امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه نوع ورزش برای ام اس مناسب است ؟

سلام
میخواستم بدونم چه ورزشهایی برای بیمارای ام اس خوب نیست؟
یا کدوم ها بهتر اند؟
از یه خانمی که 12 ساله ام اس داره شنیدم ورزشهایی که حرارت بدن رو بالا میبره ممکنه حملات رو تشدید کنه.خودش هم اینو تجربه کرده بود.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : omid_nejad , DavidBili
میگن ورزشای سنگین و پر تحرک زیاد انجام ندیم بهتره
بهترین پیشنهاد شناست که همه پزشکا تاکید دارن روش .کلا میگن طوری ورزش نکینید که خسته بشید در حد معمول و فعالیت آروم باشه یه چیزی شبیه به یوگا
اما من میگم بستگی به فرد و میزان توانایی بدنش داره اگه کسی میتونه ورزش کنه به خوبی چرا از خودش دریغ کنه ورزش مورد علاقه خودش رو فقط مراقب باشیم زیاد به خودمون فشار نیاریم حالا جو گیر هم نشیمwink2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : paeeze
خب توصیه ها که برای همه یکسان نیست.

اینکه خسته کننده نباشه شامل اونایی که خستگی و مشکل حرکتی ندارن هم میشه؟یا اینکه همه باید رعایت کنن

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

در مورد ورزش و MS ضمن تصدیق حرف های نازنین کتاب مفید
تمرین های مفید برای MS
رو به همه پیشنهاد میکنم. که البته به زبان انگلیسیه ولی تصاویر گویا هستند.

کتاب به صورت PDF است و با کلیک بر روی لینک حاصل می شود.
برای مشاهده ی آن نیاز به نرم افزار Acrobat reader دارید.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : fireboud , paeeze , آرمین , nazaninn , فریده آذرکیش , paeazan , omid_nejad , laleh
مطمئنا شنا برای ام اس از همه بهتره ،موقعی که تحرک باعث ایجاد گرما می شه آب نقش کولر و خنک کننده رو بازی می کنه .
من مشکلم تو زمستون که شنا می رفتم این بود که دمای آب رو برده بودند بالا ولرم شده بود با یه کم تحرک گرمم می شد که در نتیجه زیاد حال نمی کردم!!
من فکر می کنم اگه وسایلی سبک وزن تو بازار بیاد (نمی دونم شاید هم اومده باشه،کسی خبر داره بگه!) به بدن بسته بشه و به عنوان خنک کننده حرفه ای عمل کنه ،بشه ورزشهای با تحرک هم انجام داد!
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
پس با این حساب من الان میرم باشگاه ..از وقتی هم رفتم از نظر روحی و جسمی خیلی بهترم...ولی اونجا زیاد عرق می کنم و...مشکلی فعلا ندارم...یعنی بنظر شما ادامه ندم!!!!؟:38:sad2
البته خودم حس می کنم اگه ادامه بدم خوبه واسم..agreement2
ممنون می شم نظرتونو بدونم...love51
آقا شهاب حساب کتاب نداره ام اس کهconfused
اگه خوبی پس نگران نباش ادامه بده فقط خودت و خسته نکن هرکسی با متد جسمیه خودش آشناتره یه چیزایی دستش میاد
کلن گرما و حرکتهای آنچنانی توصیه نمیشه اونم واسه خستگیه بیشتر تا چیزای دیگهwink2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
سلام به همه
راستش من خودم توخونه پلاتس میکتم تا حالا هم هیچ مشکلی ندیدم ( 1 ساله که دارم ورزش مسکنم) به نظر من بهترین همون پلاتس و یوگاست.
 تشکر شده توسط : mahdie
سلام
دوستان احوال شما خوب هستي،دوستان عزيز خيلي ببخشي يه سوالي داشتم ممنون ميشم جوابش را بدهي،مرسي
راستش ميخوام ورزشهاي سنگين انجام دهم، بچه ها را كه ميبينم حشري ميشم دوست دارم اول برمBodyBuilding بعد از اينكه چار چوب را ميزان كردم برم ورزش مورد علاقه خود(بوكس) حالا هر چي پيش آيد خوش آيد
كه در BodyBuilding مجبورم از كراتين و كربن و پروتئين وووو... استفاده كنم حالا ممنون ميشم نظر شما را هم در اين مورد بدونم كه براي ما خوبه يا بد مرسي

ورزش سنگین ابدا توصیه نمیشه دوست عزیز

اما چه ورزشی برای شما توصیه میشه؟

ورزش و ام اس 5 نکته ی اساسی داره که شما باید رعایت کنید:

چکیده ی این مطالب جمله ی طلاییه زیره:

ورزش سبک اما مدام.

حالا اون پنج نکته مهم:

1) تمرینات کششی روزانه :افزایش انعطاف پذیری و انجام تمرینات کششی عضله در طیف وسیعی از تمرینات حرکتی (ROM) می تواند از جلوگیری از کوتاه شدن یا انقباض عضلات کمک کند و می تواند در کاهش شدت علائم اسپاسم نیز موثر باشد .به طور اختصاصی 10 تا 15 دقیقه تمرینات کششی در روز.

2) آزمایش :بیماری MS برهر کس یک نوع تاثیر میگذارد. بنابراین روش های مختلف ورزش را امتحان کنید تا بفهمید کدام برشما تاثیر بهتری دارد. شنا راه رفتن ورزش های معمول هستند. همچنین اسب سواری و دوچرخه سواری. اسکی کردن نیز می تواند برنامه ی مفرح و خنکی برای شما باشد.

3) خنک بمانید: گرما باعث بروز حمله یا عود نمی شود. اما علائم بیماری شما را تشدید میکند. باشگاه ورزشی ای را انتخاب کنید که خنک و دارای تهویه مناسب باشد. صبح ها ورزش کنید، ورزش های زمستانی را امتحان کنید و شنا کردن را فراموش نکنید.

4) مثل مترو باشید :ضعف و خستگی می توانند به سرعت به سراغ شما بیایند؛ مثل یک قطار مترو، مابین فعالیت های ورزشی، متناوبا به خود استراحت دهید. تمرینات کوتاه در قالب یک برنامه، همانند یک تمرین بلند مفید هستند.

5) به یاد داشته باشید عقل سالم در بدن سالم: اگر از لحاظ ذهنی خوشبین و با روحیه باشید، بدن هر چه سریع تر به درمان ها پاسخ می دهد. این خیلی مهم است که روحیه و ذهن خود را در کنار بدن خود تقویت کنید.

حالا چه ورزش هایی بیشتر توصیه میشه:
بهترین ورزش شنا بعد دوچرخه سواری و بعد (من نمیدونم ورزش هست یا نه) یوگاست.

منبع:
اصلی
فرعی
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : sohaa , nazii , aztab , Ali 324 , rana

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 93,698 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,291 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,812 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,132 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  شهربازی و بازی های هیجانی برای ام اس بده؟ نگین م 29 17,777 2017/05/24, 11:59 PM
آخرین ارسال: سها
  کپسول Wellwoman برای بیمار ام اس ضرر داره؟ paeazan 5 33,430 2015/10/28, 08:05 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,677 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  سوال در مورد طب سنتی چینی برای درمان ALS javadit 1 2,873 2014/07/02, 01:51 PM
آخرین ارسال: nahid
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,891 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  هزینه های پزشکی خانم ام اسی برای تازه داماد عمومهربان 19 11,251 2014/01/11, 01:53 AM
آخرین ارسال: simiin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست