امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثرتزریق نکردن یا قطع موقت دارو
سلام
بله خیلی اتفاق افتاده
دلیلش اینه که بدنت به بتافرون عادت کرده و در حالت عادی که تزریقات منظم هست عوارضی نداری
ولی وقتی یه زمان طولانی مدت تزریق رو رها میکنی دوباره به حالت قبل برمیگردی و چند تا ( یا شایدم 1 دونه . واسه خودم معمولا اولین تزریق هست ) تزریق اول رو با علائم میگذرونی
ولی نگران نباش اوکی میشه .

نام تاپیکتون رو هم مناسب با موضوع انتخاب کنید هم خلاف قوانین عمل نکردید و هم اینکه احتمالا کسی سوال یکسان با شما داشته باشه از عنوان تاپیک متوجه میشه
موفق باشید
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : بنده خدا , kaveh_plus , شیرین , Ghost , # پریسا # , amirfarhag , hamid t , TootFarangi , sargol
(2012/07/06, 01:05 AM)sparrow نوشته است: سلام من تقریبا چهارماهه بتا میزنم بعد تقریبا یه ماه میشه موهام خیلی ریزش داره بد جور خیلی شدید خواستم بپرسم کسی تا حالا با بتا ریزش مو داشته یعنی از عوارض داروه خیلی ترسیدم فقط گریه میکنم لطفا خیلی زود جواب منو بدین

عیب نداره جونم من هفته پیش شب خوابیدم صبح پا شدم دیدم ابروی چپم 1 قسمتیش ریخته نگران نباش در میاد دوباره!!1
(2012/06/17, 07:59 AM)بنده خدا نوشته است: سلام دوستان گرامی
میخواستم بپرسم برای شما هم اتفاق افتاده بهردلیلی تزریق بتافرون را برای مدتی (مثلاً 2 هفته) قطع کنید و مجدد اقدام بتزریق نمایید؟
من بدلیل نبود بتافرون 2 هفته تزریق نداشتم و حالم خیلی خوب بود حالا که 2 روز تزریق دارم انگار هر روز صبح یک کاروان شتر از روی تنم عبور کرده و تا شب هم کسلم.
سئوال : علت چیست؟

عزیزم این علامت بعد از تزریق بتافرون طبیعیه اما باید بعد از اینکه بین تزریقت وقفه افتاده بود با نرس های شرینگ مشورت می کردی و دوز داروت رو از 1/4 شروع می کردی.
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : بنده خدا , kaveh_plus
واسه یکی دو هفته نیاز نیس دوز دارو رو عوض کنیم. اگر مثلا یک ماه بود میزانش رو کم می کنن ولی یک هفته میشه 3 تا تزریق یا 4 تا که زیاد تاثیرش شدید نیست.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
والله من قبلا بتافرون میزدم یه مدت که گیرم نیومد حدودا دو ماه نزدم اصلا هیچ اتفاقیم نیفتاد بعدش که گیرم اومد زدم بازم هیچ اتفاقی نیفتاد بعد مدتی دارو رو عوض کردم اوونکس زدم بازم هیچ اتفاقی نیفتاد الانم سینووکس بخاطر اینکه اوونکس گیر نیومد بازم هیچ اتفقی نیفتاد Smile (16)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : بنده خدا , 1359
من تازه تزریق بتافرون رو شروع کردم
و برخلاف عده ای از دوستامون شاید تجربه زیادی در این مورد نداشته باشم

اما چون میخواستم اطلاعاتم تو این زمینه زیاد بشه
مدام سرچ میکنم و ساعتها توی انجمن مطالب رو مطالعه میکنم

توی بروشوری که با دستگاه بتاجکت بمن دادند نوشته:
- حتی الامکان در ساعت معینی از شب بخصوص دو ساعت قبل از خواب تزریق را انجام دهید.

- چون این دارو یک روز در میان تزریق میشه، اگر یک نوبت از تزریق را فراموش کردید، مثلا دیشب که یکشنبه بود فراموش کردید، امروز دوشنبه صبح یادتون افتاده، بلافاصله تزریق را انجام ندهید، صبر کنید تا امشب در همان ساعت معین که تزریق میکردید مثلا 10 شب، تزریق کنید. بنابراین نوبت بعدی شما میشه چهارشنبه 10 شب.

مورد دیگه اینکه: بتافرون صرفا یک روز در میان تزریق میشه و ایام هفته (شنبه یکشنبه و ...) مدنظر نیست icon_cry
تازه شم مگه مدرسه است که جمعه تعطیل باشه angry
- تزریق یک روز در میان، تعطیلی هم در کار نیست party0048.gif
حتی روزهای برفی و یخبندان icon_biggrin
حتی برای آلودگی هوا angry3
حتی اجلاس سران fighting0030.gif
حتی عید نوروز icon_question
حتی مسافرتها icon_surprised
حتی بین التعطیلین :60:

بتافرون یک روز در میون rolleye0012.gif

ضمنا اولین بار که میخواستم آمپول بزنم و نامه ای از انجمن نداشتم، داروخانه، داروها را تحویل نداد و چند روزی گذشت برای تهیه نامه و گرفتن دستگاه و داروها و ...

با نگرانی با پزشکم تماس گرفتم که هنوز تزریق هایم را شروع نکرده ام مشکلی ایجاد نمیشه، گفتند: خیر یک هفته تا ده روز مشکلی ایجاد نمیکنه
(ولی فکر میکنم این در شرایطی است که به دارو دسترسی نداریم، در غیراینصورت باید سر موعد تزریق انجام بشه تا اثر مطلوبی داشته باشه و عوارضی در بدن ایجاد نشه) love51
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : nahid , shaytoon , spring , Elinaz , نازلی , simin
(2011/07/08, 10:40 PM)negar_negar92 نوشته است: کسی می دونه آمپول نزنم یه شب چی میشه؟
هیچ اتفاقی نمیفته
من سه ماه به دستور دکترم ربیف نزدم
ام آر ای دادم پلاکهام متوقف شدند
happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
آففرین به این پلاکها
الان هم دارم میترکونمشونfighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif Smile (52)Smile (52)Smile (52)
ترسیدن دارن دنده عقب میرنevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif
 تشکر شده توسط : Elinaz , برگ 7 , shaytoon , نازلی , naazanin
البته این مطلب رو برای دیگران تجویز نمی کنم
ولی من در سفر یا شب هایی که اصلاً حال ندارم تزریق نمی کنم
والبته این موضوع هر چهار پنج ماه یکبار اتفاق میفته...
کلاً که زیاد سخت نگیرین!!!
Wink
چقدر شعـــــــر نوشتیم برای باران
غافل از آن دل دیوانه که بارانی بود
 تشکر شده توسط : spring , shaytoon , نازلی , naazanin , آنا
چند روزی که ربیف نبود من حدوداً ده روز آمپول نزدم خیلی نگران بودم ولی دکتر گفت یک هفته، ده روز مشکلی ایجاد نمی کنه فقط بعد از ده روز که آمپول رو زدم انگار که اولین باره دارم آمپول می زنم بدنم شدید درد می کردconfused آخه چند سالی بود دیگه بعد تزریق بدنم درد نمی کرد فکر کنم اون چند روز فاصله باعث شدconfused2
 تشکر شده توسط : spring , naazanin
منم سه هفته بخاطر نبود ربیف آمپول نزدم
بعد اینکه شروع کردم عوارضش بدجور خودشو نشون داد
تیر کشیدن ستون فقرات و همینطورم دردهای مفصلی خیلی بدDodgy
خلاصه یماهی طول کشید تا دوباره به ربیف جان عادت کردمconfused
البته اینم بگم با وجودی که چندین ماهه دارم آمپول میزنم بازم بدنم بادارو زیاد میونش جور نیس
و با وجود مسکن هایی که میخورم بازم عوارض بعد از تزریق رو بصورت خفیف دارم

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : shaytoon , afsaneh , نازلی
منم تزریق بایک شب تاخیر رو داشتم اتفاق خاصی پیش نیومد
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
 تشکر شده توسط : نازلی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Shocked حذف تخفیف معاونت غذا و دارو برای بتافرون hessam 5 2,910 2018/12/09, 11:56 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  ارسال دارو به خارج از ایران آیناز 14 15,260 2017/05/23, 01:55 PM
آخرین ارسال: amsh
  تغییر کد دارو zenith 2 4,005 2011/10/18, 10:43 AM
آخرین ارسال: zenith

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان