و تحقیقات دیگری که نشان داده اند، اسید چرب امگا 3 میتواند از آسیب های سلولهای عصبی ( بطورکلی) جلوگیری و حتی آن را درمان نماید. صاحب نظران پیشنهاد می کنند، اگرچه هنوز نقش این اسید چرب در بیماری ام اس مشخص نیست، اما با توجه به سایر اثرات مثبت این دارو، بهتر است عزیزان مبتلا به ام اس، با نظر پزشک معالجشان استفاده از این دارو را ادامه دهند .

منبع انجمن ام اس ایران

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکلات درمان و هزینه های تمام شده مبتلایان به ام اس nahid 0 2,464 2016/05/25, 10:37 PM
آخرین ارسال: nahid
  روش جدید برای متوقف کردن و تاخیردر پیشرفت MS paeazan 23 22,186 2015/11/01, 10:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  توانبخشی؛ بهترین راهکار برای کنترل خستگی مبتلایان به «ام اس» hamdam 5 5,078 2015/08/25, 10:04 PM
آخرین ارسال: nahid
  ترکیبات دارویی جدید برای محافظت از سیستم عصبی در بیماران ام‌اس paeazan 1 3,744 2015/03/02, 08:09 PM
آخرین ارسال: aztab
  بهبودی در مبتلایان به MS سه سال بعد از پیوند سلول های بنیادی sia 4 5,819 2015/02/24, 02:44 PM
آخرین ارسال: تینا 1393
  دویدن از بن تا تهران برای بیماری ام اس nahid 33 20,992 2014/12/28, 07:36 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  خودمراقبتی موجب بهبودکیفیت زندگی مبتلایان به ام اس میشود sargol 0 2,383 2013/03/15, 12:16 PM
آخرین ارسال: sargol
  مبتلایان به ام اس مراقب عفونت‌های ویروسی باشند hamdam 3 2,773 2013/03/04, 03:29 AM
آخرین ارسال: booshveg
  کاهش خنده وگریه های غیرطبیعی مبتلایان به ام اس وآلزایمر sargol 7 5,288 2013/01/15, 11:08 PM
آخرین ارسال: reza_akrami_a
  درمان به موقع مشکلات روده در مبتلایان به ام اس ضروری است hamdam 1 2,719 2012/12/25, 08:10 PM
آخرین ارسال: mehdi4888

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست