•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس
اين مطلب آخر خيلي خوشالم كرد ممنون
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : zenith , mahmah
من بخدا قبلا هم گفتم وبار دگرهم میگویمconfusedمن حامله شدم بعد دارو را قطع کردم.خداروشکر ماهانم سالمه والان 6سال میگذرهlove28مثبت باشیدwink2agreement2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : شیرین , mehdernet2 , mzjoon , zenith , OMG! , mari , mahmah , برگ 7 , FBF , دربند , zohaa , barzegar

بایدها و نبایدهای بارداری در بیماران ام‌ اسی
به گفته یک متخصص مغز و اعصاب، با وجود آن که بارداری به خصوص در ماه دوم و سوم برای بیماران مبتلا به ام اس درمان طبیعت است اما حمله‌های ام اس پس از زایمان بسیار بیشتر خواهد شد.
دکتر علیرضا میناگر در این رابطه اظهار کرد: به دلیل تشدید حملات، بیمار باید پس از زایمان تحت نظر پزشک قرار بگیرد تا بتوانیم جلوی حملات بعدی را بگیریم.

این نورولوژیست‌ با بیان اینکه تاثیر حاملگی بر شدت و کاهش حملات ام اس به نقش هورمون‌ها بازمی‌گردد، افزود: با وجود تمام پیشرفت‌هایی که علم پزشکی داشته، نمی‌توانیم تاثیر این هورمون‌ها را با استفاده از دارو بر روی بیماران تقلید کنیم زیرا این هورمون‌ها عوارض جانبی بسیاری داشته و زمینه ابتلا به برخی سرطان‌ها همچون سرطان پستان و تخمدان را فراهم می‌کنند.

به گفته دکتر میناگر، درمان با هورمون زمانی نتیجه‌بخش خواهد بود که مسیر صحیح آن مشخص باشد.

استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا در ادامه افزود: حاملگی در بیماران ام اسی دو جنبه دارد که یک جنبه آن طبی بوده و به تاثیر حاملگی در میزان حملات ام اس مربوط است و جنبه دیگر آن که به زندگی شخصی فرد بازمی‌گردد و بسیار مهم‌تر از جنبه طبی است به علاقه بیمار برای بچه‌دار شدن بازمی‌گردد.

این نورولوژیست ادامه داد: با این وجود بیشتر پزشکان با آگاهی دادن به بیمار از میزان احتمال ابتلای فرزندشان به ام اس و افزایش حملات پس از زایمان به خانواده‌ها توصیه می‌کنند که بچه دار شوند.

وی در پایان افزود: متاسفانه بسیاری از افراد بدون آن که به نظرات پزشکان توجه داشته باشند، باردار می‌شوند و این در حالی است که حاملگی باید حتما زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد تا بیمار در زمانی که دارو مصرف می‌کند بچه‌دار نشود.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : kiana , yummy , zenith , شیرین , roya7116

امیدهای جدید درمان ام اس با استفاده از هورمون استروژن
تیمی متشکل از دانشمندان آمریکایی روش درمانی جدیدی را با استفاده از هورمون استروژن برای درمان بیماری ام اس ارائه کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، بیماری ام اس، تاکنون برای دانشمندان به عنوان یک بیماری قابل تحقیق باقی مانده است. معروفترین تئوری که درحال حاضر درخصوص این بیماری مورد توجه دانشمندان قرار دارد، پیشنهاد می کند که ام اس یک بیماری خود ایمنی است و داروهایی که تاکنون برای این بیماری ارائه شده اند، فعالیت سیستم ایمنی را افزایش و التهاب را کاهش می دهند.

پس از انجام موفقیت آمیز آزمایش فاز دو واکسن ام اس در کانادا، به تازگی تیم تحقیقاتی "سیما تیواری ووددراف" دستیار نورولوژی دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس، آزمایش درمان ام اس را در موش ها با استفاده از هورمون استروژن را انجام داده اند.

این دانشمندان که نتایج بررسی های خود را در مجله "شرح مباحثات آکادمی ملی علوم آمریکا" منتشر کرده اند، در زنانی که در مراحل پیشرفته بیماری قرار دارند، مشاهده کردند هنگامی که سطوح استروژن بالا می رود، توسعه بیماری ام اس سیر نزولی می یابد.

به همین منظور این محققان درمان موش های مبتلا به بیماری شبیه به ام اس در انسان را با این هورمون آزمایش کردند. در این آزمایش اولین علائم کاهش بیماری مشاهده شد.

این دانشمندان امیدوارند با تکمیل تحقیقات خود، امیدهای تازه ای را در درمان این بیماری خود ایمنی بوجود آورند
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : mari , zenith , mahmah , برگ 7 , khatereh.
به امید اون روز
اگر با من نبودش هیچ میلی ، چرا ظرف مرا بشکست لیلی
 تشکر شده توسط : khatereh.
این خبر رو برای مرضیه جوون که بزودی خواهرزاده گلمون رو به سلامتی بدنیامیاره سرچ کردم.برای اینکه همیشه خوشحال وسرحال باشه نگران هیچی نباشه
خبر خوش براي مادران مبتلا به ام اس

شفا آنلاين - متخصص اطفال در خصوص بیماری‎های مادران شیرده، گفت: مادران مبتلا به ام اس نگران شیردهی به نوزاد خود نباشند

دکتر سیده زهره ترابی ، اظهار کرد: دو سال اول زندگی برای ارتقای رشد و تکامل مطلوب و تأمین سلامت انسان دوره‎ای کلیدی و حیاتی است، زیرا در این دوره تأخیر رشد بیماری‎های شایع کودکی می‏‌تواند آثار پایدار و غیرقابل جبرانی در سال‎های بعد بر جای بگذارد.

وی افزود: شعار امسال تقویت و احیای 10 اقدام دوست‌دار کودک است، از جمله این 10 اقدام، برقراری تماس پوستی مادر و نوزاد بلافاصله پس از تولد و شروع تغذیه با شیرمادر (آغوز) در ساعت اول تولد، هم اتاقی مادر و نوزاد در تمام مدت شبانه‌روزی، تغذیه شیرخوار به طور مکرر بر حسب تقاضا و عدم استفاده از بطری، پستانک و هر نوع ماده غذایی دیگر و آموزش مادر است.

ترابی در خصوص آموزش‎های قبل از زایمان به مادران باردار، تصریح کرد: در قدم اول مادر خود باید بپذیرد که می‎خواهد شیر خود را به نوزاد بدهد، در گام‎های بعدی آموزش‎هایی مبنی بر نحوه در آغوش گرفتن نوزاد و ... صورت بگیرد، چرا که در سه روز اول پس از زایمان شیر مادر کم است.

این پزشک متخصص در مورد داشتن بیماری‎هایی که مادران را از شیردهی به نوزادان منع می‎‏کند، ابراز کرد: مادران در صورت داشتن بیماری‎هایی مثل MS، دیابت و برخی از عفونت‎ها معمولاً می‌توانند به نوزادان خود شیر بدهند. تنها در صورت داشتن بیماری‎های بدخیمی مثل سرطان، روان‌پریشی و یا بیماری مری نمی‎توانند شیر خود را به نوزادشان بدهند.

ترابی در خصوص میزان هوش و توان جسمی نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، یادآور شد: شیر مادر توأم با همه مواد و اسید آمینه‎هایی که دارد، مخصوصاً در 6 ماه اول برای رشد نوزاد خیلی خوب است حتی از چاقی بیش از حد نوزادان جلوگیری می‌کند. بهترین تغذیه با شیر مادر است و هرگز به هیچ دلیلی نباید شیر مادر از منشور غذایی نوزاد حذف شود.
8/17/2013 5love2823 PM
http://www.shafaonline.ir/Home/FullNews/...5470/.aspx
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : yummy , visko , melody , baran , shahrzad.s , maryam.N
بچه ها شوهرم از من بچه خواسته
من میترسم بچم مبتلا به ام اس بشه
خیلی میترسم ژن من روش تاثیر بذاره
چقدر وراثت تاثیر داره؟؟؟؟
آیا اصلا بچه دار شدن رو توصیه میکنید؟؟؟؟؟
من اطلاعاتم زیاد نیست اما خیلی میترسم
دوس دارم بچم سالم سالم سالم باشه
وقتی پای یکی دیگه باشه که مسئولیتشو به عهده دارم خیلی نگران میشم و بیشتر به فکر مبرم
 تشکر شده توسط : FBF , دربند
(2013/11/16, 03:18 PM)mandana18 نوشته است: بچه ها شوهرم از من بچه خواسته
وقتی پای یکی دیگه باشه که مسئولیتشو به عهده دارم خیلی نگران میشم و بیشتر به فکر مبرم

نقش وراثت در ام اس :
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=80...#pid335202
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
(2013/11/16, 03:18 PM)mandana18 نوشته است: بچه ها شوهرم از من بچه خواسته
سلام
اصلا نترس و بچه دار بشو البته با اجازه دکتر
مطمئن باش حالتو بهتر میشه,
بچه هم هیچی. نمیشه,
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , mandana18
بارداری اگر با مجوز و تایید پزشک باشه مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نمی کنه.
در مورد انتقال بیماری ام اس به جنین هم که اصلا جای نگرانی وجود نداره.
فقط اجازه نمی دن خون بند ناف جنین رو نگه دارین.من پیگیری کردم یه سری بیماری هست از جمله ام اس که اگر مادر مبتلا باشه بند ناف رو برای سلولهای بنیادی نگه نمی دارن.
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , kiana , yummy , mandana18

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟) pic 52 41,726 2023/07/22, 11:57 PM
آخرین ارسال: بهار۱۳۷۰
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,258 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  قطع داروهای ام اس قبل از بارداری Soroush 86 59,121 2018/03/03, 10:15 AM
آخرین ارسال: glassheart
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,414 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست