امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص قهوه و قهوه سبز
تاثير معكوس نوشيدن قهوه بر مغز زنان و مردان!

بر اساس يك پژوهش جديد، نوشيدن قهوه، قدرت مغز زنان را در شرايط استرس‌زا افزايش داده، اما مردان را دچار بحران مي‌كند!

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، طبق اين تحقيقات در حالي‌كه نوشيدن يك قهوه عملكرد زنان را در زمان كار با ديگران افزايش مي‌دهد، به خاطره مردان آسيب زده و تصميم‌گيري آنان را كند مي‌كند.

دانشمندان دانشگاه بريستول انگليس با انجام آزمايشاتي قصد داشتند بفهمند كه قهوه چه تاثيراتي بر فردي كه در موقعيت استرس زا قرار دارد مي‌گذارد.

آنها در تحقيقات خود از 68 زن و مرد خواستند تا وظايف مختلفي همچون شركت در مذاكرات، حل جدول و انجام معماهاي يادآوري را انجام دهند و به آنها گفته شد كه پس از انجام اين كارها بايد به صورت عمومي در مورد كار محوله خود صحبت كنند.

به نيمي از اين افراد قهوه بدون كافئين و به ساير افراد قهوه‌اي با ميزان كافئين بالا داده شد.

محققان دريافتند كه عملكرد مردان در آزمايش‌هاي مربوط به حافظه با مصرف قهوه كافئين‌دار دچار اختلال بالايي مي‌شود. آنها جداول خود را به طور ميانگين 20 ثانيه ديرتر از افرادي كه قهوه بدون كافئين خورده بودند حل كردند.

اما زناني كه قهوه كافئين‌دار مصرف كرده ‌بودند 100 ثانيه سريع‌تر آزمايش خود را به اتمام رساندند.

مطالعات قبلي به اين موضوع اشاره داشته‌اند كه قهوه احتمالا در برابر بيماري‌هايي مانند ديابت، آلزايمر و آسيب كبدي و نقرس از بدن محافظت مي‌كند.

منبع خبر: ايسنا شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۹
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : نازلی , Matilat , anaram , nazaninn , سحــــــــر , najva , سمانه , maryam.N , hania
پس بریم قهوه بخوریم بعدش راجع به مواردی که دوست داریم سریعتر تصمیم بگیریم.

امضا: واحد آموزش انواع بدجنسی ها
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
حالا نميشه با هم قهوه بخوريم بعدش با هم خيلي سريعتر تصميم گيري كنيم
اصلا مگه سريع تصميم گرفتن بده
كلا اقايون خودشون هم ميدونن تصميم نهايي با كيه از اولشم بنده هاي خدا حرفي ندارند
كلا چه بي قهوه چه با قهوه خانمها اكثرن تصميم گيرنده هستند اقايون هم بحران زده :55::55::55::55:
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
ای خدااااااا
من میمیرم واسه این تحقیقاتشون
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : anaram
نازنین جون پس بالاخره قهوه بخوریم یا نخوریم؟
از این آماده ها که میریزی توی آب جوش چی همون اثر و داره یا نداره ؟ wink2
ليلا عزيزم من ميگم بخوريم هر چه بادا باد wink2
باشه قبول. agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2
چرا من وقتي با يه آقايي قهوه خوردم هرگز دچار تصميمات سريع نشدم آقاهه هم بحران زده نشد ...
قهوش خراب بوده خوب عمل نکرده wink2

8 دليلي که با دانستن آنها، حتما قهوه مي نوشيد!
کارشناسان بين‌المللي طي تحقيقات خود در خصوص تاثير کافئين بر عملکرد خاص مغز، به نتايج مهمي دست يافتند که شرح کامل آن‌ها در مجله آلزايمر منتشر شده است...

خلاصه اين نتايج به شرح زير است:

1- کافئين تاثير مثبتي بر قدرت درک و نيروي حافظه دارد و به انسان توانايي مي‌دهد تا کارهاي پيچيده را به خوبي به انجام برساند.

2- بين مصرف کافئين و بروز بيماري پارکينسون رابطه عکس وجود دارد، به عبارتي ديگر، کافئين از احتمال بروز بيماري پارکينسون پيشگيري مي‌کند.

3- مصرف مقدار متعادل کافئين، اختلالات شناختي در رابطه با افزايش سن و نيز بروز بيماري آلزايمر را کاهش مي‌دهد.

4- کافئين با ايجاد تعادل در عملکرد مغز، از نقايص حرکتي و نيز زوال عقل پيشگيري مي‌کند.

تحقيقات ديگر نشان داده است:

5- کافئين احساس خوب بودن، شادي، انرژي، هشياري و اجتماعي بودن را در فرد تقويت مي‌کند.

6- کافئين تحمل انجام حرکات ايروبيک را افزايش مي‌دهد.

7- مصرف کافئين منجر به کاهش احتمال ابتلا به ديابت نوع 2 مي‌شود.[قهوه در برابر ديابت ]

8- قهوه داراي مقدار زيادي آنتي‌اکسيدان است. آمريکايي‌ها 1,299 ميلي‌گرم آنتي‌اکسيدان از 1.64 فنجان قهوه خود در روز دريافت مي‌کنند.

نزديک‌ترين رقيب قهوه، چاي است که داراي 294 ميلي‌گرم آنتي‌اکسيدان است و پس از آن موز با 76 ميلي‌گرم، لوبياي خشک با 72 ميلي‌گرم و ذرت با 48 ميلي‌گرم در رديف‌هاي بعدي جاي دارند.
اي دريغ از من اگر مستم نسازد آفتاب
اي دريغ از ما اگر کامي نگيريم از بهار
گر نکوبي شيشه غم را به سنگ
هفت رنگش ميشود هفتاد رنگ
 تشکر شده توسط : nazaninn , anaram , fireboud , AVID2000 , najva , parvaneh , MFhealth , # پریسا # , nazanin200312 , yummy , O#!!! , Hasty , بی تـــا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواص گریپ فروت محمود 6 6,715 2019/11/10, 11:40 PM
آخرین ارسال: nahid
  خواص گیاه جینسینگ nahid 29 45,668 2018/07/03, 11:03 PM
آخرین ارسال: Mahpishouni
  خواص انواع سرکه نازلی 17 30,893 2018/01/09, 01:40 PM
آخرین ارسال: Silverlight
  خواص انواع بادام نازلی 11 23,950 2017/05/24, 05:08 PM
آخرین ارسال: nahid
  خواص قارچ کومبوچا شفا یافته 10 148,000 2017/01/10, 10:47 AM
آخرین ارسال: somaye_602000