نظرسنجی: تغيير فصل در عود بيماري شما چه نقشي دارد ؟
در گرما بيشتر است
63.81%
67 63.81%
در سرما بيشتر است
11.43%
12 11.43%
بي تاثير است
24.76%
26 24.76%
در کل 105 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر سنجي ... تغيير فصل در عود بیماری ام.اس ؟
هردو بهار اخیر ام اس من فعال شد .در سالیان گذشته هم یه بار تابستون این بیماری که اون موقع ازش خبر نداشتم ،فعال شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
نظر سنجي مجددا ايجاد شد . لطفا شركت كنيد
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
حميد من نميدونم الان منظور از اين نظر سنجي چيه؟
كاش جزئي تر بود !
شخصا اولين حمله ام آخر زمستون - اول بهار بوده
دوميش آخر پاييز - اول زمستون بوده !
بايد چي رو بزنم الان؟icon_cry
آنارام باشید
آنارام جان اگه نظر سنجي جزيي تر بشه نتيجه گيري هم سخت تر ميشه .
اينجا هدف تغيير فصول گرم و سرد هست .
مثلا يه نفر در فصل گرم حالش بد تر ميشه . به استراحت بيشتر احتياج داره ، حملاتش بيشتر ميشه و ... يا بالعكس .

خودت بايد اين نتيجه رو بگيري كه تو كدوم فصل از لحاظ بيماري راحت تر هستي .
مثلا براي من سرما و گرما فرقي نداره . براي يكي ديگه سرما بهتره و براي نفر بعدي هم گرما
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
خب باتوجه به اينكه كلا در اين مورد قدت تشخيص ندارم ، تريپ ممتنع ميام . ولي اصلش همونه كه نوشتم Smile (52)Smile (52)
آنارام باشید
من تو گرما بدجور حالم بدمیشه.اماتاالان که توزمستونا حالم خوب بوده،البته بجزمواردیکه سرماخوردم و حالم ازتابستونم بدترشده
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
از اونجایی که گرما برای این بیماری زیان داره باید در فصل گرما این بیماری بیشتر احساس بشه .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : kaj
ولی من یه جایی خوندم که بعضی از بیماران در سرمای بیش از اندازه و گرمای بیش از اندازه اذیت میشن

من اینجوریم هم اگه سردم بشه و هم اگه گرمم بشه اذیت میشم زیاد فرقی ندارن باهم.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
دو تا حمله اولم در تابستون بود. من از بچگی به گرما حساس بودم. بعد از ام اس حساستر و بعد از اینکه بیماریم پیشرونده شده بود حساسیتم خیلی شدیدتر شده بود البته بدنم یخ میکرد اما طاقت گرما نداشتم. در زمستون هم گوشه پنجره اتاق را باز میذاشتم و برای گرم کردن بدنم از سشوار استفاده میکردم.
حساسیتم به حدی شدید بود که در ماشین کولردار هم تو تابستون حالم بد میشد (فقط برای یک مسیر کوتاه)
و حمام کردنم هم فقط با آب سرد بود..
یه دوره ای هم که اوج بیماریم بود به سرما هم حساس شده بودم مخصوصا به هوای کولرconfused2
الان حساسیتم خیلی کمتر شده اما هنوز بطور کامل از بین نرفته اما اگر مقایسه کنم فقط 10% از اون حساسیت باقی مونده.agreement2
کل تابستون را با ماشین بدون کولر رفت و آمد کردم. دیگه تو حموم از آّب گرم هم میتونم استفاده کنم.icon_biggrin
من هم ام اس داشتم.
راستشو بخوای سعی میکنم با گرما و سرما کنار بیام یا به عبارتی سعی میکنم با هر هوایی حال کنم و نگویم ای وای هوا امروز گرمه هوای گرم هم برای ام اس خوب نیست هوای سرد هم که همینجوری چیکار کنم با بچه ها که میریم سونا میرم سونا بخار و خشک یا میریم آب گرمه سرعین بچه ها یه حالی میده جای همه خالی در این میان نمی توانم که بگویم که بچه ها شما برید داخل آب شید من ام اس دارم angry2حالا نمی دانم شاید من دیوانه هستمExclamation ولی احساس میکنم هوای سرد برام خوب نیست البته احساس میکنم در کل بچه ها عشق است و صفا برید زندگی کنید Smile (52)ام اسو از زندگیتان حذف کنید ان شاالله همه چیز درست میشه امین

تشکر شده توسط : بهرنگ

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی تاثیر گیاه بر بهبود علائم بیماری ام اس arezooo82 12 8,206 2015/11/03, 10:46 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان