امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل رفتن ( آتروفی ) عصب چشم
ممنون از محبتت ،بیماریم ازنوع عود کننده - فروکش یابنده ست .
میلو جون واقعا هزار نفرو می شناسی که 20 ساله ام اس دارن ؟
من فقط یه نفرو دیدم که 20 ساله داره و سرپا و سالمه ،کلی خوشحال شدم.

یه سئوال دارم لطفا اگه میدونید بگید :
چی میشه که عصب چشم تحلیل میره ؟
جلوی تحلیل رفتن عصب چشم رو میشه گرفت یا نه؟
اگه میشه، چطور ؟
کورتون فقط برای رفع التهابه یا برای رفع آتروفی( تحلیل رفتن ) هم موثره ؟
ممنون از کسانی که اطلاعات و تجربیاتشون رو می گن. خواهش می کنم حقیقت رو بگید.

راستی بازم هستن کسانی که عصب چشمشون تحلیل رفته باشه ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : nazii
(2011/02/21, 08:54 AM)nahid نوشته است: میلو جون واقعا هزار نفرو می شناسی که 20 ساله ام اس دارن ؟
من فقط یه نفرو دیدم که 20 ساله داره و سرپا و سالمه ،کلی خوشحال شدم.

یه سئوال دارم لطفا اگه میدونید بگید :
چی میشه که عصب چشم تحلیل میره ؟
جلوی تحلیل رفتن عصب چشم رو میشه گرفت یا نه؟
اگه میشه، چطور ؟
کورتون فقط برای رفع التهابه یا برای رفع آتروفی( تحلیل رفتن ) هم موثره ؟
ممنون از کسانی که اطلاعات و تجربیاتشون رو می گن. خواهش می کنم حقیقت رو بگید.

راستی بازم هستن کسانی که عصب چشمشون تحلیل رفته باشه ؟

خوب من انجمن ام اس زیاد میرم . واسه همین خیلی ها رو اونجا می بینم که مشکل دارن بعضی ها روی پا بعضی ها روی صندلی ولی کسی کور نشده confused2
کورتون هم برای رفع التهاب هست بیشتر.
ببینید :

متیل پردنیزولون برای خواص ضدالتهابی و اثراتی که در سرکوب دستگاه ایمنی بدن دارد به‌کار می‌رود.متیل پردنیزولون کمک می‌کند تا تورم ، قرمزی ، خارش ، و واکنش‌های حساسیتی کاهش یابند. متیل پردنیزولون همچنین در درمان بیماری‌های گوناگونی مثل آسم ، آرتریت ، مشکلات پوستی ، حساسیت شدید، و برخی سرطان‌ها کاربرد دارد.

البته این قرص خوراکیش هست و برای کورتون وریدی که با سرم تزریق میشه هم همین مشخصات رو داره .
آتروفی یا همون تحلیل عصب بینایی هم تقریبا یک بیماری ارثی هست. به این متتن دقت کنید :

بیماری های ارثی تحلیل برنده (آتروفی ) عصب بینائی
مشخصه اصلی این بیماری تحلیل عصب بیماری است. منتها چندین فرم تظاهر وجود دارد. بعضی ها در سن 13-11 ظاهر میشوند , بعضی در سن کمی بالاتر و بعضی از شیرخواری و از همان بدو تولد این مشکل را دارند.

شروع از شیرخوارگی

شروع به صورت کاهش شدید دید در زمان تولد یا طی 2 سال ظاهر می شود.بهمراه بیماری ,نیستاگموس وجود دارد. این بیماری می تواند با کاهش پیشرونده شنوائی , فلج هر 4 دست و پا بطور اسپاستیک و دمانس همراه باشد.ظاهرا یک خطای متابولیکی در ابتدا باید مورد توجه قرار بگیرد. سندرم wolfran شامل دیابت بی مزه جوانان , دیابت شیرین , آتروفی عصب بینائی , و کری است.تشخیص دقیق آن بصورت ژنتیکی انجام می شود.

شروع از نوجوانی
عموما شروعی تدریجی در دوره کودکی دارد. پیشرفت آهسته کاهش دید در طی زندگی روی می دهد. و معمولا بصورت کاهش خفیف تیزی دید در برنامه های بیماریابی دوره کودکی کشف می شود.بیمار در وسط میدان بینائی اش نقاط بزرگ کوری وجود دارد و همینطور اختلال در دید رنگی وجود دارد.در معاینه با افتالموسکوپ تغییرات غیر اختصاصی دیده می شود مثل رنگ پریدگی اپیک دیسک تمپورال که معمولا خفیف است و فنجانی شدن خفیف دیسک اپتیک.فکر کنم برای کشف نقیصه ژنتیکی آن تست اختصاصی ژنتیکی تابحال ابداع شده است.تشخیص دقیق این مورد هم بصورت ژنتیکی انجام می شود.

بیماری leber

اسم بیماری نوروپاتی اپتیک ارثی leber است. بیماری ناری است. بصورت تحت حاد رشد می کند و از سن 13-11 سال شروع می شود. علت این بیماری هم نقیصه ژنتیکی است منتها فرم انتقال آن با 2 مورد قبل فرق می کند و بصورت میتوکندریائی منتقل می شود.ژن از طریق جنس مونث منتقل می شود ولی به دلائل نامشخص بیماری بندرت در زنان ظاهر می شود. به محض اینکه مشخص شود فردی بیماری را دارد, می توان بدون آزمایش بیشتر ژنتیکی, پیش بینی کرد که سایر اعضاء خانواده در معرض خطرند به خصوص فرزندان پسر خواهران افراد مبتلا.تاری دید و نقطه کور بزرگ در وسط میدان بینائی اول در یک چشم و بعدا طی روز ها , هفته ها و یا ماهها در چشم دیگر ظاهر می شود. هر دو عصب بینائی نهایتا آتروفی می شوند و دید معمولا بین
20/200 و شمارش انگشتان است.تشخیص دقیق مشکل بصورت ژنتیکی است. درمان شناخته شده ای ندارد. بهتر هست که این افراد سیگار نکشند و الکل مصرف نکنند.

مقاله انگلیسی برای علاقه مندان
http://www.merck.com/mmpe/sec09/ch107/ch107b.html

به نقل از کتاب چشم پزشکی ووگان

منبع
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : fireboud , نازلی , nahid , warrior
بچه ها من هم فكر كنم دچار تحليل عصب چشم شدم چون تاري ديد از اول تابستون همراهمه واز بين نميرهconfused2
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
(2011/01/09, 09:06 AM)nahid نوشته است: کسی هست که عصب چشمم آتروفی شده باشه ؟
اگه هست و خوب شده چه کار کرده که رفع شده ؟
پالس دوبل چطور ؟ کسی انجام داده ؟
لطفا اگه کسی کاهش بینایی تقریبا طولانی داشته بگه که چه مدت طول کشیده ؟
اونم در اثر تحلیل عصب بوده ؟

من 5 سال عصب چشم راستم تحليل رفته(ملتهب شده يا به عبارتي دچار پلاك شده)هر كاري كه كردم و پيش هر دكتري رفتم خوب خوبش نكردن فقط يه كمي بهتر شد......چند ماه پيش هم يه حمله به همون چشمم دا شتم كه اوضاع رو بدتر كرد..............بايد بسازيم........ مجبوريم......
 تشکر شده توسط : nahid
chesham tar shodeSaddard mikone Sadhijaro nmibinamSadkhodaaa ta keysad2sad2sad2sad2sad2
(2012/11/12, 09:52 PM)r4miin نوشته است: chesham tar shodeSaddard mikone Sadhijaro nmibinamSadkhodaaa ta keysad2sad2sad2sad2sad2

سلام دوست عزیر ورود شما رو به سایت خوشامد میگم انشالله که مشکلتون حل میشه بهتره با بچه ها در انجمن گفت و گوی اعضا مشکلتون رو در میان بگذارید خیلی میتونن بهتون کمک کنن و راهنمایی تون کنن ( در صورت امکان فارسی تایپ کنید)
(2012/11/12, 10:19 PM)rezagh نوشته است: سلام دوست عزیر ورود شما رو به سایت خوشامد میگم انشالله که مشکلتون حل میشه بهتره با بچه ها در انجمن گفت و گوی اعضا مشکلتون رو در میان بگذارید خیلی میتونن بهتون کمک کنن و راهنمایی تون کنن ( در صورت امکان فارسی تایپ کنید)

جشم
دوست عزیز این موقتیه ، بزودی رفع میشه نگران نباشید .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزگز، خواب رفتن و یا بی حسی انگشتان # پریسا # 29 23,399 2018/06/05, 05:35 AM
آخرین ارسال: yas8866
  تحلیل عضلات sami 5 8,548 2011/06/09, 02:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست