امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهداشت و سلامت دندان ها
اما دندون عقلای من به زور میان بیرون و بقیه دندونا رو به هم فشار میدن و باعث میشه فکم درد بگیره.
ولی چون سالمن نمیکشمشون.
گاهی هم دوباره مخفی میشن زیر لثه!
نگهشون داشتم برای روز مبادا!
برای وقتی که دندون قبلیها رو از دست میدم!

آیا باید بکشمشون؟
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
سمیرا جان بکشی بهتره، چون حتی درد هم که نکنه به مرور باعث پوسیدگی دندان کناریش که اصلیه میشه.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
من همشون رو جراحی کردم. امونم رو می بریدن. هیچ کدوم صاف در نمیومدن. همه افقی در میومدن. خیلی درد داشت.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
Rainbow 

تغذیه > آشنایی با خواص خوراکی‌ها - همشهری آنلاین:
قهوه، چای و برخی نوشابه‌ها و سودا همه موجب ایجاد لکه روی دندان‌ها و تیره شدن آنها می‌شوند. اما موادغذایی هستند که به سفید کردن دندان‌هایتان به طور طبیعی و به مرور زمان کمک می‌کنند.

1- توت‌فرنگی
ممکن است توت‌فرنگی روی لباستان لکه بیندازد اما به سفید کردن دندان‌هایتان کمک می‌کند زیرا حاوی آنزیمی به نام اسید مالیک است. سعی کنید توت ‌فرنگی‌ها را کوبیده و روی دندان‌هایتان بمالید. اجازه بدهید پنج دقیقه روی دندان‌ها بمانند و بعد با آب شستشو دهید و مثل همیشه مسواک بزنید.
2-سیب، کرفس و هویج
این میوه‌ها و سبزی‌جات سالم با افزایش تولید بزاق که ماده تمیزکننده دهان است، مثل سفیدکننده طبیعی دندان عمل می‌کنند. همچنین باکتری‌هایی که موجب بوی بد دهان می‌شوند را از بین برده و سطح دندان‌ها را نیز صاف می‌کنند.
3-مرکبات و آناناس
خوردن میوه‌هایی مثل پرتقال و آناناس موجب می‌شود دهان بزاق بیشتری تولید کند که این باعث شسته شدن طبیعی دندان‌ها می‌شود. مراقب استفاده مستقیم لیمو روی دندان‌ها باشید زیرا خاصیت اسیدی بیش از حد آن می‌تواند موجب تخریب دندان‌ها شود.
4-جوش‌شیرین
در تحقیقی که در سال 2008 انجام گرفت مشخص شد که خمیردندان‌ها حاوی جوش‌شیرین هستند-که از گذشته بعنوان ماده سفیدکننده دندان شناخته می‌شده است-و این خمیردندان‌ها بسیار بهتر از خمیردندان‌هایی که حاوی جوش‌شیرین نیستند پلاک و جرم را از روی دندان‌ها تمیز می‌کنند.
برای امتحان کردن آن بهتر است از خمیردندانی‌ استفاده کنید که ساینده‌ای ملایم داشته باشد. یا هر از چندگاهی می‌توانید دندان‌هایتان را با جوش‌شیرین مسواک کنید.
5-ماست، شیر و پنیر
لبنیات حاوی اسید لاکتیک هستند که از دندان‌ها دربرابر پوسیدگی محافظت می‌کند. در یک تحقیق مشخص شد که بچه‌هایی که چهار مرتبه در هفته ماست می‌خورند کمتر از آنهایی که اصلاً ماست نمی‌خورند دچار پوسیدگی و خرابی دندان می‌شوند.
محققان تصور می‌کنند که پروتئین موجود در ماست به دندان‌ها چسبیده و از آنها دربرابر حمله اسیدهای مضر که موجب پوسیدگی می‌شود، محافظت می‌کنند. پنیرهای سفت برای سفید کردن دندان‌ها بهتر هستند زیرا به از بین بردن ذرات هم کمک می‌کنند.
www.salamatnews.com
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : # پریسا # , najva , شفا یافته , نازلی , maedeh
مهر: محققان دانشگاه میسوری تکنیک جدید و بدون دردی را برای جایگزین کردن شیوه کنونی پر کردن دندان ارائه کرده اند که می تواند تا سال 2013 جایگزین تکنیک رایج شود.
کابوس دندانپزشکی زندگی بسیاری از انسان‌ها را در سرتاسر جهان مختل کرده است، ترسی که همواره و در بدترین وضعیت مانع از مراجعه به دندانپزشک‌ها و ترمیم دندانهای خراب می شود. با این همه تکنیک جدید که برای سوراخ کردن و پرکردن بدون درد دندان ارائه شده می تواند برای بسیاری از افراد که از دندانپزشکی هراس دارند امیدوار کننده باشد.
این مسواک پیشرفته پلاسمایی می تواند در 30 ثانیه دندان فاسد و پوسیده را خالی کند در حالی که تنها احساس خنکی اندکی در دهان بیمار ایجاد خواهد شد.
در این تکنیک از واکنشهای شیمیایی برای ضدعفونی کردن حفره های ایجاد شده در دندان پیش از پر کردن آنها استفاده می شود و سپس حفره ها با موادی خاص و به شیوه ای پر می شوند که دوام آن بسیار بالاتر از دوام تکنیکهای کنونی است.
این به آن معنی است که دندانهای پر شده نسبت به قبل از دوام بالاتری برخوردار خواهند بود، جهشی قابل توجه در تکنیک‌های دندانپزشکی که مدتها است تغييري نكرده است.
محققان دانشگاه میسوری که این تکنیک را با همکاری شرکت "نانووا" ابداع کرده اند اطمینان دارند این ابزار جدید می تواند در درمانهای دندانپزشکی تحولی بزرگ به وجود آورد.
بر اساس گزارش میل آنلاین، محققان بر این باورند که پرکردن دندان با کمک این مسواک پلاسمایی از 60 درصد استحکام بالاتر برخوردار خواهد بود.
دوره های آزمایشی بر روی این تکنیک در حال آغاز شدن هستند و در صورتی که همه برنامه ها درست پیش بروند، دوران استفاده از مته دندانپزشکی و پرکردن دردناک دندان در سال 2013 به پایان خواهد رسید.
منبع:http://www.pcparsi.com
 تشکر شده توسط : paeeze , ZAKER , naz.gigili , sami , شفا یافته , ساغر , هانیه , AVID2000 , مولتی ام اس , Hasty , رنگین کمان , MFhealth , ارزو , ehsan 10054 , seyyed reza , نازلی , N00shin , najva , نسیم
من چند وقت پیش واسه اولین بار یه دندون رو پر و عصب کشی و روکش کردم و به این نتیجه رسیدم که اگه تمام دندونام بریزه دیگه اینکارو نکنم .دکتره میخواست روکش دندونمو دائمی کنه قلم و چکش ورداشته بود افتاده بود به جون دندونمangry3confusedتازه 375 تومن هم ازم گرفتicon_cry
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : parisa2011 , ارزو , ehsan 10054 , N00shin
من کلی دندان خراب داشتم.رفتم پرشون کردم.3 تا هم عصب کشی.درد هم داشت.دکتر پیشنهاد کرد هر وقت درد داشتی مسکن بخور.من گفتم پوستم کلفته بابا.laughing3مشکله بزرگش تنها تو رفت و آمد.بار دوم که رفتم دکتر بهش گفتم دلم می خواد همه رو بکشی که هی نرم ونیام.Tongue
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , parisa2011
چه خوب حالا بچه هاديگه از دندون پزشكي راحت شدندicon_biggrin
...
 تشکر شده توسط : parisa2011
من در برنامه های مستند دیدم که تمساح و کوسه در طول عمرشون چند بار دندون در می آرن.چرا خدا آدم رو این جوری نیافرید؟لابد برا این که دندانپزشکها هم باید نان بخورن.confused
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : N00shin , ehsan 10054 , parisa2011
یک جراح ترمیمی دندان گفت: اگر جرم دندان درمان نشود به مرور به بافت های عمقی لثه نفوذ کرده و در نهایت منجر به تحلیل لثه می شود.

[تصویر:  118232-300x200.jpg]

درمان نکردن جرم دندان بافت لثه را از بین می‌بردسعیدی نعمتی انارکی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: با افزایش سن به دلیل عملکرد دندان‌ها و صدماتی که ممکن است در طول زندگی فرد به دندان وارد شود یکسری تغییرات ضربه‌ای یا سایشی به وجود می‌آید.وی افزود: برای درمان دندان‌های این دسته افراد باید نگاه متفاوتی نسبت به یک فرد ۲۰ ساله داشته باشیم و کاری را انجام دهیم که علاوه بر زیبایی عملکرد صحیحی هم داشته باشد.
نعمتی انارکی به عوامل شایع خرد شدن و از بین رفتن دندان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شکستن غذاهای سفت مانند پسته، فندق یا آبنات‌ها قبل از اینکه نرم و کوچک شوند بین ایرانیان خیلی شایع است، ممکن است این کار در یکی دو بار اول صدمات ایجاد نکنند ولی ترک‌های ریزی را در مینا ایجاد می‌کند که این ترک‌ها یک روزی به هم می‌پیوندند و سبب شکسته شدن دندان می‌شوند.متخصص ترمیمی دندان اظهار داشت: یکسری عوامل ضربه‌ای مانند خوردن سر کودک و یا لیوان به دندان که گریزی از آن نیست، علاوه بر این در افراد مسن سایش‌ها مسئله‌ساز هستند که خیلی اوقات سبب از بین رفتن کامل مینای دندان می‌شود و عاج بیرون می‌زند و دندان به سرما، گرما و فشارها حساس می‌شود.
جرم گیری به مینای دندان آسیب نمی‌زندعضو هیئت علمی دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود جرم دندان سبب تحلیل رفتن لثه‌ها می‌شود از طرفی گفته می‌شود جرم‌گیری به مینای دندان آسیب می‌زند و کدام گزینه مورد تایید است گفت: این باور غلطی در جامعه است که جرم‌گیری به مینای دندان آسیب می‌رساند زیرا با آمدن تجهیزات روز به بازار مانند و تجهیزات آلتراسونیک صدمه‌ای به مینای دندان وارد نمی‌شود.
نخ دندان در پیشگیری از جرم بسیار موثر استوی افزود: چکاپ‌های منظم و استفاده از نخ دندان در جلوگیری از ایجاد جرم بسیار موثر است ولی در جامعه با استفاده از نخ دندان جا نیافتده و از طرفی روش صحیح مسواک زدن مانع رسوب مواد معدنی در پای دندانها می‌شود.جرم دندان درمان نشود لثه را از بین می‌برد
نعمتی انارکی اضافه کرد: در صورت بی توجهی به پیشگیری و درمان، جرم دندان، جرم به بافت‌های عمقی لثه نفوذ کرده و در نهایت منجر به تحلیل لثه می‌شود و خیلی اوقات می‌شنویم که فرد می‌گوید دندانم سالم بود ولی لق شد و افتاد که این موضوع مربوط به بافت نگهدارنده اطراف دندان می شود که جرم آن را از بین برده است.

سفید کردن موجب کاهش استحکام دندان ها می شود ؟!

سفید کردن دندان به مجموع اقداماتی گفته می شود که موجب برطرف کردن تغییر رنگ داخلی دندان و در نتیجه افزایش میزان درخشندگی آن می شود…

دکتر مهدی عباسی با بیان این که سفید کردن دندان معمولا در مطب و منزل امکان پذیر است، اظهار داشت: انجام این عمل در مطب، توسط دندانپزشک و با قرار دادن مواد مخصوص روی دندان انجام می‌شود که در این روش به علت قدرت بالای مواد سفید کننده پروسه‌ی درمان در زمان کوتاه‌تری به نتیجه مطلوب می‌رسد.
وی با بیان این که سفید کردن دندان در منزل امکان پذیر است، ادامه داد: پس از مراجعه بیمار به مطب، پزشک معالج می‌تواند از دندان‌های وی قالب تهیه کند و مواد سفید کننده را در اختیار بیمار قرار دهد تا به راحتی در منزل از این مواد استفاده کند.این متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی افزود: استفاده از دستگاه‌های خاص که با تولید نور سبب فعال شدن مواد سفید کننده می‌شود نیز از دیگر روش‌های سفید کردن دندان در منزل است که استفاده از این دستگاه‌ها الزامی نیست و صرفا می‌توانند تا حدی تعداد جلسات درمانی را کاهش دهد.
وی با اشاره به برخی از غذاهای رنگی مانند قهوه، چای، نوشابه و دخانیات که موجب بروز بد رنگی دندان‌ها می‌شود، گفت: برساژ بهترین روش برای از بین بردن بد رنگی و سفید کردن دندان‌ها است.دکتر عباسی افزود: علاوه بر غذاهای رنگی، عوامل داخلی نیز وجود دارند که تنها به قسمت عاج دندان آسیب می‌رسانند که برای برطرف کردن آن از روشی به نام «بلچینگ» به معنای سفید کردن دندان استفاده می‌شود.
این دندانپزشک با اشاره به خاصیت سوزانندگی برخی از مواد سفید کننده دندان گفت: این مواد به دلیل غلظت بالایی که دارند در صورت تماس با لب و بافت‌های دهانی بیمار باعث ایجاد سوختگی می‌شود به همین دلیل الزامی است این مواد تنها توسط پزشک معالج انجام شود.وی با اشاره به عوارض و حساسیت‌های ناشی از سفید کردن دندان‌ها گفت: در طول درمان ممکن است دندان بیمار نسبت به سرما و گرما حساسیت نشان دهد که البته در اکثر افراد این حساسیت مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند ولی در صورت مشاهده ناراحتی در افراد می‌توان از مواد ضد حساسیت دندان جهت درمان استفاده کرد که معمولا ۲ هفته پس از پایان دوره‌ی درمانی به صورت خودبه‌خود بهبود پیدا می‌کند.دکتر عباسی با بیان اینکه سفید کردن دندان‌ها در بسیاری از افراد سبب بهبود وضعیت ظاهری و افزایش اعتماد به نفس می‌شود و می‌تواند در ارتباط اجتماعی نیز تاثیر به سزایی داشته باشد، ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده درمان‌های رایج سفید کردن موجب کاهش استحکام دندان‌ها نمی‌شود.وی تصریح کرد: ماندگاری سفید کردن دندان به عواملی از جمله وضعیت بهداشت فرد، رژیم غذایی و کاهش استفاده از مواد غذایی رنگی بستگی دارد و هر چه وضعیت بهداشتی دهان بهتر باشد سفیدی دندان ماندگاری بیشتری خواهد داشت.این دندانپزشک با اشاره به اینکه در طول درمان دندان‌ها نسبت به رنگ پذیری حساس‌تر هستند، گفت: رعایت بهداشت و عدم استفاده از مواد رنگی به خصوص در این دوره از عوامل موثر در افزایش سفیدی دندان‌ها است.دکتر عباسی در ادامه یادآور شد: سفید کردن دندان‌ها در داخل مطب به ۲ تا ۳ جلسه درمان برای رسیدن به رنگ مطلوب نیاز داد ولی در روش داخل منزل طول دوره ی درمان به طور معمول ۲ هفته است که در طی این زمان فرد به صورت روزانه از مواد سفید کننده استفاده می‌کند البته بر اساس مطالعات انجام شده نتیجه‌ی نهایی سفید کردن دندان در مطب و منزل با یکدیگر یکسان است.این دندانپزشک یکی از علل تغییر رنگ در دندان‌ها را زیاد بودن میزان فلوراید در آب دانست و گفت: میزان فلوراید بالا در آب موجب بروز فلوروزیس می‌شود که این مسئله معمولا در مناطقی که بیشتراز آب چاه استفاده می‌کنند شیوع دارد.وی اضافه کرد: معمولا دندان‌های افراد ساکن در مناطقی که از آب چاه استفاده می‌کنند دچار خطوط رنگی است که این رنگ ممکن است از سفید تا قهوه‌ای متغیر باشد.
دکتر عباسی در پایان خاطرنشان کرد: زنان باردار، شیرده و کسانی که دچار تحلیل لثه و حساسیت دندانی هستند نباید دندان‌ها را سفید کنند.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : شفا یافته , Hasty , maedeh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلامت کبد # پریسا # 9 12,262 2017/07/15, 12:09 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  بهداشت و سلامت موها - رفع مشکلات موها mojtaba2iran 36 29,456 2016/02/17, 11:39 PM
آخرین ارسال: nahid
  بهداشت و سلامت چشم ها- مشکلات چشمی شفا یافته 56 54,196 2015/12/14, 01:03 PM
آخرین ارسال: nahid
  ماساژ ۶ نقطه پا به سلامت شما کمک می کند نازلی 1 1,995 2015/09/06, 10:04 PM
آخرین ارسال: Sajjad
  سلامت و زیبائی پوست **** 87 68,354 2014/04/25, 03:25 PM
آخرین ارسال: سالومه
  تأثیر ماه تولد روی سلامت و طول عمر نازلی 30 18,748 2014/04/08, 10:11 AM
آخرین ارسال: MoNa rajabi
  سلامت قلب و عروق kaj 7 7,738 2013/10/19, 12:32 AM
آخرین ارسال: شيدا رها
  حفظ سلامت ناخن‌ها - تشخیص بیماری ازروی ناخن ها مـه ســـا 24 19,888 2013/07/31, 12:32 AM
آخرین ارسال: رامنا
  بهداشت و سلامت گوش ها نازلی 15 10,858 2012/12/10, 09:20 PM
آخرین ارسال: نازلی
  حفظ سلامت دردوران بارداری نازلی 3 3,528 2012/11/29, 06:27 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان