ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی
رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكلات مثانه و ام اس ( تکرر ، احتباس و بی اختیاری ادرار)
2011/12/15, 12:54 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/12/15 01:25 PM، توسط فرناز.)
ارسال: #21
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
(2011/12/15 07:49 AM)somaye_602000 نوشته شده توسط:  بچه ها تکرر ادرار میتونه نشونه حمله باشه؟؟؟؟ من از دیروز این مشکل را پیدا کردم لطفا راهنماییم کنید

کلا تکرر ادرارخوب نیست.شاید عفونت مثانه باشه.شاید برا ام اس.من زیاد این مشکلات ودارم. ولی اول ازمایش کشت ادرار بده از عفونت مطمئن شو.چون درمانش فرق دارهicon_question
بهداشت مجاری ادراری

وضعیت مجاری ادراری می تواند اطلاعات زیادی را درباره سلامت و وضعیت جسمی فرد در اختیار پزشکان بگذارد.در این مطلب به نقل از «Prevention» ، چند کارشناس به مشکلات رایج مجاری ادراری و روش درمان آن اشاره کرده اند.
۱ -نیاز حاد به دفع ادرار نشانه عفونت یا سندروم بیش فعال بودن مثانه است:

اگر این علایم ناگهانی به همراه ناراحتی دفعی بروز کند، یعنی این که دچار عفونت شده اید. اگر این مشکل ادامه دار باشد، احتمال می رود که مثانه شما پرکار است. مثانه یک فرد بالغ قادر است نیم لیتر مایع را در خود نگه دارد که طی ۲۴ ساعت بین ۳ تا ۷ بار تخلیه می شود. اما در صورت پرکار بودن مثانه، حتی اگر مثانه نیمه پر باشد، احساس نیاز به دفع ادرار ایجاد می شود.

درمان: یک راه زمان بندی کردن برای رفتن به دستشویی است. هرگز بدون نیاز به دستشویی نروید زیرا مثانه عادت به نگه داری مقدار کمی ادرار می کند.
۲ -تکرر بیش از حد ادرار ممکن است نشانه دیابت باشد:

یکی از علایم دیابت ، تکرر ادرار است. قند خون بالا باعث دفع مایعات بدن می شود و تکرر ادرار ایجاد می کند.

درمان: نیاز به انجام آزمایش خون دارید. علایم دیگر دیابت شامل: تشنگی غیرقابل کنترل، دیر خوب شدن زخم ها و کاهش وزن است.
۳ -احساس سوزش هنگام ادرار کردن ممکن است به علت وجود کیست یا عفونت کلیه باشد:

التهاب مثانه نوعی عفونت باکتریایی است که در زنان شایع تر است. علایم دیگر آن شامل تکرر ادرار، تیره یا کدر بودن ادرار است. عفونت کلیه با درد در قسمت پایین کمر همراه است. عفونت ادراری ممکن است به علت سنگ مثانه باشد.

درمان: التهاب مثانه طی چند روز خود به خود از بین می رود.

در غیر این صورت، پزشک دوره کوتاهی آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. مصرف مایعات به خصوص آب زغال اخته را افزایش دهید تا التهاب مثانه برگشت نکند.
۴ -احساس نیاز به دفع ادرار با حجم کم دارید؛ این نشانه ممکن است به علت بزرگ شدن پروستات یا واکنش به مسکن ها باشد:

در مردان غده پروستات در اطراف مجرای ادراری در قسمت پایین مثانه قرار می گیرد. با بالا رفتن سن غده پروستات به طور طبیعی بزرگ می شود و در صورت ایجاد مشکل مانع از دفع ادرار و باعث کم شدن حجم مثانه می شود. مصرف مسکن ها ممکن است باعث ضعیف شدن عضله مثانه شود .

درمان: طبق تجویز پزشک از داروهایی استفاده کنید که عضله های پروستات را تقویت می کند.
۵ -بی اختیاری دفع ادرار ممکن است به دلیل استرس باشد:

بی اختیاری ادرار اغلب به دلیل ضعف عضله یا وارد شدن آسیب به آن ایجاد می شود.

درمان: مصرف دارو و انجام ورزش های مخصوص برای تقویت مثانه ضروری است.
۶ -نیاز به دفع ادرار در نیمه شب:

این مشکل جزو علایم ضعف عضله مثانه است و در برخی موارد نشانه سرطان پروستات است. هنگام شب بدن هورمون ضدادراری ترشح می کند تا کلیه ها مقدار کمی ادرار تولید کند. از ۴۰ سالگی به بعد تولید این هورمون ها کاهش می یابد و زود به زود نیاز به تخلیه مثانه پیدا می کنید. افزایش تکرر ادرار در هنگام صبح نشانه مشکل مثانه است. در مواردی نیاز به دفع ادرار شدید است، یا ادرار کردن سخت و یا حجم آن کم است که این علایم ممکن است نشانه سرطان پروستات باشد.

[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , هاجی , غزل , sange sabor
2011/12/15, 01:53 PM
ارسال: #22
 (Print Post)
نه زیاد مایعات مصرف نمیکنم دوستای گلم. همه اش احساس دفع ادرار دارم و ببخشید دفع قطره ایدارم نه درد نه سوزش نه نیمه شب همین. دکتر ام اسم نیست نگرانم

همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : هاجی
2011/12/15, 07:30 PM
ارسال: #23
 (Print Post)
Rainbow RE: تکرر و احتباس ادرار
من اوایل بیماری اصلا مشکل نداشتم ولی بعد از این که کلاس ایروبیک رفتم برام مشکل پیش اومد الان با این که حالم خوبه ولی بیرون از خونه هیچی نمی خورم چون می ترسم sad2

تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : هاجی , somaye_602000
2011/12/16, 12:14 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/12/16 12:19 AM، توسط هاجی.)
ارسال: #24
 (Print Post)
فکر نمیکنم نشونه حمله باشه
من که تکرر ادرار,دفع قطره ای,احتباس و ... مشکل همیشگی مثانه واسم محسوب میشده
نگران نباش
این مشکل خیلی ها هستش

آدَم ها را بدون اینڪــہ
بـــہ وُجودِشآن نیاز داشتہ باشے دوســـــت بـِــــدار . . .
ڪــارے که خـــــدا با تـــو مے ڪُــند. . .!
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , غزل
2011/12/16, 10:25 AM
ارسال: #25
 (Print Post)
دوستان کدومتون سونوگرافی مثانه انجام دادین ؟
مثل سونوگرافی های معمولیه ؟
چه مشکلی رو میتونن باهاش تشخیص بدن ؟

چشم ها را بـایـد شست . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
2011/12/16, 10:29 AM
ارسال: #26
 (Print Post)
کلا در ماها علت مشکلات مثانه ام اسه؟

همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
2011/12/17, 09:29 AM
ارسال: #27
 (Print Post)
(2011/12/16 10:25 AM)nahid نوشته شده توسط:  دوستان کدومتون سونوگرافی مثانه انجام دادین ؟
هیچ فرقی نمیکنه فقط در دونوبت با مثانه پر و خالی انجام میشه
مقدار باقیمانده ادرار بررسی میکنن
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط : nahid , غزل
2011/12/17, 09:57 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/12/17 10:20 PM، توسط بهرنگ.)
ارسال: #28
 (Print Post)
(2011/09/09 11:01 PM)هاجی نوشته شده توسط:  دوستان کسی قرص بتاناکول استفاده میکنه؟

آره من قدیم می خوردم.خیلی آشغال بودوبدتر از بدم کرد.

(2011/12/15 07:49 AM)somaye_602000 نوشته شده توسط:  بچه ها تکرر ادرار میتونه نشونه حمله باشه؟؟؟؟ من از دیروز این مشکل را پیدا کردم لطفا راهنماییم کنید

نه بابا خیالاتی نشو.من وقتی استرس دارم یا عصبی هستم این طوری میشم.

(2011/12/16 10:29 AM)somaye_602000 نوشته شده توسط:  کلا در ماها علت مشکلات مثانه ام اسه؟

آره همین طوره.

(2011/12/16 10:25 AM)nahid نوشته شده توسط:  دوستان کدومتون سونوگرافی مثانه انجام دادین ؟

آره مثل سونوگرافی معمولی هست.واقعیت رو می خوای بدونی؟هیچ.فکر می کنم یک 7-8 باری انجام دادم همین سونوگرافی مثانه رو.

من همه این کارها رو کردم.سو نو گرافی کلیه و مثانه.سیستوسکوپی.یوروداینامیکز.1 بار عمل هم کردم.دارو هم خوردم.آزمایش عفونت هم دادم.آنتی بیوتیک هم مصرف کردم.در کل بگم همه بیفایده و بهتر بگم الکی بود.دیگه الان یعد از 11 سال یک جز ثابت از زندگیم شده.یک مهمان ناخونده.الان دیگه خودم یک پا دکترم.wink2دیگه همه بی خیال کل روشهای به اصطلاح درمانی از هر نوعی شدم.حداقل هیچ کدوم در مورد من نتیجه بخش نبود.
الان بهترین کاری که می تونم پیشنهاد کنم استفده از سوند هست.در دخترها راحتر هست.با سوند باید آنتی بیوتیک استفاده بشه.

این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , هاجی , غزل
2011/12/21, 12:54 PM
ارسال: #29
 (Print Post)
احساس دفع ادرار
- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- با وجود احساس شدید نیاز به ادرار کردن، مقدار کمی ادرار دفع می‌شود.
- تکّرر ادرار، سوزش ادرار، درد، یا ناراحتی همراه با احساس دفع ادرار است.

- احساس دفع ادرار نشانهٔ چیست؟
اجبار به دفع ادرار مانند خواب‌آلودگی یا گرسنگی است. ولی گاهی فشار وادار به رفتن به دستشوییتان می‌کند اما ادراری دفع نمی‌شود یا بسیار کم است. معمولاً چیزی مانع جریان ادرار شده یا مجرای ادرار را تحریک کرده است.
در حالت عادی، دستور تخلیه با اجازهٔ مثانه صادر می‌شود که یک کیسهٔ تو خالی است و ادرار از کلیه‌ها به آن می‌ریزد. وقتی مثانه پر شود، پیامی به مغز می‌فرستد تا دستور تخلیه ادرار بدهد.
اما بعضی تحریک‌کننده‌ها می‌توانند مثانه را گول بزنند. الکل، نوشیدنی‌های کافئین‌دار مثل قهوه و چای مثانه را تحریک می‌کنند.
تنش یا اضطراب هم شبکهٔ عصبی را گمراه کرده و ممکن است احساس نیاز به دفع ادرار را القا کند.
عفونت‌ها هم مجاری ادراری را تحریک کرده و از علل شایع احساس دفع ادرار هستند. عفونت چه کلیه را گرفتار کند یا مثانه، میزراه، مهبل، یا پروستات، به هر حال، یا تولید ادرار را تحریک می‌کنند یا احساس نیاز به دفع آن را. عفونت‌ها سوزش ادرار هم دارند. یک عفونت کمتر شناخته شده به نام التهاب بینابینی مثانه احساس تقریباً مداوم نیاز به دفع ادرار را همراه با درد و ناراحتی به‌وجود می‌آورد.
یبوست هم می‌تواند جریان ادرار را بند آورد. راست روده مجاور مثانه است. گاهی نیاز به ادرار کردن دارید، ولی پر بودن راست روده مانع دفع آن می‌شود.
سنگ کلیه، سنگ مثانه، و بزرگ شدن پروستات هم جریان ادرار را بند می‌آورند. در این حالت، مثانه کاملاً تخلیه نشده و زود دوباره پر می‌شود. اگر این مشکل درمان نشود، دفع ادرار بسیار سخت شده و بی‌اختیاری را به‌دنبال دارد.

- درمان احساس رفع ادرار
اگر قرار باشد با هر احساس دفع ادرار به دستشوئی بروید، به‌زودی حجم مثانه را کوچک کرده و احساس دفع را بیشتر خواهید کرد. بنابراین، باید راه حل دیگری پیدا کرد.
خود را شل کنید. گرچه عجیب به‌نظر می‌رسد، ولی وقتی فشار دفع ادرار دارید، سعی در مقاومت با آن نکنید. در عوض خود را شل کنید. با این کار فشار انقباضی ماهیچه‌های روی مثانه را برداشته و از احساس فشار آن می‌کاهید. وقتی احساس دفع می‌کنید، بنشینید و با چشمان بسته چند نفس عمیق بکشید. اما مواظب باشید ماهیچه‌های لگن را که مسئول جلوگیری از بی‌اختیاری ادرار هستند شل نکنید.
اسفنکتر را محکم کنید. همان پیامی که اسفنکترهای لگنی را محکم می‌کند، مثانه را هم شل می‌کند. ظرف یک دقیقه احساس دفع ادرار موقتاً برطرف می‌شود.
یادداشت کنید. با یادداشت کردن آنچه که می‌خورید و زمان احساس دفع ادرار می‌توانید خوارکی‌هائی را که باعث احساس فشار می‌شوند پیدا کرده و آنها را از برنامهٔ غذائی حذف کنید یا کمتر بخورید.
عفونت را درمان کنید. خوردن آنتی‌بیوتیک‌ به مدت چند روز عفونتی را که احتمالاً باعث احساس دفع ادرار شده است برطرف می‌کند. پزشک آنتی‌بیوتیک لازم و مقدار مصرف آن را تجویز می‌کند.

اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : seyyed reza , parastoo joon , cly
2012/01/25, 07:42 AM
ارسال: #30
 (Print Post)
سلام
من کپسول خالی تهیه کردم و اونارو از زنجفیل پر کردم.
شکر خدا الان که حدود 3 ماه میشه از کپسولها( روزی یکی) استفاده میکنم مشکل تکرر ادرار ندارم.
طوریکه الان هر دو روز یک کپسول میخورم
happy0065.gif

با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , طلایه , غزل , هاجی , رزمینا
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 1,857 2013/09/13 05:15 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان