امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروهای مسکن و ضد درد
استامینوفن های ایرانی گچه...گچangry3............ من میخورم نمیدونم کجا میرهrolleyes...اصلا بدرد نمیخورهsad
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : رامنا
بچه ها سوال;
یعنی واقعا عوارض استامینوفن کمتر از ژلوفن ه؟ آخه هردوشون از یک دسته دارویی هستن. شایدم من اشتباه میکنم. پروفن NSAID ه. استامینوفن چیز دیگه ایه؟ چرا همیشه ژلوفن اسمش خطرناک بوده اما استامینوفن نه؟ Huh

بعدم اینکه همونطور که ایبوپروفن فرم ژلوفن داره که میگن جذبش سریعتره، استامینوفن هم یه فرمش به اسم استاژل اومده که تو داروخانه ها هم هست. دوزش هم 500 ه... اینم همینجوریه و میگن جذبش بهتره.

من همون استامینوفن 500 مصرف میکنم. اونقدر مصرف میکنم تا جواب بده Tongue اما تجربه بهم نشون داده که گاهی تاثیر استامینوفنی که از یه کارخانه خاص بیرون اومده بهتر از مال یه کارخانه دیگه س. confused2

یه چیز دیگه، من وقتی استامینوفن میخورم، برای هر موردی،حتی یه دونه کل بدنم رو به لرزش میندازه و بسیار هم گرسنه میشم...
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
من نظرات خودم رو میگم.اگ اشتباهن لطفا ناظر مربوطه تصحیح کنن
هر دارویی عوارض داره.هر مسکنی عوارض داره.اما خب یه مسکن قویتر عوارض شدیدتری هم داره.ژلوفن قویتر از استامینوفنه و من بخاطر این گفتم این دوستمون سعی کنه ژلوفن نخوره
ژلوفن عوارض کبدیش زیاده
اینجا یه چیزهایی میتونین پیدا کنین
من 8 ساله استامینوفن میخورم اما مشکلی نداشتم
آنارام با خوردن زیاد ژلوفن کبدش دچار مشکل شد (ایشالله که درست گفته باشم)
مصرف طوانی مدت حتی استامینوفن هم عوارض داره
کارشناس ارشد داروسازی با بیان این‌که ژلوفن به کبد صدمه می‌‌زند، افزود: این دارو در کبد متابولیزه می‌‌شود تا قابلیت جذب داشته باشد، بنابراین مصرف زیاد آن به کبد فشار می‌‌آورد و به این بخش بدن آسیب می‌‌رساند.
چه کسانی نباید ژلوفن بخورند؟
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا , محبوب64 , مریییم
الان رفتم به جستجو:
دقیقا درسته زهرا جون. استامینوفن و پروفن از دو دسته دارویی متفاوت هستند. و به نظر میرسه استامینوفن به مراتب کم عارضه تره...

انواع داروهای ضد درد:
الف) مخدرها: مثل کدئین که کلا باهاشون کاری نداریم ما چون اگه بخوایم هفته ای یکباااااااار مصرف کنیم خب ... . بدون دستور پزشک مصرفشون صلاح نیست.

ب) غیر مخدرها: خودشون چند دسته اند:
1. ضد التهابی های غیر استروئیدی (NSAIDs): اینها دو دسته اند:
a) مهار کننده های cox-1: cox-1 باعث کاهش تولید پروستاگلاندین ها میشه. پروستاگلاندین دو تا وظیفه مهم داره: اول اینکه در مناطق آسیب دیده و ملتهب ترشح میشه و باعث میشه حساسیت گیرنده های درد در ناحیه بالاتر بره. دوم اینکه از دیواره دستگاه گوارش در برابر اسید گوارشی حفاظت میکنه. بنابر این وقتی cox-1 مهار شد و به دنبالش تولید پروستاگلاندین کاهش پیدا کرد، حساسیت به درد کاهش پیدا میکنه ولی عوارض گوارشی هم ممکنه پیش بیاد. از جمله این داروها میشه به پروفن یا ژلوفن، دیکلوفناک، ناپروکسن، آسپرین و ... اشاره کرد. اینها برای کسانی که مشکلات گوارشی دارند مناسب نیستند. و به جز آسپیرین بقیه شون خطر بیماریهای قلبی-عروقی رو هم به همراه دارند. میتوانند عوارض نامطلوبی بر کبد و کلیه هم بر جای بگذارند.

b) مهار کننده های cox-2: اینها نوع خاصی از NSAID ها هستند که بر خلاف سایر انواع مشکلات گوارشی به همراه ندارند. به دلیل عوارض قلبی (سکته و ... ) از بازار انواع اون جمع شده و فقط celebrex اکنون در داروخانه ها وجود دارد.

2. استامینوفن: هر چند این داروی ضد درد گاه در زمره NSAID ها طبقه بندی میشود اما واقعیت این است که استامینوفن NSAID نیست. این دارو اثر ضد التهابی ندارد و مکانیسم ضد درد آن کامل شناخته نشده است. هیچیک از عوارض شناخته شده NSAID ها رو هم به همراه ندارد. فقط یک عارضه میتواند داشته باشد که آن هم در صورت مصرف بیش از حد دارو ایجاد میشود. فرض کنید یک بیمار روماتیسمی چند نوع داروی حاوی استامینوفن را همراه هم مصرف میکند و به دلیل درد شدید در چند روز متوالی مصرف داروها را به بیش از میزان مجاز میرساند. در این حالت احتمال عارضه کبدی وجود دارد. (چنین مساله ای در موارد معمول اتفاق نمی افتد.). همچنین احتمال عارضه کبدی در فردی که مشکل کبدی زمینه ای داشته باشد (مثل الکلی ها) وجود دارد. اما به طور کلی به نظر میرسد مصرف دارو در مقادیر مجاز بسیار کم عارضه است.

3. داروهای آرامبخش: برخی از اینها نیز اثر ضد درد دارند. مصرف بدون دستور پزشک این داروها هرگز توصیه نمی شود.

4. ضد التهابی های استروئیدی: مثل کورتن ها... که دیگه هممون تو عوارض و کاربردهاشون استادیم...

1. The Merck Manual of Medical Information. Mark H. Beers et al., eds. 2nd Home Edition. Whitehouse Station, NJ: Merck; 2003.
Cohen SP, Raja SR. Pain. In: Goldman L, eds. Goldman'sCecil Medicine. 24th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders; 2007:chap 29.

Zhou YL, Principles of pain management. In: Daroff RB, Fenichel GM, Jankovic J, Mazziotta JC, eds. Bradley's Neurology in Clinical Practice. 6th ed. Philadelphia, Pa: Elsevier Saunders; 2012:chap 44.
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , مریییم
(2013/10/23, 12:07 PM)simin نوشته است:
(2013/10/23, 11:35 AM)زهرا رسولی نوشته است: سلام .من برای اولین بار روز شنبه میخوام سینووکس تزریق کنم .میخواستم بدونم قبل و بعد تزریق چه قرصی بخورم که این دردی که میگنو کمتر احساس کنم؟rolleyes
شما بعداز تزریق یه ژلوفن بخور..هیچ دردی احساس نمیکنیevilgrin0039.gif
بعدشم اولین بار دز یک چهارم یا نصف تزریق میشه...که اصلا نیاز به ژلوفن هم نیستSmile (52)

من سینووکس تزریق میکنم دکترم فقط مسکن گفته استامینوفن کدیین بخور.واوایل که سرماهم میخوردم قرص سرماخوردگی!!!!!

(2013/10/23, 11:35 AM)زهرا رسولی نوشته است: سلام .من برای اولین بار روز شنبه میخوام سینووکس تزریق کنم .میخواستم بدونم قبل و بعد تزریق چه قرصی بخورم که این دردی که میگنو کمتر احساس کنم؟rolleyes
بعدشم اولین بار دز یک چهارم یا نصف تزریق میشه...که اصلا نیاز به ژلوفن هم نیستSmile (52)

من سینووکس تزریق میکنم دکترم فقط مسکن گفته استامینوفن کدیین بخور.واوایل که سرماهم میخوردم قرص سرماخوردگی!!!!!

کدئین که خیلی بده !
شاید با توجه به دردی که داری مجبور به تجویزش شده.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kohedard
منم تا کدوئین نخورم کلافه میشم نمیدونم چطوری باید تعغیرش بدم که اذیتم نکنه
درباره ی مصرف کدیین پرستار کلیلینک ام اس به من گفت تحت هیچ شرایطی نباید کدیین یا داروی کدیین دار مصرف کنی چون تاثیر آمپولاتا به شدت کاهش میده از دکتر خودمم پرسیدم حرفشا تایید کرد
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid
من برای تسکین درد از سری قرص های پانادول استفاده میکنم این مسکن ها با بسته هایی در رنگهای مختلف که هر رنگ برای دردهای خاصی است و روی بسته هم درج شده عرضه میشه. اینارو از خارج ازایران برام فرستادند اما فکرکنم در ایران هم باشه البته شاید همه رنگش نباشه ولی به احتمال خیلی زیاد هست
به نظر من عالیه و بجای اینکه خواب آور باشه کاملا آدمو سرحال میکنه
 تشکر شده توسط : glassheart
من عمرا ژلوفن بخورم حتی اگه تو حال مرگ باشمevilgrin0039.gif

کدیین هم همینطورevilgrin0039.gif
بیا و همیشه کنارم بمان.کنارم که باشی
یعنی<رسما تعطیلی تمام دردها>
 تشکر شده توسط : محسن گرامي

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکاتی چند راجع به ام اس و معرفی داروهای مکمل جانبی برا� mohsen121 1 5,529 2017/08/16, 12:28 AM
آخرین ارسال: Saharbaghi1
  فهرست تاپیک های داروهای ام اس nahid 1 7,159 2016/08/22, 12:52 PM
آخرین ارسال: مُنا_منتظر المهدی
  اطلاعات داروئی جدید از داروهای ام اس sooorooosh 31 12,595 2015/12/30, 12:24 PM
آخرین ارسال: nahid
  معرفی انواع داروهای ضد افسردگی nahid 2 8,581 2014/04/18, 01:35 PM
آخرین ارسال: OMG!
  همه چیز در مورد داروهای موثر در درمان بیماری آیدا 6 11,767 2014/01/07, 09:53 AM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروهای امید بخش 10سال آینده mari 13 12,257 2013/09/15, 12:50 PM
آخرین ارسال: successful
  مقایسه اثربخشی داروهای آونکس، ربیف و بتافرون shokolat 11 13,675 2012/09/09, 11:54 AM
آخرین ارسال: sooorooosh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان