•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوبینی
التهاب چشمی( optic nouritis)

التهاب چشمی ممکن است اولین تظاهر باشد. به دلیل ماهیت گذارای نقص بینایی و فقدان یافته های فیزیکی,گاهی شکایت انها
به عنوان هیستری( تمارض به بیماری) تشحیص داده میشود. ممکن است حمله های عود کننده وجود داشته باشند و چشم دیگر معمولا درگیر میشود. به طور کلی میزان شیوع نوریت اپتیک در بیماری ام اس90% است و شناسایی گرفتاری علامت دار یا تحت بالینی عصب اپتیک سرنخ مهمی است.
اعصاب بینایی با انتقال نور و تصویرها به مغز در بینایی نقش دارند. وجود این بیماری در افراد به معنای ابتلای قطعی به مولتیپل اسکلروزیس نمیباشد. شروع حاد هریک از علائم زیر میتواند نشانه ای از عارضه فوق باشد:
1- دید تار
2- دید خاکستری
3- نابینایی در یکی از چشمها
.
تحت تاثیر قرارگرفتن و درد در هردو چشم معمولا نادر میباشد. چند روز قبل از بهبودی عارضه ، معمولا وضعیت بینایی بدتر میشودو از شروع علائم تا بهبود علائم آن 12-4 هفته طول میکشد. درمان علائم به وسیله استروئیدهای خوراکی یا تزریقی برای کنترل التهاب میباشد.

دوبینی (Double Vision ): شکایتی شایع در مراحل اولیه است که اغلب ناشی از گرفتار شدن یک قسمت مغز است. معمولا دوبینی در نگاه به کناره های سمت راست و چپ رخ میدهد. این حالت زمانی اتفاق می افتد که تطابق جفت ماهیچه های مخصوص کنترل حرکت چشم در اثر ضعف در یک یا چند ماهیچه از بین میرود . دوبینی اغلب بدون درمان پزشکی خاصی بهبود میابد.

حرکت کنترل نشده چشم (Uncontrolled Eye Movements ) : حرکت کنترل نشده افقی یا عمودی چشم تحت عنوان نیستاگوموس یکی دیگر از علائم شایع در بیماری ام اس میباشد. نیستاگوموس به صورت خفیف و یا شدید و آسیب رسان به بینایی میتواند باشد . درمان هایی برای کنترل و بهبود عوارض ناشی از نیستاگوموس گزارش شده است.

نابینایی موقت ( Temporary Blindness ) : این حالت در یک چشم و در زمان حمله بیماری مولتیپل اسکلروزیس میتواند ایجاد شود. حمله بیماری به صورت عود ناگهانی علائم قبلی و یا پیدایش علائم جدید میباشد که حداقل 24 ساعت طول میکشد و فاصله این حمله از حمله بعدی حداقل 1 ماه میباشد. نابینایی موقت نیز از عوارض التهاب عصب بینایی میباشد.

تاری دید : یکی از علائم شایع بیماری ms تاری دید یک چشم است که گاهی تا از دست دادن کامل بینایی در آن چشم پیش می رود. معمولاً تاری دید همراه با درد کره چشم است . تاری دید ظرف چند ساعت تا چند روز ایجاد می شود و معمولاً بعد از چند هفته و چندماه بتدریج بهتر می شود.
این حالت در اثر آسیب غلاف میلین در مسیر عصب بینایی چشم ایجاد می شود.
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : TELECOM , rana , niloufar , maryam.N , mohammadreza1369
من ماه قبل من ام آر آی سینا اطهر ام آر آی دادم البته دکتر طقاء برام نوشته بودن اورژانسی. ساعت سه و نیم شب نوبتم شد و فردا هم جوابش آماده شد.عجله داشتین میگفتین براتون بنویسن اورژانسی
سلام
امشب پیش دکتر شما رفتم و MRI رو تکرار کردند و اونم 3 تسلا ، مشکل اینجاست که 3 تسلا یا خاتم داره یا امام که هر دو رو میگن از کار افتاده ،جایی دیگری 3 تسلا هست؟

(2012/07/29, 02:13 PM)naazanin نوشته است: سلام
دکتر من روزای یکشنبه و سه شنبه هستن
.........................................................
88190871
به این شماره ساعت 4 به بعد زنگ بزنید و از منشی وقت بگیرید

علیرضا خان سلام ،
بازم ممنون از پیشنهادت ، حسابی به نظر دکتر شما نیازمندم بدون تعارف اگر خللی در درمان شما ایجاد نمیشه ممنون میشم از وقت شما استفاده کنم.

برات پیام خصوصی گذاشتم لطفا چک کنید.
اینشا الله خدا به خودت و خانوادت سلامتی بدهد.

(2012/07/29, 02:07 PM)ثریا نوشته است: سلام.دوست عزیز من 14 مرداد ساعت 5بعدازظهر پیش دکتر نبوی نوبت دارم.از اونجایی که ایشون خیلی دیر به دیر نوبت میده چون مریض هاشون زیاده شما بجای من برید پیشش من خودم زنگ میزنم با منشیش هماهنگ میکنم.
من بعدا هم میتونم برم.ashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gifashamed0006.gif
 تشکر شده توسط : ثریا , ehsan 10054
سلام
از نوشته هاتون یذره حالت نگرانی دستگیرم شد
انقد نگران نباشین واسه خاطر دقت بیشتر دستگاه ام آر آی حتما ازتون خواستن
من جایی رو نمیشناسم به غیر از اونایی که خودتون گفتین

حسوديم شد كاشكي منم اينقدر خوب بودم
AngelAngelAngelAngelAngelAngelAngelAngelAngelAngel
...
 تشکر شده توسط : ثریا , TELECOM
TELECOM گرامی :

1- به نظر شما آیا رنگ کردن و مش کردن میتونه عامل مشکل پیش آمده در چشم باشد؟ خیر...چون من از دکترم سوال کردم و علت ام اس و دوبینی رو اینا نمیدونه چون من خودم با دوبینی شروع شد علائمش.عوامل تشدید کننده هست ولی علت نیست

2- آیا در MS به یک باره و سریع در حد یک شب تا صبح دوبینی ایجاد میشود؟ بله ممکنه ..من اولش احساس کردم چشمم میسوزه که صبح وقتی بیدار شدم دوبینی شدیدی داشتم..به طوری که تشخیص اجسام مشکل بود.

3- با توجه به تاخیر 1 هفته ای بین دکتر و MRI اگر موضوع جدی باشد، اشکالی ایجاد نمیشه؟(البته تواین مدت دکتر چشم رفتیم که مشکلی نبود و ایشون هم اعلام کرد امکان دارد مواد شیمیایی روی اعصاب چشم اثر گذاشته باشد ولی تا MRI باید صبر کنید)
هرچه زودتر برای درمون اقدام کنید بهتره چون من دوباره خودم دوهفته طول کشید که برم دکتره مغز و اعصاب برای دوبینی که بهم گفت اینجور موارد رو باید سریع اقدام کنید

البته من هم چون موارده دوبینی داشتم جواب دادم به سوالتون چون من همه این سوالهارو از دکترم پرسیدم....بهتر بگم از دکترام پرسیدم...مورده هپاتیت هم حتما حتما به دکترشون بگید و با ایشون درمیون بزارید

فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : amirfarhag , ehsan 10054 , niloufar
سلام ،
ممنون از توجه شما ، نگران هستم ولی نه آنطوری ، پیش دکتر شریفی رفتم ، دکتر بسیار متین و خوش برخوردی بودند ، دلیل نگرانی و اینکه می خواستم دکتر نبوی رو ببینم این بود که ما تقریبا 4 دکتر رفتیم و هر 4 دکتر 4 نظر مختلف دادند ولی همگی متفق القول میگفتند عکس MRI اصلا خوب نیست و دکتر شریفی هم اصرار بر MRI سه تسلا داشتند.

1- دکتر مهتاب مرادی (متخصص مغز و اعصاب بیمارستان پیامبران): تو موقع MRI حتما تکون خوردی ولی به نظر MS می آید همین الان بخواب بیمارستان و پالس تراپی بشه( بسیار بد اخلاق )
2- دکتر بخشنده پور ( متخصص رادیولوژی و MRI مدیر تصویر برداری سهروردی و مدیر تصویر برداری بیمارستان امام خمینی) : من معتقدم و از عکسها احتمال میگرن رو می دهم.( ایشون بسیار فرخنده و بزرگوار هستند با وجودی که MRI ما از بیمارستان امام خمینی بود ایشون با روی باز ما رو پزیرا شدند و بروی MRI ما گزارش دادند.)
3- دکتر اصغر شریفی (متخصص مغز و اعصاب ): همه تستها خوب هست ولی تو MRI هم چیزایی هست ، تا 3 تسلا نیارید نمی تونم دقیق بگم چیه؟
4- دکتر ناهید بلادی مقدم ( متخصص مغز و اعصاب ): بعد از کلی تست و بررسی آزمایش ها و MRI بنظر چیز مهمی نیست ، ممکنه یک بیماری ویروسی باشه 90% تا ده روز دیگه مشکلی ندارید بعد از 2 هفته بیارید برای چک مجدد.

خوشبختانه یا متاسفانه در کشور مثلا هسته ایی زندگی می کنیم که با وجود آمدن دستگاه های 4.5 تسلا ما هنوز 3 تا دستگاه 3 تسلا داریم یکی در بیمارستان امام یکی در بیمارستان خاتم (هر دو تا آخر شهریور در سرویس هستند) و یکی هم در عکس برداری کیان پارس اهواز !!!!!!
راستی از بچه های اهواز کسی از این 3 تسلا کیان پارس اطلاعی داره؟ واقعا 3 تسلا هست؟

(2012/08/01, 09:45 AM)naazanin نوشته است: سلام
از نوشته هاتون یذره حالت نگرانی دستگیرم شد
انقد نگران نباشین واسه خاطر دقت بیشتر دستگاه ام آر آی حتما ازتون خواستن
من جایی رو نمیشناسم به غیر از اونایی که خودتون گفتین

میدونید حتما واسه تشخیص درست بیماری احتیاج به ام آر آی دقیق داشتن
چون خانوم شما بار اوله که این علایم تو بدنشون نشون داده شده
یسری از بچه ها هستن که سال تشخیص بیماریشون با زمان وقوع علایمشون که مربوط به ام اس بوده چند سالی فرق داره
شاید بخاطر عدم آگاهی یسری از پزشکان باشه که تشخیص اشتباه دادن و پافشاری ایشون هم حتما بخاطر تشخیص درست بیماری بوده.
دوست عزیز اگه بازم احتیاج به کمک داشتین تو سایت مطرح کنید اینجا همه به هم کمک میکننicon_question

تشکر شده توسط : TELECOM
سلام دوستان
یه سوال میخواستم بدونم فقط با خوردن قرص پردنیزولون بدون تزریق آمپولش مشکل دوبینی حل میشه ؟ چون من 2 هفته است توی چشم چپم مشکل دوبینی دارم و یک هفته است که دارم قرص میخورم ، تقریبا بهتر شدم اما خوب نشدم ، آیا خوب میشم یا حتما باید پالس بگیرم ؟ کسی تجربه مشابه داره ؟
دوست عزیز امیدوارم که هر چه سریعتر خوب بشید البته بسته به میزان التهاب ممکنه با قرص یا بدون دارو یا با پالس خوب بشه

اما خواهر من بدون دارو و پالس 1 هفته ای مشکل دوبینی خوب شد

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • 10
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: