امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعلام امادگی برای تحقیق روی درمان ام اس
سلام خدمت شما دوست عزیز
دقیقا این همون چیزیه که احساس می کنم تو این همه تحقیق جاش خالیه.
از دوستانی که می تونن فرم اینترنتی طراحی کنن خواهش می کنم اعلام کنن تا در این مورد اقدام کنیم ضمنا از دوستانی که فکر می کنن می تونن تو این حرکت همکاری و هم فکری کنن خواهش می کنم اعلام کنن تا با هم یه پرسشنامه طراحی کنیم و در اختیار همه قرار بدیم تا انشا... استارت این کارو به کمک هم بزنیم.
سال نو همه مبارک
دوستون دارم
مطمئنم که می تونیمagreement2Wink
ممنون حسام جان پیشنهادت فوق العاده خوبه، خوده ما هم حدوداً چند وقتی هست که داریم رو این قضیه کار می کنیم، حتی حمید یه نمونه فرم هم زده که قراره بزودی توی سایت استفاده بشه، از این تاپیک می شه استفاده کرد و اگه سئوال هایی که به ذهنمون می رسه بگیم تا دیتابیسی که جمع می شه خیلی کامل باشه.

مثلاً همون عادت های غذایی جالب به نظر می رسه.
 تشکر شده توسط : hesam
مجید عزیز
یکی از چیزایی که من امروز تو تاپیک ها دیدم ام اس و ضربه بود.برام خیلی جالب بود که همه بچه ها قبل از بیمار شدن ضربه هایی داشتن.
بخاطر توجهتون خیلی متشکرم و ممنونم که کمک می کنید و من هم با تمام وجود می خوام خودمو وقف این حرکت کنم امیدوارم به نتیجه برسیم و می دونم که می رسیم
 تشکر شده توسط : Majid
حسام دوست خوب من هم شديدا دلم مي خواد نكات مشترك بين بچه ها رو حداقل اينجا به دست آورده بشه. براي همين تاپيكي زدم كه در حد بضاعت فكري گويا عنوان و جايگاهش خيلي مناسب نبوده اگه لطفي بشه و يه تاپيك شسته رفته در جاي مناسب و با عنوان مناسب ترتيب داده بشه من حتما شركت مي كنم و تا جايي كه بتونم سوالات رو جواب خواهم داد شديدا با اينكه نكات مشترك بين بيماران حداقل تو اين سايت و اينچنين سايتها مشخص بشه موافقم.
اينم لينك تاپيكي كه احساس كردم شايد مفيد باشه براي به دست اوردن نقاط مشترك بين دوستان.
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=1093
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
حسام عزیز .اینطور نیست که قبلا کسی به فکر این مشترکات نیفتاده باشه. مثلا تا جایی که من یادمه ، بجز ضربه ، ارتباط گروه خونی و ام اس و سال تشخیص بیماری و ... قبلا براش نظر سنجی درست شده و البته به نتیجه مطمئنی هم نرسیده. مثلا گروه خونی .
در مورد ضربه هم از روی نظر 6 نفر که گفتن ضربه فیزیکی داشتن نمیشه گفت همه قبل از بیماری ضربه هایی داشتن .چون بیشتر کسانی که ضربه خوردن میان میگن نه همه اعضا.
بعضی عوامل در تمام دنیا به عنوان عوامل احتمالی مطرح شده ( پس از بررسی و تحقیق) و مواردی هم ممکنه تو فکر ما باشه که حتی احتمالش مطرح نشده. به نظر شما بهتره روی موارد احتمال دار تحقیق و آمارگیری بشه یا مواردی که احتمالش خیلی ضعیفه ؟
از طرفی اون مواردی که به نحوی میتونه با ام اس مرتبط باشه باید توسط کسانی که از علم پزشکی و علت و معلولهای اون خبر دارن ، مشخص بشه نه ما که خبر نداریم مثلا ضربه شدید به بدن چطور و در اثر چه فعل و انفعالاتی ممکنه با ام اس ربط پیدا کنه.
درسته این کار ضرری نداره اما هم به خاطر صرف وقت برای امور نتیجه دار و هم برای کم نشدن اعتبار سایت بهتره که بدون علت در پی کشف رابطه هر چیزی با ام اس برنیایم. و در این راه از دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مرتبط با علوم پزشکی کمک بگیریم.

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
حسام جان از تلاشي كه ميكنين خوشحالم مهم نيست نتيجه داشته باشه يا نه كه مطمعنا داره.بالاخره بايد از يه جايي شروع كرد.اميدوارم موفق بشي من هم هستم يه سري سوال هم به ذهنم ميرسه كه ميكم.

سابقه بيماريهاي قبلي به خصوص بيماريهاي خودايمني

عود بيماري با سرماخوردكي

جنس

سابقه خانوادكي (كه به نظر من خيلي مهمه)

عادات غذايي

حمله ها بعد از استرس بوده يا نه

ورزش

مكمل هاي غذايي
و...

راستي ضربه ميتونه موجب شروع بيماري بشه نه اينكه علتش باشه ولي ميتونه مسبب شروع علت باشه.
 تشکر شده توسط : Majid , hesam
فرزانه جان منظور منم همین بود که سؤالات و فرضیات تحقیق توسط کسانی طرح بشه مثل شما و گلی جان و دیگه نمیدونم کدوم اعضا که در رشته های علوم پزشکی و رشته های مرتبط درس خوندن و یا مطالعه و اطلاعات دارن .

نقل قول: راستي ضربه ميتونه موجب شروع بيماري بشه نه اينكه علتش باشه ولي ميتونه مسبب شروع علت باشه.
ببخشید من متوجه منظورتون نشدم .
ضربه میتونه سبب بروز علائم ام اس بشه یا خود ام اس ؟

ارتباط سن و جنس که قبلا مشخص شده و نیازی به تحقیق نیست.
همینطور استرس به عنوان یه عامل بسیار تاثیر گذار بارها از طرف متخصصان مطرح شده .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Ferfer , hesam
به نظر من ضربه،شايد يكي از عواملي باشه كه ميتونه به بروز ام اس كمك كنه
منم سابقه ضربه ي شديد رو دارم
يادمه 6-7 سال پيش از روي نردبان افتادم پشت سرم محكم به زمين خورد يكي دو دقيقه گيج بودم
شايد يك سري فاكتورها دست به دست هم ميده و نتيجه ش ميشه بيماري ام اسicon_cry
مثل استرس و فشارهاي عصبي،فشار كار،رژيم غذايي،حساسيت هاي افراطي،شرايط محل زندگي و ...Huh
فان مع العسر يسرا
سلام سعیده جان
امیدوارم هر روز بهتر باشی بدور از استرس و ناراحتی
تاپیک شما رو کاملا مطالعه کردم نکات خیلی جالبی توش بود که حتما باید ازشون هم درس گرفت و هم در اینده نزدیک به کار برد.
می دونستید در یکی از همین کشورهای تولید کننده داروهای ام اس تعداد مبتلایان به ام اس چند برابر مبتلایان در ایرانه اما مصرف این داروها در این کشور حتی به اندازه مصرف یک ماه تمام مبتلایان ما هم نیست.
باز هم ازتون تشکر می کنم.

سلام ناهید عزیز
امیدوارم خوب باشید
مرسی از توجهتون.دقیقا من و تمام دوستان که میخوان کمک کنن نظرشون این هست که دلایل واهی کنار بره ومطالبی پیدا شه که کسی تا بحال بهش توجهی نداشته
 تشکر شده توسط : nahid
[quote='hesam' pid='62061' dateline='1301834303']
می دونستید در یکی از همین کشورهای تولید کننده داروهای ام اس تعداد مبتلایان به ام اس چند برابر مبتلایان در ایرانه اما مصرف این داروها در این کشور حتی به اندازه مصرف یک ماه تمام مبتلایان ما هم نیست.
[quote]

نه تنها نمی دونستم! بلکه ازتون میخوام که منبعش رو هم بفرمایید
جسارتا عرض میکنم اصلا عقیده ندارم به این حرفتون.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : hamid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,514 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  تزریق بوتاکس برای سفتی عضلات 1467127681 8 3,245 2019/10/31, 11:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111
Smile یه خبر جالب برای علاقمندان به جراحی ccsvi goli61 10 7,429 2019/09/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,430 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 31,699 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
Rainbow توصیه های غذایی برای بهبود ام اس dr.dentist 118 111,616 2017/09/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,732 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  تقاضای همکاری برای انجام تحقیق و پژوهش jafari_h 12 7,240 2017/02/07, 09:25 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,892 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,152 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان