• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بستری شدن در بیمارستان(پالس)

سلام به همگی دوستای گل .
دیروز رفتم آزمایشهامو نشون دکتر بدم تا دیدم بهم گفت چشمت چرا اینطوره؟؟؟؟

خلاصه گفت چشماتو محکم به هم فشار بده منم دیدم واقعا چشم چپم رو زور ندارم محکم فشار بدم .
بدش گفت لپاتو باد کن بازم سمت چپشو نتونستم درست باد کنم .
بدش بهم گفت یه حمله رو گذروندی ولی به موقع اومدی.... حالا باید فردا برم تا ببینم کی باید بستری شم یه فرصم داد شبی یکی بخورم و سه روزم باید بستری شم...

کی تجربه بستری شدن رو داره ؟ کورتون تو سرم میزنن؟ هر کدوم چقد طول میکشه تا تزریق شه؟؟عوارضش چیه ؟؟ تب و لرزم داری تو بیمارستان یا راحتی؟؟؟بدش خوب میشه؟؟؟ اسمه کپسوله یادم رفت اولش پ داشت گفت شبی یکی بخور کسی میدونه چیه ؟؟؟

ببخشید سوالهام زیاد شد اما لطفا کامل توضیح بدین حسابی پریشونم.
مرسی :-* :-*
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : yummy , kohedard , pariya1361
علي جون اصلاً نگران نباش� دو سه روز بستري ميشي� احتمالا روزي دو پالس هر پالسم بايد نزديك ٥،٦ ساعت طول بكشه خيلي زود خوب ميشي
يعني خودت متوجه نشدي كه چشمت مشكل داره؟

مواظب خودت باش :-*
 تشکر شده توسط : sargol , kohedard , pariya1361
نمیدونم چرا نوشتم پاک شد
تجربه ای که من داشتم دقیقا همینجوری بود ... ولی اون موقع دکتر نه برام دارو نوشت نه کرتن ... گفت تبخالی که روی پوست در میاد این بار روی رگ عصبی در اومده .. بعد از تقریبا یه هفته هم حل شد رفت
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : sargol , kohedard , pariya1361
دیگه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پریشون برا چی؟؟؟؟؟؟
دیوونه این که چیزی نیست...اسم قرصه هم پردنیزلون هست که خوردنش درد هم نداره...فقط مراقب معده ت باش که اذیتت نکنه
بعدش هم من مطمئن هستم با همین قرص خوب میشی و احتیاجی به کورتون تزریقی نخواهی داشت...مطمئن هستم
می کشمت اگه دپ باشی...حواست باشه هاااااااااااااااااا
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : kohedard , niloofarhd , pariya1361
علی جان من سابقه پالس متیل رو داشتم البته فقط همون اول که بیماریم تشخیص داده شد پالس شدم بمدت 5 روز . کورتون یک داروی ضد التهابه و در ام اس باعث کاهش فعالیت پلاکها و به تعبیری غیر فعال شدن پلاکها میشه و در زمانی که حمله به فرد دست میده این دارو تجویز میشه و باید بهت بگم تاثیر خیلی زیادی هم در برطرف کردن علائم داره . کورتون ها رو در سرم ترزیق میکنن و روزی یک سرم بهت میزنن و هر سرم زودتر 4ساعت نباید تموم بشه اگر سرم ها زودتر 4 ساعت تموم بشه بصورت ادرار از بدنت خارج میشه و اون موقع دیگه هیچ تاثیری نداره البته روز اول سرم را در 7 یا 8 ساعت تزریق میکنن چون بدنت عادت نداره و ممکنه بدنت واکنش نشون بده و برات عوارضی ایجاد کنه .ولی در کل داروی کم عارضه ای هست و فقط� بعد از تزریق یه مقدار بدنت پف میکنه و در حین تزریق هم یه مقدار مزه دهنت تلخ میشه و معمولا بیشتر این عارضه ای ایجاد نمیکنه بعد از دوره پالس هم درمان با قرص پردنیزولون شروع میشه (طی یک تا دو هفته) چون اون کورتون ها که بهت تزریق میکنن یه مقداری قوی هستند و نمیتونن یک دفعه دارو رو از بدن قطع کنن این قرص که خود نوعی کورتون هست رو� تجویز میکنن که کم کم دارو از بدن قطع بشه تا عوارضی ایجاد نکنه
در کل باید بگم دوره ی خیلی راحتی هست و خیلی هم زود بهت جواب میده و جای هیچ نگرانی هم نیست
موفق باشی
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
 تشکر شده توسط : بابک57 , hadisss , kohedard , Snz , elahe.n , pariya1361
علی جون خدا نکنه پریشون باشی
اصلا نگران نباش حمید توضیح کامل داد فقط همراه قرص سعی کن نوشابه سیاه بخوری
خوردن موز فراموش نکن چون پتاسیم بدنت با این داروها پایین میاد
مراقب باش ولی تا بچه ها هستن نگران نباش :-* Wink
دوست دارم وقتی که چشمات می بندی....با من به دردای این دنیا می خندی....
 تشکر شده توسط : kohedard , pariya1361
علي جون نگران نباش حميد كه كامل توضيح داد
منم يه دوره 3 روزه پالس تراپي داشتم با متيل پردنيزولون كه براي برطرف شدن التهابه 6 نوبت روزي 2 تا سرم كه هر كدوم حدود 4 ساعت طول كشيد بعدم دو هفته قرص خوراكي پردنيزولون.
در مورد پف كردنم نگران نباش اگه نمك نخوري هيچي نمي شه من انقدر مراعات كردم كه بعد از پالس تراپي تازه يه خرده هم لاغر شدم به جاي چاق شدن.فقط بايد مايعات زياد بخوري ديگه فصل پرتقالو اينام مي شه حسابي بايد پتاسيم بخوري و تا ميشه سديم نخوري يك كم رژيمي همين.
خيلي هم زود اثر مي كنه يعني زود التهابو از بين مي بره.
در مورد عوارض هم درسته كه دوز كورتنش بالاست اما چون مدتش كمه خيلي عارضه نداره هر كس فرق داره من فقط تو بيمارستان يك كم سردرد مي گرفتم و حالت گر گرفتگي يك كم هم گيج بودم تب و لرزم نداشتم ايشالله كه تو به سلامت مي ري و مياي
 تشکر شده توسط : kohedard , pariya1361
�حمید نکات مهم رو گفت. ولی خوبه فقط �سه روز بستری میشی. خدا رو شکر کن .
من شنیده بودم به محض تشخیص ام اس باید تجویز کورتون با سرم صورت بگیره اما نمیدونم دکترت درمان رو با چی شروع کرده که تا حالا بستری نشدی.
گفتی کپسول اما پردنیزولون قرصه ، ممکنه اون نباشه . متیل پردنیزولون رو که کورتون قویتر هست تو بیمارستان با سرم تزریق می کنن .اما به من گفتن �طی2 یا 5/2 ساعت ، شاید به مدت بستری بودن یا به دفعات تزریق در یک روز( 1 یا 2 بار) بستگی داره .
تا زمان استفاده از کورتون عوارضش �کمی افزایش اشتها ، افزایش قند خون وکاهش کلسیم و گردی موقتی صورته ( همون پف کردن) اما من حس تلخی مزه دهان نداشتم.
استفاده از مواد حاوی کلسیم و خودداری از مصرف قند و شکر و مواد قندی وهمینطور نمک زیاد در مدت استفاده از کورتون راه مقابله با عوارضشه. �اما نوشابه اصلا نخور( مرتضی این توصیه رو نکن!) چه اون موقع چه هر زمان دیگه ای چون پوکی استخوان میاره و خیلی ضرر داره. کورتون خودش �کلسیم رو �از بین می بره چه برسه نوشابه هم باهاش بخوری! من که نه دردی نداشتم.
اگه خوابت نبرد بگو قرص خواب تجویز کنه تا راحت بخوابی . تب و لرز اصلا. اگرم بخوای بگیری نمیذارن! �ژل ضد عفونی کننده دست هم ببر که آنفلوانزا نگیری برگردی!
خودشون هر روز نبض و تب و فشار خون رو چک می کنن و وضع بیمار رو در نظر می گیرن . پس نگران نباش کامپیوترتو ببر اونجا با ما در تماس باش تا آخرین تجربیات علمی خودمون رو در اختیارت بذاریم.زیادم ورجه وورجه نکن سرمی که به دستت وصله جدا نشه.( تجربه منه !)
نقل قول: (حمید 2 بعدا خواهد گفت ):اها اينم بگم با اون بيل بيلك سرم� Cheesy Cheesy خيلي بازي كن حال ميده� Cheesy
هر 2 ثانيه يه قطره بايد بياد تا بشه 6 ساعت ولي تو اسكلوش كن هي كم و زياد كن . سرگرميه خوبيه� Cheesy
یه بار سرم رو تو دستم گرفته بودم بی خیال راه می رفتم بهم گفتن مگه شربت آلبالو بهت وصل کردن دیدم خون با محلول سرم مخلوط شده ! Smile (16) Smile (16) Smile (16)

بازم میگم من چند روز بیشتر بستری بودم و مساله ای هم نداشتم.سلامت باشی .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kohedard , Alpachino , pariya1361
همه كه كامل توضيح دادن
منم از نكات مثبتش بگم� Smile
همون اول كه ام اس واسم تشخيص دادن 5 روز از اين كارا كه ميگيد كردم
خيلي فاز ميداد رفيقامو ميبردم بيمارستان كلي ميخنديديم باهم� Smile
ناهارم كه بهمون ميدادن ( اشنا بوديم )� Smile
اين پفيم كه اينا هي ميگن بده الكي ميگن من حاضرم يه دوره ديگه برم كه يه خورده پف كنم خدايي خيلي خوش استيل شده بودم از اين ني قليوني بودن در اومده بودم فقط حيف كه زود خوابيد� Smile

خلاصه خيالت راحت برو بهت خوش ميگذره� Smile

اها اينم بگم با اون بيل بيلك سرم� Smile (16) Smile (16) خيلي بازي كن حال ميده� Smile (16)
هر 2 ثانيه يه قطره بايد بياد تا بشه 6 ساعت ولي تو اسكلوش كن هي كم و زياد كن . سرگرميه خوبيه� Smile (16)
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : amirfarhag , niloufar , sargol , kohedard , niloofarhd , samiramiss , pariya1361
علي جون وقتي دكتر براي اولين بار براي من تشخيص ام اس داد تزريق تو سرم رو شروع
كرد اما من بيمارستان نرفتم هروز مي رفتم درمونگاه اونجا تزريق مي كردم 5روز روزي يه سرم كه بين 4تا3 ساعت
بايد طول مي كشيد
اصلانم درد نداشت اصلانم هيچ احساسي بهم دست نداد وقت يه ذره پف كردم كه طبيعيه گفتن نمك نخورخوب مي شه
بعد چشمم يه ذره تار شده بود كه دكترم گفت از عوارض كورتونه خوب مي شه
عزيزم فقط ممكنه يه كم صورتت قرمز شه كه خب طبيعيه
اصلا نترس داداشم اصلانم ناراحت نباش فقط به اين فكر كن كه بايد براي خوب شدن اين دوره رو بگذروني
ما همه با تو هستيم
ايشالله به سلامت بري وبرگردي� Wink Wink Wink
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : sanaz.m , kohedard , Alpachino , pariya1361

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,566 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,705 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,478 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,701 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,394 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان