•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انگ اجتماعی و ام اس
آقا كامي از شما بعيدها؟

براي چي حالا اصلا گريه ميكني؟
اتفاقا ما ام اسي ها تو جامعه از همه خوشبخت تريم، چرا؟ چون قدرلحظه لحظه هامون رو ميدونيم ازش لذت ميبريمicon_smile
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
 تشکر شده توسط : ارزو
(2011/07/10, 01:45 PM)هديه نوشته است: آقا كامي از شما بعيدها؟

براي چي حالا اصلا گريه ميكني؟
اتفاقا ما ام اسي ها تو جامعه از همه خوشبخت تريم، چرا؟ چون قدرلحظه لحظه هامون رو ميدونيم ازش لذت ميبريمicon_smile

2 تا پست قبلی پست من و بخونین . درد آوره اصلاrolleyes
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
واقعا در مورد ام اس الان تو جامعه ی ما به عنوان یه انگ و نشونه داره جا می افته
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
یعنی این تحقیق نشون داده که در روابط اجتماعی روی ام اسی بودن فرد تاکید میشه که همراه با ویژگی هایی مثل میزان کارایی و حساس بودن به رفتارهای دیگران شناخته شده .ام اسی ها هم اینو درک میکنن که پیوسته مورد قضاوت دیگران قرار میگیرن و این ، احساس بیمار بودنشون رو بیشتر میکنه.
نمیدونم درست متوجه شدم یا نه ؟ اگه درسته که خوب تا حدی طبیعیه.
نباید انتظار داشت جامعه کاملا مثل افراد سالم به مبتلایان نگاه کنه . که زود خسته نمی شن و کاراییشون بالاست. اونم تو نروژ که احتمالا بیشتر بیماری نوع پیشرونده دارن .
برچسب زدن و قضاوت کردن برای همه بیماریها هست ، تازه اینها در مقابل بعضیای دیگه انگ به حساب نمیاد.
بیچاره مبتلایان به ایدز که با انگهای ناجوری روبرو هستن که جامعه اونا رو خطاکار میدونه و طرد میکنه در صورتی که بخشی از اونها هیچ نقشی در انتقال ویروس نداشتن.
---------------------------------------
بیماری رو هم آدمای خوب می گیرن و هم بد.هر بیماری علت داره .این بیماری در نیمکره شمالی زمین بیشتر شایعه و....
ببخشید دوستای خوب.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : neda sedaghat
ببینین .وقتی یه نفر داره با دل پاک و سادش اینطوری فک میکنه که خدا دوستش داره که بهش این بیماریو داده
و به چشم یه نعمت الهی بهش نگاه میکنه. چه عیبی داره ؟

اندیشه اسلامی : جزیی نگری انسان: خداوند از روی حکمت و علم نا متناهی خود بهترین جهان را آفرید.

قرآن مجید: و بسا چیری خوش نمیدارید و آن برای شما خوب است وبسا چیزی را دوست دارید آن برای شما
بد است و خدا میداند وشما نمیدانید.
امام صادق (ع): چون خداوند بنده ای را دوست بدارد او را در دریای سختی ها غوطه ور می سازد.
و پیامبران بیشتر از دیگر مردم به بلا دچار میشوند وسپس کسانی که به ایشان شبیه ترند.هر چه شبیه تر بلا هم بیشتر.
بحث شر و خیر همینه.

هر چی که هست خدا خودش میدونه که چرا ما دچار این بیماری شدیم.
و من از شما عذرخواهی میکنم اما نظرتون ممکن دل کسیو بشکونه.
امیدوارم از من ناراحت نشینrolleyes
خدانگهدار همتون باشه.
 تشکر شده توسط : hedieh , رنگین کمان , blue sky , paeazan
من اصلا نمیخوام دل کسی بشکنه. معذرت می خوام.ولی برای این که دیگه گریه نکنین نوع نوشتنم رو تغییر میدم.
من از شما ناراحت نمیشم. از دست خودم ناراحتم که امروز چرا انقدر عصبانیم.angry2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kami
تقريبا 10 روز پيش بود كه بطور ناگهاني چشمم به اين آيه كه آقا كامي معنيش رو نوشته افتاد، و تو اوج ناراحتي آرومم كرد: و بسا چیری خوش نمیدارید و آن برای شما خوب است وبسا چیزی را دوست دارید آن برای شمابد است و خدا میداند وشما نمیدانید.
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
 تشکر شده توسط : kami
هر کی میگه ام اس یه انگ نیست اشتباه میکنه هست چون میدونیم هست با اینکه خیلیامون مشکلی نداریم ولی چون این اسم رومون گذاشتن یعنی به دید اونا ما مردیم نه بذارید بهتر بگم یعنی نه میشه ازدواج کرد نه کار کرد نه ادامه تحصیل داد نه بچه دار شد نه راه رفت نه خندید
من که همه اینها رو بجز کار و تحصیل و ازدواج دارم میکنم agreement2 یعنی خوردن خوابیدن خنمدیدین دیدن بهتر دیدین منطقی دیدن wink2 خب حقم دارن وقتی میگی ام اس دارم یطوری نگات کنن به پاهات نگاه کنن خب دیگه چیزیکه توی ایران جا نیفتاده و نخواهد افتاد ولی اگه بکگی دیابت دارم روزی 5 بار امپول به شکمم رونم و پشتم وبازومو اینور اونور میزنم میگن نه بابا اشکالی نداره اینهمه بیماری اینم روش ولی اگه بگی ام اس داری میگی ها فلان دخترو دیدی دستگاه بهش وصل بود بعدشم مرد خانم فلانی رو دیدی شوهرش طلاقش داد اقای فلانی رو دیدی زمین گیره confused

متاسفم متاسفم برای مردم برای جامعه کنونی برای خودم که این انگ رو خوردم با اینکه هیچ مشکلی ندارم کیلومترها راه میرم کوه میرم ولی ...angry3
متاسفم برا همین فرهنگهاست که تصمیم گرفتم ازدواج نکنم هیچ وقت و در کنار خانواده باشم تا خیالم اسوده باشه و منت هیشکی رو نپذیرم ترحم و دلسوزی مسخرشون رو از نگاه سنگین بدم میاد badtaste
 تشکر شده توسط : earth
(2011/07/11, 10:37 AM)yas نوشته است: هر کی میگه ام اس یه انگ نیست اشتباه میکنه هست چون میدونیم هست با اینکه خیلیامون مشکلی نداریم ولی چون این اسم رومون گذاشتن یعنی به دید اونا ما مردیم نه بذارید بهتر بگم یعنی نه میشه ازدواج کرد نه کار کرد نه ادامه تحصیل داد نه بچه دار شد نه راه رفت نه خندید
من که همه اینها رو بجز کار و تحصیل و ازدواج دارم میکنم agreement2 یعنی خوردن خوابیدن خنمدیدین دیدن بهتر دیدین منطقی دیدن wink2 خب حقم دارن وقتی میگی ام اس دارم یطوری نگات کنن به پاهات نگاه کنن خب دیگه چیزیکه توی ایران جا نیفتاده و نخواهد افتاد ولی اگه بکگی دیابت دارم روزی 5 بار امپول به شکمم رونم و پشتم وبازومو اینور اونور میزنم میگن نه بابا اشکالی نداره اینهمه بیماری اینم روش ولی اگه بگی ام اس داری میگی ها فلان دخترو دیدی دستگاه بهش وصل بود بعدشم مرد خانم فلانی رو دیدی شوهرش طلاقش داد اقای فلانی رو دیدی زمین گیره confused

متاسفم متاسفم برای مردم برای جامعه کنونی برای خودم که این انگ رو خوردم با اینکه هیچ مشکلی ندارم کیلومترها راه میرم کوه میرم ولی ...angry3
متاسفم برا همین فرهنگهاست که تصمیم گرفتم ازدواج نکنم هیچ وقت و در کنار خانواده باشم تا خیالم اسوده باشه و منت هیشکی رو نپذیرم ترحم و دلسوزی مسخرشون رو از نگاه سنگین بدم میاد badtaste
یاسی چند کیلومتر ؟ تو چرا اینقد سر سختی ؟
خدانگهدار همتون باشه.
یاس دوست خوبم راست می گی ام اس یه سری محدودیتها برای ما اورده اونم به خاطر نداشتن اطلاعات کافی و درست افراد عادی جامعه است که خدا رو شکر الان خیلی بهتر شده. نه ام اس هر بیماری دیگه ای مشکلاتی برای خودش داره. ممکنه هر کسی انقدر نکات خوب تو شخصیتش داشته باشه که ام اس که سهله از اون بدتر رو هم بپوشونه. مقابل این هم می تونه باشه اینکه کسی انقدر بی عیب و کاست باشه ولی به خاطر یه سری اخلاقهای زشت ولی سر سوزنی قابل تحمل نباشه. در مورد حرفت راجع به شغل تحصیل و ازدواج... باهات موافق نیستم. ضمن اینکه درسته که ام اس برای افراد جامعه ناشناخته است ولی برای شناسوندن ام اس نباید دیگر بیماری ها رو بدتر جلوه بدیم.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : nahid , ارزو

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انزوای اجتماعی با کاهش میلین سازی وام اس رابطه دارد همسر یک مشکوک به ام اس 9 7,183 2014/08/05, 11:43 AM
آخرین ارسال: محمد جواد
  تاثیر ام اس بر روابط اجتماعی و انتخاب خانواده neda sedaghat 0 2,682 2011/07/02, 03:47 PM
آخرین ارسال: neda sedaghat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان