امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص چای و چای سبز
ناهيد جون اگه با عسل بخوريش هم تلخيش ميره هم از خاصيت عسل استفاده کردیagreement2
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : nahid , نازلی , # پریسا # , chipchip
آآآآآآآآآآآآآآ همین چای سبز خودمون میگین، یعنی برگ تازه چایی آیا؟ icon_cryآآآآآآآآآ این همه خاصیت داشتicon_cry، این دفعه رفتم لاهیجان یه پلاستیک فریزر هم با خودم میبرم evilgrin0039.gif ، ولی چای سبز داریم تا چای سبز ها، چند هفته پیش رفتم یکی از این باغ های چایی ، داشتن برداشت میکردن، مسئولشون میگفت چون دیگه واسمون صرف نداره بهشون گفتم که برگ و ساقه رو باهم بچینن confused اخه چایی فقط برگ های تازه نوک بوته چایی هست، قدیما با دست میچیدن خیلی دقت میکردن ولی الان با قیچی هر چی جلو دستشون بیاد میریزن تو کیسه
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : nahid , سمیرا67
خ ارسال : 6مهر1391

چرا نوشیدن چای از آب بهتر است؟

سلامت نیوز : پژوهشگران تاكید كردند كه چای فواید بسیاری دارد و از بیماری‌های قلبی عروقی و پوکی استخوان پیشگیری می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ برخی پزشکان بر این باورند که نوشیدن چای از آب نیز مفیدتر است، چراکه علاوه بر فواید آب، چای خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد.به گفته پژوهشگران، گیاه چای در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها مانند پوکی استخوان موثر است و باعث افزایش تراکم استخوانی و جلوگیری از شکستگی های استخوانی در سالمندان می شود.مطالعات نشان می دهد نوشیدن چای در زنان باعث بازسازی استخوان ها و کاهش استرس می شود.

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : نازلی , عمومهربان , shadi.green86 , ارزو , سمیرا67

آیا مصرف چای همراه آب‌لیموی تازه خوب است یا ضرر دارد؟
در پاسخ به این سوال باید بگویم که مصرف چای همراه آب‌لیموی تازه نه ‌تنها اشکالی ندارد بلکه عادت غذایی بسیار خوبی هم محسوب می‌شود.
به طور کلی ترکیب پلی فنول‌های موجود در چای که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی هم دارند با آب‌لیموی تازه می‌تواند ارزش تغذیه‌ای این نوشیدنی پرمصرف را بالاتر ببرد.

البته باید حواستان باشد که آب‌لیمو باید زمانی که چای خنک شده است به آن اضافه شود تا ویتامین C موجود در آب‌لیمو در اثر گرمای بالای چای تخریب نشود و از بین نرود.

بد نیست بدانید عادت به نوشیدن چای و آب‌لیمو که یکی از بهترین عادت‌های غذایی است از گذشته‌های دور در میان ایرانیان رواج داشته و معمولاً ایرانی‌ها در فصل‌های سرد سال که لیموترش تازه به وفور در دسترس بود، علاقه بیشتری به نوشیدن چای و آب‌لیمو نشان می‌دادند.

البته باید یادآور شوم گاهی طعم گس چای با افزودن کمی آب‌لیمو شکسته می‌شود و به همین دلیل هم حس خوشایندی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند. در چنین مواردی، ممکن است افراد علاقه‌مند به چای و آب‌لیمو نیاز بیشتری برای خوردن خوراکی‌های شیرینی مانند قند، شکر یا سایر شیرین‌کننده‌ها با این نوشیدنی در خود حس کنند. با این حساب اگر قرار باشد ارزش تغذیه‌ای چای را با آب‌لیمو افزایش دهید و از آن طرف طعم جدید آن را با مصرف تعداد بیشتری قند یا مقدار بیشتری شکر بپسندید ما به هیچ‌وجه نوشیدن چای و آب‌لیمو به این صورت را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

در نهایت بد نیست بدانید مصرف قند فراوان، حتی با نوشیدنی‌های مفید و پرخاصیت می‌تواند هم بهداشت دهان و دندان را به خطر بیندازد و هم ابتلا به چاقی را در طول زمان به همراه داشته باشد.

متأسفانه گاهی برخی از افراد مانند کارمندان که چای بیشتری در طول روز مصرف می‌کنند، اصلاً حواسشان به اضافه دریافت کالری از طریق خوردن قند و شکر بیش از اندازه نیست و نمی‌دانند چرا وزنشان افزایش پیدا می‌کند.

در هر صورت ما آب‌لیمو را برای افزایش ارزش تغذیه‌ای به چای اضافه می‌کنیم و اگر قرار باشد به قیمت مصرف قند بیشتر، این کار را بکنیم، بهتر است که قید نوشیدن این نوع چای را بزنیم.

حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : ghaside , شفا یافته , محسا60 , سمیرا67
آقا این چایی عجب چیز عجیب غریبیه Huh یکی میگه خوبه یکی میگه بده ، این چایی سیاه که بماند ولی چای سبز و میگفتن خوبه ولی یه بنده خدایی اومد تو تلویزیون گفت: آقا اصن چایی یه نوع گیاه سمیه Huh میگفت چون ما از کوچیکی میخوریم چایی رو واسمون مشکل پیش نمیاد Dodgy ، دلیلشم این بود که حیوانات، گیاهای سمی رو نمیخورن و چای جز گیاه هایی هست که هیچ حیوان چهار پایی نمیخورتش (راستم میگه نه گاو نه گوسپند نه خر نه اسب ... ) حالا از اون جالبتر میگفت که اگه کسی یه مدت زیاد چایی نخوره بعد بره چایی بخوره بدنش پس میزنه ، این و مردونگی کاملا تایید میکنم Smile (52) ، آقا ما 2 ساله چایی رو گذاشتیم کنار ، کلا نمیخوریم Sleepy ، آقای من باشین حدود 6 ماه پیش رفتم یه اداره ای پیش معاون اداره ، آبدارچی چایی آورد ، آقا ما گرم صوبت بودیم با معاونه نه اون چایی خورد نه من ، آخرش که داشتیم میرفتیم هی اصرار اصرار که چایی رو نخوردی ، آقا مام یه قلوپ (غلوپ) چایی رو خوردیم ، چشتون روز بد نبینه Sad ، اومدنی تو مسیر خونه حالم بد شد ، اصن به خونه نرسیدم confused ، همون وسط راه تو خیابون گلاب به روتون گلاب به روتون روم به دیفال ... بالا آوردم badtaste
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : minoshka , نازلی , رامنا , سمیرا67
!!!!!جالبه ولی واسه من که خدارو شکر اینطور نبوده چون 3 یا 4 سالی میشد ک چایی نخورده بودم (اصلا اهل چایی نیستم اونم از نوع سیاه اه اه)ولی الان یک ماهی هست ک چای سبز مصرف میکنم ولی اتفاقی برام نیافتاده !!
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : نازلی , chipchip , سمیرا67
چای سبز موثر در درمان آب سیاه و بیماری‌های چشمی

محققان وجود ریزمغذی‌های مفید را در چای سبز تأیید کردند . این نوشیدنی که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد در برابر بیماری‌های چشمی مقاومت می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در این گزارش جدید اولین مستندات موجود در مورد عدسی، شبکیه و سایر بافت‌های چشمی که چگونه این مواد را جذب می‌کنند ارائه می‌دهد و بیان می‌کند چای سبز ممکن است بتواند در برابر کوری، آب سیاه و سایر بیماری‌های متداول از چشم محافظت کند.

چای سبز با نام «کاتچینز» در بین آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامینC ، ویتامینE، لاتین و زیناتین توانایی حفاظت از چشم را دارد. اگرچه تا کنون کسی به درستی پی نبرده است کاتچین چای سبز چگونه از معده عبور کرده و به بافت چشم می‌رسد. اما آنالیز بافت چشمی نشان می‌دهد ساختار چشمی چگونه مقدار قابل توجهی از این مواد را جذب می‌کند.

نتایج نشان می‌دهد این چای به خوبی در برابر فشارهای اکسایشی از چشم محافظت می‌کند.
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : رامنا , naarin.p , سمیرا67
نوشیدنی مفید برای اعصاب را بشناسید

مکانیسم این اثر به دلیل وجود اسید آمینه ای موسوم به "ال تیانین" در چای سبز است.

محققان ژاپنی در پژوهش های خود دریافتند که افراد میانسال و سالمندی که روزانه چای سبز می نوشند، کمتر از همسالان خود دچار افسردگی و احساس پیری می شوند.

برای انجام این مطالعه 1058 زن و مرد 70 ساله و بالاتر انتخاب شدند. نتایج نشان داد در سالمندانی که به طور متوسط 4 فنجان چای سبز در روز می نوشند، علایم افسردگی 44 درصد کمتر است. همچنین مشخص شد که چای سبز اضطراب و تنش های روانی این افراد را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده است.

مکانیسم این اثر به دلیل وجود اسید آمینه ای موسوم به "ال تیانین" در چای سبز است که خاصیت آرام بخش داشته و علایم افسردگی، استرس و تنش را کاهش می دهد.

ادامه این تحقیقات نشان داد که چای سیاه و قهوه در کاهش علایم افسردگی به اندازه چای سبز اثربخش نیستند.

گرچه چای سبز دارای فواید متعددی است اما مصرف بیش از حد آن (بیش از 4 فنجان در روز) نیز توصیه نمی شود.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : سمیرا67
چای سبز با این دارو تداخل دارد

[تصویر:  187179.jpg]

بیمارانی که با این قرص تحت درمان قرار دارند و چای سبز نیز مصرف می‌کنند باید از تداخل این دو آگاه باشند و با پزشک خود مشورت کنند.

نتایج یک مطالعه کوچک نشان داده است که نوشیدن چای سبز از تاثیر درمانی نوعی داروی پایین‌آورنده فشارخون می‌کاهد.

در این بررسی پزشکان از 10 شرکت‌کننده در مطالعه درخواست کردند پس از نوشیدن روزانه حدود سه فنجان چای سبز یا آب به مدت 14 روز، 30 میلی‌گرم از داروی فشارخون موسوم به «نادولول» مصرف کنند. زمانی که این پزشکان میزان داروی نادولول موجود در خون بیماران را مورد آزمایش قرار دادند دریافتند در خون افرادی که چای سبز نوشیده بودند نسبت به گروهی که آب مصرف کرده بودند 76 درصد کمتر از این دارو وجود دارد.

به گفته محققان در این مطالعه که از دانشگاه پزشکی فوکوشیما در ژاپن و دانشگاه‌های دیگر در آلمان، ژاپن و ایتالیا حضور داشتند، بیمارانی که از این نوع داروی کاهنده فشارخون مصرف می‌کنند باید از نوشیدن چای سبز بپرهیزند. دکتر «گرک فونارو» از دانشگاه کالیفرنیا که در این مطالعه شرکت نداشت، اظهار کرد: بیمارانی که با این قرص تحت درمان قرار دارند و چای سبز نیز مصرف می‌کنند باید از تداخل این دو آگاه باشند و با پزشک خود مشورت کنند.

طبق گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، نادولول تنها دارویی نیست که با مواد خوراکی و نوشیدنی‌ها تداخل دارد. به طور مثال آب گریپ فروت با داروهای کلسترول و برخی داروهای دیگر فشارخون تداخل دارد.

به گفته این محققان ترکیب‌های موجود در چای سبز از جذب داروی نادولول در روده جلوگیری می‌کند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
در ماه رمضان از مصرف چای سبز خودداری شود

آفتاب : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و متخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: به تمام روزه داران توصیه می شود که در ماه رمضان از مصرف چای سبز خودداری کنند.

به گزارش ایرنا ، محمد ناتمی اظهار داشت: مصرف چای سبز با توجه به ویژگی های خاص آن و با توجه به محدودیت مصرف مایعات در طول مدت روزه داری، سبب افزایش غلظت ادار می شود و از همین رو مصرف آن در ماه رمضان توصیه نمی شود.

وی افزود: با توجه به گرمای هوا به تمام روزه داران توصیه می شود مصرف مایعات فراوان را از هنگام افطار تا زمان سحر در برنامه غذایی خود لحاظ کنند و روزه داران بطور حتم در فاصله افطاری و سحری حداقل هشت لیوان آب علاوه بر میزان مورد نیاز برای رفع تشنگی بنوشند.

این متخصص ارولوژی به بیماران کلیوی توصیه کرد: : طبق دستور و نظر پزشک و انجام سونوگرافی و در صورت نداشتن سنگ کلیه می توانند اقدام به گرفتن روزه نمایند.

وی خاطرنشان کرد: اما بیماران کلیوی که مشکل سنگ کلیه دارند، به خصوص بیمارانی که دارای کلیه های سنگ ساز هستند، به دلیل اینکه این افراد باید به مقدار فراوان و در طول روز مایعات (آب معمولی ،چای ) مصرف کنند روزه داری توصیه نمی شود .

ناتمی تاکید کرد: به همه افراد توصیه می شود در طول روز سه لیتر آب بنوشند تا کلیه آنها در برابر سنگ سازی محافظت شود.

چای سبز از جمله محصولات کشاورزی بومی کشور چین است که از فواید بسیاری برای سلامتی برخوردار می باشد.

چای سبز برای مقابله با سرطان ، کاهش چربی خون، اسهال خونی و سرما خوردگی مفید است.

اما مصرف این گیاه با وجود فواید بسیار آن مضراتی نیز در صورت مصرف بیش از اندازه دارد که از جمله افزایش غلظت ادرار، موجب بیقراری، عصبانت، بیخوابی می شود و در افرادی با ناراحتی کلیه و فشار چشم و میگرن مصرف آن توصیه نمی شود.

تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۴
http://aftabnews.ir/fa/news/304746/%D8%A...9%88%D8%AF
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواص گریپ فروت محمود 6 6,788 2019/11/10, 11:40 PM
آخرین ارسال: nahid
  خواص گیاه جینسینگ nahid 29 46,069 2018/07/03, 11:03 PM
آخرین ارسال: Mahpishouni
  خواص انواع سرکه نازلی 17 31,018 2018/01/09, 01:40 PM
آخرین ارسال: Silverlight