امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیماری ام اس در کودکان و نوجوانان
بیماری ام اس در کودکان و نوجوانان
ام اس در کودکان و نوجوانان چگونه درمان می شود؟
درمان ام اس در کودکان و نوجوانان مشابه درمان ام اس در بزرگسالان است .
برای درمان حملات حاد. بیماری از داروهای کورتیکواستروئید استفاده می شود وبرای کم کردن سرعت پیشرفت بیماری از اينترفرون بتا، يكA (آوونكس) و اينتروفرون بتا، يك B (بتاسرون) استفاده می شود. داروی دیگری به نام گلاتيرامراستات (كوپاكسون) نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد
اما در دراز مدت از اثرات کمتر ازنظرحمایت علمی- تحقیقی بر روی بیماری ام اس برخوردار است.
از آنجا که ام اس در کودکان نادر است ، بسیاری از این داروها در کودکان کمتر از 18 سال مورد مطالعه قرارنگرفته است.(ربیف ® در کودکان کمتر از 16 سال اصلامورد بررسی واقع نشده است.) اگر چه دستورالعمل های درمانی خوبی برای بیماری ام اس در بزرگسالان دارد ، برای کودکان و نوجوانان هیچ تاثیر شناخته شده ای ندارد. این بدان معنی است که پزشکان باید در انتخاب نوع درمان آن را لحاظ کنند. همچنین بدان معنی است که کودکان و خانواده آنها باید با آگاهی و احتیاط کامل در مورد درمان پیش روند.
بخش دیگری از درمان ام اس شامل دستگاه های کمکی و داروهایی برای مدیریت علائم ام اس می باشد.دستگاه های کمکی ممکن است در اندازه ای خاص برای کودکان لازم باشد .

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
ترجمه از همدم(دنیز):
http://hamdam2002.tk/
منبع:
http://chealth.canoe.ca/channel_health_f...n_id=58437
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : fireboud , Prime , TootFarangi , hamid , anaram , nazaninn , montazer , Sina , # پریسا # , azadenameh , kiana , arezooo82 , parisa2011 , هانیه , neda.n , ایمان رئیسی فرد , coffeedot , amirfarhag , sargol , MEGA , paeazan
دكتره من يه مريض داره كه 10 سالشه و از 8 سالگيش ام اس داره
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Prime , coffeedot , amirfarhag
جالبه! من نمی دونستم تحقیقات نکردن!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : fireboud , ایمان رئیسی فرد , amirfarhag
ام اس در بچه ها

Ms در بچه ها با فرکانس فزاینده ای تشخیص داده میشود.اولین گزارشات آن در سالهای ۱۸۴۹-۱۸۲۹به ثبت رسیده است . گرچه آمار جامع و دقیقی از میزان شیوع بیماری در بچه ها و نوجوانان وجود ندارد اما به نظر می رسد حدود ۵% فراد مبتلا زیر سن ۱۶ سال باشند . فاکتورهای ژنتیکی بطور قطع احتمال بروز بیماری را افزایش می دهند. کمااینکه به کرات شاهد وقوع فامیلی آن هستیم . اگر احتمال وقوع MS در فردی که سابقه خانوادگی یا فامیلی این بیماری را ندارد %۱/ . باشد، در فردی که یکی از وابسته های درجه یک او ( مانند یکی از والدین ، خواهر یا برادر) مبتلا به MS هستند ، این احتمال به ۵% افزایش می یابد.

علیرغم شیوع بیشتر در خانم های بالغ نسبت به آقایان ، درسنین کودکی و نوجوانی ، بیماری در پسرها شایع تر است.

از بین عوامل محیطی که به نظر می رسد در بروز بیماری مؤثرند، عفونت قبلی با ویروس EBV و نیز کمبود ویتامین D نقش پررنگ تری را دارا هستند.

علائم بیماری در بچه ها با تفاوت های جزئی مشابه بالغین است برای مثال درگیری چشمی دوطرفه در بچه ها بیشتراز بالغین روی میدهد ( شاید هم درگیری یک طرفه را بچه ها کمتر متوجه میشوند).

از نظر انواع بیماری باید گفت MS در بچه ها ۹۵% نوع بهبود یابنده – بدتر شوند( RR) است که می تواند در مواردی تبدیل به نوع پیشرونده ثانویه (SP ) بشود. نوع PP (پیشرونده اولیه ) در بچه ها بسیار نادر و استثنایی است.

به نظر می رسد سیر بیماری در MS بچه ها، کندتر است تا بالغین و فاصله بین حملات اولیه و تبدیل شدن به فرم پیشرونده ثانویه حدود ۳۰-۲۰ سال طول میکشد .

علائم بیماری نیز در بچه ها با تفاوت های جزئی مشابه به بزرگسالان است ، مثلاً درد در بچه ها شیوع کمتری دارد.

در کودکان با توجه به احتمال بالاتر برخی بیماریهای ارثی ، تشخیص MS منوط به رد این گروه از بیماریها نیز می باشد.

درمان حملات بیماری با استفاده از استروئیدها ( با توجه به وزن کودک ) صورت میگیرد . انترفران ها و گلایترامراستات می توانند در بچه ها استفاده شوند .
درمان علامتی نیز همانند بالغین می تواند انجام شود.
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : Prime , آرزو , najva , warrior , paeeze , coffeedot , sadaf , شفا یافته , maedeh , هانیه , هلما

من خیلی نگران بچه هام هستم و میترسم که به این بیماری مبتلا شوند با توجه به اینکه خیلی از خصوصیات اخلاقیشان به من شباهت دارد!
امیدوارم علت ابتلا به این بیماری رودتر کشف شود تا از مبتلا شدن افراد بیشتر جلوگیری شود .
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70
پناه بر خداconfused2بچه ها دیگه چراangry3
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : coffeedot , مهري
منم شدیدا نگران بچه هام هستم بزرگه که فقط چهارسالشه کپی خودمهsad2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
مامان های نازنین با روش صحیح تغذیه کودکان جای نگرانی نیست.agreement2

ذائقه بچه ها توسط مادرها پایه گذاری میشه. سرخ کردنی، تنقلات و ماست به بچه ها ندید. آجیل خام را جایگزین تنقلات کنید که بچه ها دوست دارند یا خواهند داشت و به همین روال عادت میکنند..
مامان های نازنین با روش صحیح تغذیه کودکان جای نگرانی نیست.agreement2

ذائقه بچه ها توسط مادرها پایه گذاری میشه. سرخ کردنی، تنقلات و ماست به بچه ها ندید. آجیل خام را جایگزین تنقلات کنید که بچه ها دوست دارند یا خواهند داشت و به همین روال عادت میکنند..
 تشکر شده توسط : maedeh , najva
من خودمم دلشوره دارم confused2چون ماهان ظاهرش که انگار بچگی های خودمconfusedحتی رفتارشangry2خدایا ما رو تنها نزارsad2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : amirfarhag
منم یه دختر دارم اما اصلا نگران نیستم دخترم ورزشکاره .مامانای گل چرا نگرانید ؟
 تشکر شده توسط : TootFarangi , amirfarhag

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,828 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,414 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,587 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,619 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  کتاب غلبه بر بیماری ام اس hamdam 194 178,245 2016/08/12, 04:31 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  تصویربرداری جدید نانوممکن است منجر به درمان های جدید بیماری مولت hamdam 1 4,659 2015/07/13, 09:05 AM
آخرین ارسال: niloofary
  شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها! hamdam 18 12,768 2015/07/07, 06:27 PM
آخرین ارسال: helli
  نبرد شجاعانه لوسی کوچولو با بیماری ام اس hamdam 13 12,176 2014/12/03, 08:41 PM
آخرین ارسال: شهره
  تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s) hamdam 9 10,653 2014/04/15, 07:04 PM
آخرین ارسال: آرزو
  هدف دارویی جدید برای درمان مولتیپل اسکلروزیس(MS) و بیماری آلزایمر hamdam 5 6,641 2014/04/01, 03:12 PM
آخرین ارسال: سمیرا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان