نظرسنجی: آیا آمارگیری از جامعه در مورد اینکه چقدر در مورد ام اس آگاهی دارند،میتواند در بالا بردن اطلاعات مردم نقشی داشت
اگر بتوان از نتایج آن استفاده شود،مفید است
80.56%
29 80.56%
بی تاثیر است.
16.67%
6 16.67%
این کار نشدنی است.
2.78%
1 2.78%
در کل 36 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمار گیری از جامعه درمورددیدگاه آنها نسبت به ام اس
دوستان من اینطور فکر میکنم
ما عموما زیاد در مورد بیمار بودن خودمون به بقیه چیزی نمیگیم و معمولا در ظاهر هم مشکل خاصی نداریم و طرف هم چیزی نمی پرسه (چون مشکلی نمی بینه)
اما در مورد کسانی که بیماری پیشرفته بیشتری داشته باشه و مشکلات مشهود باشه طرف کنجکاو میشه که علت چیه و در جواب میرسه به ام اس.
در واقع اینجا جامعه فقط جمعیت کمتر را می بینه نه همه را و حق هم داره که اون قضاوت را در مورد ام اس انجام بده.
من فکر میکنم اینجا مشکل را فقط خود ما می تونیم حل کنیم واقعا چرا باید سعی در مخفی نگه داشتن بیماریمون بکنیم ؟
آیا همین پنهان کاری ما دلیله همون دید جامعه که واقعی نیست نمیشه ؟
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : MFhealth , ارزو , neda.n , dr.dentist , parisa2011 , N00shin , nahid , MAHDI , baran
با نظر کاو موافقم .
به نظر من آمارگیری نمیخواد به جز کسانی که از نزدیک با بیمار ام اس رابطه دارن بقیه دید درستی ندارن و به عنوان یه بیماری وحشتناک بهش نگاه میکنن(مثل فیلم طلا و مس).به نظر من مهمتر از آمارگیری افزایش اطلاعات مردمه.چطوریشو نمیدونم.اگه کارگردان بودم حتما یه فیلم واقعی میساختم چون تو دنیای امروز رسانه رو دیدگاه مردم خیلی موثره
یا من اسمه دوا و ذکره شفاء
بنظر منم این کار خیلی مفیده
برای مثال خود من درسته سالم نیستم ولی خب ام اس هم ندارم و از زمانی که عضو این سایت شدم تازه فهمیدم که اصلا از ام اس چیزی نمیدونستم
و همه ام اسی ها بچه های باحال ، با کلاس و شاد و سرزنده ای هستن ... agreement2
Rainbow 
به نظر من این کار می تونه خیلی مفید و در بالا بردن آگاهی مردم در مود این بیماری نقش مهمی داشته باشه

من فکر می کنم نا شناخته بودن بیماری ام اس برای مردم اونو خطرناک تر از بیماری هایی مثل دیابت یا حتی ایدز نشون می دهد
اکثر مردم تا اسم ام اس رو می شنون به فکر واکر و ویلچر می افتن و این اصلا اصلا خوب نیست angry2
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
ما وقتی ام اسمون رو به کسی میگیم که دیگه لو رفته باشه یا چاره ای نداشته باشیم و نتونیم پنهانش کنیم. اون موقعی که یه ناتوانی مشهود داریم رو جامعه می بینه و براساس اون قضاوت میکنه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , MFhealth , مولتی ام اس , minoshka
ام اس داشتن گناه نیست که بخوایم از جامعه مجفیش کنیم . شاید که جامعه دیدش نسبت به ام اس اشتباه باشه. دید جامعه رو نمیشه عوض کرد ولی ما خودمون رو که میتونیم عوض کنیم..
 تشکر شده توسط : 7714
استادم یه روز میخواست به من دلداری دهد
استادم که دکترا دارد گفت مهم نیس ادم عمرش کوتاه باشد مهم است پربار باشد
باید میخندیدمangelfighting0030.gif

من گفتم مگه ام اس عمرو کوتاه میکند
انتظار نداشتم شوکه شدم
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
من با یه کم بررسی و پرس و جو به این نتیجه رسیدم که:
اولا:اینکه بخوای آمار بگیری و بعدش به مردم اطلاعات بدی،نشدنی نیست.اما هم وقت و انرژی زیادی میبره و یه تعداد آدم که همکاری کنند و هم کلی هزینه در بر داره.icon_cry
ثانیا:راههای بهتری هم برای مطلع کردن مردم پیدا میشه که هم از نظر اقتصادی به صرفه باشه و هم نتایج بهتری داشته باشه.Rolleyes
ثالثا:اصلا چه اهمیتی داره مردم چه فکری میکنند.مهم اینه که ما خودمون چنان باور و ایمان محکمی داشته باشیم که بر فرض هم که کسی بد نگاه کرد،هزار و یه حرف و نقل پشت سرمون زدند ،یا هر مشکلی که فکرشو بکنید از جانب مردم بی اطلاع پیش اومد،ذره ای برامون مهم نباشه.(به این میگن پاک کردن صورت مساله!! نه!؟؟Winklaughing3)

شاید بعضیا بگن خوب اینا همش از اولش هم معلوم بود!!Smile (52)wink2
أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک
 تشکر شده توسط : 7714 , liliyam , Ghost
منم نظرم اینه که دنبال راههای اطلاع رسانی باشیم خیلی بهتره تا آمار گرفتن...

توی یه جمع 6 نفره پرسیدم میدونید ام اس چی هست؟
3 تاشون که کلا نمیدونستن چی هست!!!!..باز صد رحمت به خودم که وقتی بهم گفتن ام اس یه تعریف ازش بلد بودم!..
3تای دیگم که بیخیال نظراتشون بشیم بهتره ...angry3

نتیجه این شد که طی مختصر وقتی که داشتم یه تعریفی از ام اس براشون بگم ولی خودم و فاکتور گرفتم و نگفتم که ام اس دارمwink2...

تشکر شده توسط : Ghost , minoshka
اطلاع رسانی خیلی بهتره تا اینکه فقط آمار داشته باشیم x% آگاهی دارند یا نه ، خیلیا که از بیماری من با خبر شدن با دیدن من و اوضاع جسمانیم و اطلاعاتی که بهشون دادم دیدشون کاملاً نسبت به ms عوض شده wink2 به امید روزی که همه ی افراد جامعه آگاه باشن و دیدگاههای غلطی نباشه Angelicon_question
یقین داشته باش روزی پروانه خواهیم شد ...
بگذار روزگار تا میتواند پیله کند ...
 تشکر شده توسط : neda.n , fireboud , minoshka , baharan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در کدام شهرهای ایران آمار ام اس بیشتر است؟ دربند 29 18,490 2018/05/29, 08:33 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آمار چپ دستی و راست دستی Pooya.N 71 36,908 2017/10/09, 01:34 AM
آخرین ارسال: yas8866

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان