امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه هایی برای پاهای خسته و بی قرار
منم یه مدته شبها که میخوام بخوابم حس میکنم پاهام میخوان پرواز کنن انگار که وزن ندارن Sad باید مدام تکونشون بدم ، بیشتر هم وقتی دیرتر از همیشه میخوابم این حالت واسم پیش میاد confused2
من کلا پاهام همش مورد دارهconfusedیا 1شب ضعف دارمconfused21شب سنگینهangry21شب خواب میرهConfused1شب برق دارهDodgy1شب احساس میکنم خالی وسردهconfused2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
من بیشتر مواقع که تو خونه هستم واسه اینکه از شر این مشکلات راحت باشم به حالت دراز کشم و پاهامو میذارم رو صندلی. ولی وای از وقتیکه از خونه بیرون میرم یا میریم خونه ی اقوام, مجبورم تحمل کنم.خیلی سختهparty0048.gifparty0048.gif
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : toktam*
(2012/05/06, 10:22 PM)فرناز نوشته است: من کلا پاهام همش مورد دارهconfusedیا 1شب ضعف دارمconfused21شب سنگینهangry21شب خواب میرهConfused1شب برق دارهDodgy1شب احساس میکنم خالی وسردهconfused2

آفرین ، خالی و سرد ، همش داشتم فکر میکردم چطور توصیف کنم
 تشکر شده توسط : فرناز
من هر وقت زیاد استرس میگیرم یا یه جا زیاد میشینم مثلا تو اتوبوس یا هواپیما پاهام از زانو به پایین حالت درد و قلقک پیدا میکنه که حتما باید تکونش بدم.تو خوابم میپره.هر وقت اینجوری میشم به بقیه میگم پاهام اعصابش خورده استرسم تو پاهامه اونام کلی بهم میخندنو فکر میکن دارم شوخی میکنمconfusedنگو اسم داره این حالت
 تشکر شده توسط : toktam*

منم بیشتر وقتا پام سنگینه بخصوص وقتی استرس دارم

شب موقع خواب خوبم ولی موقع بیدار شدن تا چند دقیقه پام رو ویبره ست Tongue

« گوهر پاک بباید که شود قابل فیض »
« *پیوند قلبها مسافت نمی شناسد وقتی که خــدا عاقداست و مهرش حس قشنگ عشق و امید »
« Love is the medicine for any kind of pain »
 تشکر شده توسط : برگ 7
یك راه ساده برای رفع زق زق و درد پا

راه دیگر رفع زق‌زق پا این است كه كفش‌های خود را درآورید؛ یك گلوله كوچك كاموایی یا توپ مانند یا حتی بطری شیشه‌ای كوچك را زیر پایتان قرار دهید

اگر از جمله كسانی هستید كه اغلب مواقع بویژه شب‌ها هنگامی كه كار و فعالیت‌ روزانه‌تان تمام شده و در حال استراحتید، حس می‌كنید پاهایتان درد می‌كند یا به حالتی دچار شده‌اید كه اصطلاحا به «زق‌زق كردن» معروف شده، خوب است بدانید با چند نرمش ساده می‌توانید بدون صرف هزینه، درد یا زق‌زق پای خود را تسكین دهید یا حتی از ابتلا به آن جلوگیری كنید.

چنانچه معمولا دچار چنین حالتی می‌شوید، احتمالا در طول روز زیاد سر پا می ایستید. اگر چنین است، سعی كنید در طول روز گهگاه ولو مدتی اندك در جایی بنشینید، كفشتان را درآورید (خوب است جایی در هوای آزاد باشید تا سبب رنجش دیگران هم نشوید!) و لحظاتی به پاهای خود استراحت دهید: ابتدا انگشت‌های پایتان را در محوری افقی، آرام و باطمأنینه، از یكدیگر دور و سپس نزدیك كنید.

همین كار را در محور عمودی نیز انجام دهید. اگر در منزل به سر می‌برید، می‌توانید مدتی كوتاه كف پا را بالا گرفته، حالت باز و بسته كردن به آن بدهید تا شبانگاه به زُق‌زُق پا دچار نشوید.

راه دیگر رفع زق‌زق پا این است كه كفش‌های خود را درآورید؛ یك گلوله كوچك كاموایی یا توپ مانند یا حتی بطری شیشه‌ای كوچك را زیر پایتان قرار دهید و آن را نرم و آرام با كف پا بغلتانید (البته اگر از بطری محتوی آب یخزده به این منظور استفاده كنید، بهتر و زودتر به نتیجه می‌رسید).

بطری را پنج تا هفت دقیقه در محلی كه نشسته‌اید با حركات رفت و برگشت به جلو و عقب و در سراسر كف پا، از انگشت تا پاشنه، بغلتانید تا زق‌زق پایتان تسكین یابد.

مصرف مخلوطی از اندكی عسل به اضافه یك لیوان آب همراه با دو قاشق سركه سیب و تكرار آن طی چند شب پیاپی نیز بویژه اگر با نرمش‌های پیش‌گفته همراه باشد، درد پایتان را آرام می‌كند. مالش یا ماساژ محل درد نیز باعث بهبود سریع‌تر درد و زق‌زق می‌شود.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
 تشکر شده توسط : yummy
Rainbow 
سندرم خستگي پا مسأله‌اي كاملاً جدي و به افزايش فشارخون، سكته، مشكلات جنسي، مشكلات كليوي و بيماري پاركينسون مربوط است. بيماري سندرم خستگي پا، به نظر كمي عجيب و غريب مي‌رسد و شايد موجب وحشت مردم شود؛ در حالي‌كه اين عارضه بسيار شايع است و به هيچ‌وجه عجيب و غريب نيست. افراد زيادي از سندرم خستگي پا رنج مي‌برند و خودشان هم نمي‌دانند كه ريشه اين مشكل در كجاست. اين افراد، اندام مبتلا به سندرم خستگي (معمولاً پاها و گاهي اوقات دست‌ها) را به طور متناوب تكان مي‌دهند و اغلب اين تكان‌ها در فواصل زماني 20- 30 ثانيه اتفاق مي‌افتد (معمولاً در نيمه اول شب). اين حركات به هنگام خواب روي مي‌دهند و فرد از آن بي‌اطلاع است و هيچ‌گونه كنترلي بر حركات خود ندارد. سندرم خستگي پا يا «RLS» برخي مواقع عود مي‌كند و گاهي خود به خود بهبود مي‌يابد. اين عارضه در ميان خانم‌ها و افراد سالمند شايع‌‌تر است. البته افراد چاق بيشتر درگير اين مسأله هستند. آنها غالباً به خستگي پا دچار مي‌شوند و بيشتر مواقع حتي با لاغر شدن نيز اين مشكل حل نمي‌شود و همچنان ادامه دارد. علت اصلي سندرم خستگي پا هنوز به طور كامل شناخته نشده است؛ ولي به نظر مي‌رسد ماده‌اي شيميايي در مغز با نام «دوپامين» نقش مهمي در اين زمينه ايفا مي‌كند. برخي از داروها كه ميزان «دوپامين» را افزايش مي‌دهند، مثل «ميراپكس» و «ركويپ»، باعث بهبود سندرم خستگي پا مي‌شوند.

عواملي كه موجب ايجاد سندرم خستگي پا مي‌گردند، عبارتند از:
اختلال جريان خون در پاها
اختلالات عضلاني
كمبود ويتامين‌ها
پايين بودن سطح آهن خون
وراثت
مصرف برخي داروها، مثل داروهاي آلرژي‌ و سرماخوردگي

سندرم خستگي پا با چه علائمي همراه است؟
1) فرد نياز شديدي به حركت دادن پاهايش دارد.
2) احساس ناخوشايندي در پاها وجود دارد كه آرامش را سلب مي‌‌كند.
3) علائم درد با استراحت كردن و در حالت درازكش تشديد مي‌شود.
4) با حركت دادن پاها علائم بهتر مي‌شود.
5) به هنگام خواب و شب‌ها علائم درد افزايش مي‌يابد.

اين نوع سندرم، يك وضعيت عصبي است و نشانه آن نيز احساس درد در پاها و تمايل به حركت دادن آنها براي رهايي از درد است. به سندرم خستگي پا، سندرم پاي بيقرار نيز مي‌گويند كه نوعي اختلال حركتي است و به صورت يك اضطرار براي حركت دادن پاها خود را نشان مي‌دهد. سندرم خستگي پا در افراد مختلف متفاوت است. برخي احساس مي‌كنند كه پاهاي‌شان مورمور مي‌شود؛ برخي ديگر نيز با حالت درد ناشي از گرفتگي عضلات روبه‌رو مي‌شوند. افرادي كه به سندرم خستگي پا دچار هستند، خواب شبانه خوبي ندارند. آنها همواره در طول روز احساس خستگي مي‌كنند و نمي‌توانند از عهده كارهاي‌شان به خوبي برآيند؛ زيرا با كم‌خوابي شبانه، هوشياري، بهره‌وري، كنترل و مديريت كمتري روي كارهاي‌شان دارند. يكي ديگر از مشكلات سندرم خستگي پا، خواب آلودگي هميشگي در روز است. اختلال در خواب و خستگي در روز باعث اضطراب و افسردگي بيشتر مي‌شود و اين مسأله تا 35 درصد احتمال چاقي را افزايش مي‌دهد. براي درمان سندرم خستگي پا، ابتدا بهتر است برخي آزمايش‌ها را انجام دهيد تا از داشتن يا نداشتن كمبود آهن، ديابت و ساير مشكلات مطمئن شويد. در مواردي كه سندرم خستگي پا از نوع ارثي باشد، معمولاً پزشك با تجويز داروهاي خواب‌آور به فرد كمك مي‌كند تا شب‌ها راحت‌تر بخوابد. افرادي كه به سندرم خستگي پا دچار هستند، تا 6/3 درصد اين ناراحتي در ميان ساير افراد خانواده آنها نيز وجود دارد. 80 درصد افرادي كه سندرم خستگي پا دارند، به تكان هاي دوره‌اي و متناوب پا در طول شب (PLMS) نيز دچار هستند. هر يك از حركت‌هاي پا با افزايش چشمگير فشار خون همراه است؛ به همين دليل خطر بيماري‌هاي قلبي- عروقي در بين اين افراد بيشتر است. در واقع با وجود فشار خون به طور قطعي‌تر مي‌توان مرگ زودرس را پيش‌بيني كرد. هيستامين، يك انتقال‌دهنده عصبي و يك محرك قدرتمند مغز است. داروهايي كه موجب انسداد هيستامين مي‌شوند (مثل آنتي‌هيستامين‌ها و بنادريل كه موجب خوا‌ب آلودگي مي‌شود)، مي‌توانند سندرم خستگي پا را تشديد كنند. افراد بسياري از اين بيماري پنهان در سكوت خود عذاب مي‌كشند؛ اما به همه آنها توصيه مي‌كنيم كه حتماً در صدد يافتن يك پزشك متخصص در اين زمينه باشند و از در سازش با اين مشكل برخورد نكنند.

دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : parastoo joon , farkhonde , نازلی , rana , Hasty
شب و روز واسه من فرقی نداره دیگه قبلا فقط شبها این مشکل بود
من و پاهام با هم درگیریم
اونوقت می کوبمش رو زمین درد می گیره
زمستونه اما مجبورم پاهامو بذارم تو آب سرده سرد
خستم کرده خدااااااااا
آدَم ها را بدون اینڪــہ
بـــہ وُجودِشآن نیاز داشتہ باشے دوســـــت بـِــــدار . . .
ڪــارے که خـــــدا با تـــو مے ڪُــند. . .!
من دفعه پیش که رفتم پیش دکترم بهش گفتم که پاهام اینجوری ه و علایم رو توضیح دادم. برام قرص رستین تجویز کرد. شبی نصفه قرص. از اون وقت که این قرص رو می خورم شکر خدا پاهام هیچ مشکلی نداره. دوستانی که این مشکل رو دارن با دکترشون در میون بذارنicon_question
 تشکر شده توسط : نازلی , هاجی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آشنایی با قرص متورال 50 برای فشار خون و درد قفسه سینه sepidar 0 3,364 2021/01/02, 02:51 PM
آخرین ارسال: sepidar
Music گرما درمانی و سرما درمانی برای تسکین درد نازلی 0 2,752 2015/09/06, 04:25 PM
آخرین ارسال: نازلی
  بهترین زمان‌ها برای خوردن ، خوابیدن و فعالیت mohabat 4 5,222 2015/06/17, 09:41 PM
آخرین ارسال: nahid
  كدام يك از غذاها برای سلول هاي خاكستري مغز مفيدند؟ نازلی 1 2,904 2015/05/27, 08:24 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  راه حل هایی برای مقابله با مشکلات گوارشی نازلی 0 2,249 2015/05/27, 08:24 PM
  5 دلیل برای اینکه صندل نپوشید نازلی 0 2,641 2015/05/22, 07:18 PM
  اگر خسته اید بخوانید... نازلی 0 2,402 2014/02/07, 12:52 AM
  توصیه هایی برای تناسب اندام افرادی که از ویلچر استفاده می کنند نازلی 0 2,897 2013/09/14, 08:49 PM
  ناتوانی در تشخیص طعنه، علامتی برای تشخیص زودهنگام دمانس nahid 0 2,586 2013/08/15, 08:12 PM
آخرین ارسال: nahid
  روغن هایی برای تسکین درد شيدا رها 0 3,061 2013/07/28, 09:41 PM
آخرین ارسال: شيدا رها

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان