امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ورزش در آب برای بیماران ام اس
(2012/02/01, 12:31 PM)Hasty نوشته است: نه عزیزم فعالیت در آب اصلا مشکلی مخصوصا برای چشم ایجاد نمی کنه فقط نباید آب یا محیطی که در اون شنا میکنی گرم باشه چون اگر توجه کنی وقتی حموم میری اگه کمی آب گرم باشه این حالت پیش میاد که اونم گذراست وبا کمی استراحت خوب میشه wink2wink2wink2icon_question

این حالتی که گفتم هم مواقعی که تند پیاده روی میکنم یا وقتی جارو برقی میکشم هم میشه یعنی انگار فعالیت هایی که ضربانمو بالا میبره اینطوری میشه قبلا کاملا تار می شد ولی الان انگار نزدییک به اون حالت میشه
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : نازلی , Hasty , shahryar_eng , پریا حقیقت پور
من اگر حمام داغ نباشه نمی تونم اصلا تحمل کنم confused باید دااااااااااااغ باشه بخار باشه تو حمام احساس آرامش میکنم .
جکوزی هم تو قسمت داغش بیشتر دوست دارم تا سرد.
کلن سرما رو نمی تونم زیاد تحمل کنم ، گرما هم خوب خیلی بده هر آدم عادی ای نمی تونه تحمل کنه گرما رو.
من ولی حمام و جکوزی رو گرمش رو بیشتر دوست دارم تا سرد Shy

هر کسی یه طوریه دیگه Wink

ورزش در آب هم یک جلسه بیشتر نرفتم ! حرکاتی می گفت انجام بدیم راه بریم تو آب بپریم و ... من تو آب بر عکس خشکی اصلا تعادل ندارم laughing3 موج هم میزد بهم به جای اینکه برم یک قدم جلو 6 قدم بر میگشتم عقب :60::60::60:
ولی کلن باحال بود ، حدوده 10 دقیقه ورزش آزاد می داد که من با دوستم عرض استخر رو کرال سینه مسابقه میزاشتیم خیلی کیف میداد ، کاش میشد 20 جلسه دیگه هم برم sad
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : نازلی , Hasty , blue sky , ساغر , keyhan , پریا حقیقت پور
(2012/02/01, 02:19 AM)عمومهربان نوشته است: سلام دوستان
دخنر من هم كه اخيرآ ورزش شنا را مجددآ شروع كرده در آب با كمي فعاليت احساس سنگيني ميكنه البته قبل از اينكه مهماندار اين عارضه بشه شناگر قابلي بوده است ولي حالا يجورايي براش فعاليت زياد مشكل شده اگه دوستان تجربه اي و يا پيشنهادي دارن بدن ممنون ميشم

عمو مهربان عزیز من شنیدم برای آب درمانی و ورزش در آب راه رفتن توی آب در چهار جهت به اندازه ی20تا30دقیقه کافیه عمق آب هم حتی اگه تا شکم یا کمر باشه مناسبه......و لازم نیست دختر خانم گلتون حتما شنا کنن و فعالیت سنگین داشته باشن
 تشکر شده توسط : yummy , Hasty , عمومهربان , ساغر , برگ 7 , پریا حقیقت پور
(2012/01/29, 09:11 PM)yas نوشته است: من جدیدا یه ماهی میشه دارم میرم ولی اولا که ابش گرمه زیادی بعدشم اگه نرم بعد ورزش در اب جکوزی میگن این دختره چرا نمیاد سوما اینقد بهم گفتن شما برا چی میای اینجا شما که جوونی که اعصابم رو خورد میکنن
میرم یه گوشه ورزش انجام میدم ولی بازم حرفه رو میخورم از ناجی گرفته تا زخانمهای سن بالا اخه دختر نیست اونجا یه بار با دوستمم رفتم اون شنا میکرد من داشتم راه میرفتم هی از دوستم میپرسیدن چرا دوستت راه میره تو اب angry3 دیگه چند روز دیگه میرم و بعد نمیرم دیگه
حوصله حرف شنیدن ندارم

کلا دوست دارم برم جاییکه ارامش داشته باشم نه طعنه و حرف بدبختی هم اینکه هر جا میرم گاو پیشونی سفیدم همه منو میشناسن confused2شهر کوچیک هم بده دیگه برای این چیزها
یاس جان سلام من شنابرام خیلی خوب بوده غیرورزش بهم آرامش هم می ده اگه ازحرف مردم اذیت میشی برواستخری که نمی شناسنت بعدم مثل من بگو پام یاکمرم درد می کنه wink2
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
واله یه بار گفنتم زانوم درد میکنه بخاطر اینکه قبلا بدمینتون کار میکردم بعد گفتن واییییییییییییییییی اخه دختر به این جوونی چرا باید زانوش درد بکنه اگه بگم کمرم که دیگه هیچ confused2

بعدشم متاسفانه اینجا همین استخر رو داره و منم گاو پیشنوی سفیدم تو این شهر کلا نمیدونم برای چی N_aggressive (35)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
(2012/02/01, 09:31 PM)TootFarangi نوشته است: من اگر حمام داغ نباشه نمی تونم اصلا تحمل کنم confused باید دااااااااااااغ باشه بخار باشه تو حمام احساس آرامش میکنم .
جکوزی هم تو قسمت داغش بیشتر دوست دارم تا سرد.
کلن سرما رو نمی تونم زیاد تحمل کنم ، گرما هم خوب خیلی بده هر آدم عادی ای نمی تونه تحمل کنه گرما رو.
من ولی حمام و جکوزی رو گرمش رو بیشتر دوست دارم تا سرد Shy

هر کسی یه طوریه دیگه Wink

وای منم همينجوريم عاشق حمام داغconfusedخيلی هم واسمون ضرر داره اما خب به قول شما هركی يه جوريه ديگهDodgy
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
من هر وقت استخر ميرم و شنا ميكنم گزگزدست و بي حسي زانوهام بيشتر ميشه
نمي دونم چرا ولي هر ورزشي كه ميكنم همين حالت بهم دست ميده حتي پياده روي آهسته
جديدا زانوهام هم گزگز ميكنه ديگه بي خيال ورزش شدمangry3
(2012/06/17, 11:15 AM)صحرا نوشته است: من هر وقت استخر ميرم و شنا ميكنم گزگزدست و بي حسي زانوهام بيشتر ميشه
نمي دونم چرا ولي هر ورزشي كه ميكنم همين حالت بهم دست ميده حتي پياده روي آهسته
جديدا زانوهام هم گزگز ميكنه ديگه بي خيال ورزش شدمangry3
دوست تلاشگر من اینجارو یه نگاه میندازیagreement2agreement2
http://mscenter.ir/Thread-%DA%AF%D8%B2%D...8%AA%DB%8C
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : صحرا , پریا حقیقت پور
من استخر میرم بیحسی پام کم میشود
عالی میشم
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : shokolat , پریا حقیقت پور
با سلام به دوستان
من در زمینه هیدروتراپی(آب درمانی) در اصفهان فعالیت می کنم و در این زمینه تخصص دارم.رشته تحصیلی من فیزیولوژی ورزش هستش و در حال حاضر در دانشگاه تدریس می کنم.بنده ام اس ندارم اما بیمارانی رو تحت معالجه با آب درمانی دارم و تجاربی رو در این زمینه. مقدماتی که عرض کردم به این دلیل بودش که دوستان با بنده آشنا بشن.
و اما آب درمانی
اول اینکه خواهشا خواهشا خواهشا زمانیکه به استخر میروید حتما به ناجی غریق استخر اطلاع بدید که شما دچار این بیماری هستید تا بیشتر مراقب شما باشند تا خدایه ناکرده از هرگونه حادثه ای جلوگیری شود.!!!!!!!!!!
دوستان توجه کنند که قانونا دمای آب استخرهای تفریحی باید بین 26تا28 درجه باشه که بعضا بعضی از استخرها برای جذب مشتری بیشتر آب را گرمتر می کنند که متاسفانه اشتباه بزرگیست.
تا به حال ضرری برای بیمارانه ام اس در انجام ورزش شنا و ورزشهای آبی گزارشی نشده و تحقیقاتی هم در این زمینه بوده که به نفعه این بیماری بوده است. درپاسخ به دوستی که گفته بودن زمان شنا کردن دچار تاربینی یا بعضا دو بینی میشن بایستی گفت که شنا ورزشی است بسیار سنگین علی رغم اینکه شما متوجه نمی شوید.ابتدا اگر شنا بلد نیستید با حوصله و مربی دلسوز (حتما مربی از بیماری شما اطلاع داشته باشد)شنا را خصوصا از شنای کرال پشت آموزش ببینید.سپس برای تمرین از مسافتهای کوتاه شروع کنید و به صورت منقطع یعنی با استراحت بین هر مسیر. در زمان شنا سعی کنید از وسایل شنا استفاده کنید تا لذت شنا کردن بیشتر شود.بهتر است بسته به آمادگی بدنی با این فرمول جلو بروید به این صورت که
ابتدا یکبار تا جائیکه بدنتان کشش دارد و خیلی فشار به شما وارد نمی شود شنا کنید و مسافت یا تعداد طول یا عرضی که شنا کرده اید را ثبت کنید سپس 20% از آن کم کنید و در دو ست تکرا کنید
مثال: من می تونم ده عرض شنا کنم پس تمریناتم را با دو ست هشت عرضی شروع می کنم.ترجیحا در عرض استخر و در قسمت کم عمق(درصورتی که شلوغ نباشد)تمرینات را انجام دهید.
موفق باشید در کامنت بعدی نحوه آب درمانی رو خدمت دوستان عرض می کنم.
 تشکر شده توسط : shokolat , amir hoseyn , عمومهربان , برگ 7 , ostad2000 , ayda.m , hania , رامنا , keyhan , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فواید شنا برای سلامتی Sina 16 29,141 2014/02/25, 11:19 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ورزش های تقویت عضلات زانو قابل اجرا در استخر شنا shokolat 0 11,958 2011/12/09, 07:10 PM
آخرین ارسال: shokolat
  آشنایی با صدمات ورزش شنا و توان بخشی آنها shokolat 0 8,177 2011/11/25, 12:48 PM
آخرین ارسال: shokolat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان