ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی
 
رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكلات مثانه و ام اس ( تکرر ، احتباس و بی اختیاری ادرار)
2009/05/22, 10:11 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/05/27 11:27 PM، توسط fireboud.)
ارسال: #1
 (Print Post)
مشكلات مثانه و ام اس ( تکرر و احتباس ادرار)
بيش از ۹۰ درصد بيماران مبتلا به ام اس با اختلال در عملكرد مثانه در دوره اي از بيماريشان مواجه اند. اين علائم ممكن است بوجود آمده و از بين بروند اما نبايد بهرحال ناديده انگاشته شوند زيرا ميتوانند بدتر شوند۰
علائم مثانه كه ميتواند در مراحل اوليه بيماري يا در هر زمان ديگري در طول دوره بيماري رخ دهد باعث اختلال در فعاليتهاي حياتي مثل توانايي اجتماعي بودن– اشتغال در خارج از منزل و فعاليت جنسي بيمار شود۰ بيماري شديد و بستري شدن در بيمارستان پس از مديريت نامناسب علائم مثانه رخ ميدهد. اگر چه اخبار خوب اين است كه كاهش زيادي در بيماري ناشي از مثانه بوجود آمده است كه مديون تشخيص بموقع بيماري و معيارهاي كنترل بيماري هستيم. علائم اختلال در كاركرد مثانه و مشكلات حادي كه از پس آن بوجود مي آيد ميتواند بدون سختي زياد برطرف و پيشگيري شود. دو نوع اختلال در عملكرد مثانه در بيماران مبتلا به ام اس بوجود مي آيد. علائم فوريت (نياز شديد) – تكرر – بيداري هاي مداوم شبانه براي ادرار و بي اختياري در هر دو نوع اختلال مثانه رخ ميدهد. تحقيقات نشان ميدهد كه از روي علائم نمي توان به نوع اختلال در مثانه پي برد. انجام آزمايش براي انتخاب نوع درمان مناسب براي بيمار ضروري است.
يك عصب شناس – اورولوژيست – پرستار ميتواند مشكلات مثانه در ام اس را تشخيص دهد اينكه كدام متخصص درمان عمل تشخيص را انجام ميدهد بستگي دارد به سازماندهي مراكز درماني در آن كشور خاص و سيستم آموزشي درماني در آن كشور۰
اغلب بيمارا ام اس درگير با مشكلات مثانه ميتوانند از تكنيك هاي مديريت مشكلات مثانه بهره فراوان ببرند. متخصصين درمان رويكردهاي مناسب براي هر بيمار را براي مبارزه با نوع اختلال متناسب با نياز فرد در اختيار او قرار ميدهند اختلال در نگهداري ادرار يا اختلال در تخليه ادرار. اين استراتژيها شامل دارو درماني تا سوند زدن ميشود كه پس از مشورت با بيماران موثر بودن آنها مورد تاييد قرار گرفته است. اغلب رويكردهاي غير تهاجمي مثل آنچه گفته شد ( سونداژ- دارو درماني) براي بيماران با مشكلات حاد مثانه موثر نبوده در اين موارد متخصصين ممكن است مداوا بوسيله جراحي را پيشنهاد كنند كه البته در بيماري ام اس نادر است.
مشكلات مثانه كاملا براي بيمار آزار دهنده هستند علائم مثانه در ام اس ميتواند موجب بوجود آمدن مشكلات ديگري شود همچنين اين مشكلات ميتواند منجر به جمع گريزي فرد بيمار شود يا در صورت شاغل بودن بيمار باعث بازنشستگي پيش از موعد او شود ضمن اينكه باعث كاهش اتكا بنفس او ميشود. تشخيص - درمان - پيگيري مداوم از موارد اساسي و عمده اي هستند كه بيمار براي كنترل وضعيت خودش بايد انجام دهد. رابطه بيمار – متخصص درمان بصورت يك تيم كاري نيز از جمله موارد حياتي در مديريت موفق مشكلات مثانه در ام اس است.
عامل كليدي , شناخت ميزان حاد بودن مشكل , دانش آزمون مناسب (آزمايشهاي دقيق ) و درمانها – باور واقع بينانه در رهايي از علائم و كار گروهي بيمار و مسئول درمان او در تمام مراحل درمان ميباشد۰

چگونگي رخ دادن مشكل
ستون فقرات نقش مركزي در اختلال مثانه در ام اس ايفا ميكند وقتي ام اس ميلين را از بين ميبرد پيام هاي بين مغز و آن بخش از ستون فقرات كه كار كنترل مثانه را بعهده دارد مخدوش ميشود كه نتيجه آن مشكلات مثانه است.
نواحي سيستم مركزي اعصاب كه كار كنترل سيستم ادرار را بعهده دارد در بخش پايين ستون فقرات قرار دارد. پيامها بين مغز و سيستم ادرار در طول اعصابي كه در ساختار ستون فقرات وجود دارند منتقل ميشود. در يك سيستم ادرار با عملكرد عادي مغز پيامي را دريافت ميكند كه مثانه پر است زماني كه وضعيت اجتماعي مناسب باشد مغز به اين حس بوسيله ارسال پيام متقابل به ستون فقرات قسمتي كه كار كنترل مثانه را عهده دار است پاسخ ميدهد پيام به عضله هاي ديوار مثانه (detrusor ) ميگويد منبسط شوند كه بلافاصله در خروجي ادرار بنام sphincter اينكار انجام ميشود اين همكاري بين مغز و عضله باعث تخليه ادرار ميشود.
همانطور كه گفته شد ستون فقرات نقش اساسي در برقراري ارتباط بين مغز و سيستم ادرار دارد.
عمدتا دو نوع اختلال در عملكرد سيستم ادرار در بيماران ام اس وجود دارد يكي عدم توانايي نگهداري ادرار و ديگري تخليه نشدن ادرار. مشخص نيست چرا برخي از بيماران به يك نوع و ديگر بيماران به نوع ديگر اختلال در ادرار دچار ميشوند حتي برخي از بيماران به تركيبي از دو نوع اختلال ياد شده دچار ميشوند.
اشكال در تخليه ادرار زماني رخ ميدهد كه يك انقطاع (قطع شدگي) درمسير انتقال پيام مغز رخ ميدهد كه منجر به بي اختياري در انقباض عضله ديوار مثانه ميشود كه به آن فعاليت بيش از حد مثانه گفته ميشود كه در اثر آن بيمار مدام حس ميكند به دستشويي رفتن نياز دارد در صورتيكه اين وضعيت شديد باشد بيمار ممكن است دچار بي اختياري ادرار – نشت ادرار بدون اينكه اراده اي در انقباظ عضله هاي detrusor ها براي كنترل ادرار داشته باشد ميشود.

“سندرا” خواننده معروف و دوست داشتني آمريكايي تبار ميگويد : من مشكل مثانه دارم كه ديوانه ام كرده. روزهايي بوده اند كه به اين دليل هرگز از منزل خارج نشدم اما حالا با درمان مناسب (استفاده از داروهاي مناسب) مشكلم حل شده.

مشكل ديگر اختلال در سيستم ادرار مربوط به تخليه كم يا ناكامل مثانه است. در اين حالت بجاي هم آهنگي در كار بين عضله هاي مهم مثانه – sphincter (خروجي مثانه) وقتي كه detrusor (ديواره مثانه ) منبسط ميشود آزاد نميشود بنابر اين ادار به سختي جريان پيدا ميكند و باعث عدم تخليه كامل مثانه ميشود. ادرار باقي مانده در مثانه را “حجم مانده” مي نامند كه ميتواند باعث تحريك انقباض بيشتر مثانه شود. بيماران ام اس كه به اين نوع مشكل مثانه دچار هستند از اين شكايت ميكنند كه ادرارشان بطور كامل تخليه نمي شود برخي هم چيزي حس نمي كنند ولي ادرار در مثانه اشان باقي مانده است ۰ “حجم ادرار مانده” با انجام يك آزمايش ساده ميتواند مورد تائيد قرار گيرد. انجام اين آزمايش از آنجايي مهم است كه ادرار باقي مانده ميتواند منجر به ايجاد عفونت و درنتيجه گرفتاريهاي بيشتر مثل بدتر شدن تكرر و اضطرار در بيماران شود۰
بررسي كامل وضعيت مثانه بيمار بوسيله پزشك مجرب و همكاري بيمار مبتلا به ام اس ميتواند كليد موفقيت در غلبه بر اين مشكل باشد.

مديريت مشكلات مثانه از طريق دارو درماني

مديريت مشكلات مثانه در ام اس مشتمل بر دو مفهوم كليدي است : اول استفاده از سوند تميز بطور مرتب براي تخليه كامل ادرار. دوم دارو درماني براي مثانه هاي بيش از حد فعال كه قادر به نگهداري ادرار نبوده و اضرار و تكرر ادرار را موجب ميشوند

منبع : pezeshk.us

مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : SSA , najva , sargol , arezooo82 , grisha , بهرنگ , sange sabor , مریم شیمیست , coffeedot , آنا , glassheart
2010/06/30, 10:37 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/05/27 11:27 PM، توسط fireboud.)
ارسال: #2
 (Print Post)
مثانه پیش فعال در ام اس( تکرار ادرار )
نام مقاله/کتاب: مثانه پیش فعال در ام اس
زبان : انگلیسی
تعداد صفحات: 4 صفحه
نوع فایل: pdf

فکر کنم بیشتر برای کسانی که مثانه پیش فعال دارن و از این بابت رنج می برن یه توضیحاتی داده


.pdf  مثانه پیش فعال در ام اس.pdf (اندازه: 80.33 KB / تعداد دفعات دانلود: 59)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : Sina , pariya , nazaninn , mohammad.ali , sadaf
2011/01/03, 05:36 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/03/29 12:32 AM، توسط fireboud.)
ارسال: #3
 (Print Post)
مزاحم همیشگی زندگی روزمره ‏(تکرر ادراری)‏
حتما در خانواده، اطرافیان و دوستان کسانی را می‌شناسید که از تکرر ادراری مزمن رنج می‌برند.

در شرح حال این افراد ذکر می‌شود که چند ماه یا چند سال است مبتلا به تکرر ادراری هستند و پس از نوشیدن یک لیوان چای یا آب مجبورند چند بار به دستشویی بروند. مسافرت‌های طولانی با ماشین برای این افراد به‌علت نیاز به دستشویی سخت است. آنها با وجود رفتن به دستشویی باز احساس می‌کنند که ادرارشان کاملا تخلیه نشده است. تکرر ادرار اغلب در شب نیز گریبانگیر این افراد است و باعث می‌شود که چند بار از خواب بیدار شوند به‌طوری‌ که کیفیت خواب این افراد را تحت‌تأثیر قرار داده و در نهایت باعث تغییر کیفیت خلق این افراد می‌شود. دکتر حسین کرمی، متخصص جراحی کلیه و فوق تخصص اندویورولوژی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی در مورد این مشکل شایع بیشتر توضیح‌ می‌دهد:

* فرق تکرر ادراری با پرادراری چیست؟

فرق این دو مشکل در این است که در تکرر ادراری حجم ادرار کم ولی تعداد دفعات دفع ادراری زیاد است ولی در پرادراری فقط حجم ادراری زیاد است. به هر حال درصورتی‌که تکرر ادراری با سوزش و خون در ادرار همراه باشد باید سریع‌تر بررسی شود.

* به‌علت‌های این اختلال هم اشاره می‌کنید؟

عفونت‌های ادراری مزمن از جمله عفونت مزمن پروستات که اغلب افراد جوان و میانسال را درگیر می‌کند یکی از علت‌های تکرر ادراری است. این افراد اغلب از درد کمر و لگن به همراه تکرر و سوزش ادرار شاکی هستند که باید با تشخیص سریع تحت درمان پزشک متخصص ارولوژی قرار بگیرند.

* ضعیف شدن عملکرد کلیه‌ها هم می‌تواند یک علت باشد؟

بله همچنین بالا بودن قند خون هم در میان این علت‌ها مطرح است برای همین در هر بیمار با تکرر مزمن ادراری باید آزمایش ادرار و قند خون و آزمایش عملکرد کلیه‌ها انجام شود. علاوه بر این وجود انسداد در مجرای ادراری هم باعث جلوگیری از تخلیه کامل مثانه شده و باعث تحریک مثانه می‌شود. برای همین امروزه تنگی‌های پیش‌آبراه و بزرگی پروستات 2 عامل شایع تکرر ادراری مزمن در خانم‌ها با مکانیسم انسدادی مجراست.

* اختلال در عملکرد مثانه چطور؟

خب در این مورد باید گفت مثانه به‌عنوان یک منبع ذخیره ادراری در انسان است که در حالت طبیعی تا 500سی‌سی ادرار را می‌تواند در خود نگه‌دارد. در حالت طبیعی مثانه تدریجا با ادرار ترشح شده از کلیه‌ها پر می‌شود. پس از پر شدن احساس تخلیه ادراری به فرد دست داده و با رفتن به دستشویی با انقباض عضلات مثانه تخلیه ادرار انجام می‌شود.اما اگر به هر دلیلی
1 - مثانه متورم شود 2 - حجم مثانه و قابلیت اتساع و ذخیره‌سازی‌ آن تغییر بکند 3 - یا مثانه بیش‌فعال شود، باعث تکرر ادراری مزمن می‌شود.

* و علت‌های دیگر؟

پنجمین علت تکرر ادراری مزمن بیماری‌های سیستمیک است.
به‌عنوان مثال هر‌گونه آسیب به نخاع، دیسک‌های کمر، بیماری M.S، ضعیف شدن پمپاژ قلب و مصرف داروهای
ادرار آور و حاملگی نیز از عوامل تکرر ادراری مزمن هستند.

* علت مثانه پر کار چیست؟

علت‌های مختلفی در ایجاد مثانه پرکار دخالت دارند؛ استرس‌ها و هیجان‌های روحی مداوم مثانه را شدیدا تحریک‌پذیر می‌کند. انسدادهای پیش آبراه و بیماری‌هایی از قبیل M.S و دیگر ضایعات عصبی نخاع می‌توانند از علل دیگر مثانه‌های پرکار باشند. ولی در اغلب موارد علت آن نامعلوم و ناشناخته است.

* بهترین وسیله تشخیص اختلالات مزمن ادراری و مثانه بیش فعال چیست؟

امروزه نوار مثانه یا تست ارودینامیک بهترین وسیله تشخیص اختلالات مزمن ادراری است. روش انجام تست ارودینامیک یا نوار مثانه به این صورت است که بیمار به‌مدت یک ربع تا 20‌دقیقه روی تخت مخصوص قرار می‌گیرد و سوندها با ریلی به مجرای ادراری و مثانه وصل می‌شود و سپس با استفاده از دستگاه کامپیوتر و نرم افزار مخصوص آن صحت عملکرد مثانه و مجرا دقیقا بررسی می‌شود.

* در چه کسانی باید تست ارودینامیک یا نوار مثانه انجام شود؟‌

در کسانی که تکررهای ادراری طولانی دارند، عفونت‌های مقاوم به درمان در مجاری ادراری دارند، در تمام بیمارانی که بی‌اختیاری ادراری دارند، در بیماران با مثانه عصبی و بیماران با اختلالات ادراری مزمن به همراه بیماری عمومی از قبیل پارکینسون، M.S و ضایعات نخاعی و دیسک کمر، شب ادراری‌های طولانی تا سن بلوغ و بعد از آن، بیماران با برگشت ادرار از مثانه به کلیه‌ها که اگر با وجود درمان خوب نشده باشند.

* تکرر ادراری مزمن قابل درمان است؟

بله، با انجام آزمایش‌ها و عکس‌برداری و انجام نوار مثانه باید علت تکرر ادرار دقیقاً توسط پزشک تشخیص داده شود تا براساس علت ایجاد تکرر ادراری آن را درمان کرد.اگر علت تکرر ادرار عفونت پروستات باشد باید سریعا درمان شود.
همچنین اگر پروستات بزرگ شده باشد تنگی مجرا یا ورم مثانه وجود داشته باشد باید آنها را درمان کرد. درصورت وجود بیماری زمینه‌ای درمان و کنترل آن به کنترل تکرر ادرار کمک خواهد کرد. علاوه بر این امروزه با داروهای جدیدی که در بازار هستند مثانه پرکار یا بیش فعال کاملا قابل کنترل است. رفتار درمانی و ورزش عضلات لگنی نیز از دیگر موارد کمک‌کننده به کنترل تکرر ادراری است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : Morteza , yaro , مبین , 7714 , SSA , parastoo joon , cly , zohaa , elham 66 , آنا
2011/08/16, 05:21 PM
ارسال: #4
 (Print Post)
تکرر و احتباس ادرار
حدود 3/2 بيماران MS دچار مشكلات ادراري هستند. مشكلات شايع٬ احتباس ادراري و تكرر ادرار است.
مشكل كنترل مثانه در افرادي كه مبتلا به m s هستند نسبتاً شايع است . شما ممكن است مجبور باشيد پزشكتان را در بيشتر از يك جلسه ملاقات كنيد تا اين مشكل را حل كند و ممكن است مجبور باشيد با يك متخصص نارسائيهاي مجراي ادراري مشورت كنيد.
اگر شما مشكل تكرار ادرار داريد يا برعكس بايستي بدون درنگ به پزشكتان مراجعه كنيد .
داروهايي در دسترس است كه مي تواند مشكل مثانه بيش از حد تحريك پذير را برطرف كند وداروهاي ديگر مي تواند به فعال كردن مثانه در زماني كه خالي است وبه نظر مي رسد در فعاليتش كندي دارد كمك كنند.
حضور m s بدون استفاده از داروي خاص براي دستگاه ادراري شما مشكلات زيادي بوجود مي آورد بنابراين سعي نداشته باشيد تا خودتان به تنهايي اين مشكل را برطرف كنيد . نگه داشتن طولاني مدت ادرار در مثانه اغلب عامل ايجاد عفونت ادراري مي باشد .

زمانيكه خارج از منزل مي رويد بايستي از محل توالت در مكانهاي عمومي مانند سالنهاي تئاتر ، رستورانها و فروشگاهها اطلاع داشته باشيد. اگر شما هميشه براي رفتن به توالت ضرورت فوري داريد احتمالاً نياز هست تا به پزشكتان مراجعه كنيد تا براي دست يافتن به عادات مناسب مثانه به شما كمك كند.
بعضي از افراد زماني كه با مشكلات تكرر ادرار يا عدم كنترل مثانه مواجه مي شوند . به ندرت چيزي مي نوشند . اين مسئله خطرناك است زيرا كليه ها براي اينكه به طور موثر وظيفه خود را كه حذف مواد دفعي است انجام دهند نياز به مصرف تقريباً دو ليتر مايع دارند.
راه حل ، برنامه ريزي براي مصرف مايعات مي باشد. قبل از خروج از منزل يا خوابيدن ، حجم زيادي از مايعات مصرف نكنيد . از طرف ديگر ، مقدار كل مايعي كه گفته شد بايستي به راحتي در طول مدت زمان زيادتري تقسيم و مصرف شود.

عمدتا دو نوع اختلال در عملکرد سیستم ادرار در بیماران ام اس وجود دارد:

یکی عدم توانایی نگهداری ادرار و دیگری تخلیه نشدن ادرار. مشخص نیست چرا برخی از بیماران به یک نوع و دیگر بیماران به نوع دیگر اختلال در ادرار دچار میشوند حتی برخی از بیماران به ترکیبی از دو نوع اختلال یاد شده دچار میشوند.

اشکال در تخلیه ادرار زمانی رخ میدهد که یک انقطاع (قطع شدگی) درمسیر انتقال پیام مغز رخ میدهد که منجر به بی اختیاری در انقباض عضله دیوار مثانه میشود که به آن فعالیت بیش از حد مثانه گفته میشود که در اثر آن بیمار مدام حس میکند به دستشویی رفتن نیاز دارد در صورتیکه این وضعیت شدید باشد بیمار ممکن است دچار بی اختیاری ادرار – نشت ادرار بدون اینکه اراده ای در انقباظ عضله های detrusor ها برای کنترل ادرار داشته باشد میشود.

مشکل دیگر اختلال در سیستم ادرار مربوط به تخلیه کم یا ناکامل مثانه است. در این حالت بجای هم آهنگی در کار بین عضله های مهم مثانه – sphincter (خروجی مثانه) وقتی که detrusor (دیواره مثانه ) منبسط میشود آزاد نمیشود بنابر این ادار به سختی جریان پیدا میکند و باعث عدم تخلیه کامل مثانه میشود. ادرار باقی مانده در مثانه را "حجم مانده" می نامند که میتواند باعث تحریک انقباض بیشتر مثانه شود. بیماران ام اس که به این نوع مشکل مثانه دچار هستند از این شکایت میکنند که ادرارشان بطور کامل تخلیه نمی شود برخی هم چیزی حس نمی کنند ولی ادرار در مثانه اشان باقی مانده است 0 "حجم ادرار مانده" با انجام یک آزمایش ساده میتواند مورد تائید قرار گیرد. انجام این آزمایش از آنجایی مهم است که ادرار باقی مانده میتواند منجر به ایجاد عفونت و درنتیجه گرفتاریهای بیشتر مثل بدتر شدن تکرر و اضطرار در بیماران شود.
مدیریت مشکلات مثانه در ام اس مشتمل بر دو مفهوم کلیدی است : اول استفاده از سوند تمیز بطور مرتب برای تخلیه کامل ادرار. دوم دارو درمانی برای مثانه های بیش از حد فعال که قادر به نگهداری ادرار نبوده و اضرار و تکرر ادرار را موجب میشوند.

داروهایی که اغلب استفاده میشود:

آكسي بوتينين
آكسي بوتينين به كاهش گرفتگي عضله ها و اضطرار در ادرار كمك ميكند. آكسي بوتينين باعث خشكي دهان مي شود زيرا پيامهاي كنترل ادرار غدد بزاق را نيز تحت تاثير قرار مي دهند يعني اينكه با استفاده از اين دارو ممكن است ساير علائم ام اس بدتر شوند به همين جهت برخي بيماران راههاي ديگر درمان را ترجيح ميدهند.

Imipramine
ايمی پرامین عمدتا براي درمان افسردگي بكار ميرود اگر چه استفاده اصلي آن در ام اس درمان علائم مثانه است كه شامل تكرر و بي اختياري اورژانسي ( اين حالت زماني است كه بيمار حس ميكند بايد به فوريت به دستشويي برود ولي قبل از رسيدن به دستشويي دچار بي اختياري ميشود) است ضمن اينكه گاها براي درمان درد در بيماران ام اس نيز از اين دارو استفاده ميشود0 گاهي اوقات اين دارو را همراه با آكسي بوتينين تجويز ميكنند. در صورتي كه قبل از خواب از اين دارو استفاده شود ميتواند به كاهش مشكل بيخوابي كمك كند.

Tolterodin
از اين دارو براي درمان گرفتگي عضله مثانه كه باعث تكرر ادرار يا بي اختياري اورژانسي ناشي از اضطرار مي شود استفاده ميگردد. نحوه كاركرد دارو به اين شكل است كه باعث كاهش انقباض عضله مثانه مي شود. Tolterodine نسبت به آكسي بوتينين آثار جانبي كمتري دارد اما از آكسي بوتينين گران تر است. بيماران در استفاده از اين دارو بايد دقت زيادي داشته باشند و دقيقا همان مقداري كه دكتر دستورداده مصرف نمايند زيرا مصرف زيادتر آن آثار معكوس دارد شكل extended release (آرام رهش ) آن نيز موجود است

همواره متخصص درمان خود را در جريان داروهائيكه مصرف ميكنيد قرار دهيد زيرا انواع داروها ميتوانند نسبت به هم واكنش ايجاد كنند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : Prime , نازلی , havaars , warrior , najva , هانیه , nazanin , maya , MFhealth , roya7116 , آرمین , sadaf , shafagostar , AVID2000 , شفا یافته , Hasty , happy , فرناز , parisa2011 , رنگین کمان , حسین علی , nahid , nead , arezooo82 , neda.n , SSA , زهرا59 , غزل , شهرزاد , مینا ح , niloufar , بهرنگ , spring , mojdeh4398 , zenith , آقا صادق , kaveh_plus , ghazallll , خدا , hadisss , موفقیت , sange sabor , نرگس طلا , مریم شیمیست , آنا
2011/08/16, 05:43 PM
ارسال: #5
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
خیلی خوب بود این مطلب. من اکسی‌بوتونین مصرف می‌کنم. ولی اکسی‌بوتونین مدت طول اثرش چهار ساعت هست و مواقعی که مدت طولانی‌تری بیرون هستم اعصابم خورد می‌شه. برای همین ممکن هست در طول مدتی که بیرون هستم لب به مایعات نزنم. و این باعث سردرد می‌شود و افزایش درجه حرارت بدن هم یکی دیگر از عوارضی است که من با مصرف اکسی‌بوتونین باهاش درگیرم.

مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : هاجی , SSA , غزل , spring , farda20032020
2011/08/16, 06:04 PM
ارسال: #6
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
من وقتی که مایعات مصرف میکنم
یه لحظه هم تو بدنم نمیمونن
و مستقیم میرن تو مثانه....:55:
ولی تا حدودی فشار اون رو تحمل میکنم.

هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : SSA , spring , چکاوک , farda20032020
2011/08/16, 07:09 PM
ارسال: #7
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
من داروی بتانکول استفاده میکنم ولی وقتی قراره بیرون برم مایعات مصرف نمی کنم چون بیرون که میرم تکرر ادرار

میگیرم angry2angry2

مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011/08/16, 08:06 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/08/17 01:08 AM، توسط هاجی.)
ارسال: #8
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
دوستان
خود من مشکل اساسی با مثانه ام داشتم
داغون بودما
هم تکرر هم احتباس
و البته اکسی بوتینین تنهایی اصلا بهم جواب نمیداد
تا اینکه شرو کردم به مصرف همزمان دو قرص:
صبح ها یک اکسی بوتینین وشبها یک ایمی پرامین
و الان به لطف خدا عالی هستم و قرصامو زیر نظر دکترم قطع کردمagreement2
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : فرناز , حسین علی , بهرنگ , غزل , محسن ایزدان
2011/08/20, 12:15 PM
ارسال: #9
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
من قبلا اکسی بوتینین مصرف می کردم و مشکلی نداشتم ولی از وقتی دکترم دارومو قطع کرده دوباره مشکل پیدا کردم تو گرما و استرس اول تکرر دارم بعدش احتباس خیلی کلافه کنندست
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : محسن ایزدان
2011/08/20, 12:38 PM
ارسال: #10
 (Print Post)
RE: تکرر و احتباس ادرار
سلام من اکسی بوتینین مصرف میکنم وخشکی دهان شدیدی میگیرم که باجویدن ادامس این مسئله رو حل کردم اما کلامایعات کم مصرف میکنم ودستشویی مشکل بزرگی هست.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : محسن ایزدان
ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 2,049 2013/09/13 06:15 PM
آخرین ارسال: hamdamکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان