•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
درب داغون چیهDodgyDodgyگاهی مشکلی پیش میاد ممکنه رفع نشه ماکه هم دردیم نباید اینطوری بگیم بعد از بقیه چه انتظاری میشه داشت دختراDodgyDodgy
امیدوار باشین smilingsmiling
گرچه شب تاریک است....دل قوی دار سحر نزدیک استicon_questionicon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : مینا غلام نژاد , silent , nahid , 0MID , یاسی
دید جامعه : angry2 Huh Undecided

نظر ما راجع به دید جامعه :

confused

Dodgy
Dodgy
Dodgy

angry3angry3angry3

DodgyDodgy
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise , 0MID , یاسی , ayda.m
وقتی به این فکر کنیم که روزی که فهمیدیم ام اس داریم چه عکس العملی نشون دادیم به بقیه حق میدیم که چه دیدی داشته باشن.
روزای اولی که فهمیدم ام اس دارم مثل خیلیا دنبال انکارش بودم چون خودم ام اس رو نمی شناختم... مشکل جامعه هم همینه.... عدم شناخت...

ولی واقعیت اینه که دید جامعه مهم نیست. واقعا بی اهمیت ترین موضوع از نظر من عکس العمل کسانیه که میفهمن من ام اس دارم...... وقتی خودمون قبولش کنیم وقتی بپذیریم که با ام اس هم می تونیم زندگی کنیم ولو با یه سری مشکلات....... اونوقت راحت و بدون ترس میتونیم راجع بهش با بقیه صحبت کنیم، بهشون توضیح بدیم..
 تشکر شده توسط : Parla , 0MID , یاسی , niloofary , hyd69hyd , gor911
بدون تعارف بگم که من دیگه از توضیح واضحات به مردم خسته شدم دیگه چه برسه یه موضوع غیرواضحی مثل این! مگه ما چقدر عمر می کنیم که نصفش رو هم بخوایم صرف توضیح و بحث و جدل با مردم بکنیم؟ بهرحال دست همه ی اونایی تون که شجاعانه این فداکاری رو انجام می دین و با توضیح شرایطتون دید جامعه رو نسبت به این بیماری تغییر می دین درد نکنه خدا بهتون سلامتی و توفیق روزافزون بدهicon_question
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : Parla , paeeze , 0MID , یاسی , ayda.m
اگه قرار باشه بامید روشنی افکار عموم توسط اصحاب رسانه ای بشینیم فکر کنم اونا مثل نوشته های اون کتاب که دوستمون اسکنشو گذاشته بود ،،، اریون رو msمعرفی کرده بود،،، بیشتر به تحریف دانسته ها و تزریق اطلاعات نادرست به افکار عمومی میپردازند......
ماموریت ما باید صاف کردن و جرم زدایی از افکار نادرست مردم باشه......
ما خودمون اگه دست بکار نشیم از بقیه بخاری پانمیشه.....angry2angry2angry2angry2
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : paeeze , vahideh. , یاسی , ayda.m
اگه بخواهین منتظر باشین دید جامعه یک شبه اونم توسط سازمانی درست بشه،باشید هیچوقت این اتفاق نمافته.
باید از خودمون شروع کنیم،شاید خیلیها خانوادهاشون ام اس فرزندانشون را پنهان کنن نیازی نیست به جنگ با خانواده هامون بریم؛میتونیم جاهایی که حضور ندارن و میتونیم ی جوری فضا را آماده کنیم و ام اس واقعی را معرفی کنیم
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : hadisss , یاسی , coffeedot , ayda.m , niloofary
رفته بو دم دنبال کارم اداره ای
روی صندلی نشسته بو دم ا قا یی با کارتی در دست جلویم امد تقاضای پول کرد
گفتم مشکلت چیه گفت ام اس دارم 6سال
گفتم حالا که ردیقی دستمو فشار بده
گفتم من 15 سال ام اس دارم
بهش کمک نکردم
بدترین روز زندگیم بود...............
من ام اس دارم تا به حال چندین خمله سختم داشته ام
ولی هیچ وقت غرورم به خاطر این دنیای فانی زیر پا نمیگذارم
50سال دیگر اثزی از ما در این کره خاکی نیست
 تشکر شده توسط : یاسی , ayda.m , niloofary , glassheart , mj.ny-luise
من راستش تا حدودی به دید منفی جامعه حق میدم چون همونطور که بارها دوستان اشاره کردن ام اسی هایی که مشکلات فیزیکی شهودی ندارند عموما از جامعه مساله رو پنهان میکنند و اونایی که مشکلات عدیده تری دارند ناگزیر مجبور به اعتراف هستند که ام اس دارند. در نتیجه برداشت اکثر مردم از ام اس اون درصدی از ما هستیم که به خاطر مشکلات مشهود ام اس خود رو نمایان کردند.

در کنار این مساله قضیه کار و ازدواج هم میشه بررسی کرد. عموما کارفرماها علاقه مند نیستند کسی رو که احتمال از کار افتادگی زود رس داره استخدام کنند و در شرایط برابر گزینه کاملا سالم رو بر میدارند- این قضیه جایی که من زندگی میکنم هم مشهوده.
اما در مورد ازدواج به خاطر مسائل فرهنگی و وابستگی به فرد در خانواده ها در ایران این موضوع بیشتر نماد منفی پیدا میکنه. اگر در جامعه ما هم بیمه درمانی و اجتماعی و حمایت ۱۰۰٪ از بیماران وجود داشت شاید این مساله اینقدر منفی نمیشد.
Rolleyeswink2wink2
 تشکر شده توسط : hadisss , ayda.m , niloofary , paeeze , melodi
دیده جامعه همیشه همین بوده.
مگه مهمه!!!! agreement2
هر جوری دوس دارن به ام اس و به ما نگاه کنن.Smile (52)
ما بیایم غصه ی نگاهه غلطه جامعه رو هم بخوووریم؟؟؟؟؟!!!!!!Smile (52)
فقط اذیت نکنن همین کافیه نگاهشون مهم نیس.angry2
همه چی آرومه.....
دل من استثناست....Blush
 تشکر شده توسط : niloofary
بنظر من این جامعه و دولت هست که باید اطلاع رسانی کنه اونم در مورد همه چیز بیماری ها و غیره و غیره که متاسفانه هیچ کدوم از اینها رو اطلاع رسانی نمیکنه
مثلا آموزش درمورد ازدواج
اطلاع رسانی در مورد بیماری ها
نحوه برخورد با مشکلات و راه حل آن
این همه دری وری که تو تلویزیون میگذارن کمتر کنن بخش آموزش و اطلاع رسانی رو بیشتر کنن
 تشکر شده توسط : alireza1111

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,956 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,377 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,870 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,987 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,694 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,659 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 85,439 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,372 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,149 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان