امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف یارانه بعضی داروها
گلي جان من اميدوارم اين اتفاق نيافته چون عواقب پس از اون خيلي فاجعست واسه يه عده از بيماريهاي عجيب غريب
اگه دستت تو كاره پس خوب ميدوني كه چي دارم ميگم و منظورم از فاجعه چيه sad2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
کسی میدونه الان آوونکس چنده ؟
gone out

follow the white rabbit
[/b]

600 هر چهارتاش
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : fireboud
[quote='Milo' pid='58052' dateline='1299524106']
یارانه داروهای پر مصرف قطع میشه مثلا استامینوفن کدئین ! که مصرفش بالاست .
داروهای خاص که مثل شکلات نیست که هی مردم برن بخرن agreement2
اون دارو هم یارانه اش قطع میشه قیمتش اونقدر بالا نمیره مثلا قرص سرماخوردگی که شما گفتین قیمتش میشه حدود 400 چون الآن 200 تومنه .
ایبوپروفن و ژلوفن و مفنامیک اسید و نوافن و انوع ویتامین ها و داروهای مسکن و ... که مصرفش بالاست جزو این دارو ها اعلام شده.
یکم اخبار رو دقیق گوش بدید بد نیست icon_question
[/quo
milo واقعا سينوكس براي شما رايگان نيست Sad
تازه ما اينجا اگر بخوايم آونكس بخريم 50هزار تومان ماوبه تفاوت سينوكس وآونكس رو ميديم يعني آونكس هم 50تومان برامون هزينه ميبره نميدونم خدايي چه جوريconfused2
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
سینووکس رو ما هم با بیمه می خریم 20500 تومن، اما بیمه تکمیلی داشته باشی میتونی همونو هم بگیری.میلو جان حتما تکمیلی رو حساب نکرده.
دوم این که طبق گفته میلو ، 300 بار تو اخبار گفته داروهای پر مصرف ، ولی شما اسم داروهای خاص رو میارین ، کدومش بالاخره درسته ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
اسم داروی خاص برده نشده من امروز با بیمه خدمات درمانی تماس داشتم و ازشون پرسیدم و اونها هم گفتن اگر قرار بود یارانه داروی بیماری های خاص برداشته بشه پس اونوقت ما مریض بودیم بیماری ها رو جدا کنیم ؟ angry2
ب - خاص کد 1 تا N
بالاخره تفاوت بین بیمه معمولی و بیماری های خاص وحود داره که اگر دفترچه ممهور به بیماری خاص نباشه واسش مشکل ایجاد میشه ! دوستانی که کارت هوشمند رو نگرفتن سریع برن دنبالش ...
البته این تیکه آخرش رو من محض احتیاط گفتم الان smiling اون نگفت به من !
یک چیز دیگه هم که بود چون ساعت 1 بود داشتن کر کره را می کشیدن پایین برن خونشون گفتش روز شنبه دوباره تماس بگیر چون امروز نصف اداره تعطیله laughing3 خبر 100% اش رو بهت شنبه میدم ولی این خبر اگر منبع درستی داشت این خانم هم خبردار بود 100% confused2
حالا تا شنبه باید صبر کرد ببینیم چی میشه ولی من مطمئنم توی اخبار گفت داروهای پر مصرف مثل انواع مسکن ها و ویتامین ها ! icon_question

ضمنا این لینک گوگل را ببینید بد نیست :
http://www.google.com/#hl=en&sugexp=ldym...7040a6822d

یک قسمت مهم دیگه اینکه :
وزير بهداشت: يارانه دارو در سال آينده حذف نخواهد شد

وزير بهداشت از در نظر گرفتن 3 هزار و 900 ميليارد ريال براي يارانه دارو در قانون بودجه سال 90 خبر داد و تاكيد كرد: يارانه دارو در سال آينده حذف نخواهد شد. دكتر مرضيه وحيد دستجردي با اشاره به آثار مثبت اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها در ‏بخش درمان و سلامت کشور، گفت: با تحقق تخصيص 10 درصدي درآمدهاي حاصل از اجراي قانون هدفمندي يارانه ها به بخش سلامت، ميزان سرانه سلامت در کشور افزايش خواهد يافت و هزينه هاي درمان مردم هم ‏کاهش مي يابد.‏ براساس گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، دستجردي افزود: اجراي اين قانون در کاهش هزينه هاي درمان بعضي از بيماري هاي ‏صعب العلاج موثر است ایران

و اما لینک خبر :
http://ihrc.ir/FA/NewsShow.aspx?ID=8249
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
امروز رفتم دارو گرفتم .
مسئولش تو داروخانه یه شوک اساسی بهم وارد کرد !!!
قیمت رو حدود 100 برابر برام نوشت !!!!icon_cryicon_cry
گفتم چی شده !!!
بعد فهمید قیمت رو برام اشتباه نوشته ، گفت می خواستم باهات شوخی کنم confusedconfused
گفتم من خودم تو شوک حذف یارانه هام خواهشن شما دیگه شوخی نکن .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
سلام به همگی
امروز با بیمه خدمات درمانی تماس گرفتم و صحبت کردم . باید خدمت دوستانی که به اخبار خوب گوش نمی دن عرض کنم که :
در سال 90 قرار شده یارانه داروهای بیماری های خاص افزایش پیدا کنه طوری که دیگه فردی با بیماری خاص برای تهیه داروی خودش هزینه ای پرداخت کنه ! یعنی تعرفه پرداختی دولت و بیمه در قبال این دارو ها ، دارو های ایرانی از 90% به 95 یا احتمالا به 100% می رسه و برای دارو های خارجی فکر می کنم از 60 درصد به 80 درصد افزایش پیدا می کنه .
پس بیخودی خبری رو که اصل کارش رو نمی دونید اینجا پخش نکنید .
اوتن خانم مسئول به من توضیح داد که اصلا بخش نامه ای اومده برای این کار که بعد از هدفمند شدن یارانه ها تعرفه پرداختی یارانه برای داروهای خاص افزایش پیدا کنه و تعرفه پرداختی برای داروهای پر مصرف قطع میشه .
داروهاي خارجي رو بيمه درصدي نميده
يارانه رو فقط به داروي ايراني مي ده و اگه كسي بخواد داروي خارجي بگيره بايد مابه التفاوت رو بده
مثال
قيمت ربيف حدود 630 هزار تومنه و قيمت رسيژن 500 هزار تومن. (حدودي)
بيمه 90 درصد رسيژن رو ميده يعني 450 هزار تومن ميده. حالا اگه كسي بخواد ربيف بخره بايد 450-630 يعني حدود 180 هزار تومن بده
براي همين دولت فقط يارانه داروي ايراني رو تعيين مي كنه و يارانه اي براي داروي خارجي كه مشابه ايراني داره عملا نيست
حالا اگه يارانه داروي ايراني بالا بره مثلا بشه 95 درصد كسي كه ربيف رو 180 تومن مي خره حالا 155 تومن خواهد خريد.
اما متاسفانه قيمت داروي خارجي هميشه در اختيار وارد كننده ها بوده و مي تونن تغييرش بدن.
يه چيز ديگه. تجربه نشون داده تو اين مملكت برنامه ريزي و قانون زياد حساب و كتابي نداره و همه چيز روزي تعيين ميشه. از الان نميشه گفت قرار چي بشه و يا بيمه چي گفته. بايد صبر كرد ديد چه اتفاقي خواهد افتاد
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : Ferfer
(2011/03/12, 01:17 PM)MAHDI نوشته است: داروهاي خارجي رو بيمه درصدي نميده
يارانه رو فقط به داروي ايراني مي ده و اگه كسي بخواد داروي خارجي بگيره بايد مابه التفاوت رو بده
مثال
قيمت ربيف حدود 630 هزار تومنه و قيمت رسيژن 500 هزار تومن. (حدودي)
بيمه 90 درصد رسيژن رو ميده يعني 450 هزار تومن ميده. حالا اگه كسي بخواد ربيف بخره بايد 450-630 يعني حدود 180 هزار تومن بده
براي همين دولت فقط يارانه داروي ايراني رو تعيين مي كنه و يارانه اي براي داروي خارجي كه مشابه ايراني داره عملا نيست
حالا اگه يارانه داروي ايراني بالا بره مثلا بشه 95 درصد كسي كه ربيف رو 180 تومن مي خره حالا 155 تومن خواهد خريد.
اما متاسفانه قيمت داروي خارجي هميشه در اختيار وارد كننده ها بوده و مي تونن تغييرش بدن.
يه چيز ديگه. تجربه نشون داده تو اين مملكت برنامه ريزي و قانون زياد حساب و كتابي نداره و همه چيز روزي تعيين ميشه. از الان نميشه گفت قرار چي بشه و يا بيمه چي گفته. بايد صبر كرد ديد چه اتفاقي خواهد افتاد

خوب من برای داروی خودم رو پرسیدم و اون خانم به من درصدی اعلام کرد داروی منم مشابه ایرانی نداره فعلا منم به بقیه کاری ندارم . شما دوست دارید هی حرص بخورید و جوش بخورید به من ربطی نداره . Sleepy
 تشکر شده توسط : MAHDI

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,674 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
Question شکایت از افزایش قیمت داروها پرستو 19 9,848 2021/07/21, 05:28 PM
آخرین ارسال: hessam
  یارانه مخصوص بیماران خاص (ام اس) parsims 244 94,515 2016/12/31, 10:48 PM
آخرین ارسال: Aydanima

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: