•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احساس برق گرفتگي ( لرمیت )
چرا كسي جواب من رو نميده ه ه ه ه ه ه angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes
(2012/03/01, 12:04 PM)sami نوشته است: سلام به همگي
من يك سال قبل كه حمله داشتم يه حالت مور مور و گزگز تو پاهام بود ولي هيچ وفت كاملا خوب نشد! با كورتون بهتر شد ولي كاملا خوب نشد گاهي هم خيلي خيلي زياد ميشه!هميشه هم حسش ميكنم. علتش چيه؟

خوب بعضی از علائم مثل همینا که فرمودین ممکنه 100% خوب نشه !
من دو بار حمله به چشم ( حالت تاری دید ) که داشتم دفعه اول 100% بهبود داشت ولی دفعه دوم 3 یا 4 درصد حالت تاری دیدم برطرف نشده.
یعنی الآن اگر چشم راستم رو بگیرم و فقط با چشم چپ نیگاه کنم دنیا رو یک طور خاصی می بینم انگار گوشه طرف چپ چشم یک چیزی جلوشه !!!
ولی با دو تا چشمام نیگاه می کنم مشکلی نداره.

پزشک ها معمولا وقتی تا 60% علائم رفع میشه می گن بیمار خوب شده. احتمالا پزشک شما هم چون اون 60% بهبودی رو دیده به شما گفته خوب شدید.
به هر جهت زیاد بهش فکر نکنید بهتره تا اینکه بخواهید دنبال علتش و اصلش برید خودتون اذیت میشید icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : havaars , sami , kaveh_plus
بچه ها یه سوال داشتم .آیا به گز گز کردن دست و پا حمله ms میگن؟
هیچوقت به کسى که بهت اعتماد داره، دروغ نگو

هیچوقت به کسى که بهت دروغ میگه، اعتماد نکن . . .
 تشکر شده توسط : محمد ارجمند پور
(2012/06/03, 12:07 PM)nazanin200312 نوشته است: بچه ها یه سوال داشتم .آیا به گز گز کردن دست و پا حمله ms میگن؟

http://mscenter.ir/Thread-%D8%A8%D8%B1%D...9%84%D9%87
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : neda.t , tala , persiankitty80
منم جدیدا وقتی سرم رو پایین میارم پای چپم حالت برق گرفتگی داره ( فکر کنم منظوره ام اس اینه که باید دائم سربه هوا باشمlaughing3laughing3 )
وقتی یه مدت چیزی نخورم برقِ پام بیشتر میشه مثل صبح ها که از خواب پا میشم ولی وقتی صبحانه میخورم خیلی کم میشه ، فکر کنم حالت برق گرفتگی پام با خستگی و گرسنگی رابطه مستقیم دارهconfused ( البته فقط در مورد خودم )
عتاب یار پری چهره عاشقانه بکش
که یک کرشمه تلافی صد جفا بکند
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , naarin.p , zohaa , silent
منبع اصلی نورآدرنالین ,نورونهای موجوددرمنطقه مغزی "locus coeruleus"iهستندلذاآسیب احتمالی به این ناحیه سطح نورآدرنالین رادربیماران مبتلابه ام اس کاهش میدهدغلاف میلین تخریب میشودعصبهاپیام رادرست به اعضامنتقل نمیکندبنابراین برای یک لحظه اون عضوی که پیام به آن درست منتقل نشده است دچارحالت برق گرفتگی میشود
اگربدن خودمان رابه شهرتشبیه کنیم خوب یک شهرعلاوه برامکانات دیگربه سیم کشی برق هم نیازدارداگریک وقت این سیم کشی برق اتصالی شودوکسی نادانسته به آن دست بزندبرق آن شخص رامیگیردسیم کشی بدن ماهمان عصبهاهستندکه اگردچارمشکل شوندوپیام رادرست به عضونرساندآن عضوبرای یک لحظه دچارحالت برق گرفتگی میشوداین حالت ممکن است خنده دارباشد
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
علامت لرمیت

علامت لرمیت ،لفظی است ، برای بیان یک احساس خاص که توسط برخی عزیزان مبتلا به MS تجربه میشود.

این احساس مانند یک شوک الکتریکی است که متعاقب خم کردن گردن به جلو ، در گردن ایجاد میشود و به سمت پشت و حتی پاها حرکت می کند . این احساس بدلیل تحت کشش قرار گرفتن اعصاب آسیب دیده ایجاد میشود.
هرچند این علامت می تواند در هر مرحله ای از بیماری MS روی دهد ، اما به هیچ وجه اختصاص به این بیماری ندارد و در سایر بیماریهای نخاع گردنی نیز می تواند روی دهد ( از جمله ضربه های وارد به نخاع گردنی )

انجمن ام اس ایران
تاريخ انتشار : آبان 1391
علامت لرمیت یانشانه لرمیت نوعی حس الکتریکی شوک مانندی است که پشت واندام ازتحتانی انتشارمی یابداین حالت ممکن است باخم کردن ودیگرحرکات گردن رخ دهداین علامت معمولاخودبخودبهبودمی یابداماممکن است سالهاادامه یابدعلامت لرمیت دربیماری ام اس اسپوندیلیت گردنی ,کمبودویتامین ب 12دیده میشود
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
Rainbow 
چند روز پیش من برای اولین بار حالت برق گرفتگی رو سمت راست کمرم احساس می کردم به قدری این حس شدید بود که هی به بقیه می گفتم انگار برق داره از درونم رد میشه...
من اصلا نمی دونستم ممکنه این ربطی به ms داشته باشه!!!
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
من تویه نخام پلاک ندارم ولی این برق گرفتگی رو گاهی اوقات توی یکی 2تا از انگشتای دستم حس می کنم جوری که نمیتونم انگشتم و صاف کنم
 تشکر شده توسط : zohaa
منم قبلا وقتی سرمو خم میکردم پام برق گرفتگی داشت جدیدا شده سمت چپ کمرمUndecided
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : zohaa

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 14
  • بعدی