•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزریق
یاسی جون ممنون . ولی واکسن که نمیخوایم بزنیم درد بگیره . من منظورم از سخت بودن اینه که آدم جای آمپول زدنو در باسن نمیتونه ببینه از این نظر سخته برای کسی که تزریق بلد نیست . بالاخره اولش باید ببینه سوزن چجوری قرار میگیره و طرز زدن رو ببینه،� :Smile Sad پس باید در ران یاد بگیره دفعه بعد در باسن بزنه.پس اینطور که معلومه در ران برای کسانی که بافت چربی بیشتری دارن اشکالی نداره یعنی چاقها ! Smile (16) ???
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
در مورد بی خوابی من خیلی بی خوابی داشتم
یعنی ساعت ۱ شب که میرسیدم خونه تا ساعت ۳ بیدار میموندم صبحم ساعت ۷ اینا از خواب بیدار میشدم و دیگه خوابم نمیبرد ...
جدیدا دکتر بهم کاربامازپین داده هر شب دو تا میندازم ... عینهو خر میخوابم از ساعت ۱ تا ۹ صبح ... خیلی حال میده ... ولی خونه همه فکر میکنن مریض شدم از ساعت ۱ میام خونه میخوابم
:-X
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

در مورد محل تزريق سينووكس بايد عضلاني زده بشه
عضله باسن يا ران كه فرقي نمي كنه.فقط مسئله چاق و لاغري مي مونه كه خانم ها و آقايون لاغر بهتره آمپولو باسن بزنن� البته اگه رو ران زده بشه هم اشكال نداره منتها بايد عضله ران رو جمع كرد يه جاهايي هست كه شركت سازنده سينووكس گذاشته براي آموزش تزريق به ملت ام اسي‏‏ من اونجا رفتم و تزريق رو ران رو بهم نشون داد.
چرا اين همه ابهام ؟؟؟؟؟؟؟ ??? ??? ???
گر نگهدار من آنست كه من ميدانم شيشه را در بغل سنگ نگه مي دارد.
(2009/10/11, 10:25 AM)سینا نوشته است: در مورد بی خوابی من خیلی بی خوابی داشتم
یعنی ساعت ۱ شب که میرسیدم خونه تا ساعت ۳ بیدار میموندم صبحم ساعت ۷ اینا از خواب بیدار میشدم و دیگه خوابم نمیبرد ...
جدیدا دکتر بهم کاربامازپین داده هر شب دو تا میندازم ... عینهو خر میخوابم از ساعت ۱ تا ۹ صبح ... خیلی حال میده ... ولی خونه همه فکر میکنن مریض شدم از ساعت ۱ میام خونه میخوابم
:-X
سینا این بار دومه که ازت می پرسم.مرسی که دفعه اول بهم جواب ندادی. >Sadچرا دکتر بهت کاربامازپین داده؟؟؟؟
به من به خاطر عدم تعادلم داده نه به خاطر بی خوابی
من مشکل تعادلی ندارم ... به خاطر یه علامت تو ستون فقرات بهم داده ....
وقتی سرم و میارم پایین یه جریانی مثل جریان برق در پایین تنه احساس میکنم ...
که الان کمتر شده ... ولی هنوزم هست ...
خودم دقیقا میدونم که به خاطر صدای بلنده ... صدای بلند در حدی که انگار دارن تو مغزت گیتار بیس میزنن ...� :-[ :-[
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

صدیقه جان ابهام به خاطر اونه که من از� هر کدام از اون مراکز که میگی حرفای متفاوتی تحویل گرفتم . از طرفی دکتر متخصص و شرکت سینووکس رو هم بهش اضافه کن. تازه با تحقیق و جست و جو فهمیدم در مورد چاق و لاغر ها وضع متفاوته. برای همینه که میگم این بحثا اینجا لازمتر از چیزای دیگس و باید در جای خاص خودش نوشته بشه تا چیزی که من بعد از دو ماه و ... فهمیدم ( اونم نه کامل ) تازه واردا تا اومدن تو سایت بخونن و سر در گم نشن. این که میگی لاغرا هم در ران بزنن میشه ، میگن جذبش� مشکل داره . بافت چربی ندارن به عضله ران هم صدمه ممکنه بزنه� در دراز مدت. دکتر متخصص می گفت نباید زده بشه.
دوستان عزیز میخوام خواهش کنم هر چی درباره تزریق آمپول و نکاتی که باید در موقع تزریق به اون توجه کرد ،می دونید
به دیگران هم بگید البته در اینجا ، که بعدا همه از جمله تازه واردا بتونن تجربه کسب کنن. شاید چیزای مهمی باشه که به اون توجه نمیکردیم .
چند وقت پیش فکر کنم تو گفت و گوی اعضا بود که فرشته جان در مورد تزریق گفت که چه دسته گلی به آب داده و... بعد حمید گفت که سر سوزن نباید خیس باشه ، که این رو اصلا نمیدونستم ، یا مثلا کمی هوا اگه داخل سرنگ بمونه چی میشه و ... ( که من همیشه با این مشکل دارم چون محلول کف میکنه )
فکر کنم چند صد صفحه پیش بود که زیر خروارها صفحه گفت و گوی اعضا دفن شد .
حمید تو که عاشق آمپولی این صفحه رو پر بار کن .من که عزا میگیرم موقع امپول.
راستی میخواستم اسمشو به همه چیز درباره تزریق تغییر بدم ( ویرایش ) نشد چون وقتش گذشته.
در مورد آونكس اگه بخواهيد من مي توانم توضيح بدم تا مثل من بيچاره كسي آمپول به اين گروني رو نريزه تو سطل آشغال. البته انجمن ام اس فيلمش رو در اختيار مي گذاره.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
ببینید تزریقهای داخل عضلات از همه تزریقها راحت تره . البته زیر جلدی ها هم به همون راحتی هستن
من یادم میاد موقع جنگ , تبریز که بودیم امپولهای آتروپین رو پخش میکردن که تزریق عضلانی داشتن و
تو کلاسها هر بلوک 5 دقیقه فقط میگفتن بشینین و سوزن و یک دفعه بکنید تو پاتون و تزریق کنید به همین راحتی .
پس زیاد نترسید ازش . اما در مورد تزریق داروهای خودمون . چند تا نکته که من پرسیدم و اینجا براتون مینویسم :
محل تزریق : هرجایی که عضله داشته باشه ! مهم اینه که دردتون نیاد !!! و سر سوزن روی زاویه 90 درجه وارد بشه .
محل تزریق عضلانی هم هیچ ربطی به بافت چربی نداره . اسمش عضلانیه نه چربیی ! فقط هرچه عضله بزرگتر باشه دارو رو راحت تر تو خودش تحمل میکنه ( درد و تورم کمتری داره )
درد تزریق فقط لحظه ایه که از پوست رد میشه و تا آخرش دیگه عصب نداره . سوزن انقدر باریکه که پوست و شکاف میده پس به هیچ عنوان تکونش ندید سوزن و چون به بافت پوست لطمه میزنه .
مدت بین دو تزریق: بین 48 ساعت تا 6 ماه که البته بهتره سر ساعت تزریق بشه (این تاکید شده است )
نحوه تزریق : سوزن باید به سرعت وارد شه و دارو به آهستگی تزریق شه . بعد سوزن به همون سرعت بیاد بیرون و روی جای امپول فشار نیاد .
یعنی ماساژش ندید فقط با همون پنبه الکلی دور محل تزریق و 2 یا سه بار دایره وار ماساژ بدید .
بقیه نکته ها برای اینه که درد کمتر بشه یا اینکه عفونت نکنه یا ملتهب نشه و ارزش دیگه ای نداره .
پی نوشت : این سر سوزن انقدر نازکه که نمیتونه بافت عضله رو تغییر بده فقط تارهای عضله رو کنار میزنه و بین اونها دارو رو جا میده.
و اگه تکون ندید سوزن و مستقیم( 90 درجه) تزریق کنید هیچ انفاقی نمیافته . درر ضمن زخم روی پوستش هم انقدر جزیی هست که
در طی روز خیلی بیشتر از اون به پوستتون اسیب میزنید . پس نگران اون هم نباشید
در ضمن تو یوتیوب تمام فیلمهای مربوط به اماده سازی و تزریق رو پیدا میکنید کافیه این و سرچ کنید : AVONEX TREATMENT
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
 تشکر شده توسط : nahid , forooghm
من حتي فكرشم نمي تونم بكنم كه خودم آمپولمو تزريق كنم
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,449 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,158 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,429 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,558 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,531 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,257 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,253 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  روزهای تزریق داروهای ربیف و رسیژن hamid 34 20,922 2015/07/19, 09:47 PM
آخرین ارسال: 1361hr87
  هواگیری سرنگ تزریق i_sh 8 33,431 2014/11/22, 12:54 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,732 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست