امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و ضربه
(2011/06/26, 03:15 PM)nazaninn نوشته است: سوسن شاید انقدر این 3 سیلی عمیق و غیر منتظره بوده واست که تا عمق وجودت رو رخنه کرده و واقعا ضربه روحیه شدیدی رو به همراه داشته واست و هر وقت به پلاکات فک میکنی شدت اون ضربه ها رو حس میکنی
عزیزم بندازشون بیرون از سرت فک اون سیلی ها رو کی میدونه شاید پلاکات هم خاموش بمونن با این اتفاق!!!!

آره نازنین درست حدس زدی. یادمه تا نیمه‌های شب گریه کردم و کسی که مرازده بود و اتفاقاً خیلی دوستم داره کنارم زار زار گریه کرد. ولی وقتی حدود یک ماه بعدش اولین علامت بینایی بروز کرد و بعدش تشخیص دادند سه تا پلاک در نخاع گردنی دارم، یاد آن سه سیلی افتادم.
sad2rolleyes
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
منم ضربه به سر رو خيلي تجربه كردم....
خيلي...خيلي....laughing3
اما تقصير خودم بوده!!!
البته من اولين حمله رو هم دليل همين ضربه ها هم فشار روحيم ميدونم!!!!
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : ساغر
من ضربه جسمی نداشتم امازندگیم پرازضربه های روحی بوده:38:
نقل قول: من خودم کلا انگار کورم...همش به این میله ها تو خیابون سرم میخوره
confused
وای ی ی ی منم دقیقا همینجوریم البته نه به اون شدت تو خیابون و کما و اینا.... اما دارم راه میرم پام محکم میخوره به مبل یا میز یا در.... همیشه دست و پاهام کبودن اونقدر اینجوری حواس پرتم که مامانم میگه : نیلوفر جان مامان چرا خودتو شکنجه میدی برو عقب یهو بدو به طرف دیوار محکم خودتو بزن بهش که یهو همه جات کبود شه نه این طوری یه روز دستت یه روز پات !!!!!!!!!!!!!! angry3
البته یکی دو ماه قبل از اینکه تشخیص دکتر رو بشنوم از رو چهار پایه افتادم و جای ضربه ای که به ساق پام خورده هنوزم مونده!!!! رفته بودم پرده هارو وصل کنم مثلاً....

این مطلب برام خیلی جالب بود وهمیشه یک سوال گنده که آیا ممکنه ضربات باعث بروز بیماری بشه......زمانی که من 17 سالم بود عضو تیم بسکتبال شهر بودم تو یکی از تمرینات یکی از بازیکنان چنان با من بر خورد که دست راستم در رفته بود سرم بشدت ضربه خورد والان همهروقت عصبی بشم همونجا بشدت درد میگیره شما فکر میکنید ممکنه این پلاکهای داخل نغزم از اونجا ظاهر شده باشه؟Huhicon_cry
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
ولی به نظر من که ربطی نداره angry2... اگه اینجوری باشه که نباید مبتلایان به ام اس در زنها بیش از دوبرابر مردها باشه ؟!icon_cry
فکر کنم خیلی واضحه که مردها در دوران بچگی و نوجوانی شون خیلی بیشتر از خانمها ضربه فیزیکی میخورن ! fighting0030.gif
و یه جورایی اصلا نمیتونید کسی رو پیدا کنید که ضربه شدیدی رو توی گذشته ش تجربه نکرده باشه confused2... حالا اگه بگید ضربه روحی باز یه چیزی !!!angry2
[تصویر:  gifs-butterfly-6.gif]
[تصویر:  be-my-valentine01-source_fxf.gif]
 تشکر شده توسط : warrior , Hasty
(2011/06/26, 10:56 AM)بهرنگ نوشته است: سیلی خوردی؟متوجه نمی شم؟

خوب اینها که نوشتین خاطرات قدیمی هست.آره ضربه-شکستگی و عمل جراحی کلی آدم رو عقب می بره من خودم چند مورد داشتم که خیلی اذیتم کردن.بدتر از همه این هست که کلی طول می کشه تا بهبود پیدا کنه و تازه مثل اولش هم نمی شه.
سلام .من همیشه به این مساله فکر میکردم.من هم ضربه به سر رو داشتم
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : okhtapus , ثریا , booshveg
من هم یه بار حدود دو ماه قبل از اولین حمله با یه عملی تو پارک دعوام شد اونم نامردی نکرد و یکی زد به سرم . فکر کنم به همون خاطر بوده...confused2
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : booshveg , نگار1353
منم حدود يك سال قبل از شروع بيماری سرم ضربه خورد اما فكر ميكنم ضربه روحی تاثيرش بيشتره. چيزی كه اكثرمون هركدوم به نوعی تجربشو داشتيم
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : okhtapus , شیرین , ثریا , هانی , booshveg , نگار1353 , ارزو
خب یعنی چی یعنی ضربه به سر ام اس میاره ؟ معمولا ضربه به سر اگه خدایی نکرده خیلی شدید باشه چیزهای دیگه به بار میاره ها بچه ها
شما به چیزهای ریز بینی فکر میثکنید قسمت ما این بوده همین wink2

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : okhtapus , amirfarhag , booshveg

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان