امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت
آقا سروش بحث اون روزِ شما و آقای کاکاوند راجع به داروی ایرانی و خارجی سر داروی من شد.چون اگر یادتون باشه ربیف نبود،دکتر صحراییان به من گفته بودن به جاش فقط (رسیژن)ایرانی بزن.نه آرژانتینی.نه برزیلی.
اتفاقن شما الا و للا میگفتین داروی ایرانی نه.و آقای کاکاوند هم میگفتن هرچی دکترتون میگه.
ایشون به نظر دکترها کاملن احترام میزارن.راجع به دکتر نیک سرشت هم شما گفتین چی گفتن.این نظر رو برای همه دکتر هایی میگن،که فقط داروی خارجی رو تجویز میکنن.
من با خوندن پست قبلیتون قلب از ویرایشش...اصلن توقع نداشتم ،شک کردم این صحبتها از یک آقای محترم بیان شده!!!
هر فردی، بهتره بگم هر فرد سالمی یک قدم برای ما ام اسی ها برداره ما باید بزاریمش رو سرمون ! نه این که به تمسخر بگیریمش که...دویک و...
شما انقـدر اطلاعات راجع به ام اس دارین خوب اطلاعاتتون رو راجع به دویک هم قوی تر کنین تا گرفتن دکترا چیزی نمیمونه!
دویک آثار مخرب و برگشت ناپذیر داره! نه مثل ام اس که خلاف تصور شما (هر کاری کنیم پیش روندس) اتفاقن ام اس دست خودمونه!
اگر دقت کرده باشین ایشون تو سایت نمیان.این تاپیک رو هم نوشتن که انقدر خوشحال بودن از این موضوع که خودشون اومدن به ماهام خبر بدن.
حرف و بحثی با خودشون دارین تماس بگیرین و جواب بگیرین. چرا در غیابشون این همه حرف...که به قول خودتون میفرمایین توهین و اهانت نیست باید زده بشه؟!
راجع به نقل قول هم از جناب دکتر صحراییان ، من مطمئنم که عینن همون صحبتها از طریق ایشون برای ما انتقال پیدا میکنه.شما میفرمایین شاهد دارین، منم شاهد بودم تو یکی از جلساتی که ایشون با دکتر صحراییان داشتن (پارسال) دکتر صحراییان چقدر نگران بیمه شدن تایسبری و سایر دارو ها بود.ایشونم شاهد بودن که دکتر صحراییان به چه تعداد از بیمارا که داروی ربیف نبود گفتن رسیژن بزن.
وقتی ربیفم آخرش بود من به آقای کاکاوند گفتم ینی ایرانی بزنم؟ یک بار به من نگفتن آره.فقط گفتن دکترت چی میگه؟
زود قضاوت کردن مختص ماست!
این کار من قضاوت کردن و طرفداری نیست.به خاطر اینه که من شاهد این بحث بودم.
در ضمن شما و نازی جون یادتون میاد چه مخالفتی با فینگولیمود کردین؟ حالا دکتر صحراییان به خودتون این پیشنهادو دادن! ی کم صبر...
در آخر از مدیران محترم سایت عذر خواهی میکنم چون این بحث راجع به داروی مورد استفاده ی شخص بنده بود.و من در این بحث شنونده بودم فقط خواستم رفع ابهام کرده باشم.
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : paeazan , hessam , nazaninamiri70 , sooorooosh , movahedi , شفا یافته , Parla
دوستان
شما چرا تو اینجا دارین با هم دعوا می کنیدDodgy
اینجا جای خبر های خوش استSmilehappy0065.gif
چرا در مورد داروی تایسبری هیچی نمی گویید confusedحمید جان شما چرا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , naz.gigili , movahedi
من کلاً به قصد مخالفت با نطر اقای کاکاوند ننوشتم. ولی از حمایت بی دلیلشون ناراحت بودم. و اینکه دکتر نیک سرشت رو اون جوری محکوم کردن. در ضمن من نمیدونستم ایشون پاشو اینجا نمیزاره. حنماً بهشون زنگ خواهم زد و و باهاشون صحبت می کنم.
در ضمن روی صحبتم با خانم شفا یافته هست:
خانم محترم من 3 سال از بیماریم بیشتر نمیگذره. خیلی هم بد با من رفتار کرد.برام اصلاً مهم نیست که در آینده چه رفتاری با من داره. یا اینکه در آینده چه اتفاقی قراره برام بیوفته.
مهم اینه که با این ام اس الان 1000 کیلومتر از شیراز کوبیدم اومدم تهران.خودم خونه گرفتم. خودم اسباب کشی کردم. بخاری نداشتم شبا با سه شوآر زیر پتوم رو گرم می کردم.بعدش میخوابیدم. منت هیچ کس از فامیل رو هم نکشیدم.خونه هیچ کس هم نرفتم.
کار هم میکنم تدریس میکنم هزینه تحصیل خودم واقامتم رو تو تهران میدم.
با سخت ترین استاد هم موضوع پایان نامم رو برداشتم. خود شخص دکتر فتوحی استاد راهنمام هستن. رییس دانشکده برق دانشگاه شریف.
میدونی مهم چیه خواهر من؟مهم اینه که الان که می تونم دارم زندگی میکنم.فعالیت میکنم.از آینده هم اصلاً نمیترسم که شما به من میگی 3 سال هنوز زمان زیادی نیست.
بزار هر چی میخواد بشه .
من داشتم می گندیدم. صبح تا شب تو سایت بودم.فقط فکر و ذکرم ام اس بود.ولی الان فقط موقعی که میخوام آمپول بزنم یادم میاد که ام اس دارم.صبح تا شب تو دانشکده هستم کار میکنم.
در ضمن شیما خانم.خواهر گُلم شما من رو میشناسی. من هیچ وقت قصد اهانت نداشتم.به هر حال آقای کاکاوند اولین نفری بود که بعد از مبتلا شدنم به من زنگ زدن و با من صحبت کردن. محبتشون رو فراموش نمیکنم و یادم نمیره. به هر حال اختلاف نظر پیش میاد .اشتباه از من بود که اینجا مطرح کردم.در ضمن من خودم متن رو اصلاح نکردم. من ویرایش نکردم.
خود من بارها به آقای کاکاوند تماس گرفتم و ازشون خواستم که برای بیمه شدن تایسبری کمکمون کنن.هیچ عناد خاصی با ایشون ندارم. فقط رو بحث دارو ناراحت بودم. بعدشم که ربیف شد 600 هزار تومن از همه دنیا بریدم.به هر حال اگر دوستان از رفتارم ناراحت شدیدن از همتون عذر میخوام.
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : movahedi , naz.gigili , hessam
آقا سروش متنِ شما رو من ویرایش کردم چون خواسته یا ناخواسته کمی توهین آمیز بود و باعثِ ایجاد تنش شد
اختلاف نظرها نباید باعث بشن مسائلِ مثبتی که تو گذشته وجود داشته فراموش بشه .. حالا نه تنها تو این قضیه ، بلکه همه جا
خوشبختانه خوبی ها و تلاش های آقای کاکاوند هم به شما هم به ما و هم خیلی آدمای دیگه ثابت شده ست ..
من ناراحتی شما رو بابت گرونی دارو درک می کنم اما اگه این مسائل با لحنِ مناسب تری مطرح بشن خیلی راحت تر میشه به نتیجه رسید ...
مسلما اینکه ما اینجا مقابل هم باشیم هیچ فایده ای نداره ...
امیدوارم هرچی که میگذره این مسائل و تنش ها کمتر بشن و مشکلات مربوط به داروها با کمک هم قابل حل بشن ...
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : hessam , movahedi , naz.gigili , ابراهیم , sooorooosh , شفا یافته , paeazan
من کاری به حاشیه ها ندارمRolleyes
در مورد میزان سهمه تحت پوشش بیمه ایرانیان داروی تایسبری یا Natalizumab که در ردیف 1338 لیست داروها که پیوست کرده ام دیدم به میزان 90% که تا سقف 4.220.000 تومان تحت پوشش بیمه است
که این قیمت در تاریخه 91/10/03 تسویب شده است
آقای کاکاوند دستت درد نکنه که این همه پیگیری کردی لطفا هوا سایر داروها راهم مانند ربیف داشته باشید
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : movahedi , ابراهیم , sooorooosh , شفا یافته , paeazan
(2013/03/17, 09:44 PM)sooorooosh نوشته است: در ضمن روی صحبتم با خانم شفا یافته هست:
خانم محترم من 3 سال از بیماریم بیشتر نمیگذره. خیلی هم بد با من رفتار کرد.برام اصلاً مهم نیست که در آینده چه رفتاری با من داره. یا اینکه در آینده چه اتفاقی قراره برام بیوفته.
... مهم اینه که الان که می تونم دارم زندگی میکنم.فعالیت میکنم.از آینده هم اصلاً نمیترسم که شما به من میگی 3 سال هنوز زمان زیادی نیست.

آقا سروش جمله من این بود: "البته اطلاع دارم که بیماری شما با اینکه مدت زمان کمی ازش گذشته خیلی آزارتون داده (3سال هم زمان زیادی نیست!) و امیدوارم اون تجربیات فقط براتون خاطره بشه و همیشه سرحال باشید."

و تعجب می کنم که چرا اینطور برداشت کردید! من از کلمه هنوز استفاده نکردم! چون به هیچوجه چنین فکری ندارم که بخوام درموردش صحبت کنم! نظرم بقدری درباره ام اس مثبت هست که هیچوقت به کسی نمیگم که آینده این بیماری تاریک هست و بخوام کسی را بترسونم و جمله ای که در مورد آینده نوشتم، این معنی را نمیده!!icon_cry
منظورم این بود که 3سال زمان کمی بوده برای اینکه ام اس انقدر باهاتون بدرفتاری کنه و در اوایل بیماری نباید انقدر باعث آزارتون میشد و نظرشخصی ام اینه که بهبودیت حتمی بوده، چون روند بیماری همینطوره و تاکنون نشنیدم که ام اس در مدت 3سال عارضه ی غیرقابل جبرانی بجا گذاشته باشه و پزشکاتون هم اگر کمکی در جهت بهبودیتون داشتند فقط انجام وظیفشون بوده! وظیفه یک پزشک همینه و اگر کسی خلافش رفتار میکنه کم لطفی میکنه.

منظورم کلی ام این بود که نظرات متفاوت هست. شما نظری در مورد یک دارو دارید که آقا یا خانم ایکس نظرش مخالف نظر شما هست و کسی مثل من با هر دو مخالف هست. ولی هرکس حق انتخاب داره و نظرات نباید به یکدیگر تحمیل بشند.

از دیدگاه من ام اس بیماری ساده ای هست و پس از کلی آزمون و خطا به ساده ترین روش سرکوبش کردم و اختلاف نظرها سر داروهای مختلف را دارم از حاشیه نگاه میکنم و نیازی نمی بینم هیچ داروی شیمیایی ای مصرف کنم، چه ایرانی و چه خارجی با نامهای مختلف...
این هم یک نظر بود.angel

سروش جان خوشحالم که خودت را پیدا کردی و زندگی فعال و پرجنب و جوشی را در پیش گرفتی. اگر غیر از این باشه، جای تعجب هست.
زندگی یعنی پویایی و حرکت. حتی برای بیمار ام اس، حتی برای بیمار سرطانی، حتی برای بیمار ضایعه نخاعی، حتی...
غیر از این باشه که زنده نیستیم!!!

این قسمت صحبتم با همه دوستان هست:
اطمینان دارم که هیچ یک از شما دوستان تجربیات ناتوانی را نخواهید داشت، چون من پس از مصرف بهترین داروهای شیمایی وقتی (به هردلیلی که از علم من خارج است) نتیجه نگرفتم، راه دیگه ای را در پیش گرفتم و موفق شدم. بنابراین اگر حتی کسی مثل من هیچ دارویی براش کارساز نبود و حتی اگر به آخر خط رسید، میتونه تغییر جهت بده و یا دست کم امیدوار باشه که کسی هست که با روشی دیگر بهبودی پیدا کرده...

پس با خیال راحت زندگیتون را ادامه بدید. هر دارویی مصرف می کنید ازش لذت ببرید. دوستش داشته باشید.
وقتی آوونکس میزدم بسته بندیش خیلی برام جذاب بود و کلی خوشحال بودم که دارم داروی شیکی مصرف می کنم. وقتی نوانترون میزدم از تماشای رنگش کلی لذت میبردم. در پالس تراپی فکر میکردم چه داروی ارزشمندی که یک سرم کوچکش باید قطره قطره وارد رگهای من بشه و وقتی دارو گیاهی مصرف میکنم، سپاسگزار خداوند هستم که درمانم را در طبیعت یافتم.Angel

از کجا به کجا رسیدیم! موضوع تاپیک در مورد یک دارو و بیمه بود. ما به هرجایی سرزدیم.laughing3

پیشاپیش سالی خوش براتون آرزومندمlove51
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : movahedi , sooorooosh , eddh
(2013/03/18, 01:54 PM)hessam نوشته است: فكر كنم مربوط با موضوع باشه

هزینه ای که بیمار برای این دارو باید بپردازه چقدر هست؟
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : hessam
(2013/03/18, 02:06 PM)شفا یافته نوشته است: هزینه ای که بیمار برای این دارو باید بپردازه چقدر هست؟
فكر كنم حدود٤٢٢٠٠٠ تومان بايد بده
 تشکر شده توسط : شفا یافته
تایسبری با بیمه از هفت میلیون تومن شده هفتصد هزار تومن
در سایت چه کسانی تایسبری میزنن؟
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : kohedard , helli
ممنون از کاکاوند منم شنیدم وقتی شنیدم خیلی خوشحالشدم ممنون از اطلاعاتی که دادیShy

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,915 2018/01/17, 06:34 PM
آخرین ارسال: nahid
  مشکل اصلی و خاص بیماران «ام.اس»، مشکل بیمه آن‌هاست paeazan 3 4,663 2016/04/18, 11:54 AM
آخرین ارسال: بابک ابو علی زاده
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,117 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,145 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,352 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,419 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,609 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,208 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی کوپامر®(گلاتیرامراستات) تحت پوشش بیمه قرار گرفت dr. assadi 33 20,835 2014/07/02, 12:44 AM
آخرین ارسال: ایمان
  داروی ایرانی اینترفرون بتا ارزان شد. arezooo82 2 3,615 2014/06/13, 12:00 PM
آخرین ارسال: فرید 1353

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان