نظرسنجی: بیماری شما چه نوعی از ام اس است ؟
عود كننده_ فروكش كننده
86.30%
126 86.30%
پيشرونده_ اوليه
4.11%
6 4.11%
پيشرونده_ ثانويه
8.22%
12 8.22%
پيشرونده_ عود كننده
1.37%
2 1.37%
در کل 146 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوع ام اس
نمي دونمممممممممممممangry3angry3angry3angry3
انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نمي شود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد(((اندوخته اي با ارزش تر از تندرستي نميشناسم)))
 تشکر شده توسط : برگ 7
من که قبلا نتوی کتاب یا اینترنت هم خونده بودم میگن علاوه بر 4 نوع ام اس یه نوع دیگه هم هست که بعد دارو توش قطع میشه و تا 20 سال اتی هیچ مشکلی ندارن و کلا زندگیشون مثل افراد عادی و طبیعیه مثل خودم که دقیقا اینطوریه برای همین 5 ساله از همه بیماریم رو مخفی کردم وقتی قراره قطع کنم داروم رو به کسی ربطی نداره بدونه
به این نوع میگن ام اس خوش خیم که متاسفانه هم اینجا هم توی صدا و سیما میگن 4 نوع ام اس هست در صورتیکه این نوع رو به کل فرامش کردن بهرحال من به حرفای بقیه گوش نمیدم بذار هر چی میخوان بگن مثل علایمم بود که هیچوقت این علایمی که همه میگن و دکترا نبوده و نیست همیشه برا خودم جای سوال داشته ولی بهرحال بیخیال

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : gilane , zohrevand , paeazan
دوستان فقط یه نکته هست و اون اینکه ام اس اگر با تحریک عصب بینائی شروع بشه دلیلی بر خوش خیم بودن ام اس نیست...همون طور که اگر با تحریک جسمی و اختلال حرکتی شروع باشه دلیل بر سیر بده ام اس نیست...جدای اون 4 گروه تقسیم بندی ام اس ..ام اس بیناین(خوش خیم هست)اگر با تعداد محدود حمله در 5 ساله اول بیماری همراه باشه و حمله ها عارضه ی ماندگاری نداشته باشن در این صورت میگن ام اس رونده خوبی رو طی میکنه...در کل یه چیز رو هم بگم تو هیچ منبعی من ندیدم به نوع خوش خیم ام اس به عنوان یکی از انواع ام اس اشاره بشهconfused2
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , ارزو , paeeze , سمانه میم
دکتر به من گفت پيشرونده_ ثانويه هست
حال همه ما خوب است اما تو باور نکن!
من نمی دونم؟
فقط یه بار حمله داشتم اونم اول بیماریم که برام تشخیص ام اس بود .بعدا یه بار پام گزگز کرد و سنگین شد ولی دکترم گفت حمله نیست!
الانم عضلات شکمم گزگز می کنه ولی دکترم چیزی نمی گه فقط گاباپنتین 100 می خورم اونم دکترم قطع نمی کنه.
حالا مال من چیه؟؟؟
سلام
ادم از علایمش میفهه که چه نوع ام اسی داره مال من پیشرونده ثانویه است به دکترم گفتم که اینه انم گفت اره .
 تشکر شده توسط : paeazan
راستش منکه تازه مبتلا شدم یعنی یه ماه و نیمه
از اختلال بینایی و عدم تعادل و سرگیجه شروع شد

خودمم نمیدونستم که ام اس انواع مختلفی داره
وگرنه روز اول از دکترم می پرسیدم

حالا اگه یادم بمونه این دفعه که رفتم پیشش می پرسم

ولی خدا رو شکر خیلی بهترم
و میتونم خط و نوشته ها و کتاب رو بخونم
آخه اون موقع همه شون تار بود و مواج و در حرکت
و هیچ تصویری ثابت و بی حرکت نبود

sad2
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : FBF
سلام دوستان خوبم.من فقط سه بار سالهای 86و87و89 دچار بیماری بلزپازی شدم(بی حس شدن عضلات صورت که باعث کج شدن صورت می شه)که با قرص پردنیزولون برطرف شد.سال 90 از نوک انگشتام تا مچ پاهام احساس می کردم بی حس شده شک کردم و با ام ار ای تشخیص ام اس دادن با پلاکهای متعدد در مغز و نخاع.البته از سال 89 تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.دکترها گفتن از نوع عودکننده و فروکش کننده.یکیش هم گفت ام اس خوش خیم ولی باز فکر آینده اذیتم می کنه.حالا پیش بینی شما چی بید لطفا؟؟Tongueicon_cryShywink2
اگر با من نبودش هیچ میلی ، چرا ظرف مرا بشکست لیلی
بعضی دکترا یه اسمایی به ام اس ما میدن که جای دیگه نشنیدیم!
دکتری که ام اسمو تشخیص داد میگفت ام اس شما رو ما بهش میگیم ام اس نُقلی !Smile (16)Smile (16)
-------------------------------------------
دوست عزیز آینده همونی میشه که فکرش رو میکنیم. پس فکرای خوب کن ، کی از آینده خبر داره ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : paeeze
(2013/07/16, 11:07 PM)mari نوشته است: سلام دوستان خوبم.من فقط سه بار سالهای 86و87و89 دچار بیماری بلزپازی شدم(بی حس شدن عضلات صورت که باعث کج شدن صورت می شه)که با قرص پردنیزولون برطرف شد.سال 90 از نوک انگشتام تا مچ پاهام احساس می کردم بی حس شده شک کردم و با ام ار ای تشخیص ام اس دادن با پلاکهای متعدد در مغز و نخاع.البته از سال 89 تا حالا هیچ مشکلی نداشتم.دکترها گفتن از نوع عودکننده و فروکش کننده.یکیش هم گفت ام اس خوش خیم ولی باز فکر آینده اذیتم می کنه.حالا پیش بینی شما چی بید لطفا؟؟Tongueicon_cryShywink2
نوع ام اس رو که فقط دکتر معالج از روی علائم بیمار و ام آر آی میتونه بگه اما با توجه به علايم ، ام است همون نوع عود کننده - فرو کش کننده است . بیشتر بیمارای ام اس در ایران جزو همین دسته ان . یعنی کسایی که خوبن و گاهی یه حمله و یه سری علائم دارن و دوباره خوبن . به این نوع افراد می گن که ام اسشون خوش خیمه . یعنی اینکه از نوع پیشرونده نیست .
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : nahid , paeeze , mari

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: